Amiens – Lyon 1:2 (kon.) | Nantes – Nice 1:2 (kon.) | Marseille – Saint-Étienne 3:0 (kon.)
Olympique Marseille
3:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
cz Nedeľa 10.12.2017, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Dnes je dohráno, děkuji vám za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na shledanou. (23:00:54)

Druhá půle začala vyloučením hostujícího Pierra-Gabriela, poté už byli hosté prakticky bezbranní, soupeř přidal další dva góly, kterými dal výsledku konečnou podobu. Dalším brankám zabránil Ruffier, případně branková konstrukce jeho svatyně. Marseille dnes zvítězilo zaslouženě.

90+1

90+1
    Payet rozehrál, hosté míč odvrátili a tím končí celý duel.

90
    Germain útočil na hattrick, jeho střela byla sražena na roh.

88
    Střela z dálky jednoho z hostujících fotbalistů končí mimo soupeřovu svatyni. O vítězi je samozřejmě rozhodnuto.

85
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází André Anguissa.

83
    Mohlo to být 4:0 a Ocampos mohl podruhé skórovat, tentokrát však přízemní střelou Ruffiera nepřekonal, hostující brankář míč vyráží.

81
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Vagner Gonçalves.
    80. Lucas OCAMPOS - 3:0

80
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Amavi dobrou přihrávkou našel v pokutovém území svého spoluhráče, LUCAS OCAMPOS následně naběhl více na střed a nechytatelnou ranou zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Ruffier natahoval úplně zbytečně, tady neměl šanci.

79
    Thauvin se dostal k míči, na nic nečekal a ihned střílel směrem na bránu, Ruffier však míč dobře viděl a ukryl jej do rukavic.

76
    Mandanda nemá ve druhé půli prakticky žádnou práci, vše odvedou jeho spoluhráči. Může za to pochopitelně i vyloučení Pierra-Gabriela.

75
    Rohový kop pro hostující celek.

74
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Cheikh M'Bengue.

74
    Payet střílel z dobré vzdálenosti, avšak příliš vysoko nad bránu.
    71. Valère GERMAIN - 2:0

71
    Stejná dvojice, která otevřela gólový účet duelu, má prsty i ve druhé brance. Thauvin poslal z pravé strany přihrávku před bránu, kde VALÈRE GERMAIN předběhl všechny protihráče a zamířil do protipohybu brankáře.

71
    Jeden z hráčů Marseille upadl v pokutovém území, ale hra pokračuje.

Petr Frömel

Góly: 11. Germain (Thauvin), 71. Germain (Thauvin), 80. Ocampos (Amavi)

Karty:   21. Abdennour (OMA) – 30. Dabo (SET), 60. Lacroix (SET)   51. Pierre-Gabriel (SET)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:10.
    Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour (64. Rolando), Amavi – Maxime López, Gustavo (85. Anguissa) – Thauvin, M. Sanson (69. Ocampos), Payet (C) – Germain.
    Náhradníci: Pelé – Sakaj, Rolando, Ocampos, Anguissa, Mitroglu, N'Jie.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba (46. Lacroix), Janko – Dabo (81. Gonçalves), Pajot, Selnaes – Bamba (74. M'Bengue), Diony, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Lacroix, M'Bengue, Maiga, Hernani, Söderlund, Gonçalves.

Rozhodca: N. Rainville – C. Gringore, L. Stien