Ženy - Stíhacie preteky (10 km) | Laura Dahlmeierová (Nemecko) (kon.) | | | Muži - Stíhacie preteky (12,5 km) | Martin Fourcade (Francúzsko) (kon.) |
Ženy - 1500 m | Vítěz: I. Wüstová (NED) (kon.) |
Tímové preteky | Vítěz: Kanada (kon.) |
Zmiešané dvojice - 1. semifinále (CAN – NOR) | 8:4 (kon.) | | | Zmiešané dvojice - 2. semifinále (OAR – SUI) | 5:7 (kon.) |
Muži - Jazda v bubnoch (2. kvalifikácia) | Vítěz: D. Woo Čoi (KOR) (kon.) | | | Muži - Jazda v bubnoch (finále) | Vítěz: M. Kingsbury (CAN) (kon.) |
Ženy - Slopestyle (finále) | Vítěz: J. Andersonová (USA) (kon.) | | | Ženy - Half pipe (kvalifikácia) | Vítěz: Ch. Kimová (USA) (kon.) |
Prehľad udalostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 5.deň | (kon.) |
Ženy - 1. a 2. jazdy | Vítěz: N. Geisenbergerová (GER) (kon.) |
Ženy - Stredný mostík | Vítěz: M. Lundbyová (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
Ženy - Stíhacie preteky (10 km)
Laura Dahlmeierová (Nemecko)
Tomáš Lengyel
Štartová listina:
1. Laura Dahlmeierová (GER)
2. Marte Olsbuová (NOR) +24
3. Veronika Vítková (CZE) +26
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) +33
5. Vanessa Hinzová (GER) +40
6. Lisa Vittozziová (ITA) +41
7. Hanna Öbergová (SWE) +41
8. Irene Cadurischová (SUI) +46
9. Daria Domračevová (BLR) +46
10. Justine Braisazová (FRA) +48
11. Paulina Fialková (SVK) +51
12. Franziska Hildebrandová (GER) +54
13. Anastasia Kuzminová (SVK) +54
14. Vita Semerenková (UKR) +55
15. Markéta Davidová (CZE) +57
16. Anais Chevalierová (FRA) +1:09
17. Iryna Kriuková (BLR) +1:11
18. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14
19. Anais Bescondová (FRA) +1:15
20. Tatjana Akimovová (OAR) +1:18
21. Denise Herrmannová (GER) +1:20
22. Johanna Talihärmová (EST) +1:21
23. Jessica Jislová (CZE) +1:23
24. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:26
25. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:30
26. Lena Häckiová (SUI) +1:34
27. Mona Brorssonová (SWE) +1:36
28. Krystyna Guziková (POL) +1:37
29. Katharina Innerhoferová (AUT) +1:45
30. Galina Višnevská (KAZ) +1:46
31. Elisa Gasparinová (SUI) +1:46
32. Anna Frolinová (KOR) +1:51
33. Uljana Kajševová (OAR) +1:53
34. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +1:57
35. Elisabeth Högbergová (SWE) +2:00
36. Nadežda Skardinová (BLR) +2:02
37. Linn Perssonová (SWE) +2:06
38. Jen Čang (CHN) +2:08
39. Baiba Bendiková (LAT) +2:08
40. Julia Ransomová (CAN) +2:09
41. Selina Gasparinová (SUI) +2:12
42. Fujuko Tačizakiová (JPN) +2:14
43. Eva Puskarčíková (CZE) +2:14
44. Nicole Gontierová (ITA) +2:14
45. Monika Hojniszová (POL) +2:14
46. Valj Semerenková (UKR) +2:15
47. Anja Erženová (SLO) +2:15
48. Dunja Zdoucová (AUT) +2:15
49. Sari Furujová (JPN) +2:15
50. Synnove Solemdalová (NOR) +2:18
51. Emily Dreissigackerová (USA) +2:21
52. Nadzeja Pisarevová (BLR) +2:23
53. Rosanna Crawfordová (CAN) +2:23
54. Emma Lunderová (CAN) +2:24
55. Anastasija Merkušinová (UKR) +2:26
56. Magdalena Gwizdońová (POL) +2:30
57. Megan Tandyová (CAN) +2:37
58. Darja Kliminová (KAZ) +2:42
59. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:43
60. Emilija Jordanovová (BUL) +2:44
1. Laura Dahlmeierová (GER)
2. Marte Olsbuová (NOR) +24
3. Veronika Vítková (CZE) +26
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) +33
5. Vanessa Hinzová (GER) +40
6. Lisa Vittozziová (ITA) +41
7. Hanna Öbergová (SWE) +41
8. Irene Cadurischová (SUI) +46
9. Daria Domračevová (BLR) +46
10. Justine Braisazová (FRA) +48
11. Paulina Fialková (SVK) +51
12. Franziska Hildebrandová (GER) +54
13. Anastasia Kuzminová (SVK) +54
14. Vita Semerenková (UKR) +55
15. Markéta Davidová (CZE) +57
16. Anais Chevalierová (FRA) +1:09
17. Iryna Kriuková (BLR) +1:11
18. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14
19. Anais Bescondová (FRA) +1:15
20. Tatjana Akimovová (OAR) +1:18
21. Denise Herrmannová (GER) +1:20
22. Johanna Talihärmová (EST) +1:21
23. Jessica Jislová (CZE) +1:23
24. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:26
25. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:30
26. Lena Häckiová (SUI) +1:34
27. Mona Brorssonová (SWE) +1:36
28. Krystyna Guziková (POL) +1:37
29. Katharina Innerhoferová (AUT) +1:45
30. Galina Višnevská (KAZ) +1:46
31. Elisa Gasparinová (SUI) +1:46
32. Anna Frolinová (KOR) +1:51
33. Uljana Kajševová (OAR) +1:53
34. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +1:57
35. Elisabeth Högbergová (SWE) +2:00
36. Nadežda Skardinová (BLR) +2:02
37. Linn Perssonová (SWE) +2:06
38. Jen Čang (CHN) +2:08
39. Baiba Bendiková (LAT) +2:08
40. Julia Ransomová (CAN) +2:09
41. Selina Gasparinová (SUI) +2:12
42. Fujuko Tačizakiová (JPN) +2:14
43. Eva Puskarčíková (CZE) +2:14
44. Nicole Gontierová (ITA) +2:14
45. Monika Hojniszová (POL) +2:14
46. Valj Semerenková (UKR) +2:15
47. Anja Erženová (SLO) +2:15
48. Dunja Zdoucová (AUT) +2:15
49. Sari Furujová (JPN) +2:15
50. Synnove Solemdalová (NOR) +2:18
51. Emily Dreissigackerová (USA) +2:21
52. Nadzeja Pisarevová (BLR) +2:23
53. Rosanna Crawfordová (CAN) +2:23
54. Emma Lunderová (CAN) +2:24
55. Anastasija Merkušinová (UKR) +2:26
56. Magdalena Gwizdońová (POL) +2:30
57. Megan Tandyová (CAN) +2:37
58. Darja Kliminová (KAZ) +2:42
59. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:43
60. Emilija Jordanovová (BUL) +2:44
O šesťdesiat miesteniek do stíhačky bojovali ženy v sobotňajšom šprinte. Do dnešných pretekov sa kvalifikovali dve slovenské reprezentantky. S číslom jedenásť odštartuje Paulína Fialková, trinástku bude mať na hrudi Anastasia Kuzminová.
Najlepšiu pozíciu pred stíhacími pretekmi má Nemka Laura Dahlmeierová, ktorá jasne ovládla sobotňajší šprint. Pred druhou Nórkou Marte Olsbuovou a treťou Češkou Veronikou Vítkovou si vypracovala vyše dvadsaťsekundový náskok.
Elitná pätnástka biatlonistiek je natlačená v intervale jednej minúty. Pätnástu Česku Davidovú pritom delí od krajanky Vítkovej na bronzovej priečke iba 31 sekúnd, čo je vzhľadom na štyri strelecké položky v stíhacích pretekoch základom pre zaujímavú zápletku.
Na medailu bude mať zálusk množstvo favoritiek, ktoré zaváhali v šprinte. Dobrú východiskovú pozíciu majú ôsma Daria Domračevová, trinásta Anastasia Kuzminová alebo Denise Hermannová, Kaisa Mäkäräinenová či Tiril Eckhoffová z tretej desiatky štartovej listiny.
Konečné výsledky šprintu žien:
1. Laura Dahlmeierová (GER) 21:06,2 min. (0)
2. Marte Olsbuová (NOR) + 24,2 s (1)
3. Veronika Vítková (CZE) + 25,8 s (1)
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) + 33,1 s (1)
5. Vanessa Hinzová (GER) + 40,3 s (1)
6. Lisa Vittozziová (ITA) + 40,5 s (1)
7. Hanna Öbergová (SWE) + 40,8 s (1)
8. Irene Cadurischová (SUI) + 45,5 s (1)
9. Daria Domračevová (BLR) + 46,2 s (2)
10. Justine Braisazová (FRA) + 47,9 s (2)
-----
11. Paulína Fialková (SVK) + 50,6 s (1)
13. Anastasia Kuzminová (SVK) + 53,9 s (3)
74. Ivona Fialková (SVK) + 3:42,4 min. (5)
83. Terézia Poliaková (SVK) + 4:26,0 min. (5)
1. Laura Dahlmeierová (GER)
2. Marte Olsbuová (NOR) +24
3. Veronika Vítková (CZE) +26
4. Marie Dorinová Habertová (FRA) +33
5. Vanessa Hinzová (GER) +40
6. Lisa Vittozziová (ITA) +41
7. Hanna Öbergová (SWE) +41
8. Irene Cadurischová (SUI) +46
9. Daria Domračevová (BLR) +46
10. Justine Braisazová (FRA) +48
11. Paulina Fialková (SVK) +51
12. Franziska Hildebrandová (GER) +54
13. Anastasia Kuzminová (SVK) +54
14. Vita Semerenková (UKR) +55
15. Markéta Davidová (CZE) +57
16. Anais Chevalierová (FRA) +1:09
17. Iryna Kriuková (BLR) +1:11
18. Dorothea Wiererová (ITA) +1:14
19. Anais Bescondová (FRA) +1:15
20. Tatjana Akimovová (OAR) +1:18
21. Denise Herrmannová (GER) +1:20
22. Johanna Talihärmová (EST) +1:21
23. Jessica Jislová (CZE) +1:23
24. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:26
25. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:30
26. Lena Häckiová (SUI) +1:34
27. Mona Brorssonová (SWE) +1:36
28. Krystyna Guziková (POL) +1:37
29. Katharina Innerhoferová (AUT) +1:45
30. Galina Višnevská (KAZ) +1:46
31. Elisa Gasparinová (SUI) +1:46
32. Anna Frolinová (KOR) +1:51
33. Uljana Kajševová (OAR) +1:53
34. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +1:57
35. Elisabeth Högbergová (SWE) +2:00
36. Nadežda Skardinová (BLR) +2:02
37. Linn Perssonová (SWE) +2:06
38. Jen Čang (CHN) +2:08
39. Baiba Bendiková (LAT) +2:08
40. Julia Ransomová (CAN) +2:09
41. Selina Gasparinová (SUI) +2:12
42. Fujuko Tačizakiová (JPN) +2:14
43. Eva Puskarčíková (CZE) +2:14
44. Nicole Gontierová (ITA) +2:14
45. Monika Hojniszová (POL) +2:14
46. Valj Semerenková (UKR) +2:15
47. Anja Erženová (SLO) +2:15
48. Dunja Zdoucová (AUT) +2:15
49. Sari Furujová (JPN) +2:15
50. Synnove Solemdalová (NOR) +2:18
51. Emily Dreissigackerová (USA) +2:21
52. Nadzeja Pisarevová (BLR) +2:23
53. Rosanna Crawfordová (CAN) +2:23
54. Emma Lunderová (CAN) +2:24
55. Anastasija Merkušinová (UKR) +2:26
56. Magdalena Gwizdońová (POL) +2:30
57. Megan Tandyová (CAN) +2:37
58. Darja Kliminová (KAZ) +2:42
59. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:43
60. Emilija Jordanovová (BUL) +2:44
Najrýchlejšia bola opäť Laura Dahlmeierová. Nemka profitovala najmä z kvalitnej streľby, a tak odolala lepšie bežecky disponovanej Anastasii Kuzminovej. Slovenská biatlonistka bola v polovici pretekov prvá, ale strelecké položky v stoji jej nevyšli podľa predstáv. Kuzminová síce stratila šancu na zlato, ale v záverečnom bežeckom kole udržala za chrbtom nepríjemnú Francúzku Anais Bescondovú a získala striebro.
Bez cenného kovu zostali opäť veľké biatlonové hviezdy ako Daria Domračevová, Kaisa Mäkäräinenová, Marie Dorinová Habertová, Tiril Eckhoffová alebo Denise Herrmannová.
Na výkon zo šprintu nedokázala nadviazať druhá slovenská biatlonistka Paulína Fialková, ktorá doplatila na osem nepresných výstrelov. Z jedenástej pozície na štarte sa napokon prepadla do štvrtej desiatky.
1. Laura Dahlmeierová (GER) 30:35,3 min. (1)
2. Anastasia Kuzminová (SVK) + 29,4 s (4)
3. Anais Bescondová (FRA) + 29,6 s (1)
4. Marte Olsbuová (NOR) + 1:07,3 min. (4)
5. Hanna Öbergová (SWE) + 1:08,9 min. (3)
6. Denise Herrmannová (GER) + 1:19,4 min. (2)
7. Veronika Vítková (CZE) + 1:37,3 min. (3)
8. Lena Häckiová (SUI) + 1:41,5 min. (3)
9. Tiril Eckhoffová (NOR) + 1:47,8 min. (5)
10. Mona Brorssonová (SWE) + 1:54,5 min. (1)
-----
38. Paulína Fialková (SVK) + 3:58,3 min. (8)