2
6 2 6
cz Utorok 02.01.2018, 07:32Challenger Bangkok (tvrdý povrch) • 1. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (09:12:08)

V dalším kole Kolář narazí na někoho z dvojice – M. Kecmanovic nebo N. Milojevic. Oba zástupci ze Srbska.

Kolář nakonec vítězí ve třech setech a nebýt jeho zaváhání ve druhém setu, kdy přišel dvakrát o servis, mohlo to vítězství být jednoznačnější. Isaro hrál dobře jen ve druhém setu, kdy měl ihned na jeho začátku v kapse servis soupeře. Šikovně si držel svůj servis a po zásluze uhrál druhý set. Třetí set pak byl opět v roli Koláře, který od té doby co prolomil servis soupeři již neměl mnoho těžké práce dotáhnout zápas do vítězného konce.

Konec zápasu
    1:2; 1:6 - Zdeněk Kolář

1:6
    A ten už je vítězný, poměrně lehké podání nakonec zahrává Isaro za základní čáru a Kolář se může radovat z prvního letošního vítězství!

40-A
    Kolář však nepouští svého soka do výhody a je tu čtvrtý mečbol.

40-40
    Ale ani ten nedokázal využít, kdy musel přes druhé podání a pak trefuje míček do sítě. Nedaří se mu dostat se svým soupeřem do delší výměny.

40-A
    Kolář si však vypracovává další, třetí, mečbol...

40-40
    A nakonec Isaro ještě bojuje a dochází ke shodě.

30-40
    Po esu přichází dovjchyba...

15-40
    Kolář však nedovoluje srovnání a vypracoval si dva mečboly!

15-30
    Isaro výjimečně získává bod po delší výměně.

0-30
    Úder příliš dlouhý a Kolář je blízko k postupu do dalšího kola.

0-15
    Delší výměna, míček v síti a bod pro Koláře.

1:5
    Kolář bere podruhé za sebou soupeři servis a nyní je na dobré cestě k celkovému vítězství. Pokud si udrží servis, není se o čem již bavit.

15-40
    V této výměně hrála roli i páska, avšak ne takovou, aby rozhodla vítěze výměny. Isaro pak následně opět trefuje míček do autu.

15-30
    Isaro se chytá tonoucího stébla a snižuje stav tohoto gemu.

0-30
    Průběh hry je totožný s prvním setem, kdy Kolář opět dominuje na dvorci. Avšak Isaro mu se svými nevynucenými chybami hodně pomáhá.

0-15
    Pruchya Isaro se dostal do delší výměny se svým soupeře a to ví, že pro něj většinou nekončí dobře.

1:4
    Konec přestávky, podávat bude Pruchya Isaro.

1:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:4
    Kolář pokračuje ve svém stabilním výkonu na svém servisu, zejména ve třetí sadě a ujímá se vedení 4:1. Dva gemy jej dělí od vítězství.

15-40
    Úder do protipohybu a další snadnější bod pro Koláře.

15-30
    Kolář si pomáhá prvním podáním, které bylo od soupeře returnováno za základní čáru.

15-15
    Tentokrát však kazí a trefuje aut daleko za základní čáru.

0-15
    Zatím pokračuje na svém servisu bez chyby a bere si úvodní míček.

1:3
    Isaro měl odkrytý dvorec, přesto trefuje míček za základní čáru a tentokrát již nedokázal uhájit svůj servis. Důležitý moment zápasu a pokus si Kolář udrží servis jako doposud, tak bude vítězem prvního kola.

40-A
    Zahlášen aut a opět je to boj o servis Isara. S rozdílem, že se tentokrát Kolář dostal do výhodu brejkbolu!

40-40
    Isaro zariskoval a poslal svůj úder přesně na čáru.

30-40
    Nejdelší výměna zápasu končí jak jinak vítězstvím Koláře. Oba hráči hráli soustředěně bez rizika. Isaro nakonec nejspíše špatně trefuje míček a posílá jej do autu.

30-30
    Isaro nadvakrát musel smečovat u sítě, aby získal míček na svou stranu.

15-30
    Isaro musel přes druhé podání, které bylo krátké a Kolář toho využil k vítěznému úderu.

15-15
    Kolář nyní provedl dobrý return a to byl začátek úspěchu.

15-0
    Ihned na úvod gemu nepřichází tradiční dvojchyba, ale eso!

1:2

1:2

1:2
    Esem nakonec ukončuje tento gem a ujímá se vedení 2:1. Zatím si oba hráči drží servis. I když o servis Isara byl tuhý boj, uvidíme co bude nyní.

15-40
    Tentokrát to však čistá hra nebude, neboť náběhem k síti zahrává míček do ní.

0-40
    Další míček putuje na adresu Koláře.

0-30
    Zkrácení hry se Isarovi nepodařilo, ale myslel to velmi dobře. Nicméně to provedení nebylo ideální.

0-15
    Kolář bere jako první bod ve třetím gemu třetí sady.

1:1
    Nyní již výhodu využívá a ukončuje tento gem, pro něj hodně důležitý. Neboť kdo jako první ztratil podání, ten taky prohrál sadu.

A-40
    Zatím jej lépe zvládá Isaro, alespoň z hlediska, že svého soupeře nepouští k brejkbolům.

40-40
    Boj však pokračuje i nadále a tohle bude určitě jeden z důležitějších gemů v zápase!

A-40
    Kolář trochu nyní uspěchal vítězný úder a zahrává míček do těsného autu.

40-40
    A máme tu další volbu...bude tentokrát šance pro Koláře? Isaro se dostal k další dvojchybě.

40-30
    Kolář zakončuje do sítě a je to zatím výhoda pro Isara.

30-30
    Kolář srovnává a nyní otázka...výhoda nebo šance pro Koláře?

30-15
    Náběh k síti Isaro zvládá a odehrál míček přesně na boční lajnu.

15-15
    Tentokrát se však dostal pod tlak a zahrává nevynucenou chybu.

15-0
    Isaro i za pomoci pásky dokázal urvat tuto výměnu, kdy na závěr zahrál vítězný křižný forhend u sítě.

0:1
    Dobré první podání a bez potíží zisk prvního důležitého gemu.

0-40
    Krátký return Isara a snadné zakončení pro Koláře.

0-30
    Po dobrém podání přichází další bod na jeho stranu.

0-15
    Zdeněk Kolář začíná dobře a bere si úvodní míček třetího setu.
    1:1; 6:2 - Pruchya Isaro

6:2
    A využívá ihned ten první, kdy po druhém servisu dochází k returnu za základní čáru a zlepšená hra Isara nakonec dovedla zápas do rozhodující třetí sady!

40-15
    Nevypadá to, Isaro se trefuje do prvního podání a má dva setboly.

30-15
    Forhend za základní čarou a menší naděje pro českého tenistu?

5:2
    A ihned ten první Isaro bere a ujímá se vedení 5:2. Isaro nyní půjde podávat na vítězství ve druhém setu.

40-0
    Zdeněk Kolář je evidentně trochu rozhozený a nabízí soupeři rovnou tři brejkboly.

30-0
    Kolář ztrácí další míček a tohle je zase dobře rozehraný gem pro soupeře.

15-0
    Kolář zato působí trochu zakřiknutým dojmem a již to není tak lehká hra jako v prvním setu.

4:2
    ...po dalším křižném forhendu ukončuje tento gem a Isaro si zatím drží servis ve druhém setu a určitě došlo k jeho hře ke zlepšení.

A-40
    Isaro nepouští svého soka k brejkbolům...

40-40
    Zdeněk Kolář však chce svůj ztracený úvodní gem zpět a srovnává na shodu.

40-30
    Isaro si vypracoval výhodu.

30-30
    Isaro se nyní nebál zariskovat a zaútočit, první míček dopadl přesně na boční lajnu a pak náběhem k síti dokázal uvést další úder, po kterém Kolář returnuje jen do sítě.

15-30
    Delší výměna a to znamená bod pro českého hráče, který má dobře rozehraný tento gem...

15-15
    Kolář nešikovně trefuje míček, který vyletěl hodně do vzduchu a končí někde mimo areál.

0-15
    Dobrý return od Koláře po prvním servisu.

3:2

3:2

3:2
    Je to tak, křižný forhend od Isara skončil daleko mimo kurt.

0-40
    Isaro nedokázal returnovat druhé podání a že by čistá hra i na druhé straně?

0-30
    Náběh k síti a vítězné zakončení českého hráče.

0-15
    Kolář se dostal se svým soupeřem do delší výměny, po které chybuje Isaro odehraným míčkem kousek za základní čáru.

3:1
    Isaro se zlepšil na servisu a svým esem bere tento gem čistou hrou.

40-0
    Druhé podání returnuje Kolář potřetí za sebou do sítě.

30-0
    Další úder Koláře končí v síti.

15-0
    Forhend přesně namířený na základní čáru a odehraný míček od Koláře pouze do sítě.

2:1

2:1

2:1
    Kolář nakonec uhájil svůj servis, ale má od začátku druhého setu větší problémy na svém servisu. Jestli za to může zlepšení hry soupeře, ukážou další gemy.

30-40
    Tentokrát však končí forhend v síti a dochází ke snížení stavu.

15-40
    Kolář svým forhendovým úderem vyhnal soupeře trochu ven z kurtu a ten returnuje do sítě.

15-30
    Ach, ty dvojchyby! Další a tentokrát na straně českého hráče.

0-30
    Smeč u sítě byla od Koláře bezchybná a Isaro se ani nesnažil nějak daný míček dobíhat.

0-15
    Bekhend Isara trefuje jen síť.

2:0
    ...a taky dobře trefeným servisem se ujímá vedení 2:0!

A-40
    Nakonec si vypracovává výhodu...

40-40
    Pruchya Isaro však odpovídá razantně, že se nehodlá servisu vzdát.

30-40
    A Kolář se i díky, celkové šesté dvojchybě soupeře, dostává nakonec k možnosti si vzít svůj servis ihned zpět.

30-30
    Další skvělý forhendový winner a je srovnáno. I ve druhém gemu to vypadá na tuhý boj...

30-15
    Zdeněk Kolář ukončuje sérii získaných bodů pro soupeře.

30-0
    I přes druhé podání, kdy Kolář zahrál jen do sítě, si připisuje další míček na svou stranu.

15-0
    Isaro získává po dobře trefeném servisu jako první bod ve druhém gemu.

1:0
    Dvojchyba Koláře a Isaro poprvé v zápase bere svému soupeři servis!

A-40
    Isaro se po téměř snadném průběhu prvního gemu, nakonec dostává k prvnímu brejkbolu ve druhém setu.

40-40
    Isaro dokázal returnovat druhé podání a připisuje si vítězný úder.

30-40
    Tentokrát však ano a je to bod pro soupeře.

15-40
    A opět nedal soupeři se dostat do výměny.

15-30
    Zdeněk Kolář povzbuzen hladkým ziskem první sady, bere další bod na své konto.

15-15
    Nyní však přesvědčivé a dobré první podání, které Isaro trefuje jen rámem rakety mimo kurt.

15-0
    Na začátku druhého stu ihned dvojchyba Koláře.

1:6
    Na ten již Isaro nedokázal sebrat síly a ukončuje hru prvního setu dvojchybou. Ty byly kamenem úrazu pro Isara v prvním setu. Kolář naopak dominuje v delších výměnách, kdy získává hodně vítězných míčů díky svému dobrému forhendu.

30-40
    První setbol odvrácen, co ten druhý?

15-40
    Kolář se po přestřeleném forhendu soupeře dostává ke dvěma setbolům!

15-30
    Tentokrát však dlouhý return končící v autu.

0-30
    Kolářovi dnes forhend opravdu píše a opět s připisuje na své konto vítězný úder.

0-15
    Forhend Isara končí v síti a Kolářovi stačí už jen tři body k zisku první sady.

1:5
    ...ano, po dobře umístěném forhendu k boční lajně bere tento gem čistou hrou!

0-40
    Kolář bere další bod a má naděláno na čistou hru...

0-30
    Po druhém podání Isaro returnuje za základní čáru.

0-15
    Kolář a jeho dobré podání a následný úder soupeře jen do sítě.

1:4
    Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

1:4

1:4
    Je to tak, forhend Koláře tentokrát nepřekonal pásku.

40-15
    Isaro po dobře trefeném prvním podání se blíží k zisku prvního servisu v tomto gemu.

30-15
    Ukázka kratší výměny a bod naopak pro Isara.

15-15
    Avšak jakmile se Kolář dostane se svým soupeřem do delší výměny, tak je na kurtu lepším hráčem a nyní opět na konci výměny přichází forhendový winner.

15-0
    Isaro nutně potřebuje získat tento gem, aby mohl ještě s tímto setem něco udělat.

0:4
    Zdeněk Kolář pokračuje ve svém vyrovnaném výkonu a ujímá se již vedení 4:0!

30-40
    Kolář zahrává vítězný forhendový úder do rohu kurtu, na který neměl soupeř šanci reagovat.

30-30
    Nyní však přichází i celková třetí dvojchyba Koláře.

15-30
    ...dalším bodem se dostává do vedení v tomto čtvrtém gemu.

15-15
    Kolář nedovoluje větší odskok a srovnává...

15-0
    Druhé podání Koláře, po kterém se dostal do kratší výměny a tohle je zase lepší pro soupeře, který má bod.

0:3

0:3

0:3
    Isaro dokázal nyní trefit podání, ale nebylo dostatečně razantní a Kolář se dostal do výměny, a pokud je výměna delší, tak v ní většinou bere bod a tohle byl jeden ten případ!

40-A
    To se vidí málokdy, aby hráč zahrál již čtvrtou dvojchybu v jediném gemu a to se Isarovi momentálně stalo.

40-40
    Třetí dvojchyba v tomto gemu a opět shoda.

A-40
    Isaro se však ve třetím gemu drží a vypracoval si další výhodu na sovu stranu.

40-40
    Kolář se však nevzdává a svým jedním silným forhendovým úderem zahájil útok, kdy si posléze přešel k síti a Isaro netrefuje následně míček do kurtu.

A-40
    Pruchya Isaro zahrál další dobré první podání, které je returnováno do sítě.

40-40
    Isaro odpovídá jak nejlépe může a to esem!

30-40
    Avšak nyní se dostal po podání do hluboké defenzívy a Kolář zahrává pohodlný vítězný úder!

30-30
    ...avšak udržel nervy na uzdě a dobrým prvním podáním nedovoluje soupeři další brejkboly.

15-30
    Druhá dvojchyba Isara v tomto gemu...

15-15
    Tentokrát druhé podání Isara, ale Kolář zahrává return do autu.

0-15
    První dvojchyba přichází i na druhé straně.

0:2
    Kolář přes menší problémy, kdy nabídl soupeři jeden brejkbol, nakonec odskakuje do vedení 2:0!

40-A
    Kolář se přes druhé podání dostává do výhody, Isaro returnuje jeho podání daleko do autu.

40-40
    Kolář však srovnává velmi dobrou odpovědí a to esem!

40-30
    Isaro se však nakonec dostane k šanci vzít servis soupeři, kdy Koláře opět zradilo podání.

30-30
    Srovnáno po třiceti, kdy Kolář opět dobře provedl první podání a snadno získává tento míček bez dlouhé výměny.

30-15
    Teď se mu již podařilo trefit první podání a rozběhat svého soupeře, který se nakonec nedokázal ubránit.

30-0
    Podání zatím Kolářovi nejde a dělá svou první dvojchybu.

15-0
    Dlouhý míček a Isaro má první bod na returnu.

0:1
    Ten druhý však český hráč proměňuje, kdy donutil Isara k dalšímu zahrání míčku pouze do sítě.

30-40
    Isaro odvrací první brejkbol svého soupeře.

15-40
    Míček od Isara byl příliš dlouhý a viditelně skončil daleko za základní čarou.

15-30
    První bod i pro Isara po chybě Koláře.

0-30
    Další dva dobré forhendové údery Koláře a opět míček končí v síti.

0-15
    Kolář se dobře bránil až nakonec svého soupeře donutil k chybě, který zahrává míček do sítě.

0:0

Na Challengeru v Thajsku (Bangkok) se představí jeden z českých zástupců a to Zdeněk Kolář.
    Zdeněk Kolář se nachází na 222. místě žebříčku. Na turnaji hrál i v minulém roce, kdy přešel první kolo (2:1 zvítězil proti Samper – Montana J.). Ve druhém kole však skončil na raketě M. Copila (0:2).

Pruchya Isaro startuje na divokou kartu a patří mu až 785. místo v žebříčku ATP. Tento pro mnohé neznámý hráč neprošel v minulém kole kvalifikací a v letošním roce mu byla přidělena divoká karta. V roce 2017 odehrál celkem 30 soutěžních zápasů (kategorie Challenger a Futures). Z toho dokázal 17 vyhrát.

Favoritem je bezesporu Zdeněk Kolář, nicméně Isarovi může hrát relativní domácí prostředí a proti Kolářovi fakt, že sehraje zápas s doposud neznámým soupeřem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.