Ufa – CSKA Moskva 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Kazaň – HC Slovan sk 2:4 (kon.)
Soči – Helsinki 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
HC Slovan Bratislava
Piatok 19.01.2018, 17:30 • Tatnefť Aréna, Kazaň • KHL

Slovan dnes berie na ľade lídra Východnej konferencie všetky tri body, keď základ svojho víťazstva položil v druhej tretine. V tej tretej hneď v úvode Boychuk poslal puk do bránky domácich a bolo rozhodnuté. Kazaň nezložila zbrane, všetko stavila na útok a snažila sa o vyrovnanie. Slovan však v defenzíve bránil ako mal a aj keď Štěpánek ešte raz inkasoval, viackrát puk za svoj chrbát nepustil a uhájil svoje pracovisko na výbornú. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 18:6, celkom 36:22. Pekný víťazný večer priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak. (19:58:02)

59:24
    Ako pekne to vyriešil hlavný, Manuchov dve minúty za držanie a Garbutt dve minúty za filmovanie, nevadí, hráme štyria proti štyrom.

58:45
    Glinkin stratil puk pri kruhu a belasí puk poslali von z pásma, sekundy do klaksónu ubiehajú.

58:05
    Tvrdé boje pri mantineli, napokon domáci puk poslali na pravý kruh, Svitov z prvej zakončil, Štepánek puk vyrazil späť do hry, aby vzápätí vyrazil aj puk z dorážky Klinkhammera.

57:01
    Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie prežil, aj keď počas dlhej presilovky domácich sme hrali dve minúty štyria proti štyrom.

56:50
    Lukojanov na pravej strane pri bránkovisku inkasoval tvrdý puk od modrej od svojho spoluhráča, Arťom leží na ľade, pri ňom lekár domáceho klubu.

55:45
    Lander poslal puk do priestoru bránky Slovana, Štepánek puk pravým ramenom poslal späť do hry a Slovan vzdoruje početnej výhode domácich.

54:36
    Domáci v plnom počte, Galijev je späť na ľade a Kazaň pokračuje v hre svojou presilovkou.

54:20
    Domáci vyhrali buly a puk okamžite smeroval na bránku súpera, Štepánek puk poľahky schoval vo svojej rukavici.

54:17
    Slovan teraz chyboval pri prechode do útočného pásma, opäť zakázané uvoľnenie a hra sa sťahuje pred Štepánka.

53:59
    Slovan stratil puk a na konci útočného snaženia domácich opäť Štepánek, Slovan následne puk poslal von cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.

53:25
    Meszároš vybojoval puk, vpred ho neťahal, zo stredného pásma puk poslal dozadu, Slovan už hrá na čas a na istotu.

52:36
    Galijev nedovolene bránil a pôjde na trestnú, dve minúty tak budeme hrať štyria proti štyrom.

52:01
    Šerbatov odkorčuľoval do šatne, päť minút plus do konca zápasu za seknutie do rozkroku, dlhá presilovka pre domácich.

51:58
    Domáci z ostrého uhla z pravej strany nahadzovali puk do bránkoviska, Štepánek to napokon zvládol, keď puk najskôr vyrazil pred seba.

51:28
    Glinkin nahadzoval puk pred bránku, Lander sa k puku nedostal a Jakub pukom v lapačke upokojil hru na ľade.

50:56
    Kazaň nezvládla prechod do útočného pásma a vyrobila zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Garipova.
    50:17 Alexander Svitov - 2:4

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 12. Lukojanov (M. Gluchov), 51. Svitov (Markov) – 16. Sersen, 35. Meszároš (Řepík, J. Mikúš), 35. Hrnka, 41. Boychuk (Řepík, Meszároš)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Markov (A), Batyršin, Tokrano, Sidorov – Lukojanov, Potapov, Gluchov (A) – Galijev, Lander, Klinkhammer – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Burmistrov, Svitov (C), Glinkin
    HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Bačík, Després, Černý, Voráček, Hedera – Řepík, Boychuk, Mikúš (A) – Genoway, Viedenský, Garbutt – Sloboda, Hrnka, Skalický – Hecl, Šerbatov, Réway – Sádecký

Rozhodca: Gašilov, Judakov – Ivanov, Lazarev

Diváci: 5.449