Setúbal – Lisabon 1:1 (kon.) | Porto – Tondela 1:0 (kon.)
Vitória FC Setúbal
1:1 (0:1)
Sporting Lisabon
cz Piatok 19.01.2018, 20:00 • Estádio do Bonfim, Setubal (kapacita: 18.694 diváků) • Primeira Liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V 19. kole portugalské Primeira Ligy se proti sobě utkají týmy Vitória FC Setúbal a Sporting Lisabon. Naposled se tato mužstva spolu utkala před pěti měsíci, kdy Sporting v domácím prostředí vyhrál 1:0. Nyní se bude hrát na Estádio do Bonfim v Setubalu. Tento stánek nabízí kapacitu pro 18 694 diváků.

Vitória FC Setúbal:

Setúbal se momentálně nachází až na předposledním sedmnáctém místě se třinácti body a skóre 18:34. V posledním utkání zavítal na půdu Moreirense. Ovšem už ve 25. minutě přidal druhý gól v utkání Amaral a hosté vedli 2:0. Před poločasem ještě domácí srovnali a do šaten se šlo za stavu 2:1 Pro Setúbal. Dlouho to vypadalo, že si hosté odvezou tři body, ale v 88. minutě domácí srovnali. Nakonec utkání dopadlo remízou 2:2 a Setúbal si připsal už třetí remízu po sobě. Nejlepším střelcem je se sedmi góly Amaral. Hlavním trenérem je Jose Couceiro.

Sporting Lisabon:

Sporting se momentálně nachází na prvním místě se čtyřiceti šesti body a skóre 41:10. V posledním utkání přivítal na své půdě Aves. V 31. minutě se dostal po skvělém centru ke hlavičce Dost a zakončil k pravé tyči. Ve 42. minutě mohlo být srovnáno, ale hostující hráč nastřelil pouze břevno. V 52. minutě proměnil pokutový kop Bas Dost a domácí šli do vedení 2:0. Sporting si jasně hlídal konec utkání a v 90. minutě se dostal naprosto sám před bránu po skvělé přihrávce Bas Dost a zkompletoval hattrick. Nejlepším střelcem je s devatenácti góly právě Dost. Hlavním trenérem je J. Jesus.

Vitória FC Setúbal: Cristiano – Arnold, P. Pinto, Podstawski, N. Pinto – Semedo, Pedrosa, Costinha, Amaral – Paciência, J. Teixeira.
    Náhradníci: Trigueira – Allef, A. Sousa, Edinho, Jacob, Patrick, Willyan.

Sporting Lisabon: Patrício – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão – G. Martins, W. Carvalho, B. Fernandes, Acuňa – Dost, R. Ribeiro.
    Náhradníci: Salin – Battaglia, B. César, Doumbia, A. Pinto, Podence, Ristovski.

Rozhodčí: Fábio Veríssimo – Paulo Soares, Pedro Felisberto.

1

1
    Hosté drží míč ve středu hrací plochy, ovšem následně se dopředu dostali domácí po levé straně, ale poté ztratili míč a následuje autové vhazování pro Sporting.

2
    Hostující hráč Gelson Martins se uvolnil po pravé straně přes domácího obránce a následně vystřelil, ovšem domácí brankář Cristiano byl připraven.

3
    Hosté si od začátku utkání vytvářejí tlak, ale zatím se nedostali do žádné větší šance.

4
    Brankář Cristiano se postará o odkop od své svatyně.

5
    Poté se míče zmocnili opět hráči Sportingu a dál pokračují v nátlaku.

7
    Po levé straně to nyní zkoušejí hosté a poté přiletěl centr do vápna kde si na něj naskakoval Gelson Martins, ale obránce Setúbalu byl u míče první a odhlavičkoval ho do bezpečí.

9
    Domácí vybojovali míč ve středu hrací plochy, ale následně jej lacině odevzdali hostům.

10
    Sporting vybojoval rohový kop z levé strany.

11
    Hostující hráč Sebastián Coates se dostal ke hlavičce, ale trefil pouze domácího hráče. Následuje další rohový kop.

12
    Poté se domácí dostali dopředu, ale hosté je zastavili nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy.

14
    Mathieu odkopl centr, který se řítil do vápna z pravé strany. Setúbal tak má autové vhazování.

16
    Nyní na zemi skončil Tomás Podstawski a hra je přerušena.

17
    Centr domácích z pravé strany skončil jen v zámezí a u míče tak opět bude Sporting.

18
    Potom co byli hosté na začátku utkání velice aktivní tak se poslední minuty hra zklidnila. Nyní se ale Pedro Pinto dopustil faulu a Sporting má přímý kop.

19
    Po centru z přímého kopu se hostující útočník Bas Dost dostal hned ke dvěma střelám, ale obě dvě byly zblokovány. Následuje tak rohový kop.

20
    Po rohovém kopu se sice hosté tentokrát do zakončení nedostali, ale Sporting má další přímý kop.

21
    S následným centrem z něj si poradil domácí brankář Cristiano, který míč vyboxoval do zámezí.

22
    Nyní byl Gelson Martins zfaulován a hosté tak opět budou u míče.

23
    Následně se ale bývalý hráč Barcelony Jérémy Mathieu provinil faulem a Setúbal má volný kop na své polovině.

24
    Poté sice letěl míč na půlku Sportingu, ale tam ho vybojovali právě hosté. Následně se ale Gelson Martins provinil nedovoleným zákrokem.

25
    Nuno Pinto odkopl centr z levé strany a Sporting má autové vhazování.

26
    Sebastián Coates se dostal do zakončení, když centr z levé strany se snesl přesně na jeho hlavu, ovšem tento hostující stoper se dopustil faulu a u míče tak opět bude domácí Setúbal.

27
    Arnold vypálil z nějakých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus skončil jen vedle pravé tyče Patríciovy brány.

28
    Přihrávka po levé straně na Rúbena Ribeira byla nepřesná a skončila v zámezí.

31
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Sporting jde do vedení! Gelson Martins navedl míč na hranici vápna a poté krásnou přihrávkou dostal do střelecké příležitosti BRUNO FERNANDESE, který si s touto nabídkou poradil a zakončil míč k levé tyči! Asistence: Martins.
    31. Bruno FERNANDES - 0:1

32
    Nyní se domácí provinili ofsajdem a jejich šance je u konce.

33
    Mathieu byl až příliš tvrdý v souboji s domácím hráčem a hlavní rozhodčí mu odpískal faul.

34
    Gonçalo Paciência se nyní rozčiluje, ale není mu to nic platné, jelikož rozhodčí mu odpískal útočný faul.

36
    Martins opět skvěle navedl míč středem hřiště, ale následně si Ribeiro neporadil se zpracováním a dopředu tak mohou jít domácí.

38
    Ve vápně se nyní dostal do zakončení domácí hráč, ale jeho pokus skončil jen vedle levé tyče.

40
    Rui Patrício musel vyjít ven z brány aby odkopl míč před nabíhajícím útočníkem Setúbalu.

42
    Střela hostujícího hráče Bruno Fernandese byla hodně nepřipravená a podle toho taky vypadal výsledek, když jeho pokus skončil daleko vedle brány.

44
    Domácí se dožadovali odpískání faulu na Nuno Pinta, ale rozhodčí ukázal pouze na to, že Lisabon má autové vhazování.

45
    Mathieu inkasoval loket do obličeje od Paciênciy a rozhodčí odpískal faul.

45

První půle je u konce. Sporting zatím zaslouženě vede 1:0, když se v 31. minutě dostal po skvělé přihrávce Martinse do zakončení Bruno Fernandes a svojí střelu umístil přesně k levé tyči. Domácí nepředvádějí špatný výkon, ale rozdíl mezi kvalitou obou mužstev jde vidět.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

47
    Hosté vybojovali autové vhazování a ihned jdou do útoku.

49
    Žlutou kartu dostává Sebastián Coates (Sporting Lisabon).

49
    Domácí nyní měli přímý kop, ale po něm odkopl míč do zámezí domácí hráč.

50
    Rui Patrício tak má odkop od své brány.

52
    Hosté se dostali až do vápna Setúbalu, ale poté odkopl míč právě domácí obránce.

54
    Bas Dost se ocitl v ofsajdové pasti a útok Sportingu je u konce.

55
    Podstawski zatáhl hostujícího hráče za dres a rozhodčí ukázal druhou žlutou kartu v utkání.

56
    Bruno Fernandes vypálil před hranicí vápna, ale jeho pokus skončil vysoce nad bránou Cristiana.

57
    Semedo se provinil faulem a dostal žlutou kartu.

58
    Skvěle kopnutý centr po kterém se dostal do zakončení Sebastián Coates, ale hlavou těsně minul levou tyč.

59
    Pedrosa stáhl k zemi Rúbena Ribeira a rozhodčí vytáhl už třetí žlutou kartu pro hráče Setúbalu za pět minut.

62
    Martins neprošel po pravé straně a následuje tak autové vhazování pro Sporting Lisabon.

63
    Cristiano Piccini si vymodlil faul na pravé straně a Sporting má přímý kop.

64
    Domácí získali míč na své půli hřiště, ale poté přišla nepřesná přihrávka a hosté mají další autové vhazování.

66
    Martins posunul míč ve vápna na pravou stranu kde byl rozběhnutý Rúben Ribeiro, který takovým nízkým centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně, ale míč skončil jen na noze domácího obránce.

68
    Bruno Fernandes se snažil překvapit domácího obránce, který byl trochu víc z brány, ale nakonec střela hostujícího hráče skončila jen na horní síti branky.

70
    Nyní se domácí hráč provinil faulem a Sporting tak má další přímý kop z pravé strany.

71
    I tentokrát domácí zvolili centr, ale ten tentokrát zachytila obrana Setúbalu, která se ale poté provinila faulem, konkrétně Semedo a Sporting tak má další přímý kop.

72
    Jérémy Mathieu se postavil k přímému kopu, ale s jeho střelu si lehce poradil Cristiano a chytil míč do rukou.

73
    Velká šance Setúbalu nekončí gólem, jelikož na poslední chvíli odkopl míč před brankovou čárou Sebastián Coates! Domácí se dostali ke střele po přihrávce z pravé strany, ale naštěstí pro hosty je zachránil jejich obránce.
    73. Coates na poslední chvíli odkopl míč.

74
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází João Teixeira, přichází Patrick.

75
    Hosté nyní mají autové vhazování, ale poté se faulem provinil Martins.

76
    Fábio Coentrão se nyní hodně rozčiluje, jelikož se podle rozhodčího dopustil faulu a Setúbal tak má přímý kop.

77
    Patrick se pokoušel přerušit útok hostů faulem a dostal žlutou kartu.

78
    Martins jen posunul míč z pravé strany do středu hrací plochy.

79
    Setúbal získal míč ve středu hřiště, ale poté o něj lacině přišel a dopředu tak jdou opět hosté.

80
    Ti ale neprošli středem hřiště a nyní mohou jít do rychlého protiútoku domácí.

82
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Tomás Podstawski, přichází Edinho.

84
    Marcos Acuňa napřáhl z hranice vápna, ale jeho pokus skončil jen nad bránou Cristiana.

85
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rúben Ribeiro, přichází Rodrigo Battaglia.

86
    Gelson Martins si přehodil protihráče a následně vystřelil z voleje, ale jeho pokus skončil vysoce nad bránou.

88
    Bruno Fernandes se skvěle dostal de vápně přes dva obránce, ale následně trefil jen pravou tyč!
    88. Fernandes trefil jen pravou tyč.

89
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází André Pedrosa, přichází Willyan.

89
    Gelson Martins dnes předvádí skvělý výkon a nyní se málem dostal do zakončení, když dostal přihrávku do běhu, ale poté se na něj dotřel domácí obránce a míč mu sebral.

90
    Nyní se domácí provinili faulem ve středu hrací plochy.

90+1
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Daniel Podence.

90+2
    Byla nařízena penalta pro Setúbal.

90+3
    Mathieu zatáhl domácího hráče ve svém pokutovém území a dostal žlutou kartu a následuje penalta.
    90+3. Penaltový zákrok Mathiea.

90+4
    Rozhodčí po přezkoumání záběru ukazuje na pokutový puntík.

90+4
    Coentrão za odkopnutí míče dostal žlutou kartu.

90+5
    Setúbal právě vstřelil branku!
    EDINHO se postavil k pokutovému kopu a poradil si sním náramně, když zakončil k pravé tyči.
    90+5. EDINHO - 1:1

90+6
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Fábio Coentrão, přichází Seydou Doumbia.

90+7
    Fábio Coentrão po příchodu na lavičku řádil jako vyšinutý a rozmlátil plexisklo.

90+7

Je konec. Setúbal nakonec vybojoval bod, když proměnil penaltu v 90+5. minutě Edinho. V 31. minutě dostal po skvělé přihrávce Martinse do zakončení Bruno Fernandes a svojí střelu umístil přesně k levé tyči. V 73. minutě Coates na poslední chvíli odkopl míč a Sporting stále vedl 1:0. V 88. minutě se skvěle uvolnil Fernandes, ale trefil jen pravou tyč. V 90+5. minutě poté Mathieu stáhl domácího hráče ve svém vápně a Edinho si s následnou penaltou poradil a zajistil tak Setúbalu bod.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:04:07)