Kansas City Chiefs - Tennessee Titans 21:22 (kon.)
koniec udalosti
Kansas City Chiefs - Tennessee Titans

21:22

(14:0, 7:3, 0:7, 0:12)

cz Sobota 06.01.2018, 22:35 • Arrowhead Stadium, Kansas City, Missouri • Americký futbal

Z tohoto utkání je to vše, ale již ve 2:15 začíná druhý zápas Wild Card víkendu, takže nechoďte spát a sejdeme se za chvíli u dalšího přenosu. (02:03:28)

Tennessee Titans po skvělém obratu postupují do divizního kola, ve kterém se představí na půdě největšího favorita na titul, New Englandu Patriots.

Stadion se nakonec kompletně zaplnil a utkání sledovalo 73 319 diváků.

Hned první zápas play off sezóny 2017 ukázal, že v americkém fotbale není nic jisté! Tennessee Titans v prvním poločase nepředvedli vůbec nic a domácí Kansas City Chiefs pohodlně vedli 21:3, jenže do druhé púle přišli na hřiště úplně jiní Titans! Ke skvělému výkonu se rozehrál hlavně running back Derrick Henry, který dokázal svůj tým výrazně posouvat směrem vpřed. Dlouhý úvodní drive druhého poločasu zakončili hosté šťastným touchdownem Marcuse Marioty, který zachytil vlastní sraženou přihrávku a měl před sebou volnou cestu. Následně se hosté dopustili dvou hrubých chyb při puntu soupeře, který to však nedokázal potrestat a minul 48yardový field goal, což se nakonec ukázalo velmi důležitým faktorem. Titans se nadechli k obrovskému náporu a Derrick Henry se dočkal zaslouženého touchdownu skvělým 35yardovým během na začátku čtvrté čtvrtiny. Domácím se úplně přestalo dařit v útoku a rychle vraceli míč soupeři, který toho využil k definitivnímu obratu v zápase 6 minut před koncem touchdownem Erica Deckera. Tennessee sice 2x nezvládla dvoubodovou konverzi, ale mrzet ji to nemuselo. Chiefs totiž ani svůj závěrečný drive nedovedli na dostřel branky a závěr si hosté s trochou štěstí při první hře po two minute warningu pohlídali.

0:00
    Konec utkání.

0:27
    TEN, 3&14, KC 15
    Poslední zakleknutí a Titans slaví postup!

TEN, 3&10, KC 44
    Tennessee Titans postupují do divizního kola! Rozhoduje o tom skvělý běh Henryho po levé straně pro 22 yardů, takže hostům stačí jen 3x zakleknout a je po zápase! Navíc se obránce Peters po akci provinil hrubostí a přidává soupeři dalších 10 yardů navrch.

1:53
    Druhý timeout Chiefs.

1:57
    TEN, 2&12, KC 46
    Samozřejmě se běhá, Mariota nebude riskovat vzduchem. Henry středem vrací zpět ztracené 2 yardy.

1:57
    První timeout Chiefs.

2:00
    TEN, 1&10, KC 44
    Velká škoda pro domácího linebackera Johnsona! Peters skvěle složil Henryho a dokonce mu dokázal vyrazit míč, jenže až poté, co byl Henry na zemi, takže Johnsonův běh s míčem přes celé hřiště až do end zóny byl zbytečný! Rozhodčí si to museli nechat potvrdit na videu, ale správně rozhodli, že šlo o down by contact a je z toho jen ztráta 2 yardů.

2:00
    Two minute warning.

2:08
    TEN, 1&10, TEN 44
    Henry velmi důležitým během získal 12 yardů a zůstal ve hřišti, takže uteče zbylých 9 sekund do technického oddechového času.

2:15
    KC, 4&9, TEN 44
    Chiefs hráli čtvrtý down, Smith házel dlouhý míč Wilsonovi, který ho už už měl v rukou, ale dobře zapracovali dva obránci a domácí hráč nakonec šišku neudržel! Titans jdou na míč a jsou blízko vítězství!