Kladno – Olomouc 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Chomutov – Třinec 2:1 (po pr.)
Sparta Praha – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Hradec Králové 4:3 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
5:4 (3:2, 0:2, 1:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
cz Štvrtok 02.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 15. kolo

Hodně hektický závěr nakonec přisuzuje dva body slávistům, hrdinou se stal David Matějka, který vyrovnal a v prodloužení také rozhodl! To je z mé strany vše, u dalších Onlajnů na viděnou. (20:31:48)

64:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Už to vypadalo, že má Groh kotouč pod kontrolou, DAVID MATĚJKA ho ale dokázal vyšťourat a rozhoduje o vítězství Pražanů! Asistence: Tomáš Šmerha

63:18
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (2 min. – příliš mnoho hráčů).

62:26
    Grimovu tutovku chytá Šorf.

61:26
    Straka mířil těsně nad.

60:44
    Šteinerova rána byla hodně nepřesná a končí v rohu.

60:01

60:00

59:59
    Neskutečný závěr třetí třetiny! Po obrovském závaru před Grohem propasíroval kotouč do sítě DAVID MATĚJKA a i přes velké protesty hostující lavičky je branka uznána! Asistence: Tadeáš Hejda.

59:51
    Groh schoval puk ve své výstroji, poslední vhazování.

59:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šmerha – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jirásek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křížek – 2 min., hrubost).

59:15
    Dva dorážející slávisté udělali před Grohem dusno a vytvořili potyčku, bude se vylučovat.

58:52
    Icing hostů.

58:32
    Domácí v šesti.

58:30
    Na tutovky mají boleslavští jasně navrch, v další z nich proti Šorfovi vyhořel Krejčík.

57:35
    Slávisté tlačí, ale nedokáží se dostat do slibnějšího zakončení.

56:38

56:08
    A další únik hostů, který an poslední chvíli vypíchl vracející se Hejda.

55:09
    Boleslav se i v oslabení dere dopředu, slávistické akcie drží nad vodou výtečný Šorf, který teď zlikvidoval dvě stoprocentní šance.

54:38
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Horský – 2 min., vysoká hůl).

53:06
    Kerda se dostal až ke střele, ta byla včas zblokována domácími beky.

52:07

50:56
    Hosté se nedokáží usadit v pásmu, naopak je trápí vysoké napadání červenobílých, kteří přesilovku zatím zvládají bravurně.

50:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min., sekání).

49:48
    Po nahození do rohu to ostrou ranou na bližší tyč zkoušel Šmerha, hostující gólman byl včas na své pozici a bezpečně kryje.

48:32

47:23
    Šmerhovu tečovanou ránu chytá efektním zákrokem lapačkou Groh.

46:32
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jindra – 2 min., sekání).

45:28

44:50
    Šteiner šikovně zkusil napadat dva útočící hráče a i s trochou štěstí jim uzmul kotouč.

43:58
    Šergl včas zaregistroval ofsajd a stihl se vrátit.

42:22
    A znovu famózní Šorf, v samostatném úniku si na něm vylámal podruhé za minutu zuby Straka.

41:52
    Straka se zjevil sám před Šorfem, ten vyráží ramenem.

41:34
    Icing sešívaných.

40:06
    Uřidilovo nahození schoval Šorf do lapačky.

40:01

Boleslav znovu dobře začala a po celou třetinu nepouštěla soupeře do soustavnějšího tlaku, třetí část bude jistě zajímavou podívanou, rozuzlení dnešního zápasu je ve hvězdách. Třetí perioda začne cca v 19:45.

40:00

39:46
    Grimovu ránu vytěsňuje Šorf vyrážečkou až do hlediště.

39:15
    Hejdovu ránu ještě těsně před Grohem tečoval bruslí Furch, puk míří do ochranné sítě.

38:50
    Maršou to zkoušel z úhlu, Šorf pozorný.

37:54
    Hodně nepřesné to teď je z obou stran, soupeři si vyměňují puk jako dva spoluhráči na tréninku.

37:02
    Uřidil měl stoprocentní šanci, Šorf ale jeho únik bravurně kryje tělem.

35:45
    Hned dva slávisté jeli sami na Groha, svou akci neproměnili jen za cenu faulu. K trestnému střílení se postavil čelem Furch, který však blafákem do forhandu na hostujícího gólmana nevyzrál a stav je tak stále příznivější pro Boleslav.

35:45
    Uvidíme trestné střílení!

35:25
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, nedokáží se však dostat přes modrou čáru.

34:20
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté bleskurychle využívají početní výhodu a jdou znovu do vedení! Jiráskovu střelu vyrazil Šorf jen před sebe, ke stál osamocený DOMINIK PAWLICZEK, který z dorážky kompletuje hattrick. Asistence: David Jirásek a František Uřidil.

34:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šergl – 2 min., podražení).

33:15
    Šergl s Jašou zatopili hostům pod kotlem a ti jen s velkým vypětím sil udrželi vyrovnaný stav, děkovat můžou hlavně výtečnému Grohovi.

32:44

32:31
    Slávistické kombinaci schází přesnost, teď se domácí sami vyhnali z útočného pásma.

31:33
    Vznikající zámek přerušuje Hradilovo postavení v brankovišti.

31:15
    Hosté se osvobozují a už jsou ve čtyřech.

30:44
    Oddechový čas pro domácí.

30:44
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Groh – 2 min., podražení).

30:27
    Šteiner se proháčkoval až před kasu, tváří v tvář Grohovi míjí.

29:08
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Linhart – 2 min., podražení).

28:59
    Šmerha výborným pohybem dostal puk až k Hradilovi, tomu ale chvíli trvalo, než zpracoval skákavou nahrávku a Grog se proti jeho střele stihl přesunout, velká škoda pro domácí.

28:20
    Oddechový čas pro hosty.

28:20
    Šmerha nabil na modré Dudovi, jeho pumelice vyprášila Grohovi chrániče na pravém rameni.

27:30
    Grim vybojoval kotouč a řítil se na Šorfa, ten pohotově vyráží betonem.

26:25
    Dva těsné ofsajdy na obou stranách.

26:17
    Matějka měl před sebou úplně odkrytou bránu, skákavý kotouč ale promáchl!

25:24
    Horský vystrašil Šorfa ranou do boční síťky, vhazovat se bude v obranném pásmu Slavie.

24:32
    Slávisté jsou sice více na puku, stále vale platí předchozí rčení o neschopnosti dostat se do zakončení.

23:01
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ani jeden ze soupeřů si však nedokáže vypracovat vážnější příležitost.

21:41
    Martínek hledal Matějku, přihrávce do odkryté klece ale na poslední chvíli zabránil vracející se obránce.

20:42

20:37
    Šmerha to zkusil od modré, jeho pokus však postrádal výšku a končí v Grohově náručí

20:07
    Obrovská hrubice jednoho ze slávistů! Na hranici kruhu zbytečně ztratil kotouč a DOMINIK PAWLICZEK bezchybně prostřeluje Šorfa nad beton. Bez asistence.

20:01

Sešívaní začali bídně a po šesti minutách prohrávali už o dvě branky, postupně ale dokázali přebrat otěže hry a zlepšený výkon potvrdili třemi brankami za necelé tři minuty, po první části tak vedou nad Mladou Boleslaví 3:2. Druhá část začne přibližně v 18:54.

20:00

00:05
    Hejda ještě v posledních vteřinách pálil od modré, Groh pozorný.

18:50
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Horský – 2 min., faul kolenem).

18:30
    Šerl neměl rychlost, a tak místo střely našel zadovkou DAVIDA ŠTEINERA, který si krásně položil obránce a sám před Grohem se nemýlil. Slávisté za necelé tři minuty otáčí vývoj utkání! Asistence: Jan Šergl.

17:51
    Slávisté teď dobrou minutu a půl mačkali svého soupeře v jeho třetině, až Heldákovo nahození šikovně tečoval VIKTOR MARTÍNEK a srovnává! Asistence: Denis Heldák a David Matějka.

15:38
    JAN ŠERGL se před Grohem zorientoval nejrychleji a snižuje! Asistence: Tomáš Duda a Dominik Valík.

15:33
    Zakázané uvolnění hostů.

14:49
    Dvořák byl sám mezi kruhy, střela mu však vůbec nesedla a Šorf vyráží mimo.

13:47
    Po ostrém souboji zůstal na ledě ležet hostující Tóth, za pomoci spoluhráčů se ale nakonec zvedá a odjíždí na střídačku.

13:22
    Chvilku slávy si teď užil i domácí rolbař, který byl před opravením ledové plochy nucen dvakrát obejít celý stadion.

13:22
    Posunutá klec Boleslavi, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:12
    Sérii střel od modré zkusil dorazit Valík, hostující brankář opět v akci.

12:34
    Po levém mantinelu se prodral až ke střele Matějka, trefuje prostředek brány.

11:20
    Šteiner měl před sebou poloodkrytou klec, trefuje jen beton gólmana.

10:55
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Horský – 2 min., sevření puku rukou).

10:41

10:31
    Šorf uklidňuje situaci, do návratu Patočky zbývá deset sekund.

10:03
    A z osvobození málem byla branka, Furch se na chvilku ocitl nehlídaný na brankovišti, Groh si připisuje důležitý zákrok.

09:14
    Kombinace boleslavských měla skončit u Pawliczeka, to se také stalo, dotyčnému ale puk skočil mezi brusle a slávisté se osvobozují.

08:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Patočka – 2 min., sekání).

07:57
    Ve velké šanci se ocitl Hradil, sám před Grohem ale neuspěl.

07:02
    Icing domácích.

05:51
    Strakovu ránu dokázal ještě Šorf výborným zákrokem vyrazit, domácí obránci už si ale nepohlídali PETRA FOERSTERA, který uzmul volný kotouč a i s trochou štěstí dokázal podél tyčky zasunout puk do sítě. Asistence: Patrik Straka.

05:15
    Od modré to zkoušel Linhart, Šorf pozorný.

04:45
    Sešívaní jsou teď aktivnější, mírný závar před Grohem končí dalším buly.

04:03
    První náznak útočné snahy slávistů, vhazovat se bude v boleslavské třetině.

03:18
    Linhart hledal před červenobílou svatyní Pawliczka, tomu puk přeskočil hokejku a doskákal až do středního pásma.

02:28
    Foersterovo nahození Šorf raději ukryl ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.

01:37
    Hostující rozehrávku vystihl Martínek, jeho pokus ale míří momo branku.

00:32
    Hned z první šance utkání Boleslav vytěžila maximum a jde do vedení! DOMINIK PAWLICZEK se protáhl přes oba obránce a střelou mezi nohy překonává Vecku. Asistence: Matěj Krejčík.

00:01
    Buly pro domácí.

00:01

HC Slavia Praha: Šorf (Vecka) – Hejda, Duda, Vobořil, Melovič, Valík, Štibingr – Furch, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Heldák, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Martínek

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Klikorka, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Dvořák, Straka, Tóth, Grim, Hrachovec, Krejčík, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Rozhodčí: Čučoňka – Hynek, Šimánek.

BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři začali sezonu výborně, z úvodních šesti zápasů jich hned pět dotáhli do vítězného konce. Následoval ale pokles formy a byť doma dokázali porazit i například silnou Plzeň, poslední čtyři zápasy jim nevyšly podle představ a tak jedou na led v Edenu s jediným cílem – vrátit se zpět na vítěznou vlnu z úvodu sezony!

HC SLAVIA PRAHA

Slávistické výkony jsou od začátku sezony jako na houpačce. Za 14 kol sice sešívaní dokázali do vítězného konce dotáhnout 8 zápasů, ani jednou ale nedokázali zapsat více než dvě výhry v řadě. To se jim může povést dnes, pomoci jim k tomu může hlavně produktivní duo Šteiner-Jaša, podaří se červenobílým po vzoru jejich Áčka konečně uspět potřetí za sebou?

Dominik Šorf – 4 zápasy, 91,9%

Krásný čtvrteční podvečer! Zatímco venku panuje mrazivé podzimní počasí, v Edenu se nám schyluje k dalšímu, v pořadí už 15. kolu juniorské hokejové extraligy, ve kterém dnes v tabulce desátá Slavia Praha vyzve čtvrtou Mladou Boleslav. Domácí mají v zádech dvě vydřená vítězství v prodloužení proti Litvínovu a v derby proti Spartě, hostující výběr naopak přijíždí do Vršovic s touhou přerušit sérii čtyř proher v řadě. Kdo bude dnes úspěšnější?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Pauček

Góly a asistencie: 16. Šergl (Duda, Valík), 18. Martínek (Heldák, Matějka), 19. Šteiner (Šergl), 60. Matějka (Hejda), 65. Matějka (Šmerha) – 1. Pawliczek (Krejčík), 6. Foerster (Straka), 21. Pawliczek, 35. Pawliczek (Jirásek, Uřidil)

Rozhodca: Čučoňka – Hynek, Šimánek