Česko – Fínsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Bielorusko – Dánsko 4:5 (kon.) | Kanada – Švajčiarsko 8:2 (kon.)
Kanada
8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Švajčiarsko
Utorok 02.01.2018, 22:08Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Štvrťfinále

Spoznali sme druhého semifinalistu svetového šampionátu juniorov. Kanada potvrdila papierové predpoklady v súboji proti Švajčiarsku a vyhrala jasne 8:2. Javorové listy si vytvorili rozhodujúci náskok už v prvej tretine a postupne ho zvyšovali. Helvéti síce dosiahli dva čestné zásahy, ale až za rozhodnutého stavu. Kanada narazí v semifinále na Česko. (00:32:33)

59:09 Maxime Comtois (CAN) - 8:2

59:09
    Kanada dala gól! MAXIME COMTOIS najprv prihrával spoza brány, no potom sa k nemu odrazil puk a videl, že Matteo Ritz nie je na správnom mieste. Kanadský útočník preto skúsil zakončovať sám a na dvakrát uspel. Asistencia: Brett Howden.

58:43
    Sam Steel hľadal nečakanou spätnou prihrávkou pred odkrytou bránou voľného spoluhráča, ale ten zostal rovnako prekvapený ako celá švajčiarska obrana.

57:56
    Matteo Ritz v tomto prípade musel zasahovať. Švajčiarsky brankár vychytal kanadského útočníka Taylora Raddysha.

57:20
    Robert Thomas predeviedol výbornú prácu s hokejkou, pohral sa s pukom, no nemohol strieľať a zároveň nemal komu prihrávať.

55:56
    Alex Formenton bol dvakrát po sebe vo výbornej príležitosti. Spred brány v oboch prípadoch mieril hore a neprekonal Ritza.

55:16
    Zápas už dávnejšie stratil náboj, a tak sa len dohráva. Švajčiarom nevyšiel prechod do útoku, takže vytvorili zakázané uvoľnenie.

54:23
    Kanadský výber hrá v týchto momentoch exhibične a vyžíva sa v kombináciách. Po viacerých prihrávkach prišla strela Taylora Raddysha.

53:01
    Justin Sigrist odvážne vnikol do útočného pásma, ale namiesto strely zbytočne prihrával obsadenému spoluhráčovi.

52:30
    Švajčiari si užívajú posledné minúty na turnaji. Nechcú sa iba brániť a proti Kanade otvárajú hru.
    51:12 Dillon Dubé (CAN) - 7:2

51:12
    Kanada dala gól! Odpoveď napokon prišla. Javorové listy reagovali v priebehu necelej minúty. Prudký príklep DILLONA DUBÉHO tentoraz prestrelil bezmocného Matteo Ritza. Asistencie: Jordan Kyrou, Taylor Raddysh.

50:53
    Kanadskí hokejisti nechceli zostať pozadu a ihneď dobre zakombinovali v útočnom pásme. Bekhend Dillona Dubého však skončil v Ritzovej lapačke.
    50:26 Axel Simic (SUI) - 6:2

50:26
    Švajčiarsko dalo gól! Helvéti paradoxne udreli vo vlastnom oslabení. ALEX SIMIC unikol kanadskej obrane a v brejku zvolil strelu švihom, ktorá zapadla za Cartera Harta. Asistencia: Guillaume Maillard.

50:00
    Presne desať minút pred koncom tretiny odchádza na trestnú lavicu ďalší švajčiarsky hokejista. Menší trest za hru s vysokou hokejou si odsedí Marco Cavalleri.

48:36
    Švajčiari nedokážu využiť drobné zaváhania súpera. Pri brejkových šanciach sa dopúšťajú nepresností v kombinácii.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 1. B. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson, 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (B. Howden) – 29. Rohrbach, 51. Simic (Maillard)

Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Makar, Fabbro (A), Clague (A), Bean, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.
    Švajčiarsko: Wüthrich (28. Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.