Rusko – Portugalsko 2:3 (kon.) | Kazachstan – Španielsko 5:5 (1:3 po pen.)
Rusko
2:3 (1:0)
Portugalsko
cz Štvrtok 08.02.2018, 18:00 • Aréně Stožice, Ljubljana • Majstrovstvá Európy • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost a zároveň vás zvu na druhý semifinálový souboj mezi Kazachstánem a Španělskem, který začne v 21:00. (19:49:58)

Statistiky utkání:

Střely celkem: 29:26
    Střely na branku: 9:9
    Rohy: 3:5
    Fauly: 4:9

Je konec. Nakonec mělo utkání velmi dramatický konec, který ale lépe zvládlo Portugalsko a to se tak dostává do finále Mistrovství Evropy. První poločas patřil Rusům, kteří ho zaslouženě vyhráli 1:0, ovšem do druhé půle vstoupilo Portugalsko velmi aktivně a po srovnání přišel i vedou gól. Ke konci se v dramatických chvílích dostal k míči u vlastní brány B. Coelho a přes celé hřiště vstřelil vítězný gól. Rusku nepomohl ani kontaktní branka pár sekund poté.

Robinho cítí velkou křivdu a nyní dochází na hrací ploše ke strkanici mezi hráči.

39:58
    V obrovské šanci se ocitl před bránou ruský hráč, ale zamířil těsně vedle levé tyče.

39:49
    Ricardinho zblokoval střelu ruského hráče.

39:37
    Ricardinho zahrál míč do zámezí a Rusko hraje stále v pěti!

39:30
    Nyní už bez!

39:14
    Drama vrcholí a Rusko zatím hraje s brankářem.
    39:11 LIMA - 2:3

39:11
    Rusko právě vstřelilo branku!
    EDER LIMA dostal skvělou přihrávku vzduchem od Robinha a následně z voleje zakončil přesně k pravé tyči! Nyní je to opět o jeden gól! Asistence: Robinho.

39:04
    Žlutou kartu dostává Robinho (Rusko).
    39:04 COELHO - 1:3

39:04
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Dnes je to den Coelhů! Po velkém zmatku v portugalské obraně se k míči dostal BRUNO COELHO a střelou přes celou hrací plochu posílá Portugalsko do dvoubrankového vedení!

38:44
    Robinho drží míč, ale zatím nepřišla žádná střela z ruské strany.

38:23
    Ricardinho pouze hlavou poslal míč do zámezí a Rusko stále hraje bez brankáře.

38:07
    Rusko jde do powerplay!

37:47
    Cecilio se snažil najít na pravé straně Ricardinha, ale jeho přihrávku zblokovala ruská obrana.

37:26
    Po následném rohovém kopu přestřelil Bruno ruskou bránu.

37:24
    Nyní se ke střele dostal Matos, ale minul bránu Zamtaradzeho.

36:57
    Portugasko se nyní velmi zatáhlo a Robinho si šel pro faul, když ho k zemi poslal Miguel, ale rozhodčí k překvapení všech nepískli faul.

36:41
    Sousa byl ošetřen a hra může pokračovat.

36:39
    Obrovská šance Ruska, když Matos napálil míč do svého protihráče, ale následně Robinho přestřelil bránu, přičemž zranil portugalského brankáře Sousu, který je nyní ošetřován na hrací ploše.
    35:44 COELHO - 1:2

35:44
    ANDRÉ COELHO střílí druhý gól a Portugalsko rázem vede! Ricardinho rozehrál rohový kop na volného Coelha, který si počkal až se ruský hráč skácí k zemi a následně pro změnu vymetl levou šibenici! Asistence: Ricardinho.

35:41
    Nyní má Portugalsko rohový kop z pravé strany.

35:39
    Zamtaradze skvěle vyběhl proti přihrávce na Coelha.

35:21
    Ricardinho se uvolnil a vypálil, ovšem trefil pouze blokujícího ruského hráče.

34:49
    Ruský obránce raději odhlavičkoval míč do zámezí.

34:20
    Ricardinho se dopustil dalšího faulu a to je pro Portugalsko problém, jelikož je to už pátý faul a za každý další přichází pokutový kop.

33:55
    Robinho už se dostal s míčem do zámezí a tak se jeho následná střela nebude počítat.

33:25
    Afanasjev nepřihrál nejlépe a Portugalsko zůstane u míče v podobě autu.

33:05
    B. Coelho to myslel skvěle, ale kdyby jeho přihrávka nebyla zblokována tak by portugalský hráč zakončoval sám.

32:39
    Ricardinho skvěle vybojoval aut, když zahrál míčem do protihráče.

32:21
    Nyní jsou u míče domácí, ale Matos vystihl přihrávku. Následuje aut pro Rusko.

31:46
    Varela chtěl oplatit zákrok protihráče, ale to dělat neměl, jelikož mu rozhodčí odpískal faul a udělil žlutou kartu.

31:23
    Portugalci jsou rázem nabuzeni a Rusko má problémy při rozehrávce.

Dnešní utkání sleduje 6023 diváků.

30:52
    Nyní přišla nepřesná přihrávka ruských hráčů a následuje aut pro Portugalsko.
    30:03 COELHO - 1:1

30:03
    Romulo zaváhal a předal míč rovnou rozběhnutému ANDRÉMU COELHU, který se zakončením neváhal a krásnou střelou do pravé šibenice srovnal stav utkání na 1:1!

29:36
    Po rohovém kopu se dostal sám do zakončení z voleje Brito, ovšem střela mu sjela a skončila vedle brány.

29:35
    Cecilio vybojoval rohový kop a Portugalsko má šanci ohrozit bránu Zamtaradze.

29:08
    A. Coelho neprošel přes ruského obránce a domácí tak mohou jít dopředu.

28:45
    B. Coelho zbytečně ztratil míč a následně se dopředu vydal ruský hráč, který ale vystřelil vedle brány.

28:26
    Afanasjev se dopustil faulu ve středu hrací plochy.

28:12
    Cecilio skvěle vystihl přihrávku domácích, ale ke střele se nedostal.

27:55
    Cecilio sice vybojoval míč, ale následně ho nedostihl na hrací ploše a Rusko tak má aut.

27:35
    Matos si nezpracoval centr, který na něj byl vyslán od vlastní brány a následuje rozehrávka Zamtaradze.

26:55
    Matos dostal skvělou přihrávku na pravou stranu a následně zakončil, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyče Zamtaradzovy brány.

26:34
    Eder Lima předvádí, že má opravdu velké tělo a v pohodě si držel míč před Matosem.

26:07
    Nyní má Portugalsko aut na své půli, ale následně Sousa raději odkopl mí do zámezí, jelikož ho rychle napadal ruský hráč.

25:47
    Ricardinho zfauloval Romula, který tomu ale hodně přidal.

25:17
    Po něm se sice dostal ke střele z voleje hostující hráč, ale Zamtaradze ukázal další skvělý zákrok. Následně šli do přečíslení hráči Ruska, ovšem na druhé straně se vyšperkoval i Sousa.

25:06
    Esquerdinha se dostal do úzkých a následuje aut pro Portugalsko.

24:19
    Varela si nezpracoval míč, který mu do běhu poslal Ricardinho.

23:50
    Po autu přišla střela ruského hráče, ale ta skončila jen vedle brány Sousy.

23:45
    Esquerdinha si skvěle zpracoval míč u vápna Portugalské brány a následně vybojoval aut.

23:22
    Varela se snažil procpat míč před bránu, ale tam ho odkopl ruský obránce.

23:13
    Afanasjev utrpěl nějaké zranění v souboji a hra je přerušena.

22:46
    Portugalsko se snaží vysoko napadat rozehrávku Ruska, ale ti se zatím nedostali do potíží a pokračují dál.

22:34
    Po následném rohovém kopu se lehce zranil Matos, když se snažil z voleje zakončit, ale nakonec to vypadá, že bude moct pokračovat.

22:33
    B. Coelho vypálil k pravé tyči, ale Zamtaradze předvedl skvělý zákrok.

22:32
    Abramovič se provinil faulem na své půli a Portugalsko má přímý kop.

22:10
    Robinho držel míč na své půli, kde ho hlídal právě Tunha, ale mu ruský hráč utekl.

21:45
    Tunha se provinil dalším faule a po necelých dvou minutách má Portugalsko už dva fauly na kontě.

21:32
    Tunha dojel Čiskalu uprostřed hrací plochy a dostal kartu žluté barvy.

21:14
    Lima si tělem odstavil dva hráče Portugalska, ale následně ztratil míč.

20:50
    Lima se snažil zakončit nůžkami, ale míč netrefil nejlépe a ten skončil mimo bránu.

20:18
    A. Coelho si snažil vymodlit faul, když spadl v pokutovém území Ruska, ovšem rozhodčí do píšťalky nefoukli.

20:09
    Krátce po začátku druhé půle se ke střele dostal Lima, ale minul bránu.

20:01

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

První poločas je u konce. Zatím Rusové vedou 1:0, jelikož od začátku utkání předvádí aktivnější hru, kterou je zatím Portugalsko hodně zaskočeno.

20:00

19:47
    Varela se snažil vystřelit, ale ruský hráč odehrál míč do zámezí.

19:25
    Po oddechovém času se dostali rusové s míčem do zámezí.

19:20
    Oddechový čas pro domácí.

19:18
    Lyskov odehrál míč do zámezí.

19:08
    Portugalci trošku více otevřeli hru, ale domácí se zatím dobře ubránili.

18:44
    Poté se Ricardinho okamžitě dostal k míči a vypálil, ovšem jeho ránu zlikvidoval Zamtaradze.

18:26
    Ricardinho je zpátky na hrací ploše.

17:43
    Miguel skvělou přihrávkou našel rozběhnutého Brita, který se dostal do zakončení, ale nyní vytasil skvělý zákrok Zamtaradze.

17:18
    Cary dokázal vzít míč Rusákům a založil novou akci.

16:56
    Následně vystihl přihrávku Miguel, ale od něj se míč opět odrazil do zámezí.

16:46
    Robinho se postará o rozehrávku z autu a Rusko drží míč na své polovině.

16:40
    Čiskala byl v úzkých a poté raději míč odkopl do zámezí.

16:19
    Pedro Cary se po páradní přihrávce dostal osamocený do zakončení, ale míč se mu lehce zamotal pod nohy a nakonec vypálil jen vedle brány!

15:33
    Portugalsko nakonec opravdu celou čtyřku vyměnilo, ale následně se Rusko opět dostalo ke střele, ale Sousa si s tímto pokusem poradil.

15:07
    Eder Lima se provinil faulem a Rusko si tak připisuje třetí nedovolený zákrok.

15:03
    U střídačky už jsou připravení nové hráči Portugalska a vypadá to, že se vymění celá čtyřka hráčů.

14:42
    Poté hosté opět ztratili míč a Rusko šlo do přečíslení 2 na 1, ale po nepřesné přihrávce vypíchl míč Coelho A. a domácí mají aut.

14:36
    Ricardinho ještě hledal před bránou svého spoluhráče, ale ruský hráč jeho přihrávku vystihl.

14:26
    Poté se sice dopředu dostal Varela, ale následně nepřihrál dobře a dnes vidíme naprosto jiné Portugalsko, než před dvěma dny ve čtvrtfinále s Ázerbájdžánem.

14:11
    Následně ale ztratil míč, což mu vyčetl i kapitán portugalského výběru Ricardinho.

14:04
    B. Coelho si poradil s nepřesnou přihrávkou soupeře.

13:11
    Varela nezpracoval výkop svého brankáře a následuje aut pro Rusko.

13:06
    Oddechový čas pro hosty.

13:01
    Cecilio raději odkopl míč do zámezí, jelikož Rusko opět rychle napadalo a hosté zatím mají s presinkem svého soupeře velké problémy.

12:32
    Čiskala se dožadoval odpískání faul na něj po zásahu Ricardinha, ale rozhodčí nechali hru pokračovat.

12:11
    I nyní skončila rozehrávka Portugalska pouze střelou ruského hráče, která ale skončila mimo bránu.

11:51
    Zatím hraje Rusko svou hru, zatím co Portugalsko je hodně překvapené aktivitou svého soupeře a má obrovské problémy při své rozehrávce.

11:50
    Čiskala se po rozehrání autu dostal ke střele, ale Sousa předvedl další skvělý zákrok.

11:35
    Následně Sousa hledal vepředu Matose, ale centr se mu nepovedl a balón skončil opět mimo hrací plochu.

11:21
    Sousa si povyběhl z brány před dotírajícím ruským hráčem a odkopl míč do zámezí.

10:59
    Po rohovém kopu skončila střela domácího hráče mimo bránu a následně se vydal dopředu Ricardinho, ovšem jeho střelu brankář Zamtaradze viděl a zlikvidoval.

10:50
    Ruský hráč vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

10:37
    Tunha se opět provinil faulem a je to už třetí nedovolený zákrok ze strany Portugalska.

10:32
    Ricardinho nepřihrál nejlépe a míč tak získalo Rusko.

10:16
    Abramov měl připravený míč na střelu, kterou nakonec vyslal, ale ta skončila daleko mimo bránu Sousy.

09:55
    Poté se dostal ke střele domácí útočník, ale Sousa předvedl skvělý zákrok proti této pumelici.

09:36
    Tunha se dožadoval autu pro svůj tým, ale rozehrávat nakonec bude Rusko.

09:32
    Poslední minuty drží míč spíše Portugalsko, ale zatím především ve středu hrací plochy.

09:05
    Nepřesná přihrávka domácích skončila jen v zámezí. Po krátkém oddychu je opět na hřišti Ricardinho.

08:44
    Tunha nechtěně zasáhl svého protivníka do obličeje a rozhodčí tak zapískal druhý faul Portugalsku.

08:11
    Další dobrá šance Ruska, ale zakončení ve skluzu na pravé straně skončilo jen míčem v zámezí.

08:00
    Nyní bude Rusko zahrávat rohový kop, po kterém vypíchl míč Cary, ale následně ho nezpacifikoval na hrací ploše a ten mu utekl do zámezí.

07:52
    B. Coelho ještě hledal levačkou před bránou Caryho, který se nakonec dostal do zakončení, ale přestřelil.

07:28
    Nyní s do hry zapojil i brankář Sousa a vypálil, ovšem jeho střela šla daleko vedle brány.

07:08
    Po rozehrání autu se ke střele dostal Čiskala, ale měl trochu vychýlená měřidla a vypálil pouze vedle brány.

06:49
    Přímého kopu se ujal zatím jediný střelec dnešního utkání Eder Lima, ale svou dělovku po zemi napálil pouze do postavené zdi.

06:48
    Brito podkopl ruského protihráče Čiskalu, který by se jinak dostal do dobré příležitosti a Rusko tak má přímý kop.

06:05
    Ovšem poté Cecilio ztratil míč a dopředu se vydalo Rusko, na jejímž konci se dostal ke střele z levé strany Robinho, ale trefil pouze levou tyč!

05:48
    Fabio Cecilio vybojoval aut, když se na čáře ještě dotkl míče ruský hráč.

05:26
    Čiskala se pokusil o zakončení, ale to skončila jen vedle brány Sousy.

05:16
    Další zbytečná ztráta míče na portugalské straně, ale nakonec vše zažehnal A. Coelho, který odkopl míč do bezpečí.

04:57
    Sousa hledal výkop přes celou hrací plochu Coelheho, ale ruský obránce skvěle zasáhl.

04:34
    Ovšem rána Coelheho šla vedle brány Zamtaradzeho a ruský brankář tak rozehraje hru od své svatyně.

04:34
    Rozhodčí ještě musí uklidnit hráče, kteří stojí před bránou a následuje tak přímý kop pro Portugalsko.

04:32
    Nyní Portugalsko vybojovalo aut a následně se Abramov provinil faulem.

04:19
    Romulo si nezpracoval míč ho výhozu ruského brankáře Zamtaradzeho.

03:49
    Nyní se Ricardinho pokoušel něco vymyslet a chvíli poté se dostal ke střele Coelho, ale jeho rána byla zblokována.
    03:12 LIMA - 1:0

03:12
    Po velké chybě při portugalské rozehrávce se k míči dostal Čiskala, který ho posunul na pravou stranu, kde byl osamocený Robinho, ten ale místo střely nahrál míč k levé tyči, kde zakončoval do prázdné brány EDER LIMA a Rusko tak jde po velmi aktivní hře od začátku do vedení 1:0! Asistence: Robinho.

02:05
    Nyní se už střela dalšího ruského hráče vešla do brány, ale tam stál připravený Sousa a chytil míč do rukou.

01:29
    Čiskala vypálil, ale ani jeho střela se nevešla mezi tři tyče portugalské svatyně.

01:24
    Nepřesná střela ruského hráče skončila jen mimo tři tyče Sousovy brány.

00:48
    Ricardinho zabojoval v souboji s Limou a vybojoval pro svůj tým aut.

00:29
    Nepřesná přihrávka na straně Portugalska a Rusové se postarají o rozehrání autu na své polovině.

00:15
    Zamtaradze vyběhl z brány aby odhlavičkoval míč do bezpečí.

00:04
    O úvodní rozehrávku se postaralo Portuglasko, ale následně ztratilo míč.

00:01

Ještě jednou vás vítám u dnešního semifinále mezi Ruskem a Portugalskem. Hráči již přicházejí na hrací plochu a po představení reprezentantů následují obě hymny dnešních soupeřů.

Rusko: Zamtaradze (Putilov) – Davydov, Čiskala, Lima, Robinho, Abramov (C), Abramovič, Afanasjev, Esquerdinha, Lyskov, Milovanov, Nijazov, Romulo

Portugalsko: Sousa (Hugo, Bebe) – Cary, Coelho, Matos, Ricardinho (C), Brito, Cecilio, Coelho, Tunha, Miguel, Moreira, Varela

Rozhodčí: Gábor Kovács – Balázs Farkas, Juan José Cordero Gallardo.

Portugalsko:

Portugalsko se do čtvrtfinále probojovalo z prvního místa, když dokázalo dvakrát vyhrát. Nejprve se utkalo s Rumunskem. Po prvním poločase vedlo 2:0. Nakonec vyhrálo hladce 4:1. Ve druhém utkání narazilo na Ukrajinu. Opět patřil první poločas Portugalcům, kteří ho vyhráli 2:0, ale ve druhé půli soupeř vyrovnal. Nakonec ale během čtyř minut vstřelilo Portugalsko tři góly a vyhrálo 5:3. Ve čtvrtfinále se utkalo s Ázerbájdžánem a i když po první minutě prohrávalo, nakonec vyhrálo vysoce 8:1. Hlavní zásluhu na tom měl Ricardinho, který vstřelil čtyři branky.

Rusko:

Rusko se ve skupině utkalo s Kazachstánem a Polskem. Nejprve narazilo na Polsko. První branka padla až ve 36. minutě, kterou vstřelil Čiskala. Ovšem ve 40. minutě k překvapení všech Poláci vyrovnali a zápas tak skončil nečekanou remízou 1:1. Do druhého utkání vstoupilo Rusko skvěle a po dvou minutách vedlo. Ovšem Kazachstán ve 24. minutě srovnal a poté už branka nepadla. Rusko tak postoupilo ze druhého místa se dvěma body. Ve čtvrtfinále se utkalo s domácím Slovinskem. První branka padla až ve 27. minutě, kterou vstřelil Lima a ve 40. minutě přidal druhý gól Robinho.

V semifinále Mistrovství Evropy se proti sobě utkají Rusko a Portugalsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před pěti měsíci v přátelském utkání, kdy Rusko vyhrálo 7:3. Nyní se bude hrát v Aréně Stožice ve slovinské Ljubljaně. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 480 diváků. Utkání bude řídit rozhodčí Gábor Kovács a jeho asistenti Balázs Farkas a Juan José Cordero Gallardo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Góly: 4. Lima (Robinho), 40. Lima (Robinho) – 31. Coelho, 36. Coelho (Ricardinho), 40. Coelho

Karty:   40. Robinho (RUS) – 22. Tunha (POR), 32. Varela (POR)

Portugalsko: Sousa (Hugo, Bebe) – Cary, Coelho B., Matos, Ricardinho (C), Brito, Cecilio, Coelho A., Tunha, Miguel, Moreira, Varela

Rozhodca: Gábor Kovács – Balázs Farkas, Juan José Cordero Gallardo