Sturm Graz – Admira Wacker Mödling 6:1 (kon.)
6:1 (4:1)
Admira Wacker Mödling
cz Utorok 28.11.2017, 19:00 • UPC-Arena, Graz • Rakúska Bundesliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V 17. kole rakouské Tipico Bundesligy se proti sobě utkají týmy SK Sturm Graz a FC Flyeralarm Admira. Tyto mužstva se spolu utkala už 8. kole na půdě Admiry. Ve 30. minutě se trefil Alar a Sturm Graz šel do vedení. Ovšem v 85. minutě srovnal domácí hráč Knasmullner z penalty a v 90+3. minutě zařídil Admiře tři body, když vstřelil druhý gól v utkání. Admira tak vyhrála 2:1. Hrát se bude v Merkur Aréně v Grazu.

SK Sturm Graz:

Sturm Graz se momentálně nachází na druhém místě s pětatřiceti body a skóre 28:19. V posledním zápase se utkal na domácí půdě s LASK Linz. Ve 41. minutě hosté neproměnili pokutový kop. Už to vypadalo, že si oba týmy připíšou bod do tabulky, ale v 90+3. minutě vstřelil branku z voleje Lykogiannis a Sturm Graz vyhrál 1:0. Nejlepším střelcem je s devíti góly Alar. Hlavním trenérem je Franco Foda.

Poslední tři zápasy SK Sturm Graz:

Bundesliga: Sturm Graz 1:0 LASK Linz
    Bundesliga: Salzburg 5:0 Sturm Graz
    Přát.utkání: Sturm Graz 2:1 Hartberg

FC Flyeralarm Admira:

Admira se momentálně nachází na čtvrtém místě s pětadvaceti body a skóre 29:25. V posledním zápase přivítala na své půdě Mattersburg. První branka padla až v 67. minutě, kterou vstřelil domácí Grozurek. V 78. minutě přidal druhý gól Knasmullner a Admira vyhrála 2:0. Nejlepším střelcem je s jedenácti góly Knasmullner. Hlavním trenérem je Ernst Baumeister.

Poslední tři zápasy FC Flyeralarm Admira:

Bundesliga: Admira 2:0 Mattersburg
    Bundesliga: Austria Vídeň 2:3 Admira
    Bundesliga: Admira 0:0 AC Wolfsberger

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Schoissengeyr, Maresic, Lykogiannis – Hierländer, Jeggo, Zulj, Potzmann – Zulechner, Alar.
    Náhradníci: Schützenauer – Filip, Friday, Lovric, Schmerböck, Spendlhofer, Puchegger.

FC Flyeralarm Admira: Leitner – Zwierschitz, Maranda, Strauss, Ebner – Sax, Lackner, Knasmüllner, Grozurek – Jakolis, Starkl.
    Náhradníci: Kuttin – Botic, Holzmann, Maier, Petlach, P. Posch, Schmidt.

Rozhodčí: Harald Lechner – Maximilian Kolbitsch, Patrick Orlet.

1

2
    Domácí vybojovali rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Peter Zulj.

3
    Následně se ke střele dostal domácí hráč, ale přestřelil bránu.

4
    Hostům se nepodařilo projít po pravé straně, ale po faulu domácích budou u míče.

5
    Dominik Starkl si nezpracoval míč u vápna Admiry a Siebenhandl bude mít odkop od hostující svatyně.

6
    Domácí zblokovali centr z pravé strany odkud se snažil dostat míč do vápna Martin Jakolis.

7
    Ovšem z rohového kopu žádné ohrožení brány nepřineslo, ale u míče jsou opět hosté.

8
    Admira má autové vhazování na levé straně, ale poté míč ztratila a dopředu jdou domácí.

9
    Krásně se uvolnil na levé straně Marvin Potzmann, ale následně ho Thomas Ebner podkopl a píská se faul. Sturm Graz bude mít přímý kop z levé strany.

10
    Ovšem s centrem z něj si obrana Admiry lehce poradila a odkopla míč do bezpečí.

11
    Nyní má Admira autové vhazování na své polovině a začátek zápasu je velmi vyrovnaný.

12
    Byla nařízena penalta pro Admiru.
    12. Schoissengeyr zavinil penaltu.

12
    Žlutou kartu dostává Christian Schoissengeyr (SK Sturm Graz).

12
    Admira právě vstřelila branku!
    CHRISTOPH KNASMÜLLNER se postavil k pokutovému kopu a lehkou střelou doprostřed brány poslal Admiru do vedení, potom co šel domácí brankář Jörg Siebenhandl na pravou stranu.
    12. Christoph KNASMÜLLNER - 0:1

13
    Philipp Zulechner dostal skvělý pas za obranu, ale následně si míč nezpracoval nejlépe a Andreas Leitner vytáhl skvělý zákrok!

14
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Vše odčiněno! CHRISTIAN SCHOISSENGEYR si na rohový kop Hierlandera vyskočil nejvýš po zaviněné penaltě nyní hlavičkou k levé tyči srovnává na 1:1! Asistence: Hierlander.
    14. Christian SCHOISSENGEYR - 1:1

15
    Strauss se dopustil faulu, který byl oceněn žlutou kartu a Sturm Graz má přímý kop z velmi solidní pozice.

17
    Babis Lykogiannis se postavil k přímému kopu, ze kterého vystřelil tvrdou střelu, se kterou měl Andreas Leitner velké problémy a míč vyrazil jenom před sebe, kde byl připraven PETER ZULJ a střelou z dorážky otáčí Sturm Graz zápas během tří minut! Asistence: Lykogiannis.
    17. Peter ZULJ - 2:1

19
    Nyní mají hosté autové vhazování na domácí polovině. Následně přiletěl centr, ale s ním si domácí poradili.

21
    Nyní se domácí hráč Marvin Potzmann ocitl v ofsajdovém postavení.

22
    Nyní se po levé straně uvolnil domácí hráč, který následně centroval před bránu, ale míč nikoho nenašel.

24
    Obrana Admiry odvrátila centr z pravé strany, ale následně přišla střela Zulje, s tou si ovšem Leitner poradil.

25
    Domácí po otočení zápasu drží míč ve středu hřiště.

27
    Sturm Graz zapojil do nové kombinace i Jörga Siebenhandla a dál drží míč.

28
    Nyní se ovšem domácí hráči provinili faulem a u míče bude Admira.

29
    Hosté nepustili domácí hráče do jejich vápna a odkopli míč.

31
    Hráči Sturm Grazu neprošli po levé straně a následně se Dario Maresic provinil faulem.

32
    PHILIPP ZULECHNER dostal míč, na hranici vápna si ho posunul na pravou nohu a krásnou ránou do pravé šibenice, kdy se míč odrazil od tyče posílá Sturm Graz do dvoubrankového vedení! Asistence: Alar.
    32. Philipp ZULECHNER - 3:1

35
    Střela Deniho Alvara byla sražena a následuje rohový kop pro Sturm Graz.

36
    Po rohovém kopu se dostal do zakončení Zulechner, ale jeho střela byla zblokována a následuje další.

37
    Ovšem z něj poté přišlo zakončení vedle brány.

39
    James Jeggo zbrzdil akci hostů faulem, ale rozhodčí mu pouze domluvil.

42
    DENI ALAR dostal fantastickou přihrávku do běhu od Hierlandera, poté se zachoval jako správný ostrostřelec a střelou k pravé tyči zvyšuje náskok Sturm Grazu už o tři branky! Asistence: Hierlander.
    42. Deni ALAR - 4:1

44
    Centr na Hierländera byl přetažený a Leitner bude mít odkop od své svatyně.

45

První poločas je u konce! Vidíme velmi atraktivní zápas a dočkali jsme se hned pěti branek. Už v 15. minutě měl Knasmüllner šanci vstřelit gól z penalty, když se Schoissengeyr provinil faulem ve vápně. Hostující hráč s klidem pokutový kop proměnil a Admira šla do vedení. Ovšem o tři minuty později Schoissengeyr odčinil faul, ze kterého byla penalta a po rohovém kopu srovnal na 1:1. V 17. minutě otočil utkání Zulj. Domácí ale byli na konci a ve 32. minutě přidal další branku krásnou ránou Zulechner. Těsně před poločasem dostal Alar skvělou přihrávkou do běhu a zakončil přesně k pravé tyč. Sturm Graz tak po prvním poločase vede vysoko 4:1.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Fabio Strauss, přichází Pascal Petlach.
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Maximilian Sax, přichází Marcus Maier.

48
    Domácí hráč Philipp Zulechner se provinil faulem ve středu hřiště.

50
    Obrovská šance domácího hráče Philippa Zulechnera, který obral o míč hostujícího obránce a řítil se sám na bránu Admiry, ale nezakončil nejlépe a Leitner jeho střelu vychytal!
    50. Zulechner nevyřešil samostatný únik nejlépe a Leitner jeho pokus chytil.

52
    Domácím se nepovedl nákop a míč končí u brankáře Leitnera.

53
    Nyní Sturm Graz dostal centr do vápna z levé strany, ale míč skončil jenom v moci brankáře Leitnera.

55
    Hra nám nyní nic nenabízí a hosté drží míč na své půli.

58
    Nyní je u míče brankář Leitner a hosté i přes třígólové manko nikam nespěchají.

59
    Domácí se snažili dostat centr do vápna z pravé strany, ale obrana Admiry si sním poradila.

60
    Ofsajd hostujícího hráče.

61
    Nyní se hosté dopustili faulu a míče je domácí Sturm Graz.

63
    Lukas Grozurek se dostal ke střele, ale minul bránu Siebenhandla.

65
    Pokud dnes Sturm Graz vyhraje, což už je velmi reálné tak se posune v tabulce na první místo před Salzburg, který ale bude mít zápas k dobru.

66
    Lackner poslal domácího hráče k zemi a dostal žlutou kartu.

68
    Jeggo zezadu podkopl hráče Admiry a dostal žlutou kartu,

69
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Oliver Filip.

70
    Nyní mají domácí přímý kop zhruba z dvaceti tří metrů.

71
    Babis Lykogiannis se postavil k přímému kopu, ale Leitner jeho pokus vyrazil nad břevno!
    71. Lykogiannis vypálil z přímého kopu, ale Leitner si s jeho pokusem poradil.

72
    Následný rohový kop byl rozehrán nakrátko a poté se dostal ke střele hráč Sturm Grazu, ale přestřelil bránu.

74
    Dopředu se řítil hostující útočník, ale poté se dopustil faulu, když sejmul domácího obránce.

76
    Oliver Filip dostal míč na pravou stranu, tam ho poté předal FABIANOVI KOCHOVI a ten nádhernou ránou do levé šibenice zvyšuje náskok Sturm Grazu na 5:1! Asistence: Filip.
    76. Fabian KOCH - 5:1

78
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Peter Zulj, přichází Sandi Lovric.

79
    Sturm Graz dnes hraje fantasticky a až na obdrženou branku z penalty nepustil hosty do žádného vážnějšího zakončení.

81
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Lukas Grozurek, přichází Marcel Holzmann.

82
    Žlutou kartu dostává Marcel Holzmann (FC Flyeralarm Admira).

83
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Philipp Zulechner, přichází Emeka Friday.

83
    Sandi Lovric poslal centr z rohového kopu do vápna, kde se ke střele dostal domácí hráč, ale zamířil vedle brány.

84
    Emeka Friday se chvíli potom co je na hřišti dostal do zakončení, ale brankář Leitner vyrazil jeho pokus na pravou tyč!
    84. Friday trefil pouze pravou tyč.

85
    Marvin Potzmann sejmul brankáře Leitnera a píská se faul.

86
    Sandi Lovric vypálil z dálky, ale Leitner si s jeho pokusem poradil.

87
    Nyní se nepříjemně srazili hráči Admiry a na hřiště jsou povolání doktoři.

88
    Další faul hostů a u míče jsou opět domácí.

89
    Tak to už je pořádný debakl! OLIVER FILIP dostal skvělý pas od Alara, při zpracování sice lehce zaváhal, ale nakonec zakončil přesně k levé tyči a Sturm Graz vede už 6:1! Asistence: Alar.
    89. Oliver FILIP - 6:1

90
    Domácí drží míč a utkání se pouze dohrává.

90+1
    Nyní se domácí provinili faulem ve středu hřiště.

90+2

Je konec. Sturm Graz nakonec hostům z Admiry nadělil pořádný debakl a vyhrál vysoko 6:1.
    Už v 15. minutě měl Knasmüllner šanci vstřelit gól z penalty, když se Schoissengeyr provinil faulem ve vápně. Hostující hráč s klidem pokutový kop proměnil a Admira šla do vedení. Ovšem o tři minuty později Schoissengeyr odčinil faul, ze kterého byla penalta a po rohovém kopu srovnal na 1:1. V 17. minutě otočil utkání Zulj. Domácí ale byli na konci a ve 32. minutě přidal další branku krásnou ránou Zulechner. Těsně před poločasem dostal Alar skvělou přihrávkou do běhu a zakončil přesně k pravé tyč. Sturm Graz tak po prvním poločase vedl vysoko 4:1.
    Ve druhém poločase přidal v 76. minutě pátý gól Fabian Koch, když zamířil přesně do levé šibenice. V 84. minutě trefil Friday pouze tyč. Minutu před koncem dostal Oliver Filip skvělý pas a ránou k levé tyči ukočíroval výsledek na 6:1.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:53:50)

Michal Raška

Góly: 14. Schoissengeyr, 17. Zulj, 32. Zulechner, 42. Alar, 76. Koch, 89. Filip – 12. Knasmüllner (pen.)

Karty:   12. Schoissengeyr (STG), 68. Jeggo (STG) – 15. Strauss (TRK), 66. Lackner (TRK), 82. Holzmann (TRK)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 15:1. Střely mimo: 1:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
    SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Schoissengeyr, Maresic, Lykogiannis – Hierländer (69. Filip), Jeggo, Zulj (78. Lovric), Potzmann – Zulechner (83. Friday), Alar.

Admira Wacker Mödling: Leitner – Zwierschitz, Maranda, Strauss (46. Petlach), Ebner – Sax (46. Maier), Lackner, Knasmüllner, Grozurek (81. Holzmann) – Jakolis, Starkl.

Rozhodca: Harald Lechner – Maximilian Kolbitsch, Patrick Orlet