Chelsea – Bournemouth 0:3 (kon.) | Everton – Leicester 2:1 (kon.) | Newcastle – Burnley 1:1 (kon.)
Southampton – Brighton 1:1 (kon.) | Manchester City – West Bromwich 3:0 (kon.) | Stoke City – Watford 0:0 (kon.)
Tottenham – Manchester United 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:0 (2:0)
Manchester United
Streda 31.01.2018, 21:00 • Wembley Stadium, London • Anglická Premier League • 25. kolo

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem ešte príjemný zvyšok večera. (22:54:29)

Veľké víťazstvo pre Tottenham, ktorý sa priblížil Manchestru na rozdiel piatich bodov. Hostia dnes nemali svoj deň, nefungovala im obrana, záloha a ani útok. David de Gea nemal šancu pri góle Eriksena, ktorý padol už po jedenástich sekundách od úvodného výkopu, ani pri vlastnom góle Jonesa z otváracej polhodiny.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 10:13.

90+4

90+3
    Už iba zúfale pokusy United, celé stretnutie ukončil ofsajd Juana Matu.

90+2
    Rovnako ako Kane, tak ani Lukaku dnes gól nestrelí. Belgičan si v šestnástke súpera počínal nedovolene.

90+1
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Moussa Sidi Yaya Dembélé, prichádza Victor Wanyama.

90+1
    Martial s nevydareným centrom na nabiehajúceho spoluhráča, Hugo Lloris sa už nikam neponáhla.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Začala sa nám záverečná minúta riadneho hracieho času, zaujímavý bude aj údaj o nadstavenom čase.

89
    Ben Davies vystavil Alexisovi typického "koňara", hostia sa navyše vystavili do postavenia mimo hry.

88
    Exekúciu na seba vzal samotný faulovaný hráč, Kane ale mieri nad.

87
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dele Alli, prichádza Moussa Sissoko.

86
    Antonio Valencia sa dopúšťa priestupku pred hranicou vlastnej šestnástky, keď nedovolil Kaneovi vystreliť. Nasleduje priamy kop zo vzdialenosti približne osemnástich metrov.

85
    Dele Alli asi neuniesol prehru v osobnom súboji a kopol do Alexisa, hoci bolo jasné, že loptu nezasiahne. Žltá karta pre ofenzívneho záložníka Tottenhamu.
    84. Dele Alli (TOT)

84
    Domáci to robia perfektne, nepúšťajú súpera k lopte, čo im bohate stačí na udržanie náskoku.

83
    Kontroverzné rozhodnutie rozhodcu, Alexis padol podľa neho na trávnik nezavinene, no pravdepodobne to tak nebolo.

82
    Lamela našiel Kanea, tomu v rozhodujúcom momente odskočila lopta, čo využil Ashley Young na upokojenie situácie.

82
    Nedorozumenie medzi Herrerom a Valenciom, priaznivci Spurs si musia takéto chvíle užívať.

81
    Son schádzal z hracej plochy dobrú polminútu. Dokážu hostia vymyslieť niečo v posledných desiatich minútach a v nadstavenom čase.

80
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Son, prichádza Érik Lamela.

79
    Hugo Lloris vybehol z brány, aby zabránil rohovému kopu pre Manchester.

78
    Center sa domácim nevydaril, Tottenhamu to ale vadiť nemusí. Medzičasom sme už v záverečnej štvrťhodine.

77
    Jedna rana za druhou mieri na de Geu, Jones zblokoval pumelicu Diera. Je to už ako obohraná platňa – roh pre Spurs.

76
    Kane v ďalšej šanci, Smalling jeho pokus zblokoval chrbtom. Uvidíme rohový kop.

75
    Harry Kane dnes asi nemá obuté strelecké kopačky. Najlepší hráč Anglicka za uplynulý rok výrazne prestreľuje bránu spoza pokutového územia.

74
    Spurs držia loptu ďaleko od Llorisa, no ani tento roh im nevychádza.

73
    Frustrácia Younga evidentná, skúsený hráč vzal za nohy Sona, niet sa preto čomu diviť, že André Marriner vyťahuje tretiu žltú kartu duelu.

72
    Jan Vertonghen s približne tridsaťmetrovým šprintom od vlastného vápna. Skvelá rozohrávka.

71
    Dvadsať minút plus nadstavený čas do konca. Hostia na kolenách, čaká sa už iba na tretí gól Tottenhamu, ktorý by to všetko dokonal.

70
    Zmena striedania na poslednú chvíľu, Ander Herrera strieda Fellainiho, ktorý bol na ihrisku len sedem minút. To všetko po odvrátenom rohovom kope.

69
    Ani toto nebude gól! José Mourinho riadne naštvaný, jeho obrana sa rúca sťa domček z karát. Rovnako nahnevaný je aj Kane, ktorý by v prípade prihrávky spoluhráča dorážal loptu do bránu.

68
    Polovica druhého polčasu je za nami, posledným žolíkom z lavičky Red Devils bude Marcus Rashford.

67
    Tottenham zahadzuje velikánske príležitosti na definitívne rozhodnutie zápasu, Eriksen šikovne prenechal Kaneovi, ten však zvnútra veľkého vápna vysiela iba nevýraznú strelu.

66
    Ešte v tej istej minúte napálil doprostred brány prízemnú delovku Ben Davies, David de Gea si ju postrážil.

66
    Christian Eriksen so strelou zo strednej vzdialenosti, čo tomu chýbalo? No, ani nie pol metra.
    65. Christian Eriksen (TOT)

65
    Mauricio Pochettino na svoje striedania stále čaká, pravda je však taká, že argentínsky kouč nemusí nič meniť.

64
    Protiútok United po skvelom vypichnutí lopty od Valenciu, Martial neprešiel cez Davinsona Sáncheza.

63
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Marouane Fellaini.
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Paul Pogba, prichádza Juan Mata.

62
    Nechýbalo veľa a Martial by sa dostal k zakončeniu po neúspešnom prieniku Lingarda. Nuž, nestalo sa tak.

61
    Hodina hry je za nami a striedania hostí sú už pripravené.

60
    Na ihrisko príde ale Fellaini s Matom. Son na hranici šestnástky narazil na Smallinga s Valenciom, ktorý mu nedovolil prejsť.

59
    Alexis síce vyhral hlavičkový súboj, pred ním sa však nachádzal v ofsajde. Kamera si vyberá záber na rozcvičujúceho sa Rashforda.

58
    Posledná výmena lopty medzi Matićom a Martialom iba potvrdila smolný deň pre Manchester. Matić prenechával loptu spoluhráčovi, ten si ju ale žiadal do behu. Neúspešne, lopta zadarmo pre súpera.

57
    Uf. Center z druhej vlny našiel Lingarda, ktorý z prvej posielal na Lukakua, ten ale nebol dostatočne v obraze a loptu nedokázal zachytiť. Domáci môžu byť len radi.

56
    Desať minút z druhého polčasu ubehlo ako voda, hostia chystajú postupný útok. Ten sa končí excelentným zákrokom Llorisa po delovke Lukakua z celkom veľkého uhla. Štandardná situácia spoza rohovej zástavky pre United.

55
    Krásna prihrávka na Kanea vonkajším priehlavkom od Alliho, Kane si na svoj gól ešte bude musieť počkať.

54
    Akcia pokračovala ďalej, no rezultovala iba do ofsajdového postavenia Alexisa.

53
    Po dlhom čase je tu roh pre Manchester, hlavný arbiter nereaguje na dotyk Sona rukou vo vlastnom pokutovom území. Alexis trafil protihráča ale z veľmi malej vzdialenosti, takéto veci sa nepískajú.

52
    Privysoká lopta pre Kanea, ktorý predtým zvádzal súboj na ostrie noža so Smallingom.

51
    Trochu nečakané rozhodnutie, no ofsajd Martiala sa podľa postranného rozhodcu jednoducho pískať musel.

50
    Na os ihriska to zatiahol Trippier, ten si počkal na nábeh Sona a poslal peknú prihrávku. Bolo to však pridlhé, de Gea to všetko kontroloval.

49
    Son sa aj s trochou šťastia dostal k lopte pred územím Manchestru, dal si loptu na pravú nohu, no jeho pokus bol nepresný a navyše aj prislabý na to, aby skončil v bráne.

48
    Neskutočný pokoj Valenciu, ktorý najprv zablokoval gólový pas, aby s pokojom jeho vlastným vyšiel z pokutového územia a dlhým centrom založil neúspešný protiútok.

47
    Pogba preváhal ideálny moment na strelu spoza šestnástky a svojou ľavačkou to napálil iba do húštiny tiel.

46
    Po zmene strán zatiaľ bezo zmien, Lingard sa proti obrancom Tottenhamu nepresadil, na strane druhej mieril Kane z piatich metrov iba do de Geu. Gól by bol anulovaný, pískal sa ofsajd.

46

Skvelé prvé dejstvo pre Spurs, katastrofálne pre United. Prvý gól padol už po jedenástich sekundách z kopačky Eriksena, ten druhý bol z kategórie vlastných od Jonesa. Mimo toho sme videli množstvo ďalších šancí na oboch stranách.

Druhý polčas sa začne približne v 22:03.

45+2

45+2
    Matić musel až do vlastnej šestnástky, aby nedovolil súperovi vystreliť.

45+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

45+1
    Toto mohol byť asi definitívny klinec do rakvy hostí. Dlhý pas na Kanea, ten sa odpútal od strážcov, no zakončenie ľavačkou vystihol David de Gea.

45
    Son po vyše minúte späť na svojich, hra tak môže pokračovať.

44
    José Mourinho dokonca odchádza do šatne v čase 43:00 a nevidel tak faul Valenciu na Sona. Kórejčan leží na zemi a veľmi sa mu z nej nechce.

43
    Jan Vertonghen preniesol hru na Trippiera, ten vyzval k šprintu Kanea. Prihrávka na ostrostrelca Spurs bola pridhlá, David de Gea rozohrá loptu z päťky.

42
    Dnes to škrípe v celej obrannej štvorici hostí. Možno sa na tom niečo zmení po prestávke, ktorú túžobne očakáva aj José Mourinho.

41
    Stopérska dvojica United dnes nezažíva svoj deň. Jones má už kartu na svojom konte, ďaleko od toho nemá ani Chris Smalling.

40
    Christian Eriksen nachádza hlavu Erica Diera. Ten aj cez blokovanie od Jonesa posiela loptu nad bránu.

39
    Vzájomné okopávanie ukončilo až trochu hlúpe, možno aj nechtiace kopnutie Younga do chrbátu Eriksena. Štandardná situácia zo zaujímavej pozície.

38
    Junácka pasovačka na ploche dvadsiatich metrov pri postrannej čiare sa končí nešetrným zákrokom Phila Jonesa, ktorý sa do zápasového reportu zapíše po vlastnom góle aj so žltou kartou.

37
    Vysoký pressing sa môže domácim v neskorších častiach duelu nevyplatiť. To ale zistíme až okolo 75. minúty.

36
    Eric Dier s jasným pristúpením nohy na Pogbu, André Marriner potreboval na rozhodnutie o nejakú tú sekundu navyše.

35
    Táto minúta bola pokojnejšia, Spurs držia loptu na vlastnej polovici a nepokúšajú sa o rýchly atak.

34
    Kieran Trippier sa prepracovával po pravom krídle, nestačil mu ani Alexis Sánchez. Trippier svojím nadýchaným centrom triafa iba spoluhráča Kanea, od ktorého sa lopta odráža mimo vymedzenej hracej plochy.

33
    Dele Alli skúša šťastie z diaľky, jeho rana z vyše dvadsiatich metrov mieri dosť vysoko.

32
    Antonio Valencia bol na hrane pravidiel, keď ľavou nohou len tak-tak vyrazil loptu spod nôh Dele Alliho a penalta sa tak nepíska.

31
    Hostia zahadzujú šancu po šanci, Smalling posunul nákop z rohu na zadnú tyč, kde bol Pogba, ten však vysokú loptu poslal iba nad bránu!

30
    Anthony Martial sa rýchlo dostal cez obranu Spurs a razantne vystrelil na prednú tyč. Hugo Lloris s reflexívnym zákrokom, nasleduje roh.

30
    Naozaj nešťastný moment, ktorý ešte viac posúva na koňa domáci celok. Prvá polhodina z duelu je čoskoro minulosťou.
    28. Phil Jones (TOT) - 2:0

28
    Tottenham dal gól! Obrovská smola pre Manchester! Alexis šiel napádať Kanea s Allim, čím sa otvorila šanca pre Trippiera. Prudký center pred bránu, PHIL JONES si pravačkou strieľa vlastný gól!

27
    Lukaku už v azda treťom postavení mimo hru, tento bol asi najtesnejší.

26
    Blesková kontra na druhej strane, Dele Alli unikol Jonesovi a chcel prihrať na Sona, ktorý šprintoval z druhej vlny. Jones nejako tečoval tento pas, čím zabránil stopercentnej šanci Kórejčana.

25
    Spolupráca Alexisa a Lingarda rezultovala do kríznej prihrávky na Martiala, pred ním v poslednej chvíli zasiahol Ben Davies.

24
    Na prelome minút mal svoju prvú veľkú šancu v zápase Harry Kane. Nábeh do priestoru, časovaný pas od Eriksena a koncovka iba do pripraveného de Geu.

23
    Matić so Smallingom odzbrojili od lopty Kanea, ale zle rozohrali, čím sa Manchester iba zbytočne dostáva pod tlak.

22
    Neobratný zákrok Smallinga v strede poľa, voľný kop pre Tottenham. Ešte v tej istej minúte si Alli zbehol za obranu, volejom sa snažil prekvapiť súpera, no lopta mu nesadla ideálne na nohu a je z toho iba odkop od brány.

21
    Snaha Martiala takmer vyšla, keď obohral Daviesa. Ak by Martial dvihol hlavu skôr, všimol by si úplne voľného Alexisa na druhej strane šestnástky. Tak z toho bola iba nepodarená strela nad bránu.

20
    Young vymiešal Eriksena pri bránení, univerzál v službách United ale v pokutovom území nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

19
    Pogba sklepol Alexisov center, no bolo to pre nikoho. Lukaku bol príliš vpredu, aby dosiahol na loptu.

18
    Priaznivci Spurs sa búria, keď si žiadali penaltu po zákroku Younga na Trippiera. Tá sa nepíska, o pár sekúnd neskôr tu je druhý šľapák Kanea na Alexisa v priebehu troch minút.

17
    Škoda tejto prihrávky Lukakua do druhej vlny. Lingard odviedol skvelú prácu, keď predribloval cez troch hráčov v bielom, prihral na Lukakua, tomu však zakončenie znemožnil Lloris. Francúzsky brankár zachytil aj spomínanú spätný pas na Martiala.

16
    Úvodná štvrťhodina predviedla skvelé divadlo. Ak to takto bude pokračovať aj naďalej, tak sa máme na čo tešiť.

15
    Rovnaká pesnička ako spred dvoch minút. Odvrátený nákop, teraz sa ale pískal faul na Alexisa. Previnil sa Kane, hlavný rozhodca udržal karty vo vrecku.

14
    Obrana United hrá dosť nervózne, platí to aj o de Geovi. Španielsky brankár rozohral iba na Eriksena, ten poslal Alliho do útoku. Opäť to bol Phil Jones, ktorý zblokoval center repre kolegu na roh.

13
    Ubránený roh a rýchly brejk sa končí faulom Moussa Dembélého na Lingarda. Ak by z toho nebol faul, Lingard mohol prihrávať na prakticky voľného Lukakua.

12
    Jones s dôležitým blokom v šestnástke United proti rane Dele Alliho – roh.

12
    Harry Kane spracoval loptu pre spoluhráča, Son v nábehu proti Smallingovi. Anglický stopér na istotu iba za postrannú čiaru.

11
    Eric Dier si v strede poľa odtlačil Lingarda a udržal loptu na domácich kopačkách.

10
    A ďalší ofsajd Lukakua. Vysoká zadná línia Tottenhamu, v tomto prípade rozhodovali centimetre v neprospech Belgičana.

9
    Kieran Trippier bol chvíľu na smiech celému Wembley. Pravý krajný obranca dostal perfektnú loptu, ktorá mohla ísť bez problémov do šestnástky, no Trippier ju triafa priam tragicky. Takmer sa to skončilo autovým vhadzovaním.

8
    Ashley Young posiela pekné lopty do veľkého vápna, táto ale skončila priamo u Huga Llorisa.

7
    Domáci však nič nevymysleli a opäť sa musia brániť. United by radi prišli s čo najrýchlejšou odpoveďou.

6
    Dele Alli napádal Paula Pogbu, čím donútil Francúza k zlej rozohrávke.

5
    Son letel do protiútoku, Jones s de Geom výborne zasiahli. Na polovici Spurs sa do ofsajdu vystavil Alexis Sánchez.

4
    Tlak Manchestru pokračuje, červení sú usadení pred pokutovým územím Tottenhamu.

3
    O dvadsať sekúnd neskôr sa vyskytol v tutovke Lingard po akcii na jeden dotyk. Skvelý pressing Alexisa, prihrávka na Pogbu, ktorý vysunul Lingarda, ten však zoči-voči Llorisovi neuspel.

3
    Young s prízemným centrom na Lukakua, ten ale bol v ofsajde a gól by aj tak neplatil.

2
    Na druhej strane kolmica na Lingarda, pred ním včas zasiahol Lloris.
    1. Christian Eriksen (TOT) - 1:0

1
    Tottenham dal gól! Neuveriteľné! Výkop patril domácim, prišla prihrávka na Vertonghena, ktorý poslal dlhý pas na Kane. Kane vyhral hlavičku pre Alliho, ktorý triafa iba obrancu pred sebou. Lopta sa odráža do voľného priestoru, kde si nabehol CHRISTIAN ERIKSEN a obstrelom posiela Spurs do bleskového vedenia! Celé to trvalo iba jedenásť sekúnd.

1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier, M. Dembélé – Eriksen, Alli, Son – Kane.
    Náhradníci: Vorm – Lamela, F. Llorente, Rose, Moussa Sissoko, Walker-Peters, Wanyama.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Young – N. Matić, P. Pogba – Alexis Sánchez, Lingard, Martial – R. Lukaku.
    Náhradníci: Romero – Fellaini, A. Herrera, Rashford, Mata, Rojo, Shaw.

Rozhodca: Marriner – Ledger, Beck.

Kohúti sa na pôde Newport County v FA Cupe riadne vytrápili. Dlho to vyzeralo všelijako, domáci vyhrávali 45 minút 1:0, až hostí po rohovom kope vykúpil Harry Kane. Odveta sa odohrá na londýnskom Wembley.

Spurs sú za Manchestrom United vzdialení o osem bodov, na lídra tak strácajú už priepastných dvadsať. V lige naposledy Tottenham iba remizoval v Southamptone 1:1.

Do hry by sa mali vrátiť viacerí lídri, najmä kapitán Hugo Lloris spolu s Christianom Eriksenom. Trénovať s mužstvom začali aj Toby Alderweireld a Erik Lamela, no ich štart je viac ako otázny. Mimo zápasovej nominácie by na sto percent mali zostať Aurier a Winks.

S príchodom Alexisa Sanchéza sú spokojní azda všetci fanúšikovia Red Devils. Čilan si odbil svoj debut v FA Cupe proti Yeovilu, kde vyprodukoval najviac šancí pre svoje mužstvo, hoci sám si gól nepripísal. Mourinhova družina poľahky porazila tím z League Two na jeho pôde 4:0.

V Premier League United stále stráca na mestského rivala City dvanásť bodov. Naposledy sa Manchester tešil z víťazstva proti Burnley, tiež to bolo na ihrisku súpera. Tesnú výhru 1:0 zariadil necelých desať minút po zmene strán Martial.

Nastúpiť do zápasu sú pripravení prakticky všetci hráči okrem Ibrahimovića a Baillyho. Špekuluje sa aj o prestupe Blinda do talianskeho AS Rím, odpoveď na tieto dohady nám dajú najbližšie hodiny.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 25. kola anglickej Premier League medzi Tottenhamom Hotspur a Manchestrom United. Stretnutie sa začne o 21:00.