Frýdek-M. – Dukla 26:34 (kon.) | Zubří – Kopřivnice 30:30 (kon.) | Jičín – Strakonice 34:24 (kon.)
Královo Pole – Lovosice 32:29 (kon.)
HC ROBE Zubří
30:30 (18:16)
KH ISMM Kopřivnice
cz Sobota 16.12.2017, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ) • 13. kolo

Díky za pozornost a házené zdar! (19:41:02)

Házenkářské derby Zubří – Kopřivnice skončilo tím nejméně očekávaným výsledkem, tedy remízou. Hosté mají nesmírně cenný bod z horké zuberské půdy. Favorit zápasu vstoupil do vyhecovaného souboje o něco lépe a v prvním poločase byl většinu času ve vedení. Úvodní dějství se hrálo v obrovském tempu, o což se postarala i atmosféra v hale.

Kopřivnice ve druhém poločase byla solidní, co se týče střelby z devítky a právě Rachač překlopil zápas málem na stranu outsidera utkání, když v 59. minutě stál na konci souhry spojek a svým gólem na 30:29 dostal mužstvo trenéra Veřmiřovského již bylo ke dvěma bodům.

Jenže souhra Klímy a Šustáčka rozhodla o tom, že se budou dělit. V závěru navíc derby vygradovalo tím, že Rachač vyfasoval dvojku a Zubří šlo v posledních zhruba dvanácti sekundách do přesilovky šest na pět, kterou zuberský stratég Andrej Titkov zvýraznil svým riskem, jelikož poslal brankáře Malinu na střídačku. Kopřivnice ovšem vyválčila bod, protože taktickým faulem znemožnila soupeři hrajícímu na palubovce například s Matějem Šustáčkem dva body.

Málem došlo na prakticky stejný závěr jako v případě prvního derby v této sezoně, kdy Zubří vyhrálo v Kopřivnici sedmičkou z poslední sekundy. Ale nestalo se a ve svém zápase před dlouhou pauzou, kterou vyplní Vánoce a mistrovství Evropy mužů (pochopitelně s českou účastí) v Chorvatsku hrané v lednu, se Zubří s Kopřivnicí rozešlo smírně 30:30.

Konec zápasu. (30:30)

60
    Kopřivnická lavička vyskočila a to znamená, že hosté mají z horké zuberské půdy velice cenný bod! (30:30)

60
    Taktický faul a domácí mají ještě šanci z levé strany v podobě devítky. Pochopitelně musí dostat míč do sítě přes pět hráčů ve zdi a brankáře. (30:30)

60
    Timeout skončil a pětice hráčů Kopřivnice jde do boje proti šestici házenkářů Zubří. Navíc Zubří bude hrát v sedmi lidech a riskovat zápas ve stylu všechno, nebo nic. (30:30)

60
    Andrej Titkov žádal ještě tvrdší trest pro Rachače, čili žlutou kartu. Hráči v červených dresech si vzali timeout a můžou přetavit tři body na svojí stranu po vlastním timeoutu právě v čase 59:48. (30:30)

60
    Devatenáct sekund před koncem zápasu dostává Rachač dvojku, Zubří půjde do útoku a zase může porazit svého rivala brankou v posledních sekundách, tak jako se to obhájci bronzu povedlo v prvním zápase v této sezoně na půdě svěřenců trenéra Veřmiřovského. (30:30)

60
    Bukovský poslal ručník na střídačku a Petřík bude tím, kdo vyhodí míč zpět do hry, kdy domácí hrají v obraně s Říhou. (30:30)

60
    Čas 59:34 a hosté si berou timeout. (30:30)

60
    Necelá půl minuta do konce zápasu a na spojce Bukovský, Rachač či Fulnek. (30:30)
    59
    Šustáčkovi vyšla nahrávka po pravé ruce a Klíma díky rychlosti z šesti metrů srovnává z výskoku. (30:30)

59
    Hosté hrají 0:6 proti Zemanovi, Šustáčkovi či Hrstkovi v obraně například s Ungerem. (29:30)
    59
    Fulnek, Bukovský a Rachač hráli na spojce až střela Rachače z výskoku zapadla do levé poloviny branky a Kopřivnice vede! (29:30)

58
    Žingor vyrazil střelu po souhře Šustáček – Douda – Hrstka z osy hřiště a Kopřivnice může vést. (29:29)

58
    2:30 do konce a u balonu Šustáček, na pivotu Zeman. V obraně Petřík či Bukovský. (29:29)

58
    Rachač z levé spojky mířil nepřesně na přední tyč, kdy zřejmě brankář zasáhl pravou nohou. (29:29)

57
    Následuje další faul na Rečka a poté střela Doudy z pravé spojky, kterou přestála Kopřivnice. (29:29)