Michalovce – Osmos Bratislava 12:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Dubnica – Nové Zámky B 24:2 (kon.)
Skalica – Trnava 7:2 (kon.) | Prešov – Topoľčany 2:1 (po pr.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
12:0 (1:0, 9:0, 2:0)
HC Osmos Bratislava
Piatok 09.02.2018, 18:00TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 45. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Tabuľka St. Nicolaus 1. ligy sa už po poslednom kole nezmení, a tak sú isté aj dvojice pre play-off. Prvá Skalica vyzve Považskú Bystricu, druhé Michalovce Spišskú Novú Ves, tretí Prešov sa stretne s Osmos Bratislava a Topoľčany narazia na Dubnicu. HK Trnava skončí deviata, HC MIKRON Nové Zámky B desiate.

HK Dukla Ingema Michalovce

Celok z východu Slovenska už nemôže byť na prvom mieste po základnej časti, pretože pred jej posledným kolom má na konte103 bodov, prvá Skalica ich má 107. Práve Skaličania boli jedným z posledných tímom, ktoré Michalovce zdolali. Tým posledným bol Prešov. Dukla neprehrala posledné tri stretnutia. Porazila Nové Zámky B, Považskú Bystricu a naposledy Spišskú Novú Ves. Práve so Spišiakmi sa stretne v prvom kole play-off, nakoľko ani jeden z týchto tímov už nemôže svoje postavenie zmeniť. Najproduktívnejším hráčom tímu je Radovan Cútt (22+27), za ním nasleduje František Poliaček (26+21).

Bratislavský tím mal rozhodne pred sezónou vyššie ciele, ako aktuálna šiesta pozícia. S tou sa už pred posledným kolom hýbať nedá. HC Osmos získal doposiaľ 59 bodov. K nim pomohol hlavne najproduktívnejší hráč Dušan Klučiar (31+16). Druhý v poradí je Patrik Danišovský (12+21). Klub z hlavného mesta prehral posledných päť stretnutí, keď postupne nestačil na Topoľčany, Skalicu, Dubnicu, Trnavu a Prešov. Posledná výhra sa zrodila ešte 19.1. a to v pomere 10:1 proti Novým Zámkom B.

HK Dukla Ingema Michalovce: Juríček (Trenčan) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Balko – Halás, Solomončak, Bánovský – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Fajčák

HC Osmos Bratislava: Mega (Srnec) – Valjetn, Ficel, Matejovie, Vidovič, Guoth, Mihalko, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Šalka – Bednarič, F. Novák, Ondris – Krajč, Mlynčár, Čech – A. Roth

Rozhodca: Žák – Riš, Homola.

Z tohto zápasu vám prinesieme informácie o zmenách stavu!

00:01

10:00
    Desať minút riadnej hracej doby je za nami, na gól stále čakáme.

10:24
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., napadnutie).

13:07
    Dukla Michalovce dala gól!
    VLADISLAV SOLOMONČAK otvára skóre duelu a posiela tak favorita do vedenia. Asistencie: Tomáš Bánovský, Igor Halás

20:00

Úvodné dejstvo veľa vzruchu pred bránami neprinieslo, nakoľko sa do streleckej listiny zapísal iba Solomončak, a tak Michalovce vedú najtesnejším rozdielom.

20:01

20:44

ERIK PIATAK krátko po zmene strán navyšuje vedenie po asistenciách, o ktoré sa postarali Oliver Jokeľ a Marek Kolba.

21:39
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., sekanie).

21:39
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Valjent – 2 min., hrubosť).

22:28

ĽUBOŠ FAJČÁK potvrdzuje, že druhá tretina sa začala poriadne zhurta. Po prihrávke od Radoslava Mesaroša zvyšuje na 3:0.

23:43

IGOR HALÁS pridáva štvrtý gól do siete Megu. Asistoval mu Vladislav Solomončak.

24:52

Fantastický úvod tretiny v podaní domácich pokračuje. TOMÁŠ BANOVSKÝ je piatym strelcom Michaloviec. Asistencie: Tomáš Valečko, Igor Halás

27:56

Už to začína zaváňať poriadnym debaklom. Poltucet uzatvoril DANIEL HANČÁK. Asistencie: Vladislav Solomončak, Tomáš Valečko

35:33
    VLADISLAV SOLOMONČAK strieľa svoj druhý gól v stretnutí. Asistencie: Tomáš Valečko, Igor Halás.

36:06

Aj ĽUBOŠ FAJČÁK je už dvojgólový. Asistenciami mu pomohli Jakub Linet a Ivan Brezniak.

37:52

Do konca tejto tretiny bude možno na svete aj desiatka, nakoľko MAREK MAŠLONKA strieľa deviaty presný zásah.

38:44
    Desiatka je teda veľmi rýchlo na svete, postaral sa o ňu JAKUB LINET. Asistencia: Igor Halás

40:00

V prvej tretine síce padol iba jeden gól, avšak v tej druhej rovno deväť, takže Michalovce vedú jednoznačne 10:0. Dvakrát sa presadili Solomončak a Fajčák.

Z tretej tretiny vám prinesieme live online komentár.

40:01

40:12
    V tretej tretine už v podstate nepôjde o nič, ale oba tímy určite nevypustia žiadny súboj.

40:47
    Hostia sa snažia vyviesť puk z vlastného pásma do toho útočného, zatiaľ sa im to nedarí.

41:07
    Fajčák strieľal spomedzi kruhov, vo veľmi dobrej pozície bola jeho strela zrazená na ochrannú sieť.

41:44
    Hostia síce dostali hru k bráne domáceho brankára, nič s ním nevymysleli.

42:10
    Dobrý puk na útočnú modrú z pohľadu Michaloviec neskončil úspech, domáci útočník spadol.

42:41
    Balko nahodil od modrej čiary, Mega v bráne Bratislavy zasiahol.

43:22
    Strela z kruhu na vhadzovanie bola zrazená, Juríček nemusel zasahovať.

43:42
    Krásna dlhá prihrávka mohla nájsť v šanci Halása, ako jeho spoluhráč pred chvíľou, aj on spadol na ľad.

44:31
    Hrá sa síce z jednej strany na druhú, avšak ani jedno mužstvo sa nedostáva do dobrých pozícií.

44:50
    Až teraz to skúsil spomedzi kruhov z prvej Roth, Trenčan si dal veľký pozor.

44:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Roth – 2 min., hrubosť).

45:48
    HC Bratislava držala útočné pásmo len za cenu toho, že puk bol pri mantineloch a ani jeden tím ho odtiaľ nedokázal dostať.

46:35
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Ondris – 2 min., podrazenie).

46:56
    Michalovce s piatimi hráčmi, HC Bratislava so štyrmi hráčmi.

47:01
    Hančák páli z vrcholu kruhov iba do pripraveného gólmana hostí.

47:18

TOMÁŠ VALEČKO poslal v presilovke poriadne tvrdú strelu spomedzi kruhov a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

47:59

JAKUB LINET sa ocitol sám pred gólmanom Megom, predviedol rýchly blafák a na ten už brankár nemal nárok.

48:38
    Dukla Michalovce znova v útočnom pásme, tentoraz ale neprichádzajú žiadne strely či iné pokusy.

49:13
    Veľkú šancu mal Krajč, v perfektnej pozícii bránu minul.

50:00
    Posledných desať minút do konca zápasu. Toto už do predĺženia ísť nemôže. Otázny je len konečný stav.

50:31
    Domáci majú síce menšie problémy so založením akcie, to im však nemusí vôbec vadiť, nakoľko gólov už dali dosť.

51:11
    Puk sa posúval v okolí brány hostí, zakončenie neprichádzalo.

51:43
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Klučiar – 2 min., hákovanie).

52:27
    Tečovaná strela od modrej čiary išla do protipohybu brankár Bratislavy, puk však skončil tesne vedľa.

53:08
    Táto presilovka Michalovciam až na jednu strelu nevychádza ideálne, Bratislava sa bráni celkom dobre.

53:43
    Hostia v plnom počte.

54:19
    Po zlej rozohrávke súpera sa do veľkej šance dostal Rusina, bránu protivníka prestrelil.

54:59
    Pekná prihrávka od Brezniaka medzi kruhy bola zakončená Fajčákom, ten nemieril presne.

55:32
    Puk vypadol na striedačku, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Michaloviec.

56:05
    Valečko v ďalšej zaujímavej pozícii, tentoraz našiel pozorného gólmana Megu.

56:58
    HC Bratislava založila akciu, strela Klučiara skončila iba v lapačke Trenčana.

57:39
    Solomončak si chcel vymeniť puk s Halásom a zakončovať, to sa domácim nepodarilo.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty zápasu.

58:09
    Jakub Linet obišiel bránu súpera a chcel zakončiť k bližšej žrdi. Mega ho vychytal, hattrick tu nie je.

59:03
    Po nahodení do bránkoviska Bratislavy bola posunutá celá svätyňa aj s gólmanom Megom. Navyše, Piatak ostáva mimo spomínaný súboj ležať na ľade a nevyzerá najlepšie.

59:03
    Erik Piatak sa nakoniec zodvihol bez nosidiel a za pomoci Hančáka odchádza z ľadu. Veľmi zbytočné zranenie...

Po prvej tretine to ešte bolo pomerne vyrovnané, ale druhé dejstvo prinieslo deväť gólov. Michalovce si záver postrážili, a tak sa na play-off naladili výhrou 12:0. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:07:51)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Solomončak (Banovský, Halás), 21. Piatak (Jokeľ, Kolba), 23. Fajčák (Mesaroš), 24. Halás (Solomončak), 25. Banovský (Valečko, Halás), 28. Hančák (Solomončak, Valečko), 36. Solomončak (Valečko, Halás), 37. Fajčák (Linet, Brezniak), 38. Mašlonka (Piatak, Kolba), 39. Linet (Halás), 48. Valečko (Halás, Solomončak), 48. Linet (Fajčák, Brezniak)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Balko – Halás, Solomončak, Bánovský – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Linet, Fajčák
    HC Osmos Bratislava: Srnec (Mega) – Valjetn, Ficel, Matejovie, Vidovič, Guoth, Mihalko, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Šalka – Bednarič, F. Novák, Ondris – Krajč, Mlynčár, Čech – A. Roth

Rozhodca: Žák – Riš, Homola