Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.) | NY Rangers – LA Kings 4:2 (kon.) | NJ Devils – Dallas 5:2 (kon.)
Detroit – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 2:3 (kon.)
Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Dallas Stars
cz Sobota 16.12.2017, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Na led New Jersey, které se hřeje na pátém místě Východní konference, přijedou hokejisté Dallasu, jimž náleží aktuálně osmá příčka na Západě. Dallas si do New Jersey veze z posledních zápasů dvě výhry a vítěznou sérii se pokusí prodloužit i nad týmem, který naopak z posledních čtyř duelů vyhrál jen jednou.

Devils se nenachází v ideální formě, a ač patří do horních pater tabulky, tak bilance tří porážek ze čtyř posledních zápasů rozhodně týmu na klidu nepřidává. A to ani z důvodu, že v posledním klání prohráli s Montrealem, který se sice herně zvedá, ale stále patří spíš k týmům, které je potřeba porážet, pokud chce tým pomýšlet na definitivním usazení v nejlepší osmičce.

Dallas naopak prožívá podařený trip, když zvítězil na klutištích Rangers a Islanders, čímž navíc přerušil sérii tří proher v řadě, které tým srazily mimo první osmičku Západní konference, do níž se Stars opět škrábají nazpět.

Vzájemné zápasy
    26. 03. 2017 New Jersey Devils - Dallas Stars 1 : 2p
    16. 11. 2016 Dallas Stars - New Jersey Devils 1 : 2p
    05. 03. 2016 Dallas Stars - New Jersey Devils 4 : 2
    03. 01. 2016 New Jersey Devils - Dallas Stars 3 : 2p
    14. 12. 2014 Dallas Stars - New Jersey Devils 4 : 3

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, J. Moore, Santini, A. Greene (C), Severson, Butcher – Stafford, Hischier, Bratt – Gibbons, Zajac (A), Coleman – Noesen, Zacha, Wood – Lappin, Boyle (A), J. Hayes.

Dallas Stars: Lehtonen (Bishop) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Johns – D. Shore, Seguin, Elie – Radulov (A), Spezza (A), Janmark – Pitlick, Faksa, Ja. Benn (C) – B. Ritchie, Hanzal, Roussel.

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Sericolo, Pancich.

00:01

00:29
    Bude se vylučovat na straně hostí. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Tyler Pitlick.

00:38
    Dallas vyhazuje puk přes všechny čáry.

01:09
    New Jersey se snaží usadit v útočném pásmu.

01:19
    Zajac před brankovištěm protečoval puk do Lehtonena.

01:50
    Rychlá střela Pavla Zachy hned po přijetí přihrávky. Puk se odrazil od vnější části tyče.

02:21
    Lehtonenovi zapadl puk do výstroje po prudké ráně Vatanena od modré. Brankář Dallasu přerušuje hru.

02:29
    Hosté jsou v plném počtu.

03:14
    Tyč zachránila domácí od inkasované branky. Johns z hranice kruhů sice překonal Schneidera, ale od tyčky se puk odrazil zpět do hřiště.

04:28
    Devils právě vstřelili branku!
    STEVEN SANTINI si počíhal u modré čáry na přihrávku, sjel si s pukem blíž k pravému kruhu a povedenou střelou do na vzdálenější tyč otevírá skóre zápasu. Asistence: Brian Gibbons.
    04:28 Steven SANTINI - 1:0

05:00
    Tentokrát se bude vylučovat na straně domácích. Střelec úvodní branky Steven Santini putuje na trestnou lavici za sevření puku.

05:13
    Domácím se daří vyhodit.

05:28
    Stars se opět musí vracet za svou branku a zakládat nový útok.

05:47
    A potřetí během této přesilovky.

06:14
    Postavení mimo hru zastavilo přechod Dallasu do útočného pásma. Následně po vhazování se hosté opět musí vrátit za vlastní branku.

06:42
    Dallas právě vstřelil branku!
    Od Dallasu to nebyla dobrá přesilovka, ale přesto ji využívají! Druhá střela v utkání hned končí vstřeleným gólem. MARTIN HANZAL se dostal před brankovištěm k odraženému kotouči, který Schneider vyrazil po střele Seguina od modré, a jeho zakončení si do vlastní branky srazil obránce Greene. Asistence: Tyler Seguin, Esa Lindell.
    06:42 Martin HANZAL - 1:1

Komerční přestávka.

07:46
    Kotouč skončil v hledišti, vhazuje se ve středním kruhu.

08:35
    Schneider drží ve své moci Klingbergovu ránu od modré a přerušuje hru.

08:47
    Coleman se snažil dopíchnout puk mezi betony Lehtonena, ale brankář Dallasu si pohlídal prostor mezi betony.

09:39
    Po prudkém vyhození hostí z vlastního pásma se rychlostí blesku ke kotouči dostal Ritchie, takže se nepískalo zakázané uvolnění. A Schneider měl velké štěstí, že Ritchie nedotáhl kličku kvůli tísnění od obránce.

10:09
    Icing New Jersey.

10:09
    Honkova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě. Komerční přestávka.

11:05
    Snaha o nahození Devils do útočného pásma končí až v ochranné síti.

11:31
    Jedovatá střela od modré z hokejky hostujícího Elieho byla sražena mimo tři tyče.

12:15
    Domácí se hnali do útoku ve dvou proti dvěma, ale jejich akce se zastavila na zadním mantinelu bez ohrožení Lehtonenovy klece.

12:59
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Devils.

13:26
    Chyby Lindella využil Stafford, který se dostal do útočného pásma a snaží se usadit před brankou Lehtonena.

13:41
    Ale moc úspěšný nebyl, nedokázal se odpoutat od obránce a pořádně rozehrát na své spoluhráče.

14:35
    Schneider chytá střelu Johnse od modré a přerušuje hru. Komerční přestávka.

15:05
    Schneider se blýskl dvěma těžkými zákroky v rychlém sledu! Napřed vyrážečkou srazil střelu Benna a následně musel čelit ráně Pitlicka z prostoru mezi kruhy, který se probil k osamocenému puku a z otočky vyslal nebezpečný projektil na brankáře domácích.

16:22
    Icing Dallasu.

17:12
    Stafford se na útočné modré uvolnil od obránce a dostal se do zajímavé střelecké pozice. Prudkou ránou ale nakonec nechal jen vyniknout brankáře Lehtonena.

17:45
    Schneider sbírá nahozený puk a raději přerušuje hru.

17:52
    New Jersey se dopouští zakázaného uvolnění.

18:36
    Radulov si při svém zakončení vylámal zuby na Schneiderovi.

18:54
    Lehtonen si na střelu Greena z levého kruhu nesáhl a kotouč jen těsně proletěl vedle pravé tyčky!

19:06
    Trochu smůly si nyní vybral brankář Dallasu, který po vhazování vyrazil puk jen vedle sebe do brankoviště a může poděkovat svým obráncům, že nebyli dostatečně důrazní. K dorážce se totiž dostal BLAKE COLEMAN, pro něhož nebylo problémem dostat puk za branky. Asistence: Andy Greene, Brian Gibbons.
    19:06 Blake COLEMAN - 2:1

Pavel Zacha vstřelil po chybě Klingberga třetí gól New Jersey, ale k tomu došlo až po vypršení času a závěrečné siréně, jak prokázalo i video. Rozhodčí branku neuznává.

20:00

New Jersey Devils vstoupili do utkání s Dallasem lépe a v páté minutě otevřeli skóre. O dvě minuty později sice o vedení přišli po gólu Hanzala v přesilovce a dlouho to vypadalo, že otěže zápasu přebírají právě hosté, ale v poslední minutě se Devils vrátili do vedení.

Další třetina začne přibližně v 02:07.

20:01

20:30
    Rána Colemana trefila jen blokujícího Hamhuise, od něhož se puk odrazil na střídačku hostujícího týmu.

21:18
    Devils se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Schneidera.

21:39
    Honkova střela od modré čáry jen orazítkovala mantinel za Schneiderem. Dallas dál drží útočné pásmo.

22:02
    Stars stále kombinují v útoku a drží své soupeře pod zámkem.

22:09
    Schneider musel do pokleku proti ráně Johnse, který je dnes od modré hodně střelecky aktivní.

22:19
    New Jersey se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

22:26
    Devils se po vhazování daří vytlačit hru ze svého pásma a konečně mohou domácí jít střídat.

23:32
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba celky se snaží okamžitě zakončovat své útoky, ale puky létají mimo tři tyče na obou stranách.

24:17
    Nepřesná přihrávka Dallasu ústí v zakázané uvolnění.

24:23
    Lehtonen drží puk pod lapačkou a přerušuje hru. Střela hned po vhazování ho nepřekvapila.

25:13
    Devils byli vyhnáni z útočného pásma, ale zůstávají na puku.

25:41
    Dallasu se nedaří dostat puk pod kontrolu a ve vlastní třetině se přetahují podél mantinelu se Zachovou formací.

26:15
    Teď už další z nahozených puků sbírá obrana Dallasu. Ale kotouč je po odehrání do středního pásma znovu jen odevzdán domácím.

26:49
    Vatanen srdnatě bojoval u pravého mantinelu za modrou čárou, ale puk nakonec pro sebe nevydoloval.

26:59
    Hra ale zůstane před Lehtonenem. Dallas se dopouští zakázaného uvolnění.

27:24
    Špatná rozehrávka Devils. Icing a přesun hry před Schneidera.

28:09
    Trochu nezáživnou pasáž hry dokázal výtečnou sólo akcí okořenit ALEXANDER RADULOV, který se dostal k puku za modrou čárou, kam popíchl kotouč Janmark, a vyrazil směrem na Schneidera. Dostal se před obránce a před brankovištěm zakroužil více na střed, přičemž podsunul puk pod Schneiderův beton a vyrovnal na 2:2! Asistence: Mattias Janmark, Esa Lindell.
    28:09 Alexandr RADULOV - 2:2

28:17
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

29:25
    New Jersey se sice zdá být ve druhé třetině poměrně aktivním týmem se svými šancemi, ale ještě ani jednou nemusel Lehtonen zasahovat.

30:08
    Postavení mimo hru zastavuje rodící se akci Dallasu.

Komerční pauza.

30:56
    V pravém rohu obranného pásma Dallasu dochází k hromadné strkanici, kterou způsobil faul jednoho z hostujících hráčů, který zamíří na trestnou lavici.

30:56
    Klingberg dost nevybíravě trefil zezadu Boylea.

30:56
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., krosček).

31:16
    Benn v oslabení vyvezl puk až do obranného pásma New Jersey.

31:40
    Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.

32:13
    Stafford pohotově vypálil z prostoru mezi kruhy, ale trefil jen brankáře Lehtonena a hosté následně vyražený puk odpalují přes všechny čáry.

32:48
    Po tvedém souboji před brankou Dallasu zůstává na zemi ležet Wood. Rozhodčí přerušuje hru.

32:48
    Dostal úder do obličeje od Johnse. Ten putuje na trestnou lavici.

32:48
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Stephen Johns – 2 min., vysoká hůl).

Byla tam dokonce krev, takže je to dvojnásobný trest. Devils budou mít osm vteřin výhodu dvou mužů v poli, poté bude pokračovat dlouhá klasická přesilovka.

32:56
    Klingberg je zpět na ledě. Dallas je ve čtyřech.

33:01
    Hostům se daří vyhodit.

33:38
    Stars se znovu osvobozují.

33:59
    Faksa odpálil puk až na zadní mantinel za Schneiderem.

34:17
    Zachovo nahození pozastavil Lehtonen, který následně i vyhazuje do středního pásma.

34:38
    A znovu Devils přichází o puk i o útočné pásmo. A dvě minuty z Johnsova trestu jsou pryč.

35:12
    Domácí se dostali přes modrou čáru, ale okamžitou střelu Lehtonen vyrazil na hokejku svého spoluhráče, který vyváží puk.

35:20
    A dokonce se Dallas dostal do přečíslení tří proti dvěma v oslabení! Pitlickovu střelu ale zblokoval Vatanen a puk posléze vyletěl do ochranné sítě.

35:40
    Devils tečovali puk v útočném pásmu přes plexisklo a hra je vykázána do středního pásma.

35:53
    Dallas po vhazování vyhazuje.

36:17
    Devils se konečně daří usadit v útoku. Butcherovu ránu od modré Lehtonen vyrazil.

36:29
    Boyle se neprosadil z prostoru mezi kruhy.

36:39
    Domácí nakonec využívají přesilovku! BRIAN BOYLE se před brankovištěm natáhl po odraženém puku a dorazil ho za Lehtonenova záda. Asistence: Will Butcher, Pavel Zacha.
    36:39 Brian BOYLE - 3:2

36:39
    Boyle se po oslavě vstřeleného gólu dostal do konfliktu s několika hráči soupeře. Napřed si vyměnil pár ostrých slov s Klingbergem a následně se pustil do Pateryna. Právě Pateryn společně s Boylem dostali dvě minuty za hrubost. Navíc Boyle dostal osobní trest na 10 minut.

Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

37:05
    A je tu další vyloučení na straně Dallasu. Honka obdržel dvě minuty za sekání. Dallas bude hrát 94 sekund ve třech proti čtyřem.

37:32
    Dallasu se daří dvakrát v rychlém sledu vyhodit puk.

38:05
    Lehtonen drží puk ve své výstroji a přerušuje hru.

38:40
    Pateryn a Noesen jsou na ledě. Pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem.

38:51
    Stafford se pokusil překvapit Lehtonena z ostrého úhlu, ale brankář hostí drží puk v lapačce.

39:06
    Dallas je v plném počtu.

39:46
    Lehtonen sebral vysoké nahození do lapačky a rychle rozehrává.

39:51
    Icing Dallasu po nepřesné přihrávce.

40:00
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., hrubost).

40:00

Už po siréně se do sebe pustili krátce Lindell se Zachou. Rozhodčí oba kohouty rychle roztrhli.

Druhá třetina přinesla napřed srovnání skóre ze strany Dallasu po krásné akci právě Alexandera Radulova, ale tři a půl minuty před koncem se v přesilové hře prosadil domácí Brian Boyle, který následně byl potrestán osobním trestem, ale vrátil vedení na stranu Devils.

Další třetina začne přibližně v 03:07.

40:01

Devils zahajují třetí třetinu v oslabení kvůli vyloučení Zachy v závěru druhé třetiny poté, co zbytečně strčil do Fina Lindella.

40:20
    Seguinovo zakončení bez obtíží Schneider chytá.

40:58
    S Lindellovou ránou od modré měl Schneider o poznání více práce, ale nepříjemný kotouč dokázal zkrotit.

41:07
    Moore trefil hokejkou do obličeje soupeře a Dallas bude mít 53 sekund výhodu dvou mužů v poli.

41:18

41:45
    Dallas trpělivě kombinoval a jeho hráče se stále více přibližovali ke Schneiderovi. Radulov z bezprostřední blízkosti trefil tyč!

41:51
    Další zakončení Radulova, tentokrát Schneider skvěle zasáhl a přerušuje hru.

42:00
    Zacha je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Dallasu.

42:24
    Domácí vyhazují.

42:36
    Po rychlém návratu do útočného pásma Hanzal nastřelil jen Schneidera, který přerušuje hru.

42:42
    Devils po vhazování vyhazují puk ze své třetiny.

43:07
    Devils jsou v plném počtu. Zvládli více než tři minuty v oslabení, z toho 53 vteřin ve třech proti pěti, bez úhony.

43:19
    Jejich rodící se akci zastavuje ofsajd.

43:53
    Poté, co Lehtonen zastavil hru, se před ním i za ním utvořily dvě dvojičky, které do sebe začaly strkat. Rozhodčí vylučovat nebude.

44:15
    Hra se hodně kouskuje. Kvůli postavení mimo hru jsou zastaveni hokejisté Dallasu.

44:42
    Domácí se po krátkém setrvání v obranné třetině vyřítili do přečíslení tří proti dvěma, ale k finální přihrávce po dobrém návratu jednoho z obránců Stars nedošlo.

45:50
    Dallas dvakrát s vypětím všech sil udržel útočné pásmo. Ale bez střely nakonec stejně odevzdává puk.

46:28
    Faksa kroužil v útočném pásmu a našel volného Pateryna, jehož střelu ale Schneider chytá.

47:19
    Po menších zmatcích za brankou Lehtonena se puk dostal před brankoviště, kde zůstal pár okamžiků nehybně a bez zájmu stát. Hosté měli štěstí, že poblíž nebyl žádný z hráčů Devils.

47:40
    Faksa zkusil z pravého kruhu ohrozit Schneidera, ale brankář domácího týmu vyrazil kotouč mimo nebezpečí.

48:28
    Severson se napřáhl od modré, avšak s jeho ránou neměl Lehtonen nejmenší problémy.

48:48

49:37
    Postavení mimo hru nepustilo trojici hostujících hráčů přes modrou čáru.

50:20
    Coleman se dostal mezi kruhy hned ke dvěma střelám, ale v obou případech neprotlačil puk až na Lehtonena.

50:52
    Devils cítí šanci a rychle se vrací do útočného pásma.

51:03
    Benn vyvezl kotouč do středního pásma.

51:26
    Kotouč opustil ledovou plochu. Komerční přestávka.

51:39
    Vatanenova dělovka od modré čáry byla zastavena nohou Roussela před brankovištěm.

52:27
    Devils se drží po většinu času v posledních minutách v útočném pásmu. Coleman se ale přes Lehtonena neprosadil, stejně jako předtím Zajac.

52:57
    Domácím se ale tlak a nápor, kterému vystavili klec Dallasu vyplatil! NICK LAPPIN se dostal k odraženému puku mezi kruhy, posunul si ho do forhendu a obstřelil Lehtonena, který už nedokázal zareagovat. Asistence: Jimmy Hayes, Brian Boyle.
    52:57 Nick LAPPIN - 4:2

53:46
    Hosté se dostali po delší době ke střele, ale Elie minul z levého kruhu svůj cíl.

54:02
    Po přerušení hry je tu poslední komerční přestávka.

54:54
    Schneider vyrazil puk před sebe a kotouč následně ukryl pod lapačku.

55:40
    Devils nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat. Snaží se držet nyní puk co nejdále od své branky.

56:03
    Dallas kombinuje v útočném pásmu.

56:10
    Johnsovu ránu od modré ukrývá Schneider v lapačce. Měl výborný výhled.

Dallas si bere oddechový čas.

56:10
    Klec Dallasu je prázdná, vhazování v útočném pásmu využívá Dallas ke hře bez brankáře.

56:31
    Benn se dostal ke střele z mezikruží, ale Schneider skočil do strany a paží zastavil puk mířící do odkryté klece!

56:44

57:02
    Coleman se snažil vyhodit puk směrem na branku Dallasu, ale kotouč zastavil Klingberg, který přihrál na Seguina, jehož střelu Schneider chytá.

57:13
    Klingberg nezastavil puk na modré čáře a Dallas se vyhodil do středního pásma.

57:44
    Boyle vyhazuje přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

57:52
    Seguinovu střelu po vhazování zablokoval Noesen, který se pokusil okamžitě o gól, ale od vlastní modré čáry minul, a tak je to jen další zakázané uvolnění.

58:00
    Teď už to domácím vyšlo! BRIAN BOYLE z vlastního pásma vsítil pátý gól New Jersey a definitivně rozhoduje o vítězství svého týmu. Bez asistence.
    58:00 Brian BOYLE - 5:2

58:30
    Devils mají puk ve svém držení i přes vynucený návrat do vlastního pásma.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

59:24
    Kotouč je ve středním pásmu. Dallasu se nedaří přechod do útoku.

59:47
    Ještě jedno vhazování čeká na oba týmy poté, co puk opustil ledovou plochu.

59:52
    Další vhazování. Ještě před ním se ale Roussel pustil do Lappina a dostává osobní trest na 10 minut.

Dallas se sice v první a druhé třetině dokázal střelecky dotáhnout na vedoucí New Jersey, ale od druhé poloviny zápasu se gólově zvládali prosadit jen domácí. Ti nakonec vítězí 5:2 a slaví cenné vítězství, kterým si vylepšují svou bilanci z posledních duelů, když před tímto střetnutím prohráli hned třikrát z posledních čtyř zápasů.

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:54

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (03:59:00)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 5. Santini (Gibbons), 20. Coleman (A. Greene, Gibbons), 37. Boyle (Butcher, Zacha), 53. Lappin (J. Hayes, Boyle), 58. Boyle – 7. Hanzal (Seguin, Lindell), 29. Radulov (Janmark, Lindell)

Rozhodca: Walsh, Hebert – Sericolo, Pancich