Red Star Kunlun – Jaroslavľ 1:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 2:3 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Novgorod 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – S.Moskva 2:0 (kon.) | Togliatti – Čerepovec 3:2 (kon.) | Nižnekamsk – Soči 1:3 (kon.)
Dinamo Minsk – Omsk 3:2 (3:1 po s.n.) | Helsinki – Vladivostok 3:2 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HK Soči
cz Piatok 24.11.2017, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního večera. (19:38:19)

Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (NIZ)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 18:52
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+1, 5 střel, čas na ledě 19:38
    Adam Polášek (SOC) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:50.

Střely na branku: 39 – 27.

Je dobojováno! Nižněkamsk byl téměř po celý zápas aktivnějším týmem, ze svých příležitostí ale vytěžil jednu jedinou branku a ta dnes nestačila na Soči, které mělo od čtvrté minuty náskok a ten udržel až do poslední minuty, kdy na konečných 3:1 pro hosty upravil skóre dvougólový Collins.

59:59 Sean COLLINS - 1:3

59:59
    Soči právě vstřelilo branku!
    Vteřinu před sirénou zámořské trio hostů stihlo přidat pojistku na 3:1! Přes Wellmana a O´Della se puk dostal k SEANU COLLINSOVI a ten ho v časové tísni uklidil do prázndé branky. Asistence: Eric O´Dell, Casey Wellman.

59:28
    Soči odolává domácímu tlaku a už jen pár desítek vteřin ho dělí od cenných tří bodů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Hra je přerušena a Nižněkamsk zákonitě využil možnost vzít si oddechový čas.

58:23
    Ilja Ježov odjel na střídačku a Neftěchimik se pokouší o vyrovnání v šesti proti pěti!

57:49
    Zdunov s Nestrašilem nechali zaskvět rozchytaného Šikina. Domácím na vyrovnání už moc času nezbývá.

57:13

56:54
    Tahle početní výhoda se Nižněkamsku vůbec nedaří, Ščitov se již chystá na návrat do hry.

56:00
    Neftěchimik zaznamenal ve třetí periodě už třináct střel, v běžící přesilovce se však doposavad k ničemu nedostal.

55:13
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., držení protihráče).

54:38
    V útočném pásmu Nižněkamsku zahrozili Sexton a Jakimov, i jejich snaha skončila na brankáři soupeře.

53:20
    Ilja Ježov se po delší době protáhl při pokusech Chochlova a Laričeva, v obou případech kotouč dobře viděl a zasáhl.

52:47
    Mezi adepty o střelce vyrovnávající branky se zapojil i domácí obránce Alexandr Bryncev, jenže jeho střelu od modré gólman Soči vyrazil.

51:29
    A znovu v permanenci Šikin, do kterého namířili své střely Sorokin a Šaripzjanov. Domácí jsou v těchto sekundách jasně lepším týmem.

50:03
    Galimov se Sextonem přidali další zakončení, Šikin ale jenom potvrdil svůj dobrý výkon a udržel náskok svého celku.

49:15
    Nestrašilova formace se nastěhovala před hostující branku. Český útočník ani jeho kolega Avcin však vyrovnat nedokázali.

48:53
    Ježov si konečně sáhl na puk poté, co to na sebe vzal hostující kapitán Alexej Cvetkov. Jeho akce gólem ale neskončila.

47:10
    Soči po velmi dobrém závěru druhé třetiny spíše paběrkuje, za sedm minut třetí třetiny se nedostalo ani k jedné střele.

46:15
    Domácí se prokombinovali do další příležitosti, opět u toho byl Arkalov, ale ani teď nepropálil pozorného Šikina.

45:31
    Čekání na nějaký zajímavější moment ukončili až útočníci Nižněkamsku. Šikin nejprve vychytal Avcina a posléze i Arkalova.

44:44
    Ofsajd Neftěchimiku přerušuje hru a vhazuje se ve středním pásmu poblíž Šikinova brankoviště.

43:50
    Pokračuje velký boj o kotouč bez jakýchkoliv náznaků šancí. Oba gólmani už hodně dlouho čekají na nějaký ten zákrok.

42:42
    Ve třetí části se stále hraje bez střely na branku. Domácím se tak rychle krátí čas na vyrovnání.

41:37
    Soči během rozpůlené přesilové hry nedokázalo ani jednou vystřelit, teď už se znovu bojuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

40:59

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 23 – 22.

Je za námi také druhá třetina, která by se dala rozdělit na dvě zcela odlišné poloviny. V té první byl Nižněkamsk mnohem nebezpečnější a zaslouženě snížil po trefě Šaripzjanova. Od pěstního souboje mezi Sorokinem a Poláškem však začali dominovat hosté, kteří pálili na bránu Ježova ze všech pozic, ale svůj náskok 2:1 nenavýšili.

40:00

39:28
    Arťom Čmychov a Jevgenij Lapenkov zasypali domácí klec sprškou střel, Ježov všechny čtyři střely ale zastavil!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:59
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., podražení).

37:59
    Neftěchimik se vymanil z toho největšího tlaku ze strany Soči a sám se teď něco snaží vymyslet v útočném pásmu.

36:10
    Soči si vytvořilo snad první stálejší tlak, ze kterého třetí branku ale nevytěžili zakončující Mamkin a Cvetkov.

35:26

35:02
    Až teď další dvě střely z delší vzdálenosti přidal finský zadák Jokipakka, ovšem Ježov bývalého hráče Dallasu nebo Calgary vychytal.

34:20
    Hosté rozehráli svou první přesilovou hru, zakončit zatím nedokázali, a tak Ježov zůstává na sedmi zákrocích.

33:26
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., hákování).

33:14
    Domácí posila z Omsku v podobě Erika Gustafssona to zkusila od modré, jenže Šikin na celou situaci dobře viděl a nenechal se překvapit.

32:06
    Zámořští hokejisté jsou v poslední době hodně vidět, tentokrát dostal prostor k zakončení Sexton a Šikin musel znovu zasahovat.

31:05
    Po několika minutách si zachytal také Ilja Ježov, který si poradil se střeleckým pokusem Alexeje Cvetkova.

30:15
    Šaripzjanov po změně stran vypálil už potřetí, on ani dorážející Volgin skulinku v postoji Šikina ale neobjevil.

29:39
    Pokračuje se v pěti na obou stranách. Do koncovky se prodral Ogurcov a pořádně protáhl Dmitrije Šikina v brance Soči.

28:08
    Diváky zvedla ze sedadel šarvátka mezi Alexandrem Sorokinem a českým obráncem Adamem Poláškem! Oba hráči vyfasovali trest na pět minut.

27:42
    O pár desítek sekund později nenašel recept na domácího brankáře ani kanadský legionář Eric O'Dell.

26:15
    O druhou hostující střelu ve druhé třetině se zasloužil Casey Wellman, avšak Ježov zakročil bez větších problémů.

25:28
    Domácí jsou nadále aktivnější, z čehož resultovala také střela Alexeje Volgina, ani on na podobě skóre ale nic nezměnil.

Dnešní utkání sleduje 4 075 diváků.

23:56
    S další ranou z domácích hokejek přispěchal Alexandr Avcin, jenomže Šikin byl znovu na místě a udržel těsné vedení Soči.

22:22
    Damir Šaripzjanov je při střelecké chuti, jeho další střela na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně Šikin tentokrát zakročil.

21:45
    Na druhé straně zkusil odpovědět Michail Mamkin, ovšem na gólmana Nižněkamsku si nepřišel.
    20:43 Damir ŠARIPZJANOV - 1:2

20:43
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí vstřelili potřebný rychlý gól a vrací se do hry o body! Emil Galimov zakombinoval s Andrejem Nestrašilem, kotouč se následně dostal do míst, odkud vystřelil DAMIR ŠARIPZJANOV a zrušil čisté konto brankáře Šikina. Asistence: Emil Galimov, Andrej Nestrašil.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 4.

Domácí tým měl v první třetině více ze hry, což bylo dáno především trojicí přesilových her. Soči se v nich ale ubránilo a vyučilo svého soupeře z efektivity, když ze čtyř střel dalo hned dva góly a zajistilo si tak slušný náskok.

20:00

19:30
    V závěru úvodní části ještě hosty pozlobil Šiksatdarov, Soči zachránil až duchapřítomný zákrok Šikina.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:02

17:30
    Poprvé o sobě dal vědět i český útočník Andrej Nestrašil, ani on s nepříznivým stavem z pohledu Nižněkamsku ale nic nesvedl.

16:54
    Domácí se během třetí přesilovky usadili v pásmu, Gustafsson brankáře Šikina ale nepřekonal.

16:02
    Vyloučení v týmu HK Soči (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hákování).
    14:46 Andrej IVANOV - 0:2

14:46
    Tým z přímořského města odskakuje do dvoubrankového náskoku! Lapenkov výtečně zapracoval v obranném pásmu a po zisku kotouče se ocitl v přečíslení dvou na jednoho. Zakončení vzal na sebe a z pravého kruhu vystřelil do Ježova, který už neměl šanci proti snadné dorážce ANDREJE IVANOVA. Asistence: Jevgenij Lapenkov.

14:20
    Dvě střely od Volgina Šikin zastavil, stejně dopadly i pokusy Avcina či Šaripzjanova.

13:38
    Hraje se hodně bruslivý hokej ve slušném tempu, střel na branku však je hodně málo.

12:07
    Vedoucí celek už je znovu v plném počtu a po delší pauze může zkusit i zaútočit.

11:11
    Ani druhá početní výhoda se Neftěchimiku moc nedaří, tým Soči se bez větších starostí brání.

10:07
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

09:28

08:50
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu a jejich přesilová hra se tím rychle krátí.

08:00
    Na začátku přesilovky zahrozil Arkalov, nicméně hostující brankář odolal a jeho spoluhráči vyhodili puk do bezpečí.

07:28
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., sekání).

06:30
    V další šanci Neftěchimiku byl americký forvard Sexton, jeho střela však byla zablokovaná a až do sítě neprošla.

05:12
    Nižněkamsk mohl rychle odpovědět, pokus jednoho z domácích ale výborným zákrokem zneškodnil Šikin.
    03:59 Sean COLLINS - 0:1

03:59
    Hosté jdou na konci čtvrté minuty do vedení! Ilja Chochlov to udělal vskutku parádně, když s pukem na holi objel velkou část útočného pásma a zpoza branky našel svého zámořského spoluhráče SEANA COLLINSE, na jehož přesně umístěnou střelu Ježov tentokrát nenašel odpověď. Asistence: Ilja Chochlov.

03:12
    První nebezpečnou akci si vypracovalo Soči, brankář Ježov svůj tým ale podržel a zatím nekapituloval.

01:28
    Úvod zápasu je hodně rozháraný, sice se nepřerušovalo, ale ani jeden z týmů zatím není schopen podržet puk po delší dobu.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Šaripzjanov (A), Bryncev, Ogurcov, Volgin, A. Sorokin, Fazylzjanov – E. Galimov (C), R. Hanzl, Sexton (A) – Jeglič, Nestrašil, Avcin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Chajrullin.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Chochlov, Jokipakka, Mamkin, Polášek, Ščitov (A), Čmychov, Pedan – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – O'Dell (A), Collins, Wellman – Lapenkov, A. Ivanov, Chlopotov – Grebenščikov, Točickij, Šmeljov – Starkov.

Rozhodčí: Kislov, Ibatulin – Judin, Bersenjov.

HK Soči

Klub z dějiště posledních zimních olympijských her prohrál tři ze čtyř posledních zápasů a propadl se za pozice zaručují účast ve vyřazovacích bojích. S bilancí šestnácti výher a osmnácti porážek je Soči v Západní konferenci deváté, ovšem na šestý Spartak ztrácí jen dva body. Jak už bylo zmíněno, tak Soči se v posledních dnech příliš nedaří, po domácí prohře s Ufou odešlo bez bodu i z ledu CSKA Moskva, kde padlo v poměru 3:6.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Padakin – 26 bodů (7+19)
    2. E. O´Dell – 22 bodů (8+14)
    3. C. Wellman – 22 bodů (7+15)

Neftěchimik Nižněkamsk
    Dnešní domácí celek se v tabulce nachází na třetí příčce a má docela proměnlivou formu. Z posledních pěti zápasů hráči dvakrát bodovali na plno, jednu urvalo vítězství v prodloužení a dvakrát soupeři podlehi. V poslední utkání tým doma uvítal Magnitogorsk a hráči si zastříleli. Domácí mužstvo zvítězilo 5:1, prosadil se i čech Andrej Nestrašil. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Dan Sexton, který vstřelil šest branek a k tomu přidal hned třiadvacet asistencí.

1. D. Sexton – 29 bodů (6+23)
    2. R. Hanzl – 22 bodů (5+17)
    3. A. Nestrašil – 20 bodů (7+13).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 21. Šaripzjanov (E. Galimov, Nestrašil) – 4. Collins (Chochlov), 15. A. Ivanov (Lapenkov), 60. Collins (O'Dell, Wellman)

Neftechimik Nižnekamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Šaripzjanov (A), Bryncev, Ogurcov, Volgin, A. Sorokin, Fazylzianov – E. Galimov (C), R. Hanzl, Sexton (A) – Jeglič, Nestrašil, Avcin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Chajrullin.
    HK Soči: Šikin (Barulin) – Chochlov, Jokipakka, Mamkin, Polášek, Ščitov (A), Čmychov, Pedan – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – O'Dell (A), Collins, Wellman – Lapenkov, A. Ivanov, Chlopotov – Grebenščikov, Točickij, Šmeľov – Starkov.

Rozhodca: Kislov, Ibatulin – Judin, Bersenjov

Diváci: 4 075