Heerenveen – Breda 1:0 (kon.) | Willem II – Zwolle 2:3 (kon.) | Eindhoven – Den Haag 3:0 (kon.)
Twente – Arnhem 1:1 (kon.) | Kerkrade – Venlo 0:1 (kon.)
Willem II Tilburg
2:3 (2:1)
PEC Zwolle
cz Sobota 16.12.2017, 18:30 • Koning Willem II Stadion, Tilburg • Holandská Eredivisie • 17. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:25:09)

Je konec. Zwolle dokonalo obrat až do konce a vyhrálo 3:2.
    V 59. minutě srovnal stav utkání Mustafa Saymak po skvělé přihrávce od Bakera. V 85. minutě Namli navedl míč ke středu a vypálil, domácí brankář vyrazil míč pouze k Mustafu Saymakovi, který druhým gólem v zápase poslal Zwolle do vedení. To se konec zápasu pohlídalo a odváží si tři body.

90+5

90+4
    Hosté se nedostali do zakončení a domácí budou mít odkop od brány.

90+3
    Ve vápně je i brankář domácích. Nyní ale na zemi leží hostující gólman Diederik Boer, který se pravděpodobně zranil při dopadu s míčem na trávník.

90+3
    Nyní mohli dát hosté branku na 4:2, ale po nepřehledné situaci se ve vápně zmocnil míče hostující obránce. Poté se dopředu dostali domácí a vybojovali rohový kop.

90+2
    Centr domácích z pravé strany skončil pouze u brankáře Diederika Boera, který následně míč vykopl daleko od své svatyně.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Youness Mokhtar, přichází Wouter Marinus.

89
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Elmo Lieftink.

89
    Willem II Tilburg se dostal do parádní šance, když na levé straně utekl domácí hráč, ale jeho přihrávka před bránu nikoho nenašla.

88
    Youness Mokhtar nemohl za tento zákrok dostat nic jiného než žlutou kartu, jelikož skopl domácího hráče.

86
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Jordy Croux.
    85. Mustafa SAYMAK - 2:3

85
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Obrat je dokonán a Zwolle pět minut před koncem základní doby vede 3:2! Younes Namli si skvěle navedl míč z pravé strany ke středu hřiště, následně vypálil. Brankář Mattijs Branderhorst jeho pokus pouze vyrazil k nohám MUSTAFA SAYMAKA, který míč dorazil do brány. Asistence: Namli.

84
    Ryan Thomas si navedl míč středem hřiště, ale následnou ránu poslal pouze vedle pravé tyče a Mattijs Branderhorst se postará o odkop od domácí svatyně.

83
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Shaquile Woudstra.

83
    Hra je po vyrovnávacím gólu velmi vyrovnaná a místy nudná.

82
    Poté se ke střele dostali domácí hráči, ale míč skončil jenom v moci Diederika Boera.

81
    Po něm se míče zbavila obrana domácích a odkopla ho do zámezí.

80
    Zwolle má po sražené střele další rohový kop z pravé strany.

79
    Centr hostů z levé strany pouze přeletěl vápno domácích a hráči Tilburgu budou mít autové vhazování.

77
    Domácím se nepodařila přihrávka do vápna, konkrétně Kostasu Tsimikasovi.

75
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Thom Haye, přichází Mohamed El Hankouri.

75
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Terell Ondaan, přichází Piotr Parzyszek.

74
    Nyní se domácí hráč ocitl v ofsajdové pasti a akce Tilburgu je tak zmařena.

73
    Obrana hostů nyní skvěle zapracovala a nenechala vystřelit domácí borce.

72
    Ovšem centr z přímého kopu skončil jenom u brankáře Branderhorsta.

71
    Domácí se provinili nedovoleným zákrokem a Zwolle tak má přímý kop.

70
    Nepřesný centr hostů skončil pouze v moci Mattijse Branderhorsta.

68
    Domácí se opět dostali až do vápna a následně ke střele, ale ta byla i nyní zblokována obránce Zwolle a TIlburg bude mít autové vhazování.

67
    Nyní se hra uklidnila a nevidíme příliš atraktivní fotbal.

65
    Domácí se opět dostali do zakončení, ale vybojovali pouze rohový kop.

64
    Nyní mají domácí autové vhazování na své půli.

63
    Zwolle mělo rohový kop z pravé strany, ale ten následně skončil pouze v zámezí

62
    Ismail Azzaoui se nyní provinil útočný faulem a akce Tilburgu je u konce.

61
    Po jeho odehrání se žádný domácí hráč nedostal ke střele na bránu, ale u míče je opět Tilburg.

60
    Domácí hráči nyní vybojovali rohový kop z levé strany.
    59. Mustafa SAYMAK - 2:2

59
    Velice nenápadná akce Zwolle končí gólem! Erik Bakker dostal míč několik metrů před hranici vápna, následně viděl v chumlu hráčů volného MUSTAFA SAYMAKA, který si míč zpracoval nejlépe jak mohl a následně z bezprostřední blízkosti vstřelil vyrovnávací branku. Asistence: Bakker.

57
    Nyní se v ofsajdové pasti ocitl Bartholomew Ogbeche.

56
    Bartholomew Ogbeche se ocitl v dobré šance, když dostal do vápna centr od Azzaouiho, ale jeho následné zakončení hlavou skončilo vedle pravé tyče.

55
    Azzaoui spadl ve vápně po menším dotyku Ehizibueho, ale rozhodčí mu na to neskočil a ještě mu dal žlutou kartu.

54
    Po rohovém kopu se ovšem do zakončení domácí hráči nedostali, ale zůstanou u míče v podobě autového vhazování na levé straně.

53
    Nyní Willem II Tilburg vybojoval rohový kop z pravé strany.

52
    Terell Ondaan se dostal až do zakončení, ale Mattijs Branderhorst jeho pokus vykopl nohou.

50
    Opět jsou u míče domácí. Nyní se na zemi ocitl Ismail Azzaoui, který je ošetřován doktory.

49
    Centr sice letěl do vápna, ale tam si sním lehce poradila hostující obrana, která míč odkopla do bezpečí.

48
    Do druhé půle vstoupili o mnoho lépe domácí hráči, kteří budou mít nyní přímý kop, když se nedovoleného zákroku dopustil Bram van Polen.

47
    Domácí se dostali až k hranici vápna, ale střela nepřišla.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

První půle je za námi. K vidění byly hned tři branky. V 10. minutě se Francisco Sol dostal k míči po nepovedeném odkopu hostů a poslal domácí do vedení. Ve 36. minutě byl Ben Rienstra tam kde má a po střele Azzaouiho dorazil míč do sítě. Ovšem ve 40. minutě měli hosté výhodu pokutového kopu, který v pohodě proměnil Erik Bakker. Tilburg tak vede po prvním poločase 2:1.

45

45+1
    Střela hostujícího hráče skončila pouze vedle pravé tyče.

45
    Bartholomew Ogbeche si zpracoval míč na hranici vápna hostů, následně naznačil střelu, ale ta přišla až na druhý pokus, ovšem s ní si poradil Diederik Boer.

44
    Poté ovšem přiletěl centr, se kterým si domácí lehce poradili. Následně se hostující hráč provinil faulem ve středu hrací plochy.

43
    Nyní se hosté opět dostali až k vápnu Tilburgu, ale střela zatím nepřišla.

42
    Francisco Sol dostal přihrávku do vápna od Azzaouiho, ale následnou střelu z otočky poslal vedle brány.

41
    Další faul domácích na své půli, což se divákům Tilburgu samozřejmě nelíbí a dávají to najevo hlasitým pískotem.
    40. Erik BAKKER - 2:1

40
    ERIK BAKKER si zkušeně počkal kam půjde gólman a následně umístil střelu k levé tyči. Zwolle tak snížilo na rozdíl jediné branky.

39
    Domácí brankář Mattijs Branderhorst ještě dostal žlutou kartu za řeči vůči rozhodčímu.

38
    Kostas Tsimikas poslal k zemi Ehizibueho, který se chtěl procpat do vápna po pravé straně a Zwolle bude mít výhodu pokutového kopu.
    38. Penaltový zákrok Tsimikase.

38
    Byla nařízena penalta pro Zwolle.

37
    Zwolle si vytváří akce velmi razantně, ale tentokrát jim to vyšlo a dostali se k vápnu Tilburgu.
    36. Ben RIENSTRA - 2:0

36
    Willem II právě vstřelil branku!
    Ismail Azzaoui si převzal míč na pravé straně, odkud se následně dostal do vápna, kde vystřelil levou nohou. S jeho pokusem si Diederik Boer, ale vyrazil ho přímo k BENU RIENSTROVI, který balón doklepl do brány a Willem II jde do dvoubrankového vedení! Asistence: Azzaoui.

36
    Youness Mokhtar se nedomluvil s Bram van Polenem a míč skončil pouze v zámezí.

35
    I tentokrát si s následným centrem lehce poradila domácí obrana a odkopla míč do bezpečí.

34
    Po dalším faulu má Zwolle opět přímý kop.

33
    Po zblokované přihrávce má Zwolle autové vhazování na levé straně, blízko vápna Tilburgu.

32
    Další faul domácích ve středu hřiště a u míče je opět Zwolle.

31
    S následným centrem z přímého kopu si obrana Tilburgu lehce poradila a dostal míč do bezpečí.

30
    Tsimikas se provinil faulem ve středu hřiště a dostal žlutou kartu.

29
    Po nepřesné přihrávce hostů skončil míč pouze v rukách Branderhorsta.

27
    Hosté neprošli do vápna Tilburgu a dopředu se opět řítí domácí.

26
    Následně se Tilburg dostal až k hranici šestnáctky Zwolle, ale ke střele je hosté nepustili.

25
    Skvěle ale i trochu razantně nyní dostal ze svého vápna míč domácí hráč.

24
    Poté se hosté dopustili faulu a domácí měli volný kop. Po centru z něj se domácí hráč dostal ke hlavičce, ale ta šla pouze mimo bránu Boera.

23
    Další šance domácích. Po pravé straně se dostal do zakončení útočník Tilburgu Francisco Sol, ale s jeho následným pokusem si skvěle poradil Boer.

22
    Domácí gólman Mattijs Branderhorst si potřebuje vyměnit rukavice, které mu k tyči donesl jeden člen realizačního mužstva.

21
    Nyní míč skončil pouze v zámezí za bránou domácích.

20
    Dirk Marcellis zfauloval na vlastní půlce domácího hráče, když se Tilburg hnal dopředu v rychlém protiútoku a dostal žlutou kartu.

19
    S následným centrem z volného kopu si domácí poradili a dopředu jde právě Tilburg.

18
    Kostas Tsimikas nedovoleně zastavil Younese Namliho, který si ho chtěl obejít a rozhodčí píská faul.

16
    V Tilburgu dnes velmi vydatně prší, což kazí kvalitu hry.

15
    Po volném kopu hostů se ale žádný z hráčů nedostal ke střele a dopředu jdou domácí.

14
    Nyní se domácí hráč dopustil faulu ve středu hrací plochy a u míče bude Zwolle.

12
    Po něm se žádné ohrožení domácí brány nekonalo, ale následně vypadl Branderhorstovi míč z rukou, když se hosté pokoušeli o centr. Nakonec ale pro domácí vše dobře dopadlo a následuje odkop od jejich svatyně.

11
    Zwolle následně vybojovalo rohový kop z pravé strany.
    10. Francisco SOL - 1:0

10
    Obrovská chyba hostujcího obránce a Willem II jde do vedení! Na levé straně se krásně uvolnil domácí hráč, který nacentroval do vápna, tam se ke hlavičce dostal domácí hráč, ale následně skončil míč na kopačce hostujícího hráče, který ho chtěl odkopnout, ale přihrál ho pouze FRANCISCU SOLOVI, který neměl z bezprostřední blízkosti problém vstřelil první gól utkání.

9
    Domácí při nové kombinaci nikam nespěchají a přihrávají si míč na vlastní půlce hřiště.

7
    Následně Zwolle rozehrálo rohový kop nakrátko a poté přiletěl centr do vápna, se kterým si lehce poradil Mattijs Branderhorst.

6
    Mustafa Saymak dostal skvělou přihrávku do vápna, ale s jeho následným pokusem si poradil Mattijs Branderhorst, který vyrazil míč na rohový kop pro hosty.

5
    Domácí se opět dostali až do vápna a následně vybojovali rohový kop z pravé strany.

4
    Mattijs Branderhorst si poradil se střelou zpoza vápna a nadvakrát chytil míč do rukou.

3
    Domácí se dostali do první šance, ale Ben Rienstra, který se dostal ke hlavičce ve vápně, následně zamířil vedle levé tyče.

2
    Youness Mokhtar neprošel po levé straně, jelikož ho skvělým skluzem obral o míč domácí hráč.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes nastoupili v černých dresech. Domácí Tilburg v bílých s modročervenými pruhy.

1

Willem II Tilburg: Branderhorst – Lewis, Lachman, Heerkens, Tsimikas – T. Haye, Chirivella, B. Rienstra, Azzaoui – Ogbeche, Sol.
    Náhradníci: Wellenreuther, van der Lei – Coulibaly, Croux, Crowley, El Hankouri, Kok, Lieftink, Ogenia, van der Linden.

PEC Zwolle: Boer – Ehizibue, Dekker, Marcellis, van Polen – E. Bakker, Saymak, Thomas, Namli – Ondaan, Mokhtar.
    Náhradníci: Hauptmeijer, van der Hart – Israelsson, Marinus, Nijland, Parzyszek, van Looy, Woudstra.

Rozhodčí: Reinold Wiedemeijer – Cristian Dobre, Johan Hubers.

PEC Zwolle:

Zwolle má zatím velmi dobře rozehranou sezónu a nachází se na čtvrtém místě s třiceti body a skóre 23:15. V posledním zápase přivítalo na své půdě Alkmaar. Ve 32. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Odaan. O dvě minuty později, ale hosté srovnali. V 87. minutě mohl van Polen zajistit Zwolle tři body, ale neproměnil pokutový kop. Zwolle tak remizovalo 1:1. Nejlepšími střelci jsou s pěti góly Mokhtar a Saymak. Hlavním trenérem je John van 't Schip.

Willem II Tilburg:

Tilburg se momentálně nachází až na čtrnáctém místě s šestnácti body a skóre 24:34. V posledním utkání zavítal na půdu Vitesse, kde se ve 13. minutě trefil Ogbeche. Domácí ale do poločasu srovnali. v 58. minutě poslal vedení na hostující stranu Rienstra, ale dvě minuty před koncem srovnal Linssen a Willem II tak odjel s remízou 2:2. Nejlepším střelcem je s osmi góly Ogbeche. Hlavním trenérem je Erwin van de Looi.

V 17. kole nizozemské Eredivisie se proti sobě utkají týmy Willem II Tilburg a PEC Zwolle. Naposled se tato mužstva spolu utkala před devíti měsíci, kdy hrál doma Tilburg. Ve 24. minutě se prosadil domácí Falkenburg a v 90+1 zpečetil výhru Willemu II Haye. Nyní se opět bude hrát na Koning Willem II Stadionu v Tilburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 14 500 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Reinold Wiedemeijer a jeho asistenti Cristian Dobre a Johan Hubers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.