AC Miláno – Inter 1:0 (po pr.)
AC Miláno
1:0 (0:0)
Inter Miláno
Streda 27.12.2017, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Miláno (82 955 miest) • Taliansky pohár • Štvrťfinále

Držanie lopty: 51 % : 49 %.
    Strely na bránku: 3:4. Strely mimo: 6:3. Rohy: 13:11. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:20. (23:24:53)

121+1
    Marco Guida po 129. minútach (vrátane nastaveného času) ukončuje dnešné milánske derby, po ktorom budú môcť byť šťastnejší futbalisti AC. Tí zásluhou gólu zo 104. minúty postupujú do semifinále Coppa Italia. Dnešný duel, keby môže skončiť remízou, tak je to najspravodlivejšie. V pohári to však nejde a jeden tím jednoducho musí vyhrať. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

121+1
    Lopta končí po centrovanej lopte v moci Antonia Donnarummu, ktorý išiel ochotne na zem.

120
    Nastavený čas druhého polčasu predĺženia bude činiť 60 sekúnd, teda 1 minútu.

119
    Domáci sa logicky s akoukoľvek rozohrávkou nikam nenáhlia, a tak zbierajú cenné sekundy.

118
    Hosťom sa pomaly, ale isto skracuje čas na strelenie aspoň vyrovnávajúceho gólu.

117
    Medzičasom si hostia vybojovali štandardnú situáciu, pri ktorej sa však nedokázali pretlačiť k zakončeniu.

116
    Žltú kartu dostáva Iglesias Borja Valero (Inter Miláno), ktorý si žlté napomenutie vyslúžil za nešportové správanie.

116
    Výborný Suso sa dokázal presadiť po pravom krídle, kde následne nevedno či strieľal, alebo centroval, no napokon z toho v každom prípade bola zaujímavá situácia, ktorú takmer zakončil Patrick Cutrone. Loptu však nedočiahol a tá skončila tesne vedľa bránky Samira Handanoviča.

115
    Domácim sa podarilo rohový kop odvrátiť a okamžite sa vydali do brejku, ktorý zakončili držaním lopty pri rohovej zástavke.

114
    Mauro Icardi sa dostal k hlavičkovému zakončeniu, no k ideálnemu, a tak skončila lopta mimo priestoru troch žrdí. Chvíľku na to si však hostia vybojovali rohový kop.

113
    Franck Kessié sa z ničoho nič hodil na trávniku a okamžite boli k nemu povolaní tímoví lekári.

112
    AC rozohralo štandardnú situáciu na krátko, aby následne mohlo čo najviac držať loptu na svojich kopačkách.

111
    Žltú kartu dostáva Matias Vecino (Inter Miláno), ktorý skočil Giacomovi Bonaventurovi na výborne prevedený fígeľ, ktorým si domáci hráč skvele vypýtal faul.

110
    Hostia sa však už zmocnili lopty a okamžite sa vydali smerom dopredu.

109
    Domáci držia aktuálne loptu pri rohovej zástavke Interu, čo im hrá opäť do kariet.

108
    Futbalisti AC vytlačili svojho súpera až na polovičku, čo znamená zisk cenných sekúnd v ich prospech.

107
    Tím, ktorý teraz musí hrať je Inter, a tak je tomu aj prispôsobená hra. Domáci sú zatlačení v hĺbke svojej polovičky a tvoria hráči Interu.

106
    Začalo sa druhé predĺženie.

Matúš Macháč

Góly: 104. Cutrone

Karty:   16. Locatelli (ACM), 20. Biglia (ACM), 105. Cutrone (ACM) – 72. Škriniar (INM), 111. Vecino (INM), 116. Valero (INM)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 13:11. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:20.
    AC Miláno: A. Donnarumma – Abate (53. Calabria), Bonucci (C), Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Biglia, Locatelli (73. Calhanoglu) – Suso, Kalinič (76. Cutrone), Bonaventura
    Náhradníci: Soncin, G. Donnarumma – Antonelli, Calabria, Musacchio, Paletta, Zapata, Borini, Calhanoglu, Montolivo, Cutrone, Silva

Inter Miláno: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Ranocchia, Nagatomo – Vecino, Gagliardini (75. Brozovič) – Candreva (101. Eder), Mario (67. Valero), Perišič – Icardi (C)
    Náhradníci: Padelli, Berni – Karamoh, Valero, Santon, Eder, Dalbert, Brozovič, Lombardoni, Pinamonti

Rozhodca: Marco Guida