Bohemians – Jičín 5:6 (kon.) | Ne – Židenice 6:3 (kon.) | Tatran – Vítkovice 3:6 (kon.)
Olomouc – Liberec 2:4 (kon.) | Panthers – Chodov 5:4 (kon.) | Ostrava – Královské Vinohrady 11:2 (kon.)
FBS Olomouc
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Crazy girls FBC Liberec
cz Sobota 17.02.2018, 18:00 • SH Čajkaréna Olomouc • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sobotní podvečer všem florbalovým fanouškům! V dnešním utkání se podíváme na souboj mezi Olomoucí a Libercem. V tomto utkání jde o postup do play-off, a proto určitě sledujte tento přenos!

FBS Olomouc
    Domácí hráčky jsou na jedenácté pozici se ziskem třinácti bodů. Na osmý Liberec ztrácí čtyři body a dnes se tak mohou výrazně dotáhnout na postupovou pozici! Olomouc v posledních utkáních nehraje vůbec špatně. Na půdě Tigers prohrála pouze 5:4 a v předchozích utkáních dokázala porazit Bohemku a Jičín. Dokáží se dnes florbalistky Olomouce vyhecovat k dobrému výkonu a dotáhnout se na pozice zaručující play-off?

Nejproduktivnější hráčky
    Tereza Reimerová 12+7
    Lucie Cholinská 12+7
    Jitka Oháňková 11+8

Liberecké hráčky jsou na osmé pozici se ziskem 17 bodů. Za sedmým Tatranem jsou pouze o skóre, ale dnes je nečeká nic lehkého. Přetlak na sedmé až jedenácté pozici je obrovský a každý bod bude hrát velkou roli! Poslední utkání prohrál Liberec doma s Tigers vysoko 2:17 a má dnes co napravovat!

FBS Olomouc 6:5 Crazy girls FBC Liberec

"Čeká nás těžký zápas, který hodně napoví o podobě play-off. Rozhodně budeme chtít bodovat. Olomouc má v posledních zápasech skvělou formu a určitě se bude chtít doma ukázat. Nedáme jim nic zadarmo a myslím, že se diváci mohou těšit na zajímavý zápas," komentuje utkání útočnice Liberce Michaela Mlejnková.

FBS Olomouc: Franková (Kollárová) – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová, Mikulová – Pavlíková, Suchánková, Tomanová – Pařízková, Rozenbergová, Oháňková – Horáčková, Šablaturová, Sklenářová – Reimerová, Cholinská.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Kadlecová) – Dlouhá, Ljachová – Čermáková, Leierová, Rumlová – Pekárková, Kronychová, M. Mlejnková – Šamaninová, Vejdělková.

Rozhodčí: Petřík Martin, Podlesný Tomáš.

Hráčky obou družstev se již rozcvičují na hrací ploše.

Domácí Olomouc se dnes představí ve svých červených dresech. Hosté z Liberce v dresech bílých.

Hráčky obou družstev nastupují na hrací plochu.

K úvodnímu buly nejdříve nabíhá zahajovací sestava Liberce.

Následuje i zahajovací sestava domácích.

00:01

00:05
    Úvodní buly utkání získává Liberec.

00:30
    Domácí se ale ničeho nebojí a hned se ujímají míčku, k zakončení se však nedostávají.

01:06
    Šamaninová ze standardní situace hledala před brankou Mlejnkovou, ale přihrávka neprošla.

01:37
    Střela Mlejnkové těsně minula bližší tyčku domácí branky.

02:15
    A ke střele se dostává i Pejzlová. Hostující gólmanka však pohotově zasahuje nohou.

02:59
    Domácí stále pokračují v tlaku.

03:18
    Zmatku před libereckou brankou domácí nevyužily.

03:52
    Ljachová se snažila před brankou dorážet, ale v cestě jí stála domácí obránkyně.

04:19
    Olomouci nevyšla útočná akce, na míčku Liberec.

04:47
    Hra je z obou stran zatím velice vyrovnaná.

05:04
    Střela Podroužkové nezapadla až za gólmanku Štěpánovou.

05:55
    Liberec kombinuje na vlastní polovině.

06:31
    Rána Pekárkové byla sražena mimo hřiště, Crazyny získávají standardní situaci.

06:53
    Z liberecké útočné akce nic nevyplynulo.

07:37
    Olomouc vysoko a aktivně napadá rozehrávku hostí.

08:30
    Mikulová téměř z poloviny přestřeluje libereckou branku.

08:48
    Další domácí střela končí až za brankou hostí.

09:22
    Rána Mlejnkové neprošla obranou.

09:50
    Pavlíková mohla pálit, ale netrefila se do balónku.

10:02
    Liberecká gólmanka si připisuje další zákrok.

10:45
    Hra začíná nabírat na rychlosti.

11:03
    Domácí gólmanka také úspěšná se svým zákrokem.

11:29
    Štěpánová pohotově vyráží tvrdou střelu.

11:54
    Leierová také zkouší pálit, ale není přesná.

12:20
    Mandátová špatně trefila míček a nedokázala tak vystřelit.

12:50
    Domácí kombinují na vlastní polovině.

13:20
    Šamaninová posílá balónek rovnou do rukou Frankové.

13:51
    Štěpánová opět zasahuje a posílá Crazyny do útoku.

14:36
    Cholinská zkusila překonat Štěpánovou od pravého mantinelu, ale její střela postrádala rychlost.

15:13
    Mlejnková před domácí brankou dorážela, ale nepovedlo se jí míček usměrnit správně.

15:59
    Útočná akce domácích nevyšla a Liberec získává balónek.

16:40
    Cholinská se podél pravého mantinelu dokázala dostat do úniku, svou střelou ale trefila pouze gólmanku.

17:22
    Hosté se drží na útočné polovině, ale nedaří se jim střílet.

17:59
    Oháňková zkusila vypálit, trefuje však pouze bránící hráčku před ní.

18:45
    Liberec zakládá útočnou akci.

18:59
    Krásná akce libereckého týmu! Leierová vybojovala balónek a poslala ho na volnou Mlejnkovou. Liberecká útočnice však trefuje jen tyčku!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:48
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Nikola Čermáková – 5 minut, Sekání).

19:55
    Horáčková netrefuje branku Liberce.

20:00

Střely první třetiny:
    Domácí – 10
    Hosté – 7

První třetina velmi důležitého utkání zatím nepřinesla žádnou branku! Hra z obou stran byla opravdu vyrovnaná. Největší šanci si v devatenácté minutě vytvořila liberecká Michaela Mlejnková, která trefila tyčku. Dvanáct vteřin před koncem první části došlo k pětiminutovému vyloučení Nikoly Čermákové, domácí Olomouc tak bude do druhé třetiny vstupovat s výhodou přesilové hry.

Druhá třetina začne přibližně v 18:36.

20:01

20:05
    I druhé úvodní buly získává Liberec.

20:34
    Tvrdou střelu Mandátové zastavila obranným zákrokem Mlejnková.

21:35
    Střelu Reimerové i dorážku Oháňkové skvělým zákrokem vykryla Štěpánová.

22:13
    Domácí v šanci nedokázaly dorazit míček za záda liberecké gólmanky.

22:57
    Oháňková nahazovala před bránu, ale žádná z jejích spoluhráček tam nebyla.

23:42
    Liberec se dostává do útočné poloviny.

24:55

25:21
    Pekárková si proběhla téměř celé hřiště. Na její ránu si ale Franková počkala.

25:59
    Domácí zakládají útočnou akci.

26:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to byla paráda. Velmi aktivní hrou se k míčku dostala Vejdělková, která našla ADÉLU DLOUHOU. Ta napodruhé zakončila do šibenice. Asistence: Michaela Vejdělková.

26:59
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Klára Leierová – 2 minuty, Hrubost).

27:02
    Střela Šablaturové neprošla přes Pekárkovou.

27:12
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Karolína Šablaturová – 2 minuty, Sekání).

28:16
    Střela Rumlové končí v ruce Frankové.

28:43
    Střela Reimerové neprošla přes Vejdělkovou.

28:59
    Liberec v plném počtu a má k dispozici přesilovou hru.

29:12

29:20
    Počet obou týmů na hřišti je vyrovnaný. Na míčku momentálně domácí.

30:29
    Střela Mlejnkové sice vypadla Frankové z ruky, ale do branky nezapadla.

30:41
    Mlejnková to zkouší ještě jednou, ale ani teď není úspěšná.

31:42
    Mandátová nyní měla několik vyložených šancí. Naposledy trefila břevno hostující branky!

32:09
    Olomouc se drží na útočné polovině. Ke střele se ale nyní nedostává.

32:58
    Čermáková zkusila poslat míček po zemi, ale Franková pozorná. Na odražený míček ale žádná z libereckých hráček už nedosáhla.

33:45
    Pejzlová nyní doslova promarnila střelu z výhodné pozice.

34:25
    Liberci se nepodařilo dostat do útoku. Domácí stále v tlaku.

34:51
    Další olomoucká šance skončila mimo branku.

Dnešní utkání sleduje 74 diváků.

35:32
    Hra se přesouvá ze strany na stranu. Žádné výrazné šance nyní nevidíme.

36:28
    Střelu Podroužkové vyráží Štěpánová.

36:56
    Domácí v obrovské šanci! Přečíslení 2 na 1 nevyužito!

37:59
    Liberec rozehrává.

38:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Za Štěpánovou se trefuje LUCIE CHOLINSKÁ. Asistence: Petra Mandátová.

38:24
    Domácí hráčky měly na holích další gól! Gólmanka Štěpánová ale parádně vyjela proti a celou akci zneškodnila.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Olomouc nyní vyvíjí obrovský tlak,

39:42
    Ke střele se na druhé straně dostává Leierová, trefuje však pouze gólmanku.

39:59
    Třetina se dohrává před domácí brankou.

40:00

Střely druhé třetiny:
    Domácí – 14
    Hosté – 12

I druhá třetina se nesla ve velmi vyrovnaném tempu. Domácí hráčky nedokázaly využít pětiminutovou přesilovou hru, která pokračovala z první třetiny. K vylučování došlo i v průběhu druhé části a mohli jsme vidět hru 4 na 4. Jako prvním se podařilo skórovat hostům. Ke konci druhé části dokázala Olomouc vyvíjet obrovský tlak a podařilo se jí srovnat . O výsledku tedy bude muset rozhodnout třetí třetina, do které budou oba celky vstupovat za stavu 1:1.

41:08
    Ljachová neprostřelila bránící Oháňkovou.

41:54
    Mlejnková ze středu pálí těsně vedle branky.

42:51
    Hra je přerušena kvůli zranění. Na zemi zůstává ležet Dlouhá. Doufejme, že je vše v pořádku.

43:15
    Kronychová mohla zakončit, ale špatně trefila balónek.

43:31
    Mandátová vyslala parádní střelu, ale jen těsně nezapadla do branky.

43:53
    Autorem branky je MARTA HORÁČKOVÁ. Asistence: Barbora Pařízková.

44:07
    Mlejnková trefuje první hráčku v cestě.

44:52
    Cholinská nahrávala před branku, ale míček žádná z jejích spoluhráček netrefila.

45:34
    Oháňková se chystala ke střele, ale byla zastavena Pekárkovou.

46:11
    Mlejnková si naběhla do střelu, trefila však jen gólmanku Frankovou.

46:48
    Je opět srovnáno! Zmatku před domácí brankou využila Mlejnková, která našla volnou OXANU ŠAMANINOVOU. Ta již neměla problém se zakončením do odkryté brány. Asistence: Michaela Mlejnková

47:23
    Tvrdá střela Mlejnkové od levého mantinelu neprošla za záda Frankové.

48:14
    Horáčková mohla zakončit, ale před Štěpánovou promáchla.

48:28
    Olomouc kombinuje na vlastní polovině.

49:18
    Podobná situace i na druhé straně, zakončit mohla Kronychová.

50:14
    Ljachová dostala nahrávku před branku, ale nedokázala ji využít.

50:51
    Utkání se začíná velmi vyostřovat.

51:16
    Míček proletěl jen těsně vedle ruky Frankové. Bohužel pro Liberec mimo branku.

51:17
    Hosté se zásluhou MICHAELY MLEJNKOVÉ dostávají opět do vedení. Asistence: Oxana Šamaninová.

51:17
    Oddechový čas pro domácí.

51:35
    Olomouc kombinuje na útočné polovině.

52:15
    Zmatek před libereckou brankou lépe zvládly Crazyny.

52:29
    Mlejnková od pravého mantinelu trefuje boční síťku.

52:34
    Hra je přerušena z důvodu zranění. Na zemi zůstala ležet domácí gólmanka Franková. Vypadá to na problém s kotníkem. Doufáme, že nejde o nic závažného.

52:35
    Hra pokračuje a Franková zůstává v brance.

53:06
    Svou ránu zkouší i Pekárková. Domácí gólmanka v klidu zasahuje.

53:44
    Olomouc rozehrává na vlastní půdě.

54:38
    Cholinská pálí mimo.

55:03
    Proti střele Oháňkové se postavila Šamaninová.

55:23
    Leierová trefuje pouze Frankovou.

56:14
    Osamocená Pařízková netrefuje liberecké zařízení.

56:27
    Parádní střelou z poloviny hřiště se prosazuje kapitánka KLÁRA LEIEROVÁ. Asistence: Nikol Pekárková.

56:59
    Cholinská posílá míček až za mantinel.

57:21
    Mlejnková nemá svůj den, další její střela šla mimo branku.

57:42
    Mandátová nastřeluje tyčku!

58:25
    Dlouhá nahazuje míček na branku, Franková bez problémů chytá.

58:56
    Mandátová opět přestřeluje!

59:01
    Probíhá poslední minuta tohoto utkání!

59:35
    Olomouc to nevzdává a bojuje do poslední chvíle.

Střely třetí třetiny:
    Domácí – 17
    Hosté – 12

Nejlepší hráčky utkání:
    Martina Pejzlová (Olomouc)
    Michaela Mlejnková (FBC Liberec)

A je konec! Třetí třetina musela rozhodnout o jasném vítězi tohoto utkání. Poslední část byla opět velmi vyrovnaná, nicméně lépe se dařilo Liberci, který nakonec bere všechny tři body.

Dnešní utkání sledovalo 74 diváků.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se u dalších utkání. Přeji krásný zbytek sobotního večera. Na shledanou! (19:51:25)

Týna Zíková

Góly a asistencie: 39. Cholinská (Mandátová), 44. Horáčková (Pařízková) – 27. Dlouhá (Vejdělková), 47. Šamaninová (M. Mlejnková), 52. M. Mlejnková (Šamaninová), 57. Leierová (Pekárková)

Rozhodca: Petřík Martin, Podlesný Tomáš