Chabarovsk – Novgorod 3:1 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:3 (kon.) | Red Star Kunlun – S.Moskva 1:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Nedeľa 24.12.2017, 08:00 • Platinum Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

AMUR CHABAROVSK

Domácí hokejisté se letos pohybují na hraně play-off. Aktuálně je Amur na deváté pozici Východní konference, přičemž od postupu do vyřazovacích bojů jej dělí tři body. Chabarovsku se navíc daří v posledních dnech, kdy zaznamenal tři výhry z posledních čtyř utkání. Navíc jen jednou Amur inkasoval více než jednu branku.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Ve srovnání s domácími jsou na tom hosté ještě lépe. V posledních zápasech zaznamenávají jedno vítězství za druhým a po 45 utkáních jsou tak na pátém místě Západní konference. Torpedo má jednu z nejlepších obran v KHL, nicméně na druhou stranu je jedním ze čtyř týmů na západě, který nevstřelil více než 90 branek.

22.12.2017 Vladivostok – Nižnij Novgorod 0:2
    20.12.2017 Kunlun – Nižnij Novgorod 0:2
    9.12.2017 Nižnij Novgorod – Jokerit 3:2
    7.12.2017 Nižnij Novgorod – Viťaz 4:1
    5.12.2017 Nižnij Novgorod – Slovan 4:1

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

23.9.2017 Nižnij Novgorod – Chabarovsk 1:0 pp.
    6.10.2016 Chabarovsk – Nižnij Novgorod 0:1
    8.9.2016 Nižnij Novgorod – Chabarovsk 0:1 pp.
    28.11.2015 Nižnij Novgorod – Chabarovsk 2:1 sn.

Tomáš Kundrátek

Dobré ráno. Je Štědrý den, ale Kontinentální hokejová liga pokračuje dalšími zápasy. Na ledě už jsou hokejisté Amuru i Torpeda a následovat tak bude ruská státní hymna.

00:01

00:07
    Domácí se hned vydali do útočného pásma, nicméně po chvíli se kotouč dostal na střídačku Torpeda.

00:28
    Na druhou stranách už jsme zaregistrovali první střelecké pokusy. Galimov zasahovat nemusel, Metsola v pohodě pokryl střelu letící doprostřed brány.

01:04
    Ivan Zacharčuk vyvezl kotouč zpět do středního pásma. Následně kotouč posunul jen za Metsolovou bránu a odjel střídat.

01:29
    Začátek zápasu zatím nenabízí moc zajímavé momenty. Hraje se především v neutrální zóně.

02:24
    Svižné nahození z pravé strany se jednomu z domácích podařilo usměrnit. Kotouč přesto zamířil pár decimetrů mimo tři tyče.

03:26
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a hodně se tlačí do útočného pásma. Galimov však zatím nemusel předvést nějaký světoborný zákrok.

03:58
    Torpedo posouvá kotouč pouze do neutrální zóny, kde se puku znovu ujímají hokejisté Amuru Chabarovsk.

04:52
    Dvě trestné minuty za držení hole si odpyká hostující Ivan Zacharčuk (NNO).

05:18
    Do obrovské šance se dostali domácí. Hostům se nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma a zničehonic měl Amur šanci dvou na jednoho. Picard zprava zakončoval jen do brankáře.

05:22
    Na lavici hanby usedá Jevgenij Mozer (NNO), jenž se dopustil hrubosti. Stejný trest však dostává i Alexej Byvalcev (CHA). Zavinila to strkanice po důrazném tlaku do Galimovova brankoviště.

06:02
    Denis Paršin vytáhl střílenou přihrávku z pravé strany. Kotouč ale nikdo netečoval a ten tak zamířil přesně do připraveného Galimova.

06:26
    Znovu solidní tlak na hranici brankoviště. Tentokrát to byl Li, kdo si zblízka vylámal zuby na připraveném brankáři Torpeda.

06:56
    Okamžitě po návratu z trestné lavice se Zacharčuk tlačil do úniku. Nakonec byl dobruslen, nicméně Metsolu svižnou střelou dokázal zaměstnat.

07:42
    Po nevyužité přesilovce se domácí nemohou dostat do kombinace. Za bránou Stanislava Galimova hrají znovu jen hosté.

08:22
    Frolov sice dostal kotouč až do útočného pásma Amuru, avšak na brankové čáře byl odzbrojen pozorným soupeřem.

08:57
    Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z celků se neprezentuje zrovna povedenou souhrou.

09:34
    Výbornou přihrávku na pravý kruh obdržel Litovčenko! Následovalo razantní zakončení z prvního doteku, avšak Galimov se fantasticky přesunul.

09:40
    Komerční přestávka.

10:16
    Napravo měl dost prostoru Šulenin, nicméně jeho přihrávka prolétla jen k protějšímu mantinelu.

10:32
    Zohorna se se spoluhráčem dostal do přečíslení dvou na jednoho. Český reprezentant volil střelu zápěstím, avšak ta letěla pár centimetrů vedle vzdálenější tyče.

11:27
    Nepřesnosti na obou stranách. Nakonec šel kotouč pouze na střídačku Amuru, což znamená další přerušení hry.

11:54
    Torpedo dostalo hru do útočného pásma. Jenže za bránou Juhy Metsoly se kotouč znovu ujímají obránci Amuru.

12:18
    Hra se teď přenáší z jedné strany na druhou. Bohužel však nesledujeme nějakou fantastickou podívanou, jež by znamenala více střeleckých pokusů.

13:20
    Nepovedený přechod do útočného pásma Torpeda. Odpískán ofsajd, nicméně zároveň se bude vylučovat.

13:20
    Alexandr Gorškov (CHA) se mezi modrými čarami provinil hákováním, což znamená dvouminutovou přesilovou hru ve prospěch Mižného Novgorodu.

13:23
    Nepříjemnost pro domácí. Nedovoleným bráněním si pomohl Dmitrij Klopov (CHA) a je tady dlouhá přesilová hra pět na tři.

13:41
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím nemají prostor na nějakou přesnější přihrávku do lepší střelecké pozice.

14:08
    Dvakrát v krátkém časovém úseku se Chabarovsku podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

14:24
    Tak to je hloupá chyba Torpeda. Hosté hráli se šesti hráči a přichází o dvojnásobnou početní výhodu. Trest odpyká Vladimir Galuzin (NNO).

14:48
    Hraje se ve středním pásmu. Hosté sice pokračují v přesilové hře, ale zatím nenacházejí cestu před Juhu Metsolu.

15:20
    S návratem vyloučeného Gorškova se Metsola musel poradit se dvěma střelami. Jedna byla dorážkou z bezprostřední blízkosti, avšak mezeru mezi betony finského gólmana hosté nenašli.

15:23

15:57
    Zkrácená přesilová hra se domácím zatím nedaří. Z početní výhody už navíc moc času nezbývá.

16:07
    Další vyloučení na straně Amuru. Alexandre Picard (CHA) si odpyká dvouminutový trest za podražení.

16:24

16:58
    Přesilové hry zatím nejsou zrovna povedené. Ani jeden z celků se nedostává k častějším zakončením.

17:39
    Sekání v podání Jevgenije Mozera (NNO) znamená další předčasné ukončení přesilové hry.

17:53
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím trochu více vyhovuje hostům. Torpedo dostává kotouč do rohu útočného pásma.

18:07

18:32
    Chabarovsk hraje přesilovou hru a usazuje se v útočném pásmu. Zatím jsme však zaregistrovali jen nepovedenou střelu od modré čáry.

19:11
    Hosté naprosto v pohodě vyhazují kotouč až k Metsolovi. Udivíme, zda se domácím ještě podaří návrat do útočného pásma.

19:37
    Trochu zpomalená přihrávka přeci jenom prošla až na Byvalceva, který okamžitě zakončoval z pravého kruhu. Stanislav Galimov se opět stačil přesunout.

19:39

20:00

Úvodní perioda zápasu je u konce a na úvodní branku se čeká. Ani jeden z celků se nedostával do výrazného tlaku, nicméně pár šancí bylo k vidění. Trochu více možností měli domácí, avšak ti se následně naopak museli bránit ve dvojnásobném oslabení. Závěr třetiny byl ale hodně poznamenán vyloučeními a z přesilových her týmy vůbec nic nevytěžily.

STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Amur Chabarovsk – 8
    Torpedo Nižnij Novgorod – 7

Další třetina začne přibližně v 8:55.

20:01

20:16
    Zdálo se, že Dugin bude mít možnost na solidní zakončení z pravé strany, avšak nakonec ho zastavil ofsajd.

20:54
    Na druhé straně kotouč dolétl ke Galimovovi, nicméně ten ho rychle předal spoluhráčům. Ti pak Metsolu zaměstnali razantní střelou zleva.

21:38
    Hostům se nyní nepodařilo založení další akce. Místo toho se ke střele prodral Alexandr Frolov, jenž zpoza obránce vypálil do Galimovovy hrudi.

22:04
    Galimov pouze vyrazil střelu od modré čáry a daroval tak dorážku Frolovovi. Jeho bezprostřední příležitost skončila střelou mimo tři tyče.

22:29
    První vyloučení druhé třetiny. Ryan Garbutt (NNO) vysokou holí zasáhl jednoho ze soupeřů.

22:46
    Kolářova střela z levé strany letěla přesně do připraveného Stanislava Galimova. Ten zaznamenal pohodový zákrok.

22:53
    Zohorna vypálil z vrcholu pravého kruhu. Galimov jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě.

23:32
    Přesilová hra Amuru se dostala do své druhé poloviny. Jenže další zakončení momentálně nepřichází.

24:03
    Místo na středu útočného pásma si našel Vladislav Ušenin. Ten posléze zakončoval z prvního doteku, avšak kotouč letěl jen do Galimova.

24:29

26:03
    Poněkud nevýraznou pasáž se pokusil ukončit Urakov. Jeho průnik podél mantinelu byl zastaven pozornou defenzívou.

26:41
    Nyní však Metsola jen vyrazil nahození od modré čáry a okamžitě čelil dorážce z hranice brankoviště. Kosticyn na domácího gólmana nevyzrál!

27:13
    Strkanice před Metsolou znamená vyloučení na obou stranách. Za hrubost je potrestán Maxim Kondratěv (CHA) i Maxim Lazarev (NNO).

27:54
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí se při hře čtyři na čtyři nastěhovali do útočného pásma a jdou do vedení. Střílená přihrávka od modré čáry totiž našla osamoceného VLADISLAVA UŠENINA, kterého hosté nechali u Galimova. Domácí útočník pak kotouč zblízka usměrnil za záda přesunujícího se gólmana. Asistence: Jaroslav Chabarov, Vjačeslav Ušenin.
    27:54 Vladislav UŠENIN - 1:0

28:08
    A záhy přichází druhá branka domácích! Ve středním pásmu se kotouče na levé straně ujel ALEXEJ BYVALCEV, který se protáhl až do blízkosti soupeřova brankáře. Následovala střela na bližší tyči, s čímž Galimov nepočítal! Asistence: Pavel Turbin, Oleg Li.
    28:08 Alexej BYVALCEV - 2:0

29:26
    Domácí jsou samozřejmě při chuti a hrají ve výhodě. Jeden z hostů se provinil proti pravidlům.

29:41
    Dvouminutový trest za krosček si odsedí Grigorij Želdakov (NNO). Další šance pro Amur!

29:57
    Hned v úvodu přesilové hry domácích se Torpedu podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

30:22
    Po zdlouhavé kombinaci v útočném pásmu vypálil Jan Kolář. Tvrdá stela od modré čáry prolétla kousek vedle brány.

30:44
    Jenže nyní už je tady třetí zářez během pár minut! Galimov pouze vyrazil nahození z pravé strany a k dorážce z velkého úhlu se tak dostal ALEXEJ BYVALCEV. Jeho svižná dorážka letěla přesně do odkrytého prostoru u tyče Galimovovy brány. Asistence: Tomáš Zohorna, Alexandre Picard.
    30:44 Alexej BYVALCEV - 3:0

30:44
    Stanislav Galimov toho má plné zuby a přepouští své místo v brankovišti Ivanu Lisutinovi.

31:34
    Další nepříjemnost pro hostující celek. Jevgenij Gračov (NNO) je odměněn dvěma trestnými minutami za podražení.

32:02
    Jednomu z domácích se podařilo usměrnit nabídku z pravé strany. Kotouč však putoval mimo tři tyče a následně jej hostující obránci vyhodili k Metsolovi.

32:54
    Amur je zpět v útočném pásmu. Kromě nepříliš povedené střely Litovčenka však nevyprodukoval nic zajímavého.

33:34

34:28
    Po komerční přestávce se pokračuje. Do útočného pásma se dostali hokejisté Torpeda, nicméně zakončení od modré čáry nebylo příliš povedené.

34:56
    Torpedo je ve druhé třetině po inkasovaných brankách úplně z tempa. ne a ne se hosté prodrat k nějaké větší šanci.

36:09
    Sledujeme nepříliš povedenou pasáž. Nepřesná rozehrávka domácích zamířila pouze k Lisutinovi.

36:49
    Další nepovedené založení akce domácích. Kotouč je sice hodně daleko od Metsoly, ale za bránou Lisutina se ho ujímají hosté.

37:12
    Krosčekem se provinil Maxim Kondratěv (CHA), který mezi kruhy důrazně zastavoval Kosticyna.

37:47
    Domácí se zatím naprosto v pohodě brání. Kotouč letí přes všechny čáry až za Ivana Lisutina.

38:23
    Výborný tlak do brankoviště Metsoly! Finský gólman Amuru čelil třem dorážkám z hranice brankoviště, avšak přesto v sedě odolal.

38:58
    Metsola si teď nebyl moc jistý, avšak zakončení z levé strany se zastavilo před jeho betonem.

39:12

39:38
    Kotouč je v neutrální zóně. Ani jeden z celků už se moc nedostává k zakončení.

40:00

Také druhá třetina zápasu je minulostí. Tentokrát už jsou výrazně spokojenější domácí, kteří měli fantastický prostředek zápasu. V rozmezí 28. a 31. minuty se totiž prosadili hned třikrát, přičemž o dvě branky se postaral Alexej Byvalcev. Hosté následně vyměnili gólmana, ale ani tato změna nepřinesla impuls pro obrat. Nižnij Novgorod před třetí třetinou prohrává o tři branky.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Amur Chabarovsk – 25
    Torpedo Nižnij Novgorod – 18

Další třetina začne přibližně v 9:50.

40:01

40:38
    Úvod třetí třetiny je zatím hodně opatrný. Torpedo se sice snaží prodrat do útočného pásma, nicméně zatím se hraje jen v neutrální zóně.

42:22
    Nepřesnost v podání Nižného Novgorodu. Vhazovat se bude napravo od Ivana Lisutina.

42:56
    Amur se snaží kombinovat v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.

43:09
    Lazarev se dostal k dobrému zakončení bekhendem. Z mezikruží zakončil pár centimetrů nad bránu.

43:36
    Zohorna se marně snažil dostihnout kotouč putující na zakázané uvolnění. Vhazování se přesune před Metsolu.

45:18
    Třetí třetina zatím nenabízí zajímavé příležitosti. Hraje se především mezi modrými čarami.

45:38
    Vladislav Ušenin se dostal do obrovské šance. Mezi kruhy byl úplně sám, dostal přihrávku na střelu z prvního doteku, ale tu poslal vysoko nad bránu!

46:22
    Nepovedené zakončení z levého kruhu vylétlo nad bránu i nad plexisklo. Následuje komerční přestávka.

47:13
    Domácí posunuli kotouč jen za bránu Ivana Lisutina. Jenže hosté se pak provinili zakázaným uvolněním.

47:40
    Vyloučení na straně Torpeda. Kaspars Daugavinš se v rohu útočného pásma provinil nedovoleným bráněním.

48:17
    Z pravého kruhu zakončoval Tomáš Zohorna. Český forvard měl dost času i prostoru, nicméně střelu poslal přesně do Lisutina.

48:48
    Amur pokračuje kombinací v útočném pásmu. Jenže momentálně je to zcela bez zakončení.

49:15
    Až nyní registrujeme další střelecký pokus. Od modré čáry však Vladislav Ušenin vypálil pouze do Lisutina.

49:40

49:43
    Okamžitě po návratu vyloučeného hráče se jeden z hostů dostal k zakončení. Svižná střela z mezikruží letěla kousek vedle Metsolovy brány.

50:43
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Nyní už je ale sníženo! DENIS PARŠIN nezakončoval z levého kruhu a místo toho zamířil za bránu Juhy Metsoly. Finský gólman se rychle přesunoval, avšak střelu po Paršinově obkroužení brány nedokázal zneškodnit. Puk letěl přesně k tyči. Asistence: Geoffrey Kinrade.
    50:43 Denis PARŠIN - 3:1

51:38
    Jaroslav Chabarov (CHA) vyloučen za hákování. Torpedo má šanci na snížení na rozdíl jediné branky.

52:11
    Torpedo se chvíli drželo v útočném pásmu. Jenže nyní už je kotouč mezi modrými čarami.

52:38
    Stoljarov byl dobře postaven na hranici brankoviště, ale jen marně se pak snažil dostat k dorážce nepříliš povedené střely z mezikruží.

53:18
    Hostům se zatím nedaří zaměstnat Metsolu další střelou. Zatím jen kombinují podél mantinelu.

53:38

54:19
    Ne a ne se Torpedo prodrat k dalšímu ohrožení Juhy Metsoly. Navíc by se hostům hodilo rychlé snížení na rozdíl jediné branky.

54:51
    Chabarovsk dostává kotouč do útočného pásma. Zpoza brány se však nemůže vymanit.

56:02
    S blížícím se závěrem zápasu nesledujeme zrovna atraktivní podívanou. Více ze hry teď mají domácí, což Torpedu výrazně komplikuje snahu o vybojování bodového zisku.

56:43
    Zohorna dobře napadal v útočném pásmu. Kotouč sice nezískal, ale našetřil pro Amur několik velmi cenných vteřin.

57:22
    Stále se hraje hodně daleko od Juhy Metsoly. Domácí kotouč v klidu posílají za soupeřova brankáře.

57:56
    Vůbec se hokejisté Nižného Novgorodu nemohou nastěhovat před Metsolu. Naopak teď Barancev zpracovává kotouč až u modré čáry, jež je blíže k Lisutinovi.

58:21
    Velká šance Chabarovsku. Picard na levém kruhu nebyl hamižný a při přečíslení oslovil Zohornu. Jeho střelu však zneškodnil přesunující se Lisutin!

59:04
    Hosté odvolávají brankáře a v šesti kombinují v útočném pásmu.

59:24
    Zakázané uvolnění domácích a je tady oddechový čas Torpeda.

59:52
    Kotouč je v blízkosti Juhy Metsoly, ale zakončení stále nepřichází. Toto utkání už si Amur bez problémů pohlídá.

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Chabarovsk. Domácí se dostali do vedení ve 28. minutě, kdy se ve hře čtyři na čtyři prosadil Vladislav Ušenin. Následně uběhlo jen čtrnáct vteřin a Alexej Byvalcev přidal další branku Amuru. Právě Alexej Byvalcev pak v čase 30:44 přidal ještě jednu trefu a domácí tak po druhé třetině vedli rozdílem tří branek. Po druhé periodě tak bylo téměř rozhodnuto a Denis Paršin již v 51. minutě pouze korigoval prohru Nižného Novgorodu, který přišel o svou parádní vítěznou sérii.

Tomáš Kundrátek 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:45

S konstatováním, že dnešní utkání v Platinum Areně v Chabarovsku sledovalo 6 811 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (10:30:16)

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 28. Vl. Ušenin (Chabarov, Vj. Ušenin), 29. Byvalcev (Turbin, O. Li), 31. Byvalcev (T. Zohorna, Picard) – 51. Paršin

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kolář, Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – Byvalcev, Litovčenko, O. Li – Rasskazov, T. Zohorna, Picard – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Klopov, Frolov, Beljakov – Kacuba.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (31. Lisutin) – Grigorev, Želdakov, Sergijenko, Kinrade, Barancev, Šulenin, Kundrátek – Daugavinš, Dugin, M. Lazarev – Galuzin, Paršin, Stoľarov – Mozer, I. Zacharčuk, Garbutt – Žukov, S. Kosticyn, Urakov – Gračov.

Rozhodca: Birin, Bondar – Golovljov, Majtak

Diváci: 6 811