Švédsko – Holandsko 21:24 (kon.) | Nórsko – Francúzsko 21:23 (kon.)
21:24 (8:14)
Holandsko
cz Nedeľa 17.12.2017, 14:30MS žien

Díky za pozornost a házené zdar! (16:01:56)

Bronz pro Nizozemsko. To vedlo po prvním poločase o šest branek a vypadalo to na zcela jednoznačnou záležitost. Jenže Švédky přidaly v druhé půli v obraně, hrály sice stále 0:6, ale obrana byla daleko agresivnější. Seveřanky se dokonce dostaly do vedení.

Jenže švédské naděje schytaly ránu, když se Robertsová nechala vyloučit za úder do obličeje Maleisteinové. Tou dobou byla v šatně již Brochová, která vyfasovala po třetím vyloučení červenou kartu v době, kdy faulovala Blomstrandovou na levé spojce.

Tohle byl moment, který hodně ovlivnil souboj o bronz na světovém šampionátu žen. Najednou se Nizozemky tou přesilovkou chytly, dostaly zpět hlavou do utkání a ačkoliv jim ve druhém poločase zcela odešel útok, tak berou bronz. Nic s tím nezmohla ani rozchytá Idéhnová, která ve druhé půli nahradila Bundsenovou ve švédské brance.

Což potvrdila i Westerová svým sedmým zákrokem zápasu proti Mellegardové z levého křídla.

Konec zápasu. (21:24)
    60
    Ale Malesteinová proti riskujícím soupeřkám rozhoduje z výskoku z pravé strany o tom, že Švédky tenhle skvělý obrat nedokonají a budou donuceny k slzám smutku, nikoliv štěstí. Bronz pro přemožitelky českých házenkářek ze čtvrtfinále MS, tedy pro Nizozemsko. (21:24)
    60
    Gulldénová sedmičkou pravačkou k ůlevé tyči proti Westerové ještě snižuje. (21:23)
    60
    Abbingová do prázdné branky dává na rozdíl tří branek. (20:23)
    59
    Polmanová z levé strany k tyči a tohle je asi věc, která rozhodne strhující závěr duelu o bronz na MS žen! (20:22)

59
    To je drama! To je drama! Házenkářský pán Bůh si potykal s Westerovou, protože ta byla překonaná, ale po dohrávce Robertsové z levé spojky do levého křídla zakončila do zadní tyče Mellegardová. (20:21)

58
    Lagerquistová na pivotu, na sppojce Gulldénová či Robertsová proti obraně 0:6. (20:21)

58
    Švédsko si vzalo timeout. (20:21)
    58
    Rychlý kříž po výhozu Westerové zleva na pravou stranu a Malesteinová technicky do levé poloviny branky dostává Nizozemky opět blíže k té nejméně cenné medaili ze světového šampionátu v zemi, kde je házená takovým náboženstvím. (20:21)

57
    Gulldénová nahrávala na pravou spojku do druhé vlny, ale tu vychytala Westerová. (20:20)
    57
    Polmanová z druhé vlny z levé strany po nahrávce Abbinghové a proti Blomstrandové na zadní tyč srovnala a prodloužení už není daleko. (20:20)
    56
    Robertsová se na levé spojce otočila kolem soupeřky a z šesti metrů pod víko dává Švédkám opět větší šanci na velký obrat v duelu o bronz proti Nizozemsku. (20:19)

56
    Švédsko útočí na spojce s Gulldénovou či Robertsovou. (19:19)

55
    Polmanová pálila z výskoku ze středu do pravé nohy Idéhnové. (19:19)

55
    Blomstrandová faulovala levou spojku Polmanovou a míč pro Nizozemsko. (19:19)

55
    Chyba Robertsové na levé spojce dostala Nizozemsko do útoku s Grootovou na pravé spojce a na levé straně s Polmanovou. (19:19)