Preteky s hromadným štartom žien, 12,5 km, Annecy | Víťazka: Justine Braisazová (FRA) (kon.) | | | Preteky s hromadným štartom mužov, 15 km, Annecy | Víťaz: Martin Fourcade (FRA) (kon.) |
Obrovský slalom mužov 1. kolo, Alta Badia | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | SuperG žien, Val d'Isere | Vítěz: A. Veithová (AUT) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Alta Badia | Vítez: M. Hirscher (AUT) (kon.) |
Muži HS140, Engelberg | Vítěz: R. Freitag (GER) (kon.) |
Turnaj v halovém fotbale žen (Uherský Brod) | Vítěz: Slavia Sokol Vysočany (kon.) |
Stíhačka žien 10 km klasicky, Toblach | Vítěz: M. Bjørgenová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužov 15 km klasicky, Toblach | Vítěz: J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Skoky HS96, Ramsau | (zruš.) | | | Beh 10 km, Ramsau | Vítěz: F. Riessle (GER) (kon.) |
koniec udalosti
SP - preteky s hromadným štartom mužov, 15 km, Annecy
Víťaz: Martin Fourcade (FRA)
(2. Johannes Thingnes Bø (NOR), 3. Erik Lesser (GER))
Viktor Kalinács
Konečné poradie:
1. Martin Fourcade (FRA) 36:30,3
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +3,9
3. Erik Lesser (GER) +6,2
4. Anton Šipulin (RUS) +25,1
5. Benjamin Weger (SUI) +25,8
6. Arnd Peiffer (GER) +40,5
7. Dominik Windisch (ITA) +52,0
8. Jakov Fak (SLO) +52,5
9. Alexandr Loginov (RUS) +1:01,4
10. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:10,4
11. Tarjei Bø (NOR) +1:13,2
12. Simon Eder (AUT) +1:13,5
13. Anton Babikov (RUS) +1:13,7
14. Fredrik Lindström (SWE) +1:21,1
15. Lukas Hofer (ITA) +1:30,9
16. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:48,3
17. Simon Desthieux (FRA) +1:53,6
18. Benedikt Doll (GER) +1:56,0
19. Jevgenij Garaničev (RUS) +2:03,5
20. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:09,4
21. Maxim Cvetkov (RUS) +2:17,6
22. Antonin Guigonnat (FRA) +2:17,7
23. Lowell Bailey (USA) +2:22,4
24. Sean Doherty (USA) +2:52,5
25. Simon Schempp (GER) +3:19,2
26. Scott Gow (CAN) +4:05,4
27. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +4:14,6
28. Timofej Lapšin (KOR) +4:22,1
29. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +5:13,1
30. Matvej Jelisejev (RUS) +6:31,9
Štartová listina preteku s hromadným štartom mužov:
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR)
3. Jakov Fak (SLO)
4. Simon Schempp (GER)
5. Anton Šipulin (RUS)
6. Tarjei Bø (NOR)
7. Lukas Hofer (ITA)
8. Lars Helge Birkeland (NOR)
9. Benjamin Weger (SUI)
10. Erik Lesser (GER)
11. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
12. Arnd Peiffer (GER)
13. Quentin Fillon Maillet (FRA)
14. Simon Desthieux (FRA)
15. Anton Babikov (RUS)
16. Simon Eder (AUT)
17. Alexandr Loginov (RUS)
18. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
19. Fredrik Lindström (SWE)
20. Benedikt Doll (GER)
21. Maxim Cvetkov (RUS)
22. Matvej Jelisejev (RUS)
23. Timofej Lapšin (KOR)
24. Lowell Bailey (USA)
25. Sean Doherty (USA)
26. Antonin Guigonnat (FRA)
27. Dominik Windisch (ITA)
28. Erlend Bjøntegaard (NOR)
29. Scott Gow (CAN)
30. Jevgenij Garaničev (RUS)
1. Martin Fourcade (FRA) 36:30,3
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) +3,9
3. Erik Lesser (GER) +6,2
4. Anton Šipulin (RUS) +25,1
5. Benjamin Weger (SUI) +25,8
6. Arnd Peiffer (GER) +40,5
7. Dominik Windisch (ITA) +52,0
8. Jakov Fak (SLO) +52,5
9. Alexandr Loginov (RUS) +1:01,4
10. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:10,4
11. Tarjei Bø (NOR) +1:13,2
12. Simon Eder (AUT) +1:13,5
13. Anton Babikov (RUS) +1:13,7
14. Fredrik Lindström (SWE) +1:21,1
15. Lukas Hofer (ITA) +1:30,9
16. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:48,3
17. Simon Desthieux (FRA) +1:53,6
18. Benedikt Doll (GER) +1:56,0
19. Jevgenij Garaničev (RUS) +2:03,5
20. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:09,4
21. Maxim Cvetkov (RUS) +2:17,6
22. Antonin Guigonnat (FRA) +2:17,7
23. Lowell Bailey (USA) +2:22,4
24. Sean Doherty (USA) +2:52,5
25. Simon Schempp (GER) +3:19,2
26. Scott Gow (CAN) +4:05,4
27. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +4:14,6
28. Timofej Lapšin (KOR) +4:22,1
29. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +5:13,1
30. Matvej Jelisejev (RUS) +6:31,9
Štartová listina preteku s hromadným štartom mužov:
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR)
3. Jakov Fak (SLO)
4. Simon Schempp (GER)
5. Anton Šipulin (RUS)
6. Tarjei Bø (NOR)
7. Lukas Hofer (ITA)
8. Lars Helge Birkeland (NOR)
9. Benjamin Weger (SUI)
10. Erik Lesser (GER)
11. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
12. Arnd Peiffer (GER)
13. Quentin Fillon Maillet (FRA)
14. Simon Desthieux (FRA)
15. Anton Babikov (RUS)
16. Simon Eder (AUT)
17. Alexandr Loginov (RUS)
18. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
19. Fredrik Lindström (SWE)
20. Benedikt Doll (GER)
21. Maxim Cvetkov (RUS)
22. Matvej Jelisejev (RUS)
23. Timofej Lapšin (KOR)
24. Lowell Bailey (USA)
25. Sean Doherty (USA)
26. Antonin Guigonnat (FRA)
27. Dominik Windisch (ITA)
28. Erlend Bjøntegaard (NOR)
29. Scott Gow (CAN)
30. Jevgenij Garaničev (RUS)
Zároveň bol tento "masák" posledným biatlonovým pretekom roku 2017.
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) + 3,9
3. Erik Lesser (GER) + 6,2
4. Anton Šipulin (RUS) + 25,1
5. Benjamin Weger (SUI) +25,8
6. Arnd Peiffer (GER) + 40,5
7. Dominik Windisch (ITA) + 52,0
8. Jakov Fak (SLO) + 52,5
9. Alexandr Loginov (RUS) + 1:01,4
10. Erlend Bjøntegaard (NOR) + 1:10,4
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Anton Šipulin (RUS) + 8,1
3. Erik Lesser (GER) + 8,7
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) + 15,7
5. Benjamin Weger (SUI) + 27,9
1. Erik Lesser (GER)
2. Anton Šipulin (RUS) + 1,4
3. Martin Fourcade (FRA) + 3,0
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) + 20,3
5. Simon Eder (AUT) + 20,6
1. Erik Lesser (GER)
2. Anton Šipulin (RUS) + 3,4
3. Benjamin Weger (SUI) + 9,4
4. Martin Fourcade (FRA) + 11,6
5. Arnd Peiffer (GER) +11,9
1. Martin Fourcade (FRA)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR)
3. Jakov Fak (SLO)
4. Simon Schempp (GER)
5. Anton Šipulin (RUS)
6. Tarjei Bø (NOR)
7. Lukas Hofer (ITA)
8. Lars Helge Birkeland (NOR)
9. Benjamin Weger (SUI)
10. Erik Lesser (GER)
11. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
12. Arnd Peiffer (GER)
13. Quentin Fillon Maillet (FRA)
14. Simon Desthieux (FRA)
15. Anton Babikov (RUS)
16. Simon Eder (AUT)
17. Alexandr Loginov (RUS)
18. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
19. Fredrik Lindström (SWE)
20. Benedikt Doll (GER)
21. Maxim Cvetkov (RUS)
22. Matvej Jelisejev (RUS)
23. Timofej Lapšin (KOR)
24. Lowell Bailey (USA)
25. Sean Doherty (USA)
26. Antonin Guigonnat (FRA)
27. Dominik Windisch (ITA)
28. Erlend Bjøntegaard (NOR)
29. Scott Gow (CAN)
30. Jevgenij Garaničev (RUS)
Pretek, v ktorom štartuje tridsať najlepších biatlonistov podľa priebežného poradia, bude bez slovenského zástupcu. Jediným Slovákom, ktorý v tomto ročníku IBU Cupu nazbieral nejaký ten bodík, je Martin Otčenáš. Jeho trinásť získaných bodov stačí iba na priebežnú 62. pozíciu.
Udalosť sa začne o 14:30.