Poprad – Detva 0:2 (kon.) | B. Bystrica – Zvolen 3:2 (2:1 po s.n.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 7:4 (kon.)
Žilina – Nové Zámky 3:0 (kon.) | Trenčín – Košice 3:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 02.02.2018, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 42. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC Mikron Nové Zámky. Zápas sa v Žiline začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej hokejovej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 53 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilina podľahla na domácom ľade Banskej Bystrici 1:2 (gól Vlkov Rastislav Konečný). V tíme ešte počas týždňa skončil český obranca Petr Chaloupka, ktorý zamieril do poľských Katovíc. V dnešnom zápase bude Vlkom takisto chýbať najproduktívnejší hráč tímu Lukáš Handlovský, ktorý si odpykáva trest 12 zápasov za zranenie Mareka Urama. Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, brankárskou jednotkou je Tomáš Tomek.

Hokejistom Nových Zámkov patrí v aktuálnej tabuľke Tipsport Ligy priebežné ôsme miesto so ziskom 47 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Novozámčania prekvapujúco podľahli poslednej Detve 1:4 (gól HC Šimun). Najproduktívnejším hráčom tímu je Adam Zbořil, ktorý získal 26 kanadských bodov (9+17).

Zápas pod Dubňom sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – P. Mikuš, L. Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil R. Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Stupka – J. Hurík, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Ondruš, Rogoň

HC Mikron Nové Zámky: Romančík (Baroš) – Salija, Husák, Plášil, M. Novák, M. Jass, M. Hruška, Kuzma – Hřebejk, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Saulietis – Fábry, L. Jurík, Ró. Varga – Lorraine, Šille, Rehák

Rozhodca: Kalina, Snášel – Stanzel, Kollár.

00:01

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech domácej Žiliny.

00:55
    Žilina je v úvode tretiny v nápore, no v priestore pred Romančíkom nedokázala nič zaujímavé vymyslieť.

01:18
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

02:00
    Tretia formácia hostí sa dokázala presadiť v útočnom pásme, Tomáš Tomek však bol pozorný a puk napokon končí v jeho lapačke.

02:41
    Žilina znovu dlho pred Romančíkom, no k strele na bránku hostí sa Vlci nedostali.

03:16
    Krásna akcia domácich, Hruška z otočky zadovkou našiel hokejku Mareka Tvrdoňa, ktorý číhal pri pravej tyči, brankárovi hostí pomohol konštrukcia jeho svätyne!

03:42
    Lukáš Kozák napriahol od modrej čiary, puk končí nad bránkou Nových Zámkov. Žilina však bude hrať presilovú hru.

03:55
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Zbořil – , hákovanie).

04:15
    Žilina sa snažila usadiť v útočnom pásme, čo sa však Vlkom nepodarilo a puk smeruje k bránke Tomáša Tomeka.

04:44
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Juraško – , držanie).

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, gól sme pod Dubňom zatiaľ nevideli.

05:35
    Tomáš Pospíšil zakombinoval v útočnom pásme s Radimom Hruškom. Finálna prihrávka Hrušku však už na spoluhráča cez pozornú obranu hostí neprešla.

05:55
    Hostia v plnom počte.

06:25
    Hostia už sú rozostavení pred Tomášom Tomekom.

06:35
    Michal Novák od modrej čiary tvrdo vypálil, Tomek však ostáva neprekonaný!

06:44
    Domáci v plnom počte.

07:25
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy následne menia svoje formácie na ľadovej ploche.

08:06
    Tomáš Pospíšil prihrávkou z pravej strany hľadal pred bránkou hostí Radima Hrušku, ktorý sa aj dostal do zakončenia, lenže nemieril presne.

08:32
    Hostia v prečíslení 3 na 1, Tomáš Tomek bravúrnym zákrokom hokejkou zachránil svoj tím od pohromy!

09:09
    Znovu sa hrá v obrannom pásme domáceho tímu. Hokej má spád a dobré tempo, chýba však viac streleckých pokusov na oboch stranách.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

10:49
    Štvrtá formácia žilinských mladíkov držala puk v útočnom pásme, ani po ich snahe však Romančík v bránke Nových Zámkov nemusel zasahovať.

11:25
    Domáci útočník Rastislav Konečný sa snažil prebiť do šance cez Filipa Kuzmu, no to sa mu napokon nepodarilo.

12:06
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

12:21
    Marek Tvrdoň skúsil strelu z medzikružia spoza obrancu, lapačka Patrika Romančíka bola pripravená a bez problémov skryla puk vo svojich útrobách.

12:32
    Rýchla akcia hostí, Vladimír Škoda ukázal svoju mrštnosť a dobrú strelu, pretože jedovkou zápästím z pravého kruhu opečiatkoval tyč Tomekovej bránky!

13:10
    Vhadzovanie po pravej ruke Patrika Romančíka, ktorý si následne pripisuje ďalší úspešný zákrok.

13:59
    Štvrtá formácia Vlkov znovu odohrala dobré striedanie, mladíkov vedených centrom Filipom Ondrušom je zatiaľ z tímu Žiliny najviac vidieť.

14:35
    Hostia sa mohli dostať do prečíslenia 2 na 1, na šťastie pre domácich však Lukášovi Juríkovi pred útočnou modrou čiarou puk preskočil čepeľ hokejky.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, v Žiline sme gól ešte stále nevideli.

15:49
    Útočná snaha hostí zastavené pre postavenie mimo hru.

16:35
    V týchto chvíľach je hluchá fáza prvej tretiny, oba tímy usilovne bojujú, ale nič vážne na jednej či druhej strane sa nedeje.

17:24
    Domáci Vlci striedajú svoje formácie na ľade a idú dopredu.

17:55
    Dve solídne možnosti domácich v krátkom slede za sebou, Stupka a ani Konečný však Romančíka v bránke hostí neprekvapili.

18:25
    Tomáš Pospíšil predviedol bravúrne sólo takmer cez celé klzisko, finálna prihrávka na spoluhráča však ostala nepochopená.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:25
    Hostia držia puk za svojou bránou, oba tímy striedajú počas hry.

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Šance boli na oboch stranách, dnes nás teda čaká zrejme napínavý duel až do posledných minút. Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:49
    V úvode tejto časti hry sa domáci v útočnom pásme zahryzli do súpera, no Romančík v bránke Mikronu však zatiaľ nemusel zasahovať.

21:28
    Tentoraz však áno a po jeho zákroku sa bude vhadzovať napravo od bránky Nových Zámkov.

21:40
    Strelu Michala Švihálka tesne po buly brankár hostí vyrazil svojou hokejkou.

22:00
    Prvý úspešný zákrok v druhej tretine si pripisuje aj žilinský Tomáš Tomek.

22:38
    Pekná akcia domáceho tímu, Filip Ondruš strelou zápästím spoza obrancu znovu nechal vyniknúť lapačku výborného Patrika Romančíka.

23:15
    Útočná snaha domácich hokejistov končí po chybe na modrej čiare.

24:12
    Stupka pri snahe o vyhodenie puku z pásma nabil ideálne na strelu hosťujúcemu Timotejovi Šillemu, ktorý však následne namieril len do hrude pripraveného Tomáša Tomeka.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

25:17
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Dolinajec – , nedovolené bránenie).

25:45
    Hostia okamžite pred Tomášom Tomekom, lenže domáci Vlci sa dobre bránia a po zisku puku vo vlastnom pásme mieria do útoku.

26:15
    Žilinský Tomáš Pospíšil sa parádne predral do útoku, sťahovačkou sa zbavil obrancu hostí, no strelou švihom minul vinkel Romančíkovej bránky!

26:55
    Puk znovu mieri až za bránku Patrika Romančíka.

27:17

27:31
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Tvrdoň.

28:00
    Po kombinácii hostí a strele Lukáša Juríka z veľkého uhla ostal puk tesne pred bránkovou čiarou, Tomek však pohotovo reagoval a podržal svoj tím!

28:35
    Hostia sú znovu v útočnom pásme, o puk sa však bojuje pri pravom mantineli.

29:25
    Domáci znovu vyhadzujú puk až ku Patrikovi Romančíkovi.

29:31

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného súboja, gól sme však ešte stále nevideli.

30:39
    Tentoraz skúsil strelu žilinský Juraj Jurík, puk bol však pred Romančíkom zblokovaný.

31:08
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – , držanie hokejky).

31:45
    Domáci Vlci sú nasťahovaní pred Romančíkom, Mikuš však pri strele príklepom od modrej čiary zlomil hokejku.

32:09
    Tlak domácich stále trvá.

32:35
    Obrana hostí si môže na chvíľu vydýchnuť, pretože puk mieri do stredného pásma.

32:42
    Bilancia domácich v tejto presilovej hre – dve strely a dve zlomené hokejky. Tú druhú pridal obranca Michal Juraško.

32:47
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hřebejk – , držanie).

33:00
    Puk je pri bránke Tomáša Tomeka.

33:08

33:10
    MsHK Žilina dáva gól!
    Domáci Vlci využívajú presilovú hru, pretože druhá formácia Žiliny osvedčila svoju zohratosť a MARCEL HOLOVIČ otvára skóre dnešného stretnutia! Asistencie: Rastislav Konečný, Václav Stupka.
    33:10 HOLOVIČ - 1:0

33:55
    Juraj Jurík sa snažil ešte dokorčuľovať nahodený puk na bránku hostí, Patrik Romančík si však dal pozor.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina vedie nad Novými Zámkami 1:0.

35:42
    Nuž a musím sa ospravedlniť čitateľom dnešného zápasu, pretože v bránke hostí je gólman s číslom 31 a to znamená Samuel Baroš.

36:08

36:45
    Domáci majú puk vo svojej moci, ale až za vlastnou bránkou. Táto presilová hra im zatiaľ nevychádza podľa predstáv.

37:30
    Žilina už je nasťahovaná pred Samuelom Barošom, no dve rýchle strely od modrej čiary mierili vedľa bránky hostí.

38:00
    Puk je znovu za bránkou Tomáša Tomeka.

38:08

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:30
    Michal Švihálek sa v ľavom kruhu oprel do príklepu, namieril však len do hrude Samuela Baroša.

40:00

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:0. O jediný doterajší gól sa postaral v 34. minúte Marcel Holovič. Tretia tretina sa začne približne o 19:45.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:40
    Vladimír Škoda si robil priestor na pravej strane, jeho strela švihom bola zblokovaná obranou Žiliny.

41:25
    Žilina drží puk vo vlastnom pásme, oba tímy striedajú počas hry.

42:00
    Hostí dnes podporuje početná skupina fanúšikov, ktorí výborne ženú svoj tím dopredu a robia atmosféru na žilinskom štadióne.

42:35
    Filip Ondruš sa šikovne zbavil obrancu hostí, no puk mu v poslednom momente skĺzol po čepeli a Baroš ho poľahky skryl do lapačky.

42:35
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Husák – , sekanie).

43:15
    Presilová hra zatiaľ domácim Žilinčanom nevychádza podľa predstáv.

44:00
    Baroš počas tejto presilovej hry Vlkov prakticky vôbec nemusel zasahovať. Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

44:35

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav Žiline je stále 1:0.

45:36
    V ľavom kruhu sa ku strele z dobrej pozície dostal Plašil, no jeho príklep bol zblokovaný.

46:06
    Branislav Fábry skúsil prekvapiť Tomeka strelou spoza obrancu, no skúsený žilinský gólman si dal pozor.

46:52
    Hostia sa snažia niečo v ofenzíve vymyslieť, sú pred Tomášom Tomekom, no zatiaľ príliš málo skúšajú strelecké šťastie.

47:29
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, čo vyhovuje najmä domácim hokejistom.

48:36
    V týchto chvíľach je hra pomerne nesúrodá, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

49:15
    Žilinčania sa na krátky čas ocitli v útočnom pásme, je však vidieť, že už si dávajú pozor najmä na defenzívu.

49:42
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík Juraj – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novotný – 2 min., filmovanie pádu).

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále vedie nad Novými Zámkami 1:0.

50:38
    Čas rýchlo plynie a to stále viac nahráva do karát hráčom Žiliny.

51:10
    V týchto chvíľach sledujeme tvrdý boj o každý puk, hokejová krása ide v dôležitom súboji o cenné body bokom.

51:42
    Oba tímy v plnom počte.

52:11
    Žilina dala gól!
    Nuž a zdá sa, že je rozhodnuté! TOMÁŠ POSPÍŠIL osvedčil svoju kvalitnú strelu a zvyšuje vedenie Žiliny už na 2:0! Bez asistencií.
    52:11 POSPÍŠIL - 2:0

53:25
    Hostia z Nových Zámkov už musia vsadiť všetko na jednu kartu.

54:05
    Novozámčania sa tlačia dopredu, čo tentoraz takmer využil Pospíšil, no jeho krížna strela minula pravú tyč Barošovej bránky.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:39
    Buly pred Tomášom Tomek vyhrali žilinskí hokejisti, no s pukom sa následne dostali len do stredného pásma.

56:19
    Nové Zámky sa snažia dostať do útočnej tretiny, Vlci však výborne vykrývajú stredné pásmo.

56:31
    Po súboji pri mantineli ostať ležať na ľade žilinský Rastislav Konečný, ktorý však bude zrejme v poriadku. Nuž, elitný žilinský strelec má v tejto sezóne skutočne smolu na nepríjemné zranenia.

57:05
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

57:20
    Oddychový čas hostí.

57:40
    Dnešné stretnutie sleduje 802 divákov.

57:45
    Samuel Baroš je vonku z bránky, Nové Zámky hrajú power-play!

57:47
    Rýchly útok Žiliny a z ľavej strany namieril do opustenej bránky hostí PATRIK ROGOŇ. Asistencia: Radim Hruška.
    57:47 ROGOŇ - 3:0

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:40
    Hostia si ešte v samom závere zápasu zahrajú presilovú hru.

58:42
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hatala – , nedovolené bránenie).

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:25
    Žilinskí fanúšikovia už potleskom v stoji oslavujú dôležitú výhru svojho tímu.

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade porazila Nové Zámky 3:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:23:06)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 34. Holovič (Konečný, Stupka), 53. Pospíšil, 58. Rogoň (Hruška)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – P. Mikuš, L. Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil R. Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Stupka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Ondruš, Rogoň
    HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Salija, Husák, Plášil, M. Novák, M. Jass, M. Hruška, Kuzma – Hřebejk, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Saulietis – Fábry, L. Jurík, Ró. Varga – Lorraine, Šille, Rehák

Rozhodca: Kalina, Snášel – Stanzel, Kollár