Obrovský slalom žien, 1. kolo, Lenzerheide | (kon.) | | | Zjazd mužov, Ga-Pa | Vítěz: B. Feuz (SUI) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 2. kolo, Lenzerheide | Víťazka: Tessa Worleyová (FRA) (kon.) |
Tímové preteky HS140, Zakopané | Vítěz: Polsko (kon.) |
Šprinty mužov a žien, Seefeld | Vítězové: L. van der Graaffová (SUI), S. Caldwellová (USA) a J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Skoky HS109, Seefeld | Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) | | | Beh 10 km klasicky, Seefeld | Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) |
Stíhačka mužov, Ridnaun-Val Ridanna | Alexandr Loginov (Rusko) (kon.) | | | Stíhačka žien, Ridnaun-Val Ridanna | (kon.) |
koniec udalosti
Stíhačka mužov, Ridnaun-Val Ridanna
Alexandr Loginov (Rusko)
Tomáš Lengyel
Štartová listina:
1. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
2. Alexandr Loginov (RUS)
3. Krasimir Anev (BUL)
4. Haavard Bogetveit (NOR)
5. Artěm Prima (UKR)
6. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
7. Felix Leitner (AUT)
8. Dmitro Pidručnij (UKR)
9. Florent Claude (BEL)
10. Tomáš Krupčík (CZE)
11. Simon Fourcade (FRA)
12. Vladimir Čepelin (BLR)
13. Timofej Lapšin (KOR)
14. David Zobel (GER)
15. Sven Grossegger (AUT)
16. Lukáš Kristejn (CZE)
17. Philipp Nawrath (GER)
18. Matej Kazár (SVK)
19. Jevgenij Garaničev (RUS)
20. Fredrik Gjessbakk (NOR)
21. Dmitrij Malyško (RUS)
22. Piotr Paščenko (RUS)
23. Sergej Bočarnikov (BLR)
24. Matěj Krupčík (CZE)
25. Jurij Šopin (RUS)
26. Florian Graf (GER)
27. Macx Davies (CAN)
28. Philipp Horn (GER)
29. Sergej Semionov (UKR)
30. Aslak Nenseter (NOR)
31. Vladimir Iliev (BUL)
32. Rudy Zini (ITA)
33. Pietro Dutto (ITA)
34. Raman Jaliotnau (BLR)
35. Tomas Kaukenas (LTU)
36. Ruslan Tkalenko (UKR)
37. Emilien Jacquelin (FRA)
38. Niklas Homberg (GER)
39. Mikito Tačizaki (JPN)
40. Tiio Söderhielm (SWE)
41. Daniel Mesotitsch (AUT)
42. Dzmitryj Abašau (BLR)
43. Oskars Muižnieks (LAT)
44. Jean-Guillaume Beatrix (FRA)
45. Michael Rösch (BEL)
46. Bjørn F. Rørvik (NOR)
47. Lorenz Wäger (AUT)
48. Šimon Bartko (SVK)
49. Grzegorz Guzik (POL)
50. Lucas Fratzscher (GER)
51. Eduard Latypov (RUS)
52. Vegard Bjørn Gjermundshaug (NOR)
53. Alexander Mc Intosh Howe (USA)
54. Krešimir Crnković (CRO)
55. Anton Sinapov (BUL)
56. Tomáš Vojík (CZE)
57. Anton Smolski (BLR)
58. Martin Otčenáš (SVK)
59. Lenart Oblak (SLO)
60. Apostolos Angelis (GRE)
1. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
2. Alexandr Loginov (RUS)
3. Krasimir Anev (BUL)
4. Haavard Bogetveit (NOR)
5. Artěm Prima (UKR)
6. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
7. Felix Leitner (AUT)
8. Dmitro Pidručnij (UKR)
9. Florent Claude (BEL)
10. Tomáš Krupčík (CZE)
11. Simon Fourcade (FRA)
12. Vladimir Čepelin (BLR)
13. Timofej Lapšin (KOR)
14. David Zobel (GER)
15. Sven Grossegger (AUT)
16. Lukáš Kristejn (CZE)
17. Philipp Nawrath (GER)
18. Matej Kazár (SVK)
19. Jevgenij Garaničev (RUS)
20. Fredrik Gjessbakk (NOR)
21. Dmitrij Malyško (RUS)
22. Piotr Paščenko (RUS)
23. Sergej Bočarnikov (BLR)
24. Matěj Krupčík (CZE)
25. Jurij Šopin (RUS)
26. Florian Graf (GER)
27. Macx Davies (CAN)
28. Philipp Horn (GER)
29. Sergej Semionov (UKR)
30. Aslak Nenseter (NOR)
31. Vladimir Iliev (BUL)
32. Rudy Zini (ITA)
33. Pietro Dutto (ITA)
34. Raman Jaliotnau (BLR)
35. Tomas Kaukenas (LTU)
36. Ruslan Tkalenko (UKR)
37. Emilien Jacquelin (FRA)
38. Niklas Homberg (GER)
39. Mikito Tačizaki (JPN)
40. Tiio Söderhielm (SWE)
41. Daniel Mesotitsch (AUT)
42. Dzmitryj Abašau (BLR)
43. Oskars Muižnieks (LAT)
44. Jean-Guillaume Beatrix (FRA)
45. Michael Rösch (BEL)
46. Bjørn F. Rørvik (NOR)
47. Lorenz Wäger (AUT)
48. Šimon Bartko (SVK)
49. Grzegorz Guzik (POL)
50. Lucas Fratzscher (GER)
51. Eduard Latypov (RUS)
52. Vegard Bjørn Gjermundshaug (NOR)
53. Alexander Mc Intosh Howe (USA)
54. Krešimir Crnković (CRO)
55. Anton Sinapov (BUL)
56. Tomáš Vojík (CZE)
57. Anton Smolski (BLR)
58. Martin Otčenáš (SVK)
59. Lenart Oblak (SLO)
60. Apostolos Angelis (GRE)
1. Alexandr Loginov (RUS) 32:22,1 min. (2)
2. Krasimir Anev (BUL) + 27,6 s (0)
3. Jevgenij Garaničev (RUS) + 1:10,7 min. (3)
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) + 1:15,1 min. (3)
5. Tomáš Krupčík (CZE) + 1:16,1 min. (1)
6. Simon Fourcade (FRA) + 1:17,0 min. (2)
7. Fredrik Gjessbakk (NOR) + 1:32,7 min. (1)
8. Dmitro Pidručnij (UKR) + 1:38,7 min. (4)
9. Lukáš Kristejn (CZE) + 1:42,1 min. (2)
10. Felix Leitner (AUT) + 1:43,9 min. (4)
-----
23. Matej Kazár (SVK) + 2:42,2 min. (4)
37. Šimon Bartko (SVK) + 4:43,0 min. (7)
Martin Otčenáš (SVK) – nenastúpil na štart (13:48:05)
Zníženú konkurenciu využil na zisk zlata Alexandr Loginov, ktorý od začiatku dominoval a nepustil pred seba nepríjemného Krasimira Aneva. Bulhar dlho dobiedzal na prvú pozíciu, ale musel sa uspokojiť s druhým miestom. O bronz sa strhla veľká bitka. Záujem mali Nór Christiansen, Francúz Fourcade alebo Čech Krupčík, no v závere bol najúspešnejší Rus Jevgenij Garaničev.
Z pohľadu slovenských reprezentantov nedopadla stíhačka najlepšie. Matej Kazár síce bojoval o prienik do desiatky či vyššie, ale po chybách na záverečnej položke klesol na 23. miesto. Šimon Bartko bol so siedmimi chybami až na 37. pozícii. Martin Otčenáš nenastúpil.