Šprint mužov, 10 km, Annecy | Víťaz: Johannes Thingnes Boe (NOR) (kon.) |
SuperG mužů, Val Gardena | Vítěz: J. Ferstl (GER) (kon.) |
Kvalifikace HS140, Engelberg | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
TK HC Škoda Plzeň ke spolupráci s DHL | (kon.) |
Obří slalom žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.) |
koniec udalosti
SP - šprint mužov, 10 km, Annecy
Víťaz: Johannes Thingnes Boe (NOR)
Miroslav Kováčik
Štartová listina dnešných pretekov:
1. Philipp Nawrath (GER)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Jean-Guillaume Béatrix (FRA)
4. Michal Šlesingr (CZE)
5. Miha Dovžan (SLO)
6. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
7. Sean Doherty (USA)
8. Brendan Green (CAN)
9. Matvej Jelisejev (RUS)
10. Dominik Windisch (ITA)
11. Simon Schempp (GER)
12. Benjamin Weger (SUI)
13. George Buta (ROU)
14. Fredrik Lindström (SWE)
15. Arnd Peiffer (GER)
16. Tarjei Boe (NOR)
17. Lowell Bailey (USA)
18. Timofej Lapšin (KOR)
19. Quentin Fillon Maillet (FRA)
20. Rene Zahkna (EST)
21. Lars Helge Birkeland (NOR)
22. Erik Lesser (GER)
23. Vytautas Strolia (LTU)
24. Johannes Thingnes Boe (NOR)
25. Michal Krčmář (CZE)
26. Klemen Bauer (SLO)
27. Tero Seppälä (FIN)
28. Sebastian Samuelsson (SWE)
29. Simon Desthieux (FRA)
30. Nathan Smith (CAN)
31. Martin Fourcade (FRA)
32. Ruslan Tkalenko (UKR)
33. Ondřej Moravec (CZE)
34. Jakov Fak (SLO)
35. Maxim Tsvetkov (RUS)
36. Mikito Tachizaki (JPN)
37. Raman Jaljotnau (BLR)
38. Simon Eder (AUT)
39. Alexander Loginov (RUS)
40. Tim Burke (USA)
41. Mario Dolder (SUI)
42. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
43. Krešimir Crnković (CRO)
44. Mitja Drinovec (SLO)
45. Anton Babikov (RUS)
46. Erlend Bjøntegaard (NOR)
47. Lukas Hofer (ITA)
48. Grzegorz Guzik (POL)
49. Johannes Kühn (GER)
50. Christian Gow (CAN)
51. Kalev Ermits (EST)
52. Dzmitryj Abašau (BLR)
53. Adam Václavík (CZE)
54. Matej Kazár (SVK)
55. Tobias Eberhard (AUT)
56. Olli Hiidensalo (FIN)
57. Jesper Nelin (SWE)
58. Tsukasa Kobonoki (JPN)
59. Vladimir Iliev (BUL)
60. Florent Claude (FRA)
61. Sven Grossegger (AUT)
62. Artem Tiščenko (UKR)
63. Lukasz Szczurek (POL)
64. Cornel Puchianu (ROU)
65. Julian Eberhard (AUT)
66. Krasimir Anev (BUL)
67. Edin Hodžić (SRB)
68. Dujin Choi (KOR)
69. Martin Otčenáš (SVK)
70. Tomas Kaukenas (LTU)
71. Simon Fourcade (FRA)
72. Thomas Bormolini (ITA)
73. Scott Dixon (GBR)
74. Roman Jeremin (KAZ)
75. Leif Nordgren (USA)
76. Oskars Muiznieks (LAT)
77. Jeremy Finello (SUI)
78. Vladislav Vitenko (KAZ)
79. Oleksandr Zhyrnyi (UKR)
80. Apostolos Angelis (GRE)
81. Tomáš Krupčík (CZE)
82. Michal Šíma (SVK)
83. Jevgenij Garaničev (RUS)
84. Anton Šipulin (RUS)
85. Karol Dombrovski (LTU)
86. Maxim Ivko (UKR)
87. Fredrik Gjesbakk (NOR)
88. Antonin Guigonnat (FRA)
89. Thierry Chenal (ITA)
90. Serafin Wiestner (SUI)
91. Andrij Docenko (UKR)
92. Benedikt Doll (GER)
93. Anton Smolski (BLR)
94. Timur Kuts (KAZ)
95. David Komatz (AUT)
96. Daumants Lūsa (LAT)
97. Tuomas Grönman (FIN)
98. Timur Chamitgatin (KAZ)
99. Scott Gow (CAN)
100. Šimon Bartko (SVK)
101. Michail Klečerov (BUL)
102. Anton Sinapov (BUL)
103. Remus Faur (ROU)
104. Peppe Femling (SWE)
105. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
106. Paul Schommer (USA).
1. Philipp Nawrath (GER)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Jean-Guillaume Béatrix (FRA)
4. Michal Šlesingr (CZE)
5. Miha Dovžan (SLO)
6. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
7. Sean Doherty (USA)
8. Brendan Green (CAN)
9. Matvej Jelisejev (RUS)
10. Dominik Windisch (ITA)
11. Simon Schempp (GER)
12. Benjamin Weger (SUI)
13. George Buta (ROU)
14. Fredrik Lindström (SWE)
15. Arnd Peiffer (GER)
16. Tarjei Boe (NOR)
17. Lowell Bailey (USA)
18. Timofej Lapšin (KOR)
19. Quentin Fillon Maillet (FRA)
20. Rene Zahkna (EST)
21. Lars Helge Birkeland (NOR)
22. Erik Lesser (GER)
23. Vytautas Strolia (LTU)
24. Johannes Thingnes Boe (NOR)
25. Michal Krčmář (CZE)
26. Klemen Bauer (SLO)
27. Tero Seppälä (FIN)
28. Sebastian Samuelsson (SWE)
29. Simon Desthieux (FRA)
30. Nathan Smith (CAN)
31. Martin Fourcade (FRA)
32. Ruslan Tkalenko (UKR)
33. Ondřej Moravec (CZE)
34. Jakov Fak (SLO)
35. Maxim Tsvetkov (RUS)
36. Mikito Tachizaki (JPN)
37. Raman Jaljotnau (BLR)
38. Simon Eder (AUT)
39. Alexander Loginov (RUS)
40. Tim Burke (USA)
41. Mario Dolder (SUI)
42. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
43. Krešimir Crnković (CRO)
44. Mitja Drinovec (SLO)
45. Anton Babikov (RUS)
46. Erlend Bjøntegaard (NOR)
47. Lukas Hofer (ITA)
48. Grzegorz Guzik (POL)
49. Johannes Kühn (GER)
50. Christian Gow (CAN)
51. Kalev Ermits (EST)
52. Dzmitryj Abašau (BLR)
53. Adam Václavík (CZE)
54. Matej Kazár (SVK)
55. Tobias Eberhard (AUT)
56. Olli Hiidensalo (FIN)
57. Jesper Nelin (SWE)
58. Tsukasa Kobonoki (JPN)
59. Vladimir Iliev (BUL)
60. Florent Claude (FRA)
61. Sven Grossegger (AUT)
62. Artem Tiščenko (UKR)
63. Lukasz Szczurek (POL)
64. Cornel Puchianu (ROU)
65. Julian Eberhard (AUT)
66. Krasimir Anev (BUL)
67. Edin Hodžić (SRB)
68. Dujin Choi (KOR)
69. Martin Otčenáš (SVK)
70. Tomas Kaukenas (LTU)
71. Simon Fourcade (FRA)
72. Thomas Bormolini (ITA)
73. Scott Dixon (GBR)
74. Roman Jeremin (KAZ)
75. Leif Nordgren (USA)
76. Oskars Muiznieks (LAT)
77. Jeremy Finello (SUI)
78. Vladislav Vitenko (KAZ)
79. Oleksandr Zhyrnyi (UKR)
80. Apostolos Angelis (GRE)
81. Tomáš Krupčík (CZE)
82. Michal Šíma (SVK)
83. Jevgenij Garaničev (RUS)
84. Anton Šipulin (RUS)
85. Karol Dombrovski (LTU)
86. Maxim Ivko (UKR)
87. Fredrik Gjesbakk (NOR)
88. Antonin Guigonnat (FRA)
89. Thierry Chenal (ITA)
90. Serafin Wiestner (SUI)
91. Andrij Docenko (UKR)
92. Benedikt Doll (GER)
93. Anton Smolski (BLR)
94. Timur Kuts (KAZ)
95. David Komatz (AUT)
96. Daumants Lūsa (LAT)
97. Tuomas Grönman (FIN)
98. Timur Chamitgatin (KAZ)
99. Scott Gow (CAN)
100. Šimon Bartko (SVK)
101. Michail Klečerov (BUL)
102. Anton Sinapov (BUL)
103. Remus Faur (ROU)
104. Peppe Femling (SWE)
105. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
106. Paul Schommer (USA).
ŠPRINTY V ZNAMENÍ BRATOV BOEOVCOV
Úvodné dva šprinty tejto sezóny mali nórskych víťazov. Vo švédskom Östersunde triumfoval Tarjei Boe a o šesť dní neskôr sa radoval v Hochfilzene jeho mladší brat Johannes Thingnes. Ten chvíľu obliekal aj dres lídra celkového poradia, no v dnešných pretekoch ho bude nosiť domáca hviezda Martin Fourcade. Ten podobne ako spomínaní Nóri vynechal nedeľňajšiu štafetu, a tak by mohol mať dostatok síl. V tohtosezónnych šprintoch doposiaľ nechýbal na stupňoch víťazov a pred domácimi fanúšikmi by určite rád natiahol túto sériu. Dobrú formu má Slovinec Jakov Fak a určite treba rátať aj s nemeckými reprezentantmi. Erik Lesser máva jeden z najrýchlejších streleckých časov a dve štvrté miesta z Hochfilzenu bude chcieť vylepšiť Simon Schempp.
VEĽKÁ PREMIÉRA ŠIMONA BARTKA
Na štart sa postaví celkovo 106 pretekárov, vrátane piatich Čechov a kvarteta Slovákov. Farby krajiny spod Tatier bude ako prvý hájiť Matej Kazár, ktorý odštartuje s číslom 54. Nasledovať budú Martin Otčenáš, Michal Šíma a s číslom sto si odbije debut vo Svetovom pohári Šimon Bartko. Rodák z Prešova nahradí Tomáša Hasillu, ktorý zlyhal najmä v spomínanej štafete. Netrafil 14 zo 16 pokusov na strelnici a musel ísť až na osem trestných okruhov. Bartko sa tak stane jubilejným 50. slovenským reprezentantom medzi biatlonovou elitou. Českí priaznivci sa zrejme najviac budú spoliehať na Ondřeja Moravca, ktorý v roku 2013 skončil v Annecy na druhom mieste. Vtedy rozdelil najväčších favoritov, teda Johannesa Thingnesa Boea a Martina Fourcada.
V ANNECY BEZ NÓRSKYCH VELIKÁNOV
Vo včerajších pretekoch žien sme videli nielen fantastické víťazstvo Anastasie Kuzminovej, ale aj kvalitné strelecké výkony. Strelnica v Annecy sa nevyznačuje nejakými náročnými podmienkami, a tak sa dá predpokladať, že na víťazstvo bude potrebné strieľať čisto, maximálne s jednou chybou. Zaujímavosťou je, že pred štyrmi rokmi tu vo Svetovom pohári ako 21-ročný debutoval Quentin Fillon Maillet. Dnes je jedným z lídrov francúzskej zostavy a jeho ambíciou môže byť účasť v TOP 10. Na výraznejší výsledok naďalej čakajú Rusi. Anton Šipulin ešte neskončil lepšie ako ôsmy a maximom Antona Babikova je piata priečka. Bohužiaľ, nórska reprezentácia nastúpi bez Oleho Einara Björndalena či Emila Hegleho Svedsena, ktorý si tak musí počkať na jubilejné 100. pódium v kariére.