Florbal Ústí – Sparta 4:5 (po pr.) | Bulldogs – Česká Lípa 2:3 (kon.) | Chodov – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 18.02.2018, 17:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga (CZ) • 24. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (19:04:27)

Mladá Boleslav tak vystřídá Chodov na prvním místě tabulky. Chodov se posune na druhou pozici a doposud druhé Vítkovice posune na třetí pozici. Tolik k rošádě na prvních třech místech v tabulce Tipsport superligy.

Mladá Boleslav nakonec dokázala otočit vývoj utkání ve třetí třetině ve svůj prospěch a za odvedený výkon v závěrečné části si zaslouží dnešní vítězství. Jinak jsme byli svědky vyrovnaného boje se šťastnějším koncem pro hosty, kteří museli vždy dotahovat náskok svého soupeře.

A Ondřej Mikeš je vyhlášen nejlepším hráčem za domácí celek.

Petr Krzyžanek nejlepší hráč hostů!

59:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A Mladá Boleslav stvrzuje brankou do prázdné branky vítězství svého celku, kdy se prosazuje střelou do prázdné branky MILAN TOMAŠÍK. Asistence: Petr Krzyžanek.

58:55
    Mladá Boleslav se dobře brání a neumožňují soupeři žádný závěrečný tlak.

58:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:15
    Mladá Boleslav drží míček daleko od své branky.

57:50
    Jejich doposud skvělá precizní hra utrpěla trhliny, uvidíme, jestli se jim to nějak částečně podaří zalepit.

57:16
    Chodov je evidentně zaskočen otočením průběhu hry a nyní spěchá alespoň za případným vyrovnáním.
    56:27 Jan NATOV - 3:4

56:27
    Nešikovně vyhozený míček doběhl Petr Krzyžanek, který našel svou křižnou přihrávkou na levé straně JANA NATOVA a ten dává branku pod horní tyčku. Asistence: Petr Krzyžanek.

56:01
    Nyní může jakákoliv chybička rozhodnout zápas.
    55:02 Jiří CURNEY - 3:3

55:02
    Hostům se nakonec daří dosáhnout branky, kdy Jelínek namazal na pravou stranu, kde stál připravený JIŘÍ CURNEY a ten se ukázkově raduje ze své vyrovnávací branky za zvuku hudby v reproduktoru. Asistence: Jan Jelínek.

54:37
    Boleslav je u míčku a má něco přes pět minut, aby dokázala alespoň srovnat stav utkání.

53:46
    Jan Natov jen nahodil míček směrem na branku, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

52:37
    Chodov dovezl míček do rohu palubovky, kde se jej snaží rozehrát a zahájit tak ofenzivní kombinaci.

51:41
    Chodov s míčkem za svou brankou, kde si vymění pár přihrávek, než se vydá do útočné snahy.

51:00
    Ondřej Mikeš měl šanci dát další branku, ale jeho střela zamířila jen kousek vedle pravé tyčky!

50:30
    Necelých deset minut do konce a hosté stále prohrávají o jednu jedinou branku a sledujeme opravdu vyrovnané utkání!

49:34
    Pokus o střelu v blízkosti branky soupeře, ale tato střela jde nad branku hostů.

48:09
    Martin Pražan se rychle rozběhl po levé straně a dostal míček a neváhal a chtěl vystřelit. Bohužel mu míček nesedl na čepeli a prezentoval se špatnou a unáhlenou střelou.

47:47
    Hra se vrací zpět na půlku hostů, kde budou domácí rozehrávat.

47:28
    Avšak tento útok jim nepřináší nic a musí se bránit útoku soupeře.

47:15
    Chodov ví, že na bránění je ještě brzy a taky se nyní snaží útočit a vrátit si potažmo dvou brankové vedení zpět.

46:34
    Nyní stál před brankářem hráč hostů, ale nedokázal míček dostat přes brankáře do branky.

45:55
    Závěrečná třetina je více živější, hlavně ze strany Hostů, kteří již tolik nekombinují a snaží se co nejrychleji dostat míček před branku soupeře.
    43:59 Tomáš CHROUST - 3:2

43:59
    A je tu snižující branka hostů, kdy se prosazuje TOMÁŠ CHROUST. Asistence: Jiří Curney.

43:50
    Hosté u míčku a následuje mírný faul od Matejčíka a stále bude pokračovat kombinace hostů.

43:05
    Milan Tomašík to ihned z rozehrávky zkusil na branku, ale Barák je připraven a míček se od něj odráží do rohu.

42:46
    Mladá Boleslav je tedy nucena napadat rozehrávku svého soka, aby se dostala k míčku.

42:06
    Domácí nebudou pochopitelně při zisku míčku ihned útočit a budou si s ním hrát jak nejdéle to bude možné.

41:13
    Dobrý únik hráče Chodova, ale nepřekonal již ležícího brankáře. Ten samý hráč se ještě snažil vrátit míček před branku, ale zde už byla připravená obrana hostů.

40:44
    Ti následně po menším faulu ztrácí míček na polovině soupeře a rozehrávat tak budou domácí borci.

40:01
    Začátek třetí třetiny právě započal a u míčku jsou hosté.

40:01

Druhá třetina se také nesla v duchu opatrné hry a velké taktiky od obou celků. Mladá Boleslav, pokud chce pomýšlet na úspěch v tomto zápase, by již měla upustit od tohoto systému hry a více a odvážně se dostávat před branku. To by znamenalo větší prostor pro protiútoky Chodova. Dočkáme se takového scénáře ve třetí třetině, to budeme zjišťovat za několik dalších minut.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. V ní se Mladá Boleslav dostala do rychlého brejku a přihrávka k levé tyčce. Odtud mohl jeden z hráčů Boleslavy zamířit již do prázdné branky, ale obránce Chodova byl dobře postavený a blokuje tuto šanci.

38:45
    Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Jan Jelínek, ale přestřeluje hodně vysoko.

37:42
    Chodov si nyní dlouhodobě přihrává ve svém obranném pásmu v blízkosti branky a nějak se nemá směrem dopředu.

36:51
    A když už se dostanou do nějaké té menší šance, tak je tu Barák v brance, který si po delší době připisuje zákrok.

36:39
    Hosté se snaží o další útok, ale Chodov je bezpečně drží na polovině palubovky.

35:43
    O střelu se snažil jeden z hráčů Chodova, ale míček jen proletěl skrze brankoviště, aniž by jej někdo z jeho spoluhráčů dokázal tečovat.

35:24
    385 diváků si dnes našlo cestu na toto utkání!

34:46
    Chodov si zkrátka chce udržet sovu první pozici v tabulce a zatím to svou hrou jen potvrzuje.

34:11
    Mladá Boleslav nyní opravdu neví kudy k brance Chodova. Domácí jim nedávají žádný volný prostor ke kombinaci.

33:18
    Chodov se nyní výtečně dokázal ubránit útoku soupeře a dostává míček na polovinu palubovky.
    31:49 Ondřej MIKEŠ - 3:1

31:49
    Chodov právě vstřelil branku!
    Jako bych to přivolal a po pěkné přihrávce z pravého rohu palubovky se míček dostal na volně nabíhajícího ONDŘEJE MIKEŠE a ten zakončil do polo odkryté branky. Asistence: Tomáš Sýkora.

31:10
    Chodov u míčku a po ubráněném oslabení si nyní bude moci opět zkusit zaútočit, bude z toho odskok o dvě branky?

30:38

30:10
    Zápas se nám překlopil do své druhé poloviny a Mladá Boleslav se další kombinací snaží o srovnání. Do konce přesilové hry jim už mnoho nezbývá.

29:54
    Až nyní se Chodovu na krátkou chvíli podařilo vyhodit.

29:30
    Po další svižné kombinaci se míček dostal před Baráka, ale zde jej obránce Chodova ubránil.

29:01
    Přízemní rychlá střela z pravé strany, míček jde mimo. Barák však kryl svou levou tyčku.

28:38
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Kotlas – 2 minuty, Sekání).

28:28
    Rozhodčí signalizuje vyloučení a Mladá Boleslav hraje v šesti hráčích v poli.

27:55
    Tomáš Chroust vystřelil z otočky, ale míří mimo pravou tyčku. Mladá Boleslav však po teči jednoho z hráčů Chodova zůstane na míčku.

27:15
    Taktická a opatrná hra od obou celků stále pokračuje a jde vidět, že se bojuje o první místo v tabulce.

25:54
    Mladá Boleslav byla natolik důrazná ve svém snažení na branku, že jeden z hráčů povalil brankáře a i posunul branku. Nicméně Barák již měl míček plně pod svou kontrolou.

24:57
    Chodov, který je silně podporován publikem se snaží svou další kombinací něco vytvořit směrem dopředu. Avšak naráží na dobrou obrannou hru soupeře.

24:08
    Opět je to hodně opatrná hra od bou stran, plná rozvahy a kombinace.

23:36
    Nyní útočili domácí, ale Bauera v brance téměř neohrozili.

22:47
    Zákrok Baráka, který dostal i trochu přes prsty.

22:21
    ...nakonec nedokázali ohrozit branku a Chodov míří dopředu, kde však taktéž nic nevymyslel.

22:01
    Nahození na branku, Mladá Boleslav bude rozehrávat z levého rohu...

20:57
    Míček nakonec ztrácí, aniž by se dostal ke střele a nyní je na řadě soupeř.

20:26
    Začátek druhé třetiny začíná kombinací Chodov.

20:01

Začátek zápasu byl opatrný od obou stran. Následně se jako první prosadili domácí, Mladá Boleslav během několika vteřin srovnala. Následně hosté přidali trochu na důrazu a tom svědčí tvrdý faul na Podhráského, který musel být ošetřen zdravotníkem. Už to vypadalo, že obě mužstva půjdou do šaten s remízovým stavem, ale v poslední minutě se Chodov podruhé prosadil.

20:00
    19:42 Ondřej MIKEŠ - 2:1

19:42
    Chodov před odchodem do šaten dokázal vstřelit branku, kdy po rychlé akci po pravé straně se prosazuje ONDŘEJ MIKEŠ. Asistence: Michal Strachota.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:52
    Ke konci první třetiny je aktivní Mladá Boleslav, ale nemůže se dostat skrze obranu Chodova do nějaké střelecké možnosti.

17:27
    Josef Pluhař se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec byl donucen volit přihrávku zpět na své obránce.

16:50
    Domácí se výborně brání a nedovolují soupeři žádnou střelu na branku.

16:31
    Tím hra postrádá na plynulosti.

16:26
    Další přerušení hry, kterých je zatím poměrně dost v dosavadním průběhu utkání.

16:09
    Mladá Boleslav přešla do útoku po pravé straně, ale za brankou nedokázali nic vykombinovat. Nakonec se přerušuje a budou rozehrávat.

15:02
    Domácí mají více nyní ze hry, ale šancí vidíme celkově poskrovnu.

14:15
    Krátce po vypršení přesilové hry se o střelu snažil Sýkora, ale poslal míček vysoko nad branku.

14:13

13:36
    Bauer nyní dvakrát zasáhl proti střelám Chodova.

13:23
    Hráči hostů nehrají zrovna v rukavičkách a za brankou Chodova došlo k dalšímu ataku. Nyní se vylučovat však nebude.

12:13
    Pluhař je nakonec za tento atak vyloučen na dvě minuty!

12:07
    Michal Podhráský je ten, který je nyní v rukou zdravotníků. Vypadalo to na menší monokl pod jeho okem, snad bude všechno v pořádku. Rozhodčí nyní diskutují s hráči a trenéry o tom co se bude dít.

12:07
    Blokovaná střela Chodova, ale ten se nadále snaží o další střelu. Nakonec je tu přerušení hry, poté co jeden z hráčů Chodova byl sražen k zemi.

11:43
    Oba celky hrají velmi dobře pozičně a těžko se prosazují směrem dopředu.

11:24
    Míček na čepeli Mladé Boleslavy, která si zatím přihrává ve svém pásmu.

10:56
    Domácí přečkali oslabení bez úhony a nyní se nachází na polovině soupeře.

10:15

10:02
    Míček se ocitl před brankou, ale obránce Chodova dobře zasáhl a nedovolil protihráči zakončit.

09:32
    Chodovu se daří vyhodit, ale hosté jsou velmi brzy zpátky.

09:08
    A již kombinuje na polovině soupeře, zatím bez střelby na branku.

08:44
    V oslabení se ke střele dostal jeden hráč domácích, ale neuspěl. Mladá Boleslav se chystá k útoku.

08:15
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Mikeš – 2 minuty, Bránění ve hře).

08:12
    Tomáš Novák se snažil z otočky vystřelit, ale jeho pokus byl blokovaný.

07:13
    Oba celky již hrají v plném počtu.
    06:37 Petr KOLOŠ - 1:1

06:37
    Hosté vzápětí srovnávají, kdy se po dobré přihrávce dostal středem hřiště do úniku PETR KOLOŠ. a taky se nemýlil se svou svižnou střelou. Asistence: Petr Krzyžanek.
    06:16 Tomáš SÝKORA - 1:0

06:16
    Autorem branky je TOMÁŠ SÝKORA, který prostřeluje Bauera z pravé strany! Bez asistence.

05:52
    Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách, oba kohouti se půjdou uklidnit na trestnou lavici.

05:13
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Mikeš – 2 minuty, Hrubost).
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Josef Pluhař – 2 minuty, Hrubost).

05:13
    Menší roztržka dvou hráčů za brankou Mladé Boleslavy a rozhodčí usměrňuje oba kohouty.

04:21
    Mladá Boleslav vytlačila svého soupeře s míčkem až k jeho vlastní brance, Chodov však má stále míček pod svou kontrolou.

04:03
    Avšak i domácí hledají recept na obranu svého soupeře a nedaří se jim dostat do výhodné pozice.

03:38
    Hosté se nyní špatnou rozehrávkou připravují o útočné pásmo a bude následovat rozehrávka Chodova z levého rohu.

02:53
    Ani jeden celek se nemůže střelecky prosadit.

02:01
    Již se jim daří vyhodit míček, ale ten již má jejich soupeř. Začátek zápasu je opatrný od obou stran.

01:43
    Ti mají za svou brankou problémy dostat míček z vlastní třetiny.

01:13
    Po neúspěšném útoku nyní následuje kombinace domácích.

00:42
    Mladá Boleslav rozvážně kombinuje a hledá cestu do útoku.

00:21
    Tom Ondrušek se snažil z levé strany překvapit brankáře, ale zamířil hodně mimo.

00:01

Chodov nadále vévodí tabulce Superligy a své první místo uhájil i proti týmu z druhého místa a to v minulém zápase, kdy porazil Vítkovice 10:4! Ovšem i nadále mají spolu stejný počet bodů a to 61, neboť Vítkovice již zvládly svůj zápas 24. kola, když porazili Znojmo (8:1)!

Mladá Boleslav je třetím týmem v tabulce s celkovým počtem 59 bodů a v případě vítězství nad Chodovem jej vystřídá na prvním místě. Mladá Boleslav zvládla minulý zápas v Liberci, kterého porazila 7:2.

Tento vzájemný souboj slibuje tedy boj o první místo v tabulce! Pokud Mladá Boleslav dokáže zvítězit, tak vystřídá Chodov na první místě a odsune jej na místo druhé.
    Uhájí domácí své prvenství a nedovolí žádné přeskupení v první trojici? To sledujte v textovém onlajn přenosu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 7. Sýkora, 20. Mikeš (Strachota), 32. Mikeš (Sýkora) – 7. Kološ (Krzyžanek), 44. Tomáš Chroust (Curney), 56. Curney (Jelínek), 57. Natov (Krzyžanek), 60. Tomašík (Krzyžanek)

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Bouša, Podhráský, Strnad – Žák, Mikeš, Vávra – Ondrušek, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal, Tyl.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Křenek, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Rožnovják, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Krajcigr – Natov.

Rozhodca: Lukáš Svrček a Radim Waliczko