Nižnekamsk – Ufa 3:2 (kon.) | D. Moskva – Omsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Barys 9:1 (kon.)
Viťaz – Chabarovsk 3:4 (po pr.) | Soči – Kazaň 1:3 (kon.) | HC Slovan – Red Star Kunlun sk 2:1 (po pr.)
Viťaz Moskovská oblasť
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Amur Chabarovsk
cz Pondelok 27.11.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den u sledování dalšího utkání ruské KHL! V dnešním kole se představí domácí Viťaz Podolsk, který vyzve Chabarovsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Podolsk se momentálně nachází na jedenáctém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 36 utkání 38 bodů za devět výher, tři výhry v prodloužení a pět proher v prodloužení. Skóre mají záporné 88:107. Na osmé postupové místo, které drží Čerepovec, ztrácí již 14 bodů. Z posledních pěti utkání dokázali získat 6 bodů za výhru, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 25 body za dvanáct branek a třináct asistencí Makejev.

Amur Chabarovsk se nachází na desátém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 33 utkání 46 bodů za deset výher, pět výher v prodloužení a šest proher v prodloužení.Skóre mají záporné 77:86. Na osmé místo, které drží Ufa, ztrácí pouze čtyři body a mají o dva zápasy méně. Z posledních pěti utkání dokázali získat také 6 bodů za výhru, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Nejproduktivnější hráč je s 27 body za 10 gólů a 17 asistencí Byvaltsev.

Posledních pět vzájemných utkání:
    19.09.17 Chabarovsk-Podolsk 3 : 5
    16.02.17 Podolsk-Chabarovsk 2 : 3(2 : 2)
    29.08.16 Chabarovsk-Podolsk 1 : 3
    31.01.16 Chabarovsk-Podolsk 1 : 4
    01.09.15 Podolsk-Chabarovsk 2 : 1

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – S. Romanov, Golovkov, Mozík, Katičev, Gimajev, Voronkov, Pautov – Afinogenov (C), A. Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Myttynen – A. Lazarev, D. Sjomin, Kopejkin (A) – Moisejev, Dvurečenskij, Švec-Rogovoj – Vyglazov.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – J. Kolář (C), Jordán, Kondratěv, Chabarov, Aťušov, Berďukov, Karmaškov – O. Li (A), Byvalcev, T. Zohorna – Litovčenko, Rasskazov, Potěchin – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Frolov (A), Veličkin, Picard.

Rozhodčí: Jeřábek A. (Cze), Sidorenko M. (Blr).

00:01

0:11
    Domácí oblékl červené dresy, Amur bílé.

0:55
    Makajev pěkně kombinoval v útočném pásmu s Horákem, nicméně Jordán s Kolářem se ubránili.

1:36
    Ke střele od modré se dostal hostující Chabarov, jenže Saprykin vyráží do rohu.

2:19
    Hraje se stále bez přerušení a dějiště hry je převážně ve středu hřiště a v obranném pásmu Podolsku.

2:58
    Kopejkin nepřesně přihrál do pokutového území na rozjetého Lazareva.

3:41
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Rasskazov.

4:23
    Gorškov se přes střední pásmo dostal až ke kruhům, kde zakončil, nicméně Saprykin v pohodě chytá.

5:03
    Karmaškov se jako obránce dostal až za bránu Viťazu, jenže zde byl dobře bráněn Pautovem.

5:54
    Podolsk se dostal z mírného tlaku a sám kombinoval na své útočné třetině, kde Rendulič dlouhou otočkou nedokázal prostřelit Metsolu.

6:31
    První komerční přestávka po pěkné kombinaci prvního domácího útoku a střele Nikulina, která končí mimo hrací plochu.

7:10
    Finský brankář, který hájí bránu Chabarovsku opět předvedl jistý zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

7:31
    Romanov dokázal udržet míč na útočné třetině, jenže poté nedokázal Makejev udržet míč za brankou u mantinelu, kde ho nabral hostující kapitán Kolář.

8:27
    Druhá útočná formace Viťazu se opět dostala ke střele, konkrétně Myttynen, jenže v mezikruží nedokázal trefit bránu.

8:49
    Hra je přerušena díky nedovoleném faulu Potěchina na Katičeva, který se svalil na zem.

9:36
    Lazarev si nevěděl rady s rozehrávkou, nakonec vystřelil Vj.Ušenin, jenže střela je blokovaná do ochranné sítě.

10:15
    Do rychlého brejk use po pravém křídle hnal Makejev. Když se dostal k brance Amuru, pokusil se přihrát na Maxima Afinogenova, jenže tato přihrávka neprošla díky dobrému zákroku Jordána.

10:42
    Chabarovsk je opět dlouhodoběji u puku v útočné třetině, nicméně Katičev odpaluje puk do bezpečí a jde spokojeně střídat.

11:29
    Zaseda bruslil za brankou Saprykina a hledal volného kanadského útočníka Picarda, jenže ten byl dobře pokrytý.

12:08
    Litovčenko krásně vybruslil do své útočné třetině, jenže poté jeho střela zápěstím končí na vyrážečce Saprykina.

13:33
    Čtvrtá domácí řada, která musí především bránit se dostala ke střele díky Dvurečenskiho, jenže jeho pokus kryje Metsola.

14:12
    Po další střele domácího celku následuje druhá komerční přestávka. Na led přicházejí krásné ženy, které budou čistit ledovou plochu od ledu.

14:55
    Velká šance domácího Viťazu! Ke střele se dostal český útočník Roman Horák, jenže jeho střela zápěstím končí jen těsně vedle levé tyče. Tohle by Metsola jen těžko chytil.

15:41
    Zakázané uvolnění domácího celku.

16:00
    Golovkov nahodil puk do útočné třetiny, jenže Nikulin v osobním souboji nedokázal přehrát Kodratěva. Chabarovsk je opět u puku.

17:03
    Kolář založil další útok hostů, jenže Oleg Li nedokázal zpracovat poskakující puk.

17:14
    Po další zblokované střele domácího hráče bude vhazování po levé ruce Saprykina.

17:38
    Amur kombinoval před brankou Podolsku. Nakonec se ke střele dostal Aťušov, jenže domácí brankář ruského původu byl opět bezchybný.

18:20
    Vojta Mozík získal puk a zajel s ním za svou brankou, aby mohla jeho druhá formace dostřídat. Následně se ke střele dostal další český hokejista, jenže ránu Metsola chytá.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:03
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kirill Rasskazov – 2 min., podražení).

19:31
    Chabarovsk se dokázal ubránit a Chabarov střílí puk přes celé hřiště.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Podolskem a Chabarovskem, která končí bezbrankovou remízou 0:0. Střely na bránu byly sice 10:9, jenže oba brankáři jsou zatím skvělí. V poslední minutě se nechal vyloučit Rasskazov a tak budou mít domácí ještě minutu a tři sekundy přesilovou hru.

20:01

20:20
    Viťaz se jen horko těžko udržel v útočném pásmu, nicméně netrvalo to moc dlouho.

20:49
    Amur Chabarovsk právě vstřelil branku! ALEXEI BYVALCEV dostal přesnou přihrávku od Jana Koláře a poté si krásně povodil Saprykina a střílí první branku v utkání a rovnou ve svém vlastním oslabení.
    20:49 Alexej BYVALCEV - 0:1

21:03
    Hosté v plném počtu. Po střele Afinogenova se bude vhazovat po levé ruce Metsoly.

22:25
    Domácí jsou zatím aktivnější, nicméně Amur v druhé třetině vychází ze zabezpečené obrany a to mu přináší sladké ovoce.

23:25
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., podražení).

24:03
    Podolsk sice kombinuje mnohem lépe než v první přesilové hře, nicméně hosté se opět vymaňují z obrany.

24:59
    Ke střele se dostal domácí Pautov, nicméně Metsola si připisuje další zákrok.

25:32
    Hosté v plném počtu.Tomáš Zohorna se hnal do brejku, jenže byl zastaven ofsajdovým postavením.

26:01
    Amur přežil dvě oslabení v krátkém sledu a po delší době se usazují ve svém útočném pásmu.

26:37
    K zakončení se dostal hostující Veličkin, který vystřelil od levého mantinelu. Saprykin neměl problém. Následuje komerční přestávka.

26:46
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Sjomin – 2 min., podražení).

27:23
    Amur Chabarovsk právě vstřelil branku! A hosté využili první nabídnutou přesilovou hru. Po parádní přihrávce Vl.Ušenina se raduje VITALY AŤUŠOV a hosté již jdou do dvoubrankového vedení.
    27:23 Vitalij AŤUŠOV - 0:2

28:01

28:03
    Sledovali jsme čtyři přesilové hry a všechny byly za podražení. Zajímavá statistika.

28:47
    Ke střele od modré se prezentoval Chabarov, nicméně někdo z bránicích hráčů puk blokokuje do rohu.

29:18
    Saprykin si připisuje další zákrok proti střele Potěchina.

30:01
    Domácí v plném počtu. Sjomin tentokrát odseděl celé dvě minuty.

31:18
    Chabarovsk převzal otěže zápasu a celkem bezpečně hlídá své dvoubrankové vedení.

31:46
    Myttynen bruslil kolem brány Metsoly, nicméně nic z toho nevytěžil díky dobré obraně Kondratěva.

32:57
    Na ledě leží domácí Pautov, který se drží za obličej, neboť jeho vlastní hráč ho pukem trefil do tváře.

33:46
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., vysoká hůl).

34:07
    Od modré vypálil Mozík, k dorážce se hnal chorvatský útočník Rendulič, jenže jedna brusle mu podjela a poté najel do brány Metsoly, který po polovině hrací doby stále drží čisté konto.

34:41
    Chabarovsk byl pod tlakem, jenže z něho se dostal chytrým vyhozením Jordána. Obě pětky jdou střídat.

35:41
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAXIM AFINOGENOV, který se dostal k dorážce z mezikruží a následnou střelou prostřelil Metsolu. Asistence: Borna Rendulić a Alexej Makejev.
    35:41 Maxim AFINOGENOV - 1:2

36:17
    Domácím využitá přesilovka dala spoustu odhodlání a touhy vyrovnání.

37:25
    K dorážce se dostal český reprezentant Horák, jenže jeho střelu kryje Metsola.

37:54
    Do rychlého brejk use dostal Rasskazov, jenže domácí brankář Saprykin si po dlouhé době připsal další zákrok.

38:37
    Viťaz opět kombinuje kolem mantinelů, jenže Kolář jako správný kapitán získal tento neposedný puk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Sledovali jsme druhou třetinu, kde jsme viděli konečně branky a to rovnou tři. Dva vstřelil hosté, v oslabení skóroval Byvalcev a v 28. minutě Aťušov, nicméně v 36. minutě snížil v přesilové hře Maxim Afinogenov, který má zkušenosti z NHL. Uvidíme, co přinese druhý poločas.Střely na bránu po druhé třetině: 18-21

40:01

40:11
    Domácí Podolsk opět začal utkání velice aktivně.

40:17
    Zakázané uvolnění domácího Nikulina.

40:58
    Podolsk se bez problémů ubránil a Golovkov nechá vystřídat svoji formaci.

41:16
    Autorem branky je ROMAN HORÁK., který krásně tečoval ránu Romanova od modré čáry. Podolsk vyrovnává dnešní utkání. Asistence: Stanislav Romanov a Matias Myttynen.
    41:16 Roman HORÁK - 2:2

41:41
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEXANDRE PICARD, který dostal pěknou přihrávku u mezikruží a krásnou střelou prostřeluje domácího Saprykina. Asistence: Michal Jordán.
    41:41 Alexandre PICARD - 3:3

42:02
    Autorem branky je STANISLAV ROMANOV, který se dostal k volnému puku, který dokázal trefit do poloprázdné brány. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
    42:02 Stanislav ROMANOV - 3:3

42:42
    Po divoké minutě, kdy jsme mohli vidět tři góly, se hra opět uklidňuje.

43:31
    Zakázané uvolnění hostujícího Amuru. Vhazovat se bude po pravé ruce Metsoly.

43:41
    O zakončení se pokusil Nikulin, jenže Kolář dokázal ránu blokovat.

44:10
    K ráně se dostal Sjomin, nicméně jeho střela končí v ochranné síti. Buly se odehraje ve středním pásmu.

45:03
    Hráči Chabarovsku museli vyklidit útočné pásmo, jinak by rozhodčí Jeřábek odpískal ofsajd.

45:50
    Metsola si připsal další úspěšný zákrok proti střele domácího Myttynena.

46:17
    Zakázané uvolnění domácího Podolsku, kterému se v posledních minutách nedaří rozehrávka.

47:29
    Švec-Rogovoj se hnal po pravém křídle do útočného pásma, jenže celou jeho akci zhatil jeho spoluhráč Dvurečenskij, který se dostal do ofsajdového postavení.

47:51
    Po nepřesné střele Makejeva následuje komerční přestávka.

48:32
    Amur si přihrává ve své obranné třetině a snaží se najít volné místečko v obraně Viťazu.

49:06
    Po třech rychlých brankách v třetí třetině sledujeme velice opatrný hokej, kde oba celky vycházejí z pevné obrany.

50:43
    Saprykin skočil po volném puku. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

51:00
    Teď si domácí brankář připsal další zákrok po střele Liho, který vystřelil od levého kruhu.

51:29
    Vy. Ušenin zapracoval dobře do obrany a vybojoval zdánlivě ztracený kotouč.

52:08
    Aktivní Nikulin se opět dostal ke střele,nicméně opět nedokázal prostřelit svoji smůlu z dnešního utkání.

52:40
    Hra nemá žádné tempo, těžiště hry se nachází ve středním pásmu.

53:20
    K dalekonosné střele se odhodlal Vojta Mozík, nicméně rána jde vysoko nad. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:14
    Velká šance domácích! K bezprostřední dorážce se dostal Roman Horák, jenže jeho dorážku lapil hostující brankář Metsola. Skvělý přesun tohoto finského brankáře.

55:12
    K propagační střele se odhodlal Byvalcev. Saprykin si připisuje jednoduchý zákrok.

56:47
    Mozík se hnal do útočného pásma kolem pravého mantinelu, nicméně nebyl úspěšný. Hra v posledních minutách stojí za nic.

57:03
    Začíná se nám přibližovat prodloužení. Uvidíme, jestli oba celky dokážou dohrát třetinu bez inkasované branky.

57:12
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

57:38
    Kolář dokázal vyhodit přes všechny čáry.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

59:12
    Hosté v plném počtu. Viťaz se nedokázal dostat k žádné větší střele.

60:00

V třetí třetině jsme mohli vidět tři branky hned v prvních dvou minutách. Nejprve se prosadil český útočník Horák, poté hostující Picard, jenže za 21 sekund vyrovnal domácí obránce Romanov. Zbytek utkání bylo vyloženě nudných. Snad bude prodloužení zábavné.

60:01

60:01
    Dnešní utkání sleduje 1 750 diváků.

60:10
    Prodloužení se hraje tři na tři. K zakončení se dostal domácí obránce Romanov, jenže ten netrefil bránu.

60:50
    Ke střele se dostal Byvalcev, jenže Saprykin dnes odvádí skvělé služby.

61:32
    Kondratěv drží puk za svou brankou a čeká na správný timing Rasskazova.

62:54
    Zakázané uvolnění hostujícího Chabarovsku.

63:01
    Jordánova střela byla zblokovaná, Amur spěchá do brejku.

63:10
    Autorem branky je VJAČESLAV LITOVČENKO, který dostal přihrávku na pravém křídle a následně prostřelil Saprykina díky mezírce v betonech. Asistence: Vitalij Aťušov.
    63:10 Vjačeslav LITOVČENKO - 3:4

Sledovali jsme různorodé utkání mezi Viťazem Podolsk a Amurem Chabarovsk, které končí výhrou hostů po prodloužení 3:4. Za domácí se trefil Afinogenov, Horák a Romanov. Za hosty skórovali Byvalcev, Aťušov, Picard a v prodloužení Litovčenko. Podolsk zůstává na jedenáctém místě Západní konference. Chabarovsk stahuje náskok na osmou Ufu už pouze na dva body a to mají zápas k dobru.

Z českých hráčů se prosadil Horák. Asistenci zaznamenali Kolář s Jordánem.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:57:28)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 36. Afinogenov (Rendulić, Makejev), 42. Horák (S. Romanov, Myttynen), 43. S. Romanov (Švec-Rogovoj) – 21. Byvalcev (Kolář), 28. Aťušov (Vl. Ušenin, Gorškov), 42. Picard (Jordán), 64. Litovčenko (Aťušov)

Viťaz Moskovská oblasť: Saprykin (Todykov) – S. Romanov, Golovkov, Mozík, Katičev, Gimajev, Voronkov, Pautov – Afinogenov (C), Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Myttynen – A. Lazarev, Siomin, Kopejkin (A) – Moisejev, Dvurečenskij, Švec-Rogovoj – Vyglazov.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kolář (C), Jordán, Kondratěv, Chabarov, Aťušov, Berďukov, Karmaškov – O. Li (A), Byvalcev, T. Zohorna – Litovčenko, Rasskazov, Potěchin – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Frolov (A), Veličkin, Picard.

Rozhodca: Jeřábek A. (Cze), Sidorenko M. (Blr)

Diváci: 1 750