New York City – Columbus 2:0 (kon.) | Portland – Houston 1:2 (kon.)
Portland Timbers
1:2 (1:1)
Houston Dynamo
cz Pondelok 06.11.2017, 01:30 • Providence Park • MLS • Semifinále Z. konferencie

Houston Dynamo díky výhře v tomto zápase postoupil do finále Západní konference, ve kterém se utká s týmem Seattle Sounders.

Druhou finálovou dvojicí je ve Východní konferenci Toronto FC a Columbus Crew SC. (04:07:07)

Domácí fanoušci vytvořili výbornou atmosféru, ale svým oblíbencům k výhře v tomto zápase nepomohli.

Trenér Houstonu se už nyní usmívá, ale když zjistil v 90. minutě, že se bude nastavovat dalších osm, tak byl hodně nepříjemně zaskočený a neodpustil si několik slov ke čtvrtému rozhodčímu. Domácí tým se dostal do vedení, ale na konci prvního poločasu hosté vyrovnali a ve druhém poločase rozhodl o výhře Houstonu Mauro Manotas.

90+8

90+8
    Poslední minuta nastaveného času.

90+7
    Aktivnější jsou domácí, ale nemohou se propracovat do zakončení.

90+6
    Hra pokračuje dál.

90+5
    Nyní se nehraje, protože na hrací ploše leží zraněný Óscar Boniek García.

90+5
    Žlutou kartu dostává Sebastián Blanco (Portland Timbers).

90+5
    Portland se nemůže propracovat do střelecké pozic.

90+4
    Žlutou kartu dostává Óscar Boniek García (Houston Dynamo).

90+3
    Pět minut zbývá do konce nastaveného času, domácí celek se zatím marně snaží něco vymyslet na útočné polovině.

90+2
    Romell Quioto se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu pravou nohou výborně zastavil domácí brankář. Naděje ještě žije.

90+1
    Osm minut se bude nastavovat a reakce kouče Houston je naprosto jasná. "Děláte si legraci?"

90
    TO už běží poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Domácí Darlington Nagbe se domáhal odpískání faulu na svou osobu v pokutovém území, ale sudí tento názor nesdílí, odkopávat bude hostující gólman.

88
    Do území nikoho nyní domácí hráči poslali míč, a tak hrají od své branky fotbalisté Dynama.

87
    Sledujeme klidnější závěr zápasu, domácí celek se stále pokouší o vyrovnání, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice. Hosté hrají takticky výborně.

86
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Alex, přichází Romell Quioto.

85
    Žlutou kartu dostává David Guzmán (Portland Timbers).

O sportovních fanoušcích Portlandu již během přenosu byla řeč. Po postupu fotbalového Portlandu do nejvyšší soutěže dokázali vyprodat prvních sto domácích utkání.

84
    Z pohledu Portlandu běží čas velmi rychle, fanoušci znovu začínají fandit a ženou domácí k vyrovnání.

83
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Tomás Martínez, přichází Óscar Boniek García.

82
    Houston hraje nyní takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky. Domácí musí už všechny síly vrhnout do útoku.

81
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Vytautas Andriuskevicius, přichází Jack Barmby.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce druhého poločasu. Za tohoto stavu postupují dál hosté.

79
    Rohový kop pro hostující celek, centr před branku dokázala domácí obrana poměrně snadno zastavit.

78
    Domácí fanoušci jsou hodně zaskočení a jejich fandění je rázem na nule.

77
    Houston právě vstřelil branku!
    Nádherná rána a je to 1:2! Tak to byla paráda, kterou předvedl MAURO MANOTAS. Jeho střela z dvaceti metrů zapadla přesně k tyčce. Domácí brankář na míč nedosáhl, což se mu stalo osudným. Asistence: Adolfo Machado.
    77. Mauro MANOTAS - 1:2

74
    Na hrací ploše zůstává po osobním souboji ležet Adolfo Machado.

73
    Domácí se propracovali do střelecké pozice, Dairon Asprilla z předbrankového prostoru hlavičkoval mimo bránu.

73
    Střídání v týmu Houston Dynamo: ze hřiště odchází Erick Torres, přichází Mauro Manotas.

72
    Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku a nejvýše vyskočil gólman Willis, který balon kryje.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce druhého poločasu, více ze hry mají domácí fotbalisté, jenže zatím se nemohou prosadit a dostat se tak do vedení.

70
    Žlutou kartu dostává Alex (Houston Dynamo).

68
    Další akce je přerušena pro postavení mimo hru, v ofsajdu je nachytaný Liam Ridgewell.

68
    Domácí celek kombinuje na útočné polovině, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Houston je ale zatím pozorný.

67
    Hostující Tomás Martínez se dopustil faulu, rozehrávat tak budou domácí hráči na své polovině.

64
    Erick Torres se propracoval do střelecké pozice. Rána mu ale vůbec nesedla, a tak branku minul o pořádný kus.

62
    Domácí Sebastián Blanco hledal naběhnutého spoluhráče. Jeremy Ebobisse byl ovšem nachytaný v postavení mimo hru.

60
    Šedesát minut hry, stav zápasu je vyrovnaný. Za tohoto stavu by se prodlužovalo.

59
    Hostující brankář Willis tak tak zastavil střelecký pokus soupeře. Při kontaktu s Jeremy Ebobissem si přivodil nějaké zranění, které jej ale zatím, zdá se, nevyřadí ze hry. Za pomoci lékaře vstává z trávníku v zápase bude pokračovat.

Sportovní fanoušci v Portlandu jsou pověstní svou vášní. Své o tom vědí zástupci klubu Portland Trail Blazers v NBA. Mezi roky 1977 a 1995 bylo vyprodáno všech 814 domácích zápasů. Druhá nejlepší série vyprodaných domácích sportovních zápasů v historii USA.

58
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

57
    Žlutou kartu dostává Liam Ridgewell (Portland Timbers).

56
    Domácí celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice, Alvas Powell připravil míč pro Dairona Asprillu, jehož rána končí vysoko nad brankou.

56
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Amobi Okugo, přichází Sebastián Blanco.

55
    Martinezt centroval před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit. Následná střela z velké dálky byla nepřesná.

54
    Darlington Nagbe odrazil míč do zámezí po střele Ericka Torrese, následovat bude rohový kop pro Dynamo.

53
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice. Mnoho šancí k vidění momentálně není.

52
    Vytautas Andriuskevicius připravil dobrou střeleckou pozici pro Davida Guzmána, jehož střelecký pokus byl nepřesný.

51
    Alberth Elis se dopustil nedovoleného zákroku na soupeře. Rozehrávat tak bude domácí Liam Ridgewell na své obranné polovině.

49
    Domácí fotbalisté vstoupili do druhého poločasu aktivněji, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Torres ale nedal domácím mnoho prostoru. Vykopávat tak bude brankář Houstonu.

47
    Diego Valeri rozehrával volný kop na útočné polovině. Rozhodl se pro přímou střelu, ale trefil jen prostor, kde byl připravený gólman.

46

Velmi záživný první poločas nabídl zápas mezi těmito týmy. Nejprve se domácí celek dostal do vedení, a pak ve dvaačtyřicáté minutě vyrovnal Dylan Remick. Domácím mohl vrátit vedení Okugo, ale minul.

45+3

45+3
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, fanoušci dál podporují domácí celek.

45+1
    Nastavovat se budou tři minuty nad rámec prvního poločasu.
    45. Amobi Okugo a jeho střelecký pokus.

45
    Rohový kop pro domácí, následně se do zakončení dostal jeden z hráčů Timbers, ale balon nůžkami poslal jen malý kousek mimo bránu. Okugo elegantně zakončoval.

44
    Sledujeme rychlý fotbal, který se musí fanouškům líbit. Hra se přelévá ze strany na stranu.
    42. Dylan REMICK - 1:1

42
    Hosté vyrovnávají ještě před přestávkou. Volný kop Houston rozehrál do předbrankového prostoru, Jalil Anibaba připravil střeleckou pozici pro spoluhráče. Tím byl DYLAN REMICK, který poslal míč na vzdálenější tyč. Asistence: Jalil Anibaba.

42
    Rohový kop pro hostující celek. Míč se do zámezí odrazil od Oluma.

40
    Juan Cabezas se propracoval do zakončení, jeho pokus byl ale zablokovaný obráncem.

Dairon Asprilla zaznamenal třetí branku v této sezóně a nyní se jednalo o nejdůležitější letošní trefu.
    39. Dairon ASPRILLA - 1:0

39
    Portland právě vstřelil branku!
    Domácí vedou 1:0! Vytautas Andriuskevicius centroval před branku zpracoval DAIRON ASPRILLA, který se zakončením nespěchal. Počkal si na pohyb brankáře a míč přišpendlil pod horní tyčku. To se nedalo chytat, a tak Portland vede. Asistence: Vytautas Andriuskevicius.

37
    Domácí celek hraje aktivně a čeká na chybu soupeře. Portland drží hru na útočné polovině.

36
    Domácí brankář rozehrává od své branky, přenechává míč obránci, který rychle hledá spoluhráče ve středu hracího pole.

34
    Hosté se pokoušeli po pravé straně dostat do zakončení, výborně ale zapracovala obrana. Akci vedl Tomás Martínez, jehož přihrá Elis, ale Houston se do střelecké pozice nedostal.

Město Portland, kde se tento zápas hraje, bylo založeno z kraje roku 1851. Původní osadníci si jej vybrali pro široká úrodná pole v údolí řeky Willamette. Díky strategické poloze zde rychle vznikl první přístav a obyvatelstvo bohatlo. Dobrou pověst toto město ale ve zbytku 19. století nemělo, bylo totiž proslavené hazardem.

32
    Hraje se nyní zejména na polovině hrací plochy.

30
    Dairon Asprilla vypálil levou novou, jeho pokus ale končí mimo bránu.
    29. Alberth Elis hlavičkoval mimo.

29
    Eric Alexander centroval před branku, tam byl zcela volný Alberth Elis. Ten se probojoval k hlavičce. Jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku, domácí gólman zasahovat nemusel.

28
    Sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy.

27
    Diego Valeri rozehrával volný kop. Jeho ránu pravou novou viděl brankář Willis. Míč mířil do středu branky, a tak neměl problém brankář zasáhnout.

26
    Nyní sledujeme aktivnější hru domácího týmu, hosté se musí bránit. Alberth Elis fauloval soupeře, Timbers mají k dispozici volný kop z dobré pozice.
    24. Dairon Asprilla a jeho zakončení.

24
    Diego Valeri centroval před branku, na jeho míč si výborně vyskočil Dairon Asprilla, který hlavičkoval. Hostující brankář vytáhl výborný zákrok, a tak míč udržel před brankovou čárou.

23
    Rohový kop pro domácí celek, míč do zámezí poslal Remick.

21
    Dvacet minut hry je minulostí. na výraznější střelecký pokus čekáme. Mnoho vyložených šancí zatím k vidění nebylo.

20
    Po faulu Elise budou na útočné polovině rozehrávat domácí fotbalisté.

19
    Darlington Nagbe vyslal střílenou přihrávku do předbrankového prostoru, ale jeho pokus nebyl přesný. Míč končí v zámezí.

17
    Erick Torres se propracoval k zakončení. Jeho rána pravou nohou nebyla vůbec špatná, domácí brankář vyrazil míč nad branku. Následovat rohový kop, se kterých si obrana dokázala poradit.

16
    Hostující Erick Torres se dopustil faulu na domácího Liama Ridgewella.

16
    Timbers kombinují na své polovině, nikam se neženou.

15
    Domácí fanoušci od první minuty velmi hlasitě podporují své oblíbence. K fanouškům v Portlandu se dostanu ještě později během utkání.

14
    Po faulu Alexe vybojoval rozehrávku na své polovině David Guzmán.

13
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Darren Mattocks, přichází Jeremy Ebobisse. Nejprve to vypadalo, že domácí hráč bude moci pokračovat ve hře, ale po několika metrech zjistil, že to nepůjde.

12
    Domácí hráč se vrací do hry, kouč Timbers zatím ke střídání sahat nemusí.

10
    Darren Mattocks inkasoval úder při osobním souboji, a tak je ošetřován za postranní čárou.

9
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

7
    Liam Ridgewell se propracoval do postavení mimo hru, akce domácího týmu tak končí.

6
    Vytautas Andriuskevicius rozehrává na obranné polovině po faulu soupeře. Byl faulovaný Elisem.

5
    Domácí tým kombinuje na útočné polovině, ale do výraznější šance se nemůže probojovat.

4
    Hostující celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Jalil Anibaba centroval před branku a hlavičkou zakončoval Alberth Elis. Jeho rána ale končí mimo branku.

2
    Hostující Jalil Anibaba fanouloval na pravé straně, a tak volný kop budou rozehrávat domácí fotbalisté. Jmenovitě Diego Valeri.
    Fanoušci si připravili choreo.

1

Hráči obou týmů právě nastupují.

Úvodní výkop se bude konat o něco později, což je u soutěží v Severní Americe zcela běžné.
    Utkání brzy začne.

Zápas začne o něco později.

Zápas brzy začne.

Portland Timbers: Attinella – Powell, Olum, Ridgewell, Andriuskevicius – Okugo, Guzman Perez – Aspprilla, Valeri, Nagbe – Mattocks
    Náhradníci: Gleeson – Barmy, Blanco, Ebobisse, Farfan, Tuiloma, Valentin

Houston Dynamo: Willis – Remick, Senderos, Machado, Anibaba – Cabezas, Martinez, Alexander – Alex, Torres, Elis
    Náhradníci: Brown – Clark, Garcia B., Garcia K., Manotas, Quito, Sanches.
    Domácí tým si připravil promo video pro tento duel.

Jedná se o odvetný čtvrfinálový duel. Ten první se odehrál v Houstonu 31. října. Utkání, ve kterém sudí Sibiga rozdal dvě žluté karty, branku nepřineslo. Oba týmy vyslaly na branku celkem dvě střely, gólmani podali bezchybný výkon, a tak je před tímto mačem všechno otevřené.

Vítěz tohoto zápasu postoupí do semifinále MLS, ve kterém se postaví proti týmu Seattle Sounders. Ten ve čtvrtfinále porazil Vancouver Whitecaps 2:0. Mimochodem, také rozhodovalo až druhé utkání, které Sounders vyhráli 2:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Americké MLS. V tomto zápase proti sobě nastoupí Portland Timbers a Houston Dynamo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Prošek

Góly: 39. Asprilla (Andriuskevicius) – 42. Remick (Anibaba), 77. Manotas (Alexander)

Karty:   57. Ridgewell (POTS), 85. Guzmán (POTS), 90+5. Blanco (POTS) – 70. Alex (HOU), 90+4. García (HOU)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:19.
    Portland Timbers: Attinella – Powell, Olum, Ridgewell, Andriuskevicius (81. Jack Barmby) – Okugo (56. Sebastián Blanco), Guzman Perez – Aspprilla, Valeri, Nagbe – Mattocks (13. Jeremy Ebobisse)

Houston Dynamo: Willis – Remick, Senderos, Machado, Anibaba – Cabezas, Martinez (83. Óscar Boniek García), Alexander – Alex (86. Romell Quioto), Torres (73. Mauro Manotas), Elis
    Náhradníci: Brown – Clark, Garcia B., Garcia K., Manotas, Quito, Sanches