J. Kórea – Srbsko 1:1 (kon.) | Čína – Kolumbia 0:4 (kon.) | Argentína – Nigéria 2:4 (kon.)
Katar – Island 1:1 (kon.) | Slovensko – Nórsko sk 1:0 (kon.) | Rusko – Španielsko 3:3 (kon.)
Rumunsko – Holandsko 0:3 (kon.) | Maďarsko – Kostarika 1:0 (kon.) | Belgicko – Japonsko 1:0 (kon.)
Nemecko – Francúzsko 2:2 (kon.) | Rakúsko – Uruguaj 2:1 (kon.) | Wales – Panama 1:1 (kon.)
Anglicko – Brazília 0:0 (kon.) | Portugalsko – USA 1:1 (kon.)
Belgicko
1:0 (0:0)
Japonsko
cz Utorok 14.11.2017, 20:45 • Jan Breydel Stadion (Bruggy) • Medzinárodný prípravný zápas

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (22:36:36)

Sledovali jsme přípravné utkání mezi Belgií a Japonskem, které končí těsnou výhrou domácích 1:0, když se v 73. minutě prosadil Romelu Lukaku po parádní individuální akci Nacera Chadliho. Japonsko odehrálo skvělé utkání a domácí můžou být rádi, že zvítězili.Druhý poločas byl průměrný, mohli jsme sledovat spoustu přerušení díky střídáním, faulům a vhazováním.

90+3

90+1
    Japonsko tlačí svého soupeře, který je v posledních sekundách zalezlý na své obranné polovině.

90
    Nizozemský rozhodčí Makkelie se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Jordan Lukaku sice na polovině hřiště ztratil míč, jenže Defour s Dembelem se stihli včas vrátit a úspěšně odebrali Kubovi míč.

88
    Vertonghen zabránil Ideguchimu, aby poslal míč na bránu, Mirallas prchá do brejku, neboť je velmi čilý.

87
    Japonsko vrhá všechny síly do útoku. Zatím jsou naskládaní kolem pokutového území Belgie.

86
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Sakai, přichází Sakai.

85
    Útočným faulem se provinil Yamaguchi, jeden z mála, který zatím nebyl střdán.

84
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Witsel, přichází Defour.
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Chadli, přichází J. Lukaku.

83
    Španělský trenér ve službách Belgie připravuje další střídání.

82
    Belgičané si přihrávají na své útočné polovině a chtějí rozhodnout dnešní utkání, jenže hosté nepoleví ani na minutu.

81
    Thorgan Hazard se krásně dostal do pokutového území, přihrával do druhé vlny na Divocka Origiho, jenže ten trefil pouze obránce Makina.

80
    Střely celkem: 8-8
    Střely na bránu: 4-3
    Ze statistik můžeme vidět, že utkání je na střely velice vyrovnané. Japonsko není jenom do počtu tak, jak bylo v pátek s Brazílií.

79
    Nově příchozí Inui se dostal do velké šance, jenže jeho střelu z hranice vápna vyrazil Simon Mignolet na další rohový kop.

78
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Haraguchi, přichází Inui.
    77.

77
    Velká šance Japonska! Po velkých patáliích v obraně se na Mignoleta řítil Sugimoto, jenže ten nechal vyniknout domácího brankáře. Rohový kop pro asijský tým.

76
    Žlutou kartu dostává Ideguchi (Japonsko).

75
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lukaku, přichází Origi.

74
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Osako, přichází Sugimoto.
    73. LUKAKU - 1:0

73
    Belgie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ROMELU LUKAKU, který konečně protrhuje smůlu díky skvělému pasu od Chadliho a tento obr již neměl problém usměrnit míč za záda Kawashimy.

72
    Nadále můžeme pozorovat v druhém poločase nezáživný fotbal. Pokusí se to změnit nově příchozí hráči, po jednom na obou stranách.

71
    Asijský tým tentokrát přes blok prošel, dostal se dokonce k zakončení, jenže nově příchozí Kubo nerozvlnil síť.

70
    Japonsko se snaží kombinovat, jenže domácí jim to dovolí zhruba do poloviny hřiště, pak začnou vysoko napadat.

69
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Asano, přichází Kubo.

68
    Do ofsajdového postavení se dostal Osako, který působí v Kolíně nad Rýnem.

67
    A opět belgický střelec vystřelil z hranice vápna, jenže Yoshida vystavil blok a bude se zahrávat rohový kop.

66
    Nepřesnou přihrávku vyslal Kabasele, který hledal snajpra Romela Lukaka, kterému se dnes nějak nedaří.

65
    Dembele i Mirallas občerstvili útok Belgie. Uvidíme, zda se dočkáme první branky v utkání.

64
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází de Bruyne, přichází Dembele.

63
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Nagasawa, přichází Morioka.

62
    Roberto Martinez připravuje druhé střídání, nejspíš se nemůže dívat na hru svých svěřenců, kteří hrají druhý poločas velice průměrně.

61
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť ve vzduchu opět dominoval Kawashima.

61
    Rohový kop pro evropský celek, který se jako jeden z prvních kvalifikoval na Mistrovství světa 2018 v Rusku.

60
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mertens, přichází Mirallas.

59
    Domácí trenér Roberto Martinez bude poprvé v utkání střídat.

58
    Rudí ďáblové kombinují na své útočné polovině, jenže se jim nedaří nic kloudného vymyslet.

57
    Thorgan Hazard poslal na zem Sakaie. Rozhodčí Makkelie byl pozorný a ihned píská.

56
    Dries Mertens se omlouvá svým spoluhráčům za příšernou přihrávku do pokutového území na Kawashimu. Z následné kombinace Japonska vytěžili volný přímý kop.

55
    Hra v druhém poločase lehce opadla. Snad se to brzy zlepší díky připravovanými střídáními na obou stranách. Mezitím se k střele dostal Yamaguchi, jenže zhruba z třiceti metrů míjí bránu Mignoleta.

54
    Nevzešlo z toho vůbec nic. Vertonghen získal míč a konstruktivně ho přihrál Axelu Witselovi, který umí zkušeně podržet balón.

53
    Opět se japonský útok soustředí po pravém křídle. uvidíme, co z toho vzejde.

52
    Aktivní Asano si naběhl pro parádní míč za obranu. Podržel míč, podíval se a poté centroval na Osaka, jenže tento míč opět nebyl z říše snů. Mignolet bude odkopávat od brány.

51
    Kevin de Bruyne vymyslel další geniální přihrávku. Kdyby by byl Lukaku o něco rychlejší, slavil by již branku.

50
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí hráč Thorgan Hazard, který obléká dres Borrusie Monchengladbach.

49
    Země Vlámů a Valonů opět kombinuje na polovině japonských samurajů. Uvidíme, kdo z tohoto souboje vzejde jako vítěz.

48
    K zakončení se dostal Nacer Chadli z West Bromwiche, jenže střela jde mimo bránu Kawashimy.

47
    Belgičané rozehráli druhý poločas tohoto přestižního utkání.

46

Sledovali jsme první poločas mezi Belgií a Japonskem, který končí bezbrankovou remízou 0:0. Domácí sice měli dostatek šancí, jenže všechny zahodili, hlavně Thorgan Hazard nebo Kevin de Bruyne. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

45

44
    Belgie drží míč na své útočné polovině a chtělo by vstřelit branku do poločasu, ale to se nelíbí japonským samurajům.

43
    Nepřesná kombinace Chadliho a Witsela. Poslední jmenovaný minulou sezónu překvapivě odešel do Číny a zatím nevypadá, že zaznamenal nějaký progres.

42
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Asano, který je v prvním poločase hodně vidět. Běhá z křídla na křídlo a chtěl by zaznamenat branku proti velkému fotbalovému gigantovi.
    41. Šance Thorgana Hazarda.

41
    Velká šance Belgie! Thorgan Hazard se krásně proháčkoval do vápna, prokličkoval přes Kawashimu, chtěl si ale naložit víc, jenže to mu nevyšlo. Spoluhráči se na něho zle dívají.

40
    Země z Beneluxu drží míč na své polovině hřiště a čeká na volnou mezírku v obraně Japonska, která se od pátečního duelu o hodně zlepšila.

39
    Nic zajímavého se nestalo, protože do ofsajdového postavení se dostal stoper Makino, který v pátek zaznamenal branku proti velmoci z Brazílie.

38
    Domácí kapitán Vertonghen si pomohl faulem, když poslal na zem hostujícího Ideguchiho. Nadějná standardní situace pro Ideguchiho.

37
    Opět útočník Manchesteru United byl při chuti. Snažil se dostat přes pět obránců. Krásně si obehrál čtyři, jenže u toho posledního si daleko od své kopačky posunul míč a tak ho zákonitě ztrácí.

36
    Lukaku dokázal, že na křídle mu to nesedí, neboť není tak dobře dostatečně rychlostně vybaven. Nagatomo neměl problém.

35
    Do prekérní situace se dostali domácí obránci, když si Nagatomo pohrál s jednou půlkou a pak Osaka přehlavičkoval tu druhou. Naštěstí pro rudé ďábly končí hlavička v náručí Mignoleta, který hájí klubové barvy Liverpoolu.

34
    Mertens přihrál parádně na Romela Lukaka, který i ve skluzu dokázal zakončit, jenže pouze doprostřed hřiště.

33
    Útočným faulem se provinil Thorgan Hazard, který ve snaze o zisk míče podkopl Nagasawu.

32
    Mertens přihrál na Chadliho, jenže ten trestuhodně zpackal centrovaný míč.

31
    V posledních minutách hra ztratila na spádu, neboť je spousta vhazování na útočné polovině Belgie.

30
    Jeho centr nenalezl nikoho ze svých spoluhráčů. Znova se bude se odkopávat od brány.

29
    Haraguchi si pomohl nedovolenými prostředky. De Bruyne si už jde pro volný míč na jeho oblíbenou disciplínu.

28
    Thorgan Hazard dostal dobrou přihrávku od Driese Mertense. Tento mladší syn slavnějšího Edena Hazarda vystřelil, jenže tentokrát japonský gólman nemusel zasahovat.

27
    Zdařilá kombinace Japonska! Asano si dokázal udělat volný prostor, odcentroval přesně na Osaka, jenže ten opět míjí bránu Mignoleta. Hostující trenér se skácel na čtvrtého sudího a poté se oba začali smát.

26
    To se jim zatím daří, jenže se nemůžou dostat přes půlicí čáru. Od té už hlídkují domácí defenzivní záložníci.

25
    Asijský tygr se snaží po dlouhé době o dlouhodobou kombinaci, aby trochu otupilo enormní domácí tlak.

24
    Mertens nedokázal v pokutovém území zpracovat milimetrově přesný pas de Bruyneho. Kawashima bude odkopávat od brány.

23
    De Bruyne nebyl v osobním souboji silnější než Nagasawa. Ten ovšem opět špatně přihrál a domácí jsou stále u míče.

22
    Japonsko rychle ztratilo míč při rozehrávce. V posledních minutách jednoznačně dominují domácí borci.

21
    Meunier se tradičně vydal na útočný výlet, vystřelil, jenže Kawashima předvedl další reflexivní zákrok.

20
    Domácí národní tým se bez problémů ubránil, poté si vykoledoval Thorgan Hazard faul.

19
    Mertens nedokázal zastavit rozběhnutého Asana. Sakai obstará vhazování.

18
    Na druhé straně se k zakončení dostal Lukaku, jenže jeho hlavička jde nad bránu japonského brankáře, který má v úvodu utkání dost práce. Není se čemu divit, proti němu stojí země z TOP 10.

17
    Nagatomo se pokusil o centr do pokutového území, jenže tento míč byl snad slabšího rázu než u přihrávky na jeden metr.

16
    Kabasele předvídal pohyb Ideguchiho a tak mu velice lehce odebral míč. Hostující trenér, který pochází z Bosny a Hercegoviny, Halilhodzič se šíleným způsobem čertí.

15
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť zakončení Thomase Vermaelena z Barcelony letělo mimo bránu Kawashimy.

14
    Rohový kop pro domácí rudé ďábly.

13
    Po chybné přihrávce Yamaguchigo šel do rychlého brejku Witsel, ten přihrál na Hazarda, který svým klasickým dlouhým míčem našel Mertense, ten vystřelil, jenže nedokázal procpat míč až na japonskou bránu. K dorážce se dostal Lukaku, jenže brankář chytá.

12
    Romelo Lukaku obdržel přihrávku za obranu, jenže míč zpracoval až u rohového praporku. Ničeho se ovšem nebál a došel s ním až na hranici vápna, kde centroval na Mertense, jenže ten byl dobře pokrytý Yoshidou, který hraje za Southampton.

11
    Ten ovšem nedokázal v osobním souboji předčít Vermaelena, nicméně hosté zůstávají u míče.

10
    Chadli sportovně vrací míč Japonsku. Kawashima bude hledat Osaku.

9
    Evropský národní tým je už dominantní a kombinuje na své útočné polovině. Trenér Roberto Martinez je neustále v pozornosti kamer a vždy něco říká svým svěřencům.

8
    První větší šance domácích! Kevin De Bruyne si sám pro sebe vybojoval míč na polovině hřiště. Rozběhl se a skončil až na hranici vápna kde vystřelil, jenže rána jde pouze doprostřed brány, kde v poklidu chytá Kawashima.

7
    Rudí ďáblové kombinují na své útočné polovině, jenže zatím se jim nedaří přechodový fáze. Kawashima držel míč, jenže Romelo Lukaku dobře napadal a donutil ho odkopnout míč do autu.

6
    Ten zahrál Nagatomo, jenže opět asijský celek neuspěl. Mignolet má míč v moci.

5
    Japonsko je v úvodu utkání lepší, znova mají výhodu rohového kopu.

4
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Vertonghen, který obléká klubové barvy Tottenhamu Hotspur.

3
    První rohový kop v zápase, konkrétně pro Japonsko po dobré práci Asana v pokutovém území.

2
    V Bruggách není překvapivě vyprodáno, je volno zhruba třetina míst.

1
    Belgie oblékla tradiční červené dresy, Japonsko modré.

1

Belgie: Mignolet- Vertonghen, Vermaelen, Kabasele- Chadli, Witsel, De Bruyne, Meunier- Mertens, T.Hazard- Lukaku
    Náhradníci: Casteels, Courtois- Ciman, Defour, Dembele, Dendockner, Depoitre, Januzaj, Lukaku J., Mirallas, Origi, Tielemans

Japonsko: Kawashima- Nagatomo, Makino, Yoshida, Sakai- Nagasawa- Haraguchi, Yamaguchi, Ideguchi, Asano- Osako
    Náhradníci: Nishikawa, Higashiguchi- Endo, Hasebe, Inui, Koroki, Kubo, Kurata, Kurumaya, Miura, Morioka, Sakai, Shoji, Sugimoto

Rozhodčí: Makkelie D. (Ned).

Posledních čtyři vzájemných utkání:
    19.11.13 Belgie-Japonsko 2 : 3
    31.05.09 Japonsko-Belgie 4 : 0
    04.06.02 Japonsko-Belgie 2 : 2

Japonsko také bez problémů postoupilo na závěrečný turnaj. Z posledních pěti utkání si připsali dvě výhry a remízu. V posledních třech utkáních, které byly přátelské mají výhru proti Novému Zélandu, remíze s Haiti a v posledním utkání prohráli se suverénní Brazílií. Za Japonsko snížil Makino, za Brazílii se prosadil Neymar, Marcelo a Gabriel Jesus.

Belgie má za sebou bezproblémový postup na Mistrovství světa 2018 v Rusku. Předčilo například Řecko nebo Bosnu a Hercegovinu. Z posledních pěti utkání dokázali získat čtyři výhry a jednu remízu. Remíza je z posledního utkání, kdy v přátelském zápase remizovali 3:3 s Mexikem. Za Belgii se dvakrát trefil Lukaku a jednou Hazard. Za Mexiko dvakrát Lozano a z penalty Guardado.

Hezký den u sledování přátelského utkání mezi domácí Belgií a Japonskem. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.