Grenoble – Štrasburg 0:3 (kon.)
Grenoble Foot 38
0:3 (0:1)
RC Štrasburg Alsace
cz Štvrtok 08.02.2018, 21:00 • Stade des Alpes, Grenoble • Francúzsky pohár • Osemfinále

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:13. (22:56:31)

Čtyři nastavené minuty jsou pryč a osmifinále Franouzského poháru tak končí výhrou Štrasburku na trávníku Grenoblu 3:0.

Domácí celek byl i ve druhé polovině utkání aktivnějším týmem. Štrasburk se rozhodl bránit svůj jednobrankový náskok z prvního poločasu o který se postaral přesným volejem Stéphane Bahoken. Grenoble však doplatil na velmi špatné zakončení. Alexandre Oukidja nemusel řešit větší potíže a to vyhovovalo hostujícímu celku, který čekal na smrtící protiútoky. Jeden takový dokázal zakončit brankou střídající Mertin Terrier. V nastaveném čase poté přidal třetí branku po šťastném odrazu od zdi Anthony Goncalves.

90+4
    90+4. GONCALVES - 0:3

90+4
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Krutá tečka pro Grenoble! Jeremy Grimm byl podražen před vápnem a tak měl Štrasburk ještě ve čtvrté minutě nastavení nadějnou šanci z volného přímého kopu. K míči se postavil ANTHONY GONCALVES, který otřel střelu o obrannou zeď a ta poslala míč nechytatelně ke vzdálenější tyči.

90+3
    Ani v nastaveném čase se nedaří Grenoblu dostatečně zatlačit hostující celek. Střídající Elogo se snažil na pravé straně spolupracovat s Benetem, ale jejich kombinace ztroskotala na nepřesné přihrávce útočníka Grenoblu.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90+1
    Po Benetově rohovém kopu se dostal ke hlavičce jen Bakary Koné. Hostující kapitán si počkal na míč a s přehledem ho odpravil z vápna.

90
    Štrasburk drží balon v posledních minutách soupeře daleko od svého brankáře. Nyní se ještě snažil o průnik do šestnáctky Benet, ale po jeho nástřelu se bude kopat jen rohový kop.

89
    Gherardi centroval do vápna z levé strany. Tam se dostal k balonu Benet, ale po lehkém přistrčení se skácel k zemi. Hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

88
    Po faulu Coulibalyho se dostal k míči Kenny Lala. Jeho náběh na pravé straně však dokázal eliminovat Boussaha.

87
    Zdá se, že domácí celek je už smířen s výsledkem. Po dalším obranném zákroku se dostal k balonu Ernest Seka.

86
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Bahoken, přichází Aholou.

86
    Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Guegan, přichází Elogo.

85
    Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Abou Demba, přichází Belvito.

84
    Hosté nebyli daleko od třetí branky. Goncalves hledal stříleným centrem před brankou Grenoblu Terriera. Ten však druhou branku po svém příchodu zatím nevstřelil.

83
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Výrazně blíže je nyní k postupu hostující Štrasburk.

82
    Míč si na místo přestupku postavil dvaadvacetiletý Jessy Benet. Svou levačkou pořádně prověřil hostujícího brankáře, který vytěsnil pokus na rohový kop.