Washington – LA Kings 2:5 (kon.) | Detroit – Montreal 3:6 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:5 (kon.)
Minnesota – Vegas 4:2 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (po pr.) | Calgary – Arizona 3:0 (kon.)
Edmonton – Toronto 4:6 (kon.)
Detroit Red Wings
3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Montreal Canadiens
cz Piatok 01.12.2017, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Souboj Detroitu Red Wings a Montrealu Canadiens přinese fanouškům zámořského hokeje skutečnou hokejovou lahůdku. Oba týmy v této sezoně prozatím ani zdaleka nenaplňují svůj potenciál, a zatímco Montreal se v posledních zápasech zvedá, Detroit zatěžuje pětizápasová šňůra porážek.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Jensen, Kronwall (A), Ouellet, Daley – Mantha, D. Larkin, Tatar – Booth, Zetterberg (C), Nyquist – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Athanasiou, Glendening.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Jo. Benn, Mete, Schlemko, Jeřábek – Galchenyuk, Danault, Byron – Pacioretty (C), Plekanec (A), A. Shaw – Hudon, Carr, Gallagher (A) – Deslauriers, J. de La Rose, Froese.

Rozhodčí: Jackson, Nicholson – Miller, Nowak.

00:01

00:29
    Domácí se po nepovedené rozehrávce dopouští zakázaného uvolnění.

00:49
    Do rychlého kontru se hnali Abdelkader s Helmem, ale těsně za útočnou modrou ztratili puk.

01:31
    De La Roseho zakončení skončilo mimo tři tyče.

02:12
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Glendening – 2 min., hákování).

02:33
    Domácí se zkraje oslabení osvobodili a na útočné modré se dokonce dostal jeden z bránící čtveřice ke střele. Price vyráží.

03:08
    Detroit se v oslabení hnal do přečíslení dva na jednoho, útočící dvojice byla navíc ještě doplněna jedním ze spoluhráčů, ale Larkin své prudké zakončení poslal jen na zadní mantinel!

03:50
    Canadiens se marně snaží dostat do útočného pásma. Jejich poslední pokus zastavilo postavení mimo hru.

03:58
    Kotouč po vhazování letí opět přes všechny čáry.

04:10
    Montreal právě vstřelil branku!
    Gól prakticky z ničeho! Montreal se v přesilovce dlouho nemohl dostat do útočného pásma, ale když se mu to podařilo, vytěžili z toho hráči kanadského týmu maximum. Skvělou práci před brankovištěm odvedl BRANDON GALLAGHER, který tečoval střelu Paciorettyho a puk, který změnil směr, zapadl za záda bezmocného Howarda. Asistence: Max Pacioretty, Daniel Carr.
    04:10 Brendan GALLAGHER - 0:1

05:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Úspěšným střelcem domácích je ANTHONY MANTHA, který se ke střele dostal z hodně ostrého úhlu, přizvedl puk nad rameno Price a dosáhl parádní branky. Asistence: Xavier Ouellet.
    05:14 Anthony MANTHA - 1:1

05:23
    Bude se vylučovat na straně Montrealu. Phillip Danaul si jde odsedět dvě minuty za hru vysokou holí.

06:03
    Nielsenovu střelu přibrzdil svým blokem Alzner a Price pro jistotu kryje puk pod lapačkou.

06:08
    Montreal vyhazuje.

06:37
    Kronwallova rána od modré na brankáře hostí neprošla. Odražený puk se dostal k Tatarovi, ale ani jeho zakončení se neujalo.

07:13
    Hosté hrají v plném počtu.

08:22
    Ve sprinterském souboji za pukem byl rychlejší jeden z hostujících hráčů, který dojel puk na zadním mantinelu.

08:32
    Kotouč se dostal na modrou čáru na číhajícího Benna, jeho ránu ale Howard zlikvidoval.

09:15
    Hraje se dlouho bez přerušení. O něco aktivnější je Montreal, který ale ze svých postavení v útočném pásmu nic nevytěžil.

09:44
    Hra se přesunula před Price, jenž sebral nahozený puk od modré z hokejky Ouelleta a přerušil hru. Komerční přestávka.

10:00
    Nahozený puk do útočného pásma sbírá na zadním mantinelu Howard, který rozehrává přes dojíždějící protihráče.

10:42
    Howard sice vyrazil střelu Byronea, ale neveděl, kde je puk. Ten zpoza branky zkusil nahodit před brankoviště De La Rose, ale tam se ho zmocnil jeden z obránců.

11:00
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Zetterberg poslal kotouč přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

Komerční přestávka.

11:23
    Red Wings se daří vyhodit přes všechny čáry.

11:51
    Detroit se opět hnal do velmi zajímavé šance v oslabení! Glendening přihrál na levou stranu na Larkina, kterého ale Price vybruslil a útočník domácích musel zajet za branku. Jeho zpětná přihrávka před brankoviště neprošla.

12:40
    A další brejk! Domácí se ale ani tentokrát nedokázali prosadit, ač jeli ve dvou proti jednomu.

13:00
    Hosté jsou v plném počtu.

13:18
    Do brejku vyrazili dva hráči Red Wings, Glendening dostal na levé křídlo přihrávku, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Price, který se roztáhl v brankovišti. První střelu vyrazil vedle sebe a dorážku Glendening dostatečně nepřizvedl.

13:41
    Zetterbeg se před brankou dostal k zakončení, na Price ale nevyzrál.

14:41
    Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

14:59
    Domácí na vlastním zadním mantinelu přišli o kotouč a pustili soupeře do krátké kombinace, na jejímž konci však byla nepřesná střela.

15:08
    Red Wings se dopouští zakázaného uvolnění.

15:13
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jacob de La Rose – 2 min., držení protihráče).

15:21
    Price rozhodně neměl puk pod kontrolou. K jeho štěstí ale kotouč proklouzal mimo ohrožení.

15:43
    Domácí využívají přesilovku! TOMÁŠ TATAR si vyměnil v levém kruhu pro vhazování puk s Nyquistem a pak poslal svou střelu pod horní tyčku nad rameno Careyho Price. Brankář Montrealu navíc vůbec nic neviděl, kvůli clonícímu protihráči. Proti střele byl bezmocný. Asistence: Gustav Nyquist, Niklas Kronwall.
    15:43 Tomáš TATAR - 2:1

16:23
    Booth nadvakrát byl zastaven Pricem.

17:04
    Po přerušení hry se bude vhazovat před Howardem.

17:45
    Montreal se sice dostal do útočného pásma, ale nedokázal se odpoutat od mantinelu. O puk nakonec přišel.

18:28
    Po chybě hostů v rozehrávce se Detroit dostal zadarmo k puku v útočném pásmu, ale rodící se akce byla zastavena nepřesnou přihrávkou.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:33
    Domácí na zadním mantinelu nevybojovali puk a musí se vracet do obrany.

19:46
    Ale ne na dlouho, jsou opět na puku.

20:00

Red Wings v první třetině jednoznačně přestříleli své soupeře 13-6, do zápasu ovšem vstoupili naopak inkasovanou brankou v oslabení. Na trefu Gallaghera z páté minuty však dokázali rychle odpovědět krásnou trefou Manthy o minutu později a v 16. minutě se sami ujali vedení po přesilovkové trefě Tatara.

Další třetina začne přibližně v 02:34.

20:01

20:15
    Kotouč končí v ochranné síti.

20:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Charles Hudon – 2 min., nedovolené bránění).

20:42
    Price skončil ve snaze o zákrok na ledě, puk ale proletěl mimo ohrožení.

20:58
    Hosté se osvobozují.

21:25
    Puk byl odpálen až k Howardovi.

22:01
    Nielsen se protlačil skrz změť těl před brankovištěm až k puku a poslal ho na Price, ten předvedl pohotový zákrok.

22:29
    Montreal je v plném počtu.

22:46
    Kotouč po jednom ze soubojů vyletěl mezi diváky.

23:27
    Price toho moc neviděl, ale letící puk se mu podařilo vyrazit.

23:35
    Byron s pukem bleskově přebruslil celé hřiště, jeho střelu z mezikruží ukryl Howard ve výstroji.

24:46
    CHARLES HUDON dosáhl na odražený puk, který před brankoviště zavezl Gallagher, ale jeho zakončení skončilo jen ve změti bruslí. Odražený kotouč se doklouzal právě k Hudonovi, který měl před sebou prádnou branku. Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher.
    24:46 Charles HUDON - 2:2

25:29
    Hosté v rozmezí 43 sekund otáčí skóre! ANDREW SHAW se mezi kruhy dočkal pobídky a svou střelu poslal za Howardova záda. Asistence: Phillip Danault.
    25:29 Andrew SHAW - 2:3

26:19
    Howard si poradil se střelou De La Rose, který se dostal těsně před brankoviště.

26:59
    Benn se vrhnul do střely Kronwalla, která neprošla na Price.

27:21
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Gallagher, ale z blízkosti jen minul Howardovu klec.

28:25
    Hraje se dlouho bez přerušení.

29:04
    To změnil až zákrok lapačkou Jimmyho Howarda. Komerční pauza.

29:50
    Do obrovské šance se dostal před Pricem Nyquist, který srazil vysoké nahození Greena od modré a brankář Montrealu měl plné ruce práce, aby stihl na změnu směru letícího puku zareagovat. Nyquist se poté tlačil ještě k dorážce, k té ho ale hostující obrana nepustila.

30:11
    Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.

30:30
    Nepovedená rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění i na druhé straně.

30:47
    Bude se vylučovat. Dvě minuty si odsedí domácí Kronwall za podražení a Montreal si zahraje přesilovku.

31:06
    Howard musel odolávat velkému náporu soupeře, puk ale ani nadvakrát za svá záda nepustil a další střelu zablokoval obránce před ním.

31:18
    Domácí dostali puk do středního pásma.

31:59
    Larkin zablokoval střelu od modré a domácí posléze vyhazují kotouč.

32:38
    Canadiens se ke střele nedostali a domácí na konci oslabení vyváží puk.

32:47
    Detroit hraje v plném počtu.

33:16
    Price musel z branky, ale odpálil puk před rychle se blížícím soupeřem. Podařilo se mu to.

33:47
    Postavení hru přerušuje rodící se útok Montrealu.

34:28
    Hosté sice neuspěli s nahozeným pukem, ale ten se na jejich hokejky rychle vrací.

35:02
    Teď už nepovedená přihrávka na straně Montrealu ústí v zakázané uvolnění.

35:15
    Canadiens rychle přešli z vlastního pásma do útočné třetiny, Howard ale střelu Galchenyuka z levého kruhu bez problémů srazil za branku.

36:15
    Hra se přesunula před Priceho, rychlý kontr zakončil střelou od levého mantinelu Booth. Letící puk chytil Price do lapačky a přerušil hru.

36:30
    Puk končí v hledišti a hra je přerušena.

36:38
    Nepovedená rozehrávka Montrealu znamená zakázané uvolnění.

37:12
    Pacioretty se už hnal přes útočnou modrou, ale přišel o puk.

37:24
    Domácí se pokusili o rychlou přihrávku skrz střední pásmo, ale puk nebyl ani protečován a akce končí zakázaným uvolněním.

37:49
    Domácí počtvrté inkasují. De La Rose přihrál mezi kruhy na ALEXE GALCHENYUKA, který se pokusil tečovat prudký pas na Howarda. Brankář domácích kotouč jen vyrazil a Galchenyuk se dostal k další střele, kterou už zvedl pod horní tyčku a dostal ji za Howardova záda. Asistence: Paul Byron, Jacob De La Rose.
    37:49 Alex GALCHENYUK - 2:4

38:36
    Detroit se v útočném pásmu dostal ke střele, ale Daley od modré na Price nevyzrál. Puk následně skončil ve středním pásmu, kde se ho domácí opět zmocnili a vymýšlí nový útok.

39:06
    Price má kotouč ve své moci a přerušuje hru.

39:29
    Puk po souboji skončil na střídačce domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:00

Druhá dvacetiminutovka byla ze strany hostujícího týmu hodně povedená. Napřed mezi pátou a šestou minutou v rozmezí 43 vteřin otočili skóre Hudon se Shawem a dvě minuty před koncem zvýšil vedení Montrealu Galchenyuk. Detroit tak bude mít v závěrečné dvacetiminutovce co dělat, pokud chce přerušit šňůru pěti porážek v řadě.

Další třetina začne přibližně v 03:30.

40:01

40:29
    Hokejisté Montrealu byli dvakrát v krátkém sledu přerušeni v útočných snahách kvůli postavení mimo hru.

41:18
    Zakázané uvolnění Detroitu.

41:18
    Hra je na začátku třetí třetiny hodně kouskovaná.

41:40
    Glendening se snažil procpat do útočného pásma, ale přišel o puk v souboji se dvěma protihráči.

42:15
    Red Wing se drží v útočném pásmu. Zatím se jim ale nedaří vyslat střelu na Price. Kronwallův pokus byl zablokován.

42:34
    Jensen vypálil od modré na Price. Brankář hostů vyráží.

42:44

42:59
    Hra se přesunula před Howarda. Brankář domácích si v pokleku připsal další zákrok, tentokrát po střele Hudona z levého kruhu.

43:16
    Gallagher se snažil přihrát na střed mezi kruhy, ale puk jen proletěl na protější mantinel.

43:49
    Larkin se zjevil mezi kruhy, ale přihrávka mu šla k nohám a útočník domácích nedokázal zpracovat tak, aby mohl okamžitě pálit.

44:48
    Hraje se dlouho bez přerušení. Montreal odevzdává puk ze středního pásma a odchází střídat.

45:23
    Útočný výpad domácích byl zastaven na modré čáře.

45:44
    Gallagher ve středním pásmu posunul na Plekance, který se dostal až do levého kruhu, ale tam v souboji s domácím obráncem přišel o puk.

46:30
    Mete přenechal puk Schlemkovi na modré čáře. Jeho střelu bez obtíží Howard sráží za branku.

47:15
    Puk mají hosté ve svém obranném pásmu.

47:32
    Stále se hraje bez přerušení, do útoku se ženou domácí.

47:40
    Byla z toho hodně zajímavá šance! Ouelletovu střelu vyrazil Price jen před sebe a po dorážce se už natahoval Mantha, ale Price, ač ležící na ledě, pokryl jeho pokus.

48:35
    Hodně šťastný gól Montrealu! Petry střílel od modré a puk napřed tečoval BRENDAN GALLAGHER. Kotouč změnil směr poprvé a podruhé k tomu došlo před brankovištěm, kde trefil jednoho z bránících hokejistů. Howard neměl šanci zareagovat. Asistence: Jeff Petry, Tomáš Plekanec.
    48:35 Brendan GALLAGHER - 2:5

49:03
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

49:15
    Alznerovu ránu od modré Howard vyrazil.

49:46
    Od modré pálil na druhé straně kluziště také Helm. Rovněž Price sráží puk za svou klec.

50:47
    Střela od modré byla tečována do ochranné sítě.

Komerční pauza.

51:07
    Mantha si sjel blíž k brance, jeho střelu ale Price vyráží. Detroitu se krátí čas na to, aby s výsledkem něco udělal.

52:01
    Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují. Hledají střeleckou pozici.

52:20
    Byli však vyhnáni do středního pásma a snaha o rychlý návrat konč zakázaným uvolněním.

52:47
    Pacioretty sice dokázal dobruslit volný puk v pravém kruhu domácího obranného pásma, ale následně o něho byl obrán.

53:00
    Price zastavil lapačkou vysokou střelu Daleyho z pravého kruhu.

53:18
    Hra je opět přerušena. Důvodem je přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním kruhu.

54:27
    Oba týmy se marně snaží dostat do střelecké pozice a jejich setrvání v útočném pásmu má jepičí život. To vyhovuje zejména Montrealu.

54:56
    Právě hosté se nyní drží v útočné třetině a přihrávají si, čímž šetří čas.

55:08
    Howard drží puk ve výstroji po střele od Benna. Bude se ale vylučovat.

55:08
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Gustav Nyquist – 2 min., držení protihráče).

55:36
    Glendening vyhazuje puk až k Priceovi.

55:59
    Je definitivně rozhodnuto! Hosté využívají přesilovku poté, co MAX PACIORETTY dorazil za Howardova záda střelu Petryho od modré. Asistence: Jeff Petry, Phillip Danault.
    55:59 Max PACIORETTY - 2:6

56:45
    Domácí ještě zbraně neskládají a chtějí alespoň závěr trochu zdramatizovat.

57:16
    Jeřábek se obětavě vrhnul do střely Nyquista, která už mířila do odkryté klece! Price byl mimo své postavení po střele Ouelleta, kterou ale srazil jen na Nyquistovu hokejku.

57:16
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 2 min.).

57:36
    Domácím se daří bleskově využít přesilovku! FRANS NIELSEN se dostal na levé straně brankoviště k puku, který z brankoviště odehrál hostující brankář a zaklidil ho za záda Careyho Price. Asistence: Anthony Mantha, Dylan Larkin.
    57:36 Frans NIELSEN - 3:6

57:59
    Zakázané uvolnění Montrealu.

58:45
    Detroit se vydává do dalšího útočného pokusu. Času už je ale hodně málo.

58:54

59:09
    Canadiens sice vyvezli puk do středního pásma, ale špatně si přihráli a je z toho pouze další zakázané uvolnění.

59:32
    Ouelletova rána od modré končí na zadním mantinelu.

Zápas plný branek je u konce. Domácí Detroit sice nastupoval do druhé třetiny v pozici vedoucího týmu, ale následně inkasoval pět gólů v řadě a připisuje na své konto už šestý prohraný zápas v řadě. Naopak Montreal, který nezačal sezonu vůbec dobře, vybojoval už čtvrtou výhru za sebou a pomalu stoupá Východní konferencí.

Jakub Jeřábek (MTL) 0+0, čas na ledě 17:31

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:18:43)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 6. Mantha (Ouellet), 16. Tatar (Nyquist, Kronwall), 58. Nielsen (Mantha, D. Larkin) – 5. Gallagher (Pacioretty, Carr), 25. Hudon (Plekanec, Gallagher), 26. A. Shaw (Danault), 38. Galchenyuk (Byron, J. de La Rose), 49. Gallagher (Petry, Plekanec), 56. Pacioretty (Petry, Danault)

Rozhodca: Jackson, Nicholson – Miller, Nowak