Chabarovsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Vladivostok – Ufa 5:1 (kon.) | Red Star Kunlun – Nižnekamsk 2:0 (kon.)
Jekaterinburg – Togliatti 6:4 (kon.) | Jaroslavľ – Čerepovec 0:1 (kon.) | Dinamo Minsk – S.Moskva 5:4 (2:1 po s.n.)
D. Moskva – Novgorod 0:1 (0:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dinamo Minsk
5:4 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0)
Spartak Moskva
cz Utorok 31.10.2017, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Spartak Moskva nyní zdobí velmi dobrá forma, kdy posledních pět zápasů nenašel přemožitele. V minulém zápase porazil dokonce i silné Dynamo Moskva po výsledku 2:0. Spartak Moskva má po odehraných 26 zápasech celkem 35 bodů a ztrácí tři body na osmou příčku, která je poslední příčkou zaručující play off.

V posledních pěti zápasech třikrát prohrálo a dvakrát zvítězilo. V posledním zápase přišla po třech porážkách výhra, kdy se jim podařilo porazit 2:1 po prodloužení Rigu na jejím ledě.

Vzhledem k současné formě je favoritem utkání Spartak Moskva a jestli tomu tak bude, můžete sledovat prostřednictvím onlajn reportáže.

Československá stopa v utkání
    Za tým Dinamo Minsk nehraje nikdo z krajanů.

Lukáš Radil: 6+9 = 15 bodů; +/- = -1; průměrný čas na ledě = 17:32.

00:01

02:02
    Po menší šanci Spartaku se bude vhazovat před brankářem Enrothem.

02:47
    Spartak má puk na svých holích a operuje s ním v útočné třetině domácího celku.

03:41
    Minsk měl problémy vyhodit puk a ten se nakonec dostal před branku, ale Vjačeslav Leščenko zamířil mimo branku.

04:14
    Bespalov se nyní musel natáhnout pro puk, který skončil před ním a ukrývá jej pod svou lapačkou.

05:30
    Nahozený puk na Bespalova. Ten puk kryje a nedovolil, aby mu vypadl z jeho výstroje.

06:00
    Jack Skille se rozjel s pukem po pravé straně, ale brankář Spartaku předvedl jistý zákrok. Následuje komerční pauza.

06:15
    Stoa vybojoval puk před modrou čarou a ujížděl sám na brankáře, ten jeho pokus chytil do lapačky!
    06:15 Stoa v první vážnější šanci svého celku!

07:38
    Domácí hráč se dostal ke střele ze středu hřiště, ale Bespalov vše dobře viděl a chytá puk. Bude se vhazovat po jeho pravici.

08:47
    Zatím sledujeme vyrovnanou hru, kdy jednu velkou šanci měl Spartak, ale Stoa neuspěl a na první branku čekáme.

10:00
    Spartak zvyšuje obrátky a dostává se do šancí, nicméně zatím se jim nedaří překonat Enrotha v brance.

12:18
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tlak Spartaku je korunován úvodní brankou, kterou dává ALEXANDR KUZNĚCOV. Asistence: Arťom Voronin.
    07:42 Alexandr KUZNĚCOV - 0:1

14:00
    Domácí se snaží o brzké vyrovnání, ale zatím je Bespalov bezchybný ve své brance.

14:40
    Minsk vyhrál buly a snaží se před Bespalovem něco vymyslet.

15:20
    A před Bespalovem byl menší závar, ale Spartak se nakonec ubránil. Brankář chvíli nevěděl kde hledat puk.

15:59
    Spartak se nyní dostal do pásma soupeře a vykoledoval si faul. Budeme svědky první přesilové hry.

16:03
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., nedovolené bránění).

16:48
    Střela od modré a Enroth zasahuje. Dorážet před brankou se snažil Stoa, který je pak odklizen obránci Minsku.

17:09
    Minsku se nyní podařilo vyhodit přes všechny čáry.

17:43
    Střela jednoho z hráčů byla blokována do rohu kluziště a posléze Minsk vyhazuje. Tuto první přesilovou hru Minsk nejspíše ubrání.

18:03

18:23
    Po skončení přesilové hry měl Minsk dvě dobré příležitosti, ale Bespalov kryje a druhá střela mířila mimo tři tyče a rozhodčí jen upažil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnanou hru, kdy se Spartak periodicky dostával do tlaku a z něho se mu podařilo vytěžit prozatím jednu branku, kterou střílel Alexandr Kuzněcov. Posléze měl Spartak možnost přesilové hry, kdy měl taky dobré šance, ale nedokázal dát druhou branku. Minsk v závěru třetiny měl také zajímavé příležitosti, avšak na potenciální branku si bude muset počkat při nejmenším do druhé třetiny.

20:01

21:34
    Začátek druhé periody je velmi opatrný.

22:01
    Nyní se strhla menší bitka za brankou Spartaku. Určitě se bude vylučovat.

22:01
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Děrgačov – 2 min., hrubost).

22:15
    Spartak vyhrál buly a puk se dostal na volného VLADISLAV PROVOLNĚVA, který měl dost prostoru a času ke střele a puk nakonec skončil za zády brankáře Enrotha. Asistence: Alexandr Chochlačov a Ville Lajunen.
    22:15 Vladislav PROVOLNĚV - 0:2

24:57
    Minsk byl v útočné třetině hostů, ale ztratil puk a hráč Spartaku se dostal do úniku sám na brankáře. Enroth se stačil rychle přesunout ke své pravé tyčce a znemožnil soupeři zakončit.

25:50
    Minsk byl v šanci, ale Bespalov nepouští puk za svá záda a společné se svými obránci zažehnávají menší nebezpečí. Následuje komerční pauza.

26:46
    Spartak v zóně Minsku, ale zatím je to bez střelby na branku.

27:29
    Z pravé strany si najížděl Kitarov, ale přihrávka z levé strany na něj neprošla.

27:48
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., hákování).

28:54
    Minsk je v útočné třetině, ale spíše honí puk po mantinelech či za brankou Spartaku.

29:48
    Domácí v plném počtu.Minsk nevyužívá přesilovou hru a stále na jeho straně svítí nula v počtu branek.

31:19
    Po ubránění přesilovky je Spartak více na puku a snaží se o vstřelení další branky.

31:26
    Nyní po útoku Minsku byla posunuta branka za Bespalovem.

32:02
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hákování).

32:45
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    ALEXANDR KITAROV snižuje stav zápasu na 1:2. Že by se domácí nadechovali k obratu? Asistence: Nikita Ustiněnko a Andrej Stěpanov.

33:37
    Minsk se dostával do další šance, kdy ujížděl po levé straně jeden z hráčů Minsku, ale Bespalov jej vykryl.

34:37
    Domácí využívají toho, že jsou opravdu na koni a daří se jim další brankou ANDREJE STĚPANOVA srovnat stav. Asistence: Dmitrij Znacharenko a Jegor Šarangovič.

35:47
    Tempo se po dvou brankách Minsku rozjelo a domácí jsou nyní na koni. Spartak momentálně neví kde mu hlava stojí.

36:24
    Bespalov je nyní ve velké permanenci. Ihned v krátkém sledu musel zasahovat proti šancím soupeře.

36:47
    A Minsk otáčí vývoj zápasu a svou třetí brankou přivádí fanoušky na stadionu do varu! KRISTIAN CHENKEL dostal dobrou přihrávku a ze středu hřiště prostřeluje Bespalova mezi nohy. Asistence: Andrej Stěpanov a Jegor Šarangovič.
    36:47 Kristian CHENKEL - 3:2

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny a pro Sparta je druhá polovina druhé třetiny doslova noční můrou.

38:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podražení).

39:35
    Spartak je sice ve třetině domácích, ale zatím bez střelby.

39:59
    Tak to je třetina, těsně před koncem byla před brankou Minsku nepřehledná situace, kdy se puk nakonec z klubka hráčů dostal na hůl ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, který zavěsil pod břevno a srovnává stav!
    39:59 Alexandr CHOCHLAČOV - 3:3

40:00

Tahle třetina musela diváky bavit, zejména její druhá polovina, ve které Minsk zahájil obrat z 0:2 na 3:2. Spartak ke konci hrál přesilovou hru a dokázal vteřinu před koncem druhé třetiny dostat puk do branky. Ve třetí třetině je tedy vše otevřené a určitě bude zajímavé, kdo z tohoto duelu vzejde jako vítěz.

40:01

40:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., krosček).

42:10
    Spartak se v přesilovce zatím vůbec k ničemu nedostal, za tohoto stavu hraje velmi opatrně.

42:28

42:48
    Paradoxně až po přesilové hře měl šanci, ale Arťom Podšendjalov netrefil odkrytou pravou část branky!

43:38
    Ano, hra se nám zklidnila oproti druhé třetině, což je pochopitelné, neboť nyní může jedna branka rozhodnout zápas.

44:21
    Puk se nyní přesouvá z jedné strany na druhou bez zásahů obou brankářů.

44:52
    Nahození od modré Bespalov vyráží, vysoký puk pak zkrotil obránce Spartaku.

45:23
    Minsk drží soupeře v jeho vlastním pásmu, ale bez puku na svých čepelích.

46:27
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., držení protihráče).

46:43
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., podražení).

46:59
    Spartak tedy má velkou šanci srovnat při hře pět na tři. Přišla střela, kterou Enroth kryje.

47:34
    Lukáš Radil si nabruslil mezi kruhy a zkusil vystřelit, ale jeho rána byla blokována.

47:35
    Oddechový čas pro domácí.

48:16
    Spartak v útočné třetině, ale jejich střelba není přesná a Enroth se svými třemi spoluhráči odolává.

48:27
    Skille na ledě, hraje se proti čtyřem.

48:43

48:48
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., krosček).

49:00
    Spartak nevyužil svou šanci a Minsk ihned krátce po vyloučení Stoy využívá přesilovou hru, kdy JACK SKILLE hezky dorážel před brankou. Asistence: Justin Fontaine a Marc-Andre Gragnani.
    49:00 Jack SKILLE - 4:3

49:36
    Minsk mohl pojisti své vedení, ale samostatný únik se nepodařil a to také díky Bobrovi, který zatáhl za záchrannou brzdu a fauluje.

49:36
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Bobrov – 2 min., nedovolené bránění).

50:58
    Minsk byl zabraný do útočení a vzadu byl hodně rozhozený a vznikla z toho šance soupeře, naštěstí pro ně se jim daří puk dostat z vlastního pásma.

51:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

51:36

51:40
    Následuje krátká přesilovka Spartaku,dokáží vyrovnat?

52:00
    Střelu z levé strany kryje Enroth jistým zákrokem.

53:17

53:52
    Spartak má nyní více puk a snaží se o vyrovnání, Minsk se zatím brání velmi dobře a určitě bude hrozit nebezpečnými protiútoky.

55:15
    Bespalov nyní musel po delší době zasahovat po jedné střele.

55:57
    Hosté v útočném pásmu, ale Minsk jim nedává příliš prostoru k nějaké kombinaci. Následně se strhla menší bitka ve středním pásmu, kdy Vjačeslav Leščenko dal menší bodyček svému protihráči aniž by hrál puk a už se sjela kopa hráčů.

56:00
    Rozhodčí však vylučovat nebudou a hra bude pokračovat ve hře pět na pět.

57:46
    ALEXEJ PEPELJAJEV před brankářem tečuje střílený puk, který končí nakonec za zády brankáře. Asistence: Arťom Voronin.

Tak branka musí být prozkoumána video rozhodčím, zda se nejednalo o branku bruslí.

Po dlouhém rozhodování, branka platí!

59:00
    Poslední minuta hrací doby a nejspíše tento duel musí rozhodnout prodloužení či pak samostatné nájezdy.

60:00

Ve třetí třetině Minsk dokázal se dostat opět do vedení. Spartak se pak opět zlepšil a nakonec to korunoval vyrovnávací brankou, kterou musel po delší debatě posvětit video rozhodčí. Celkem padlo osm branek, což je na tuto soutěž hodně a o tom kdo dá tu rozdílovou devátou rozhodne prodloužení nebo dovednostní soutěž.

60:01

61:20
    Hosté jsou v útočném pásmu, kde si vynikající kombinací tvoří volný prostor, stále se jim ale nedaří pořádně vystřelit na bránu.

62:35
    Do šance se nyní dostali i domácí, vynikající brankář soupeře ale stále drží svůj celek v možnosti na dva body z utkání.

63:30
    Hostující brankář přidržel puk po velkém tlaku domácích, vhazovat se tak bude právě před ním.

65:00
    Prodloužení skončilo.

I přes velkou dávku šancí se nedokázal ani jeden z celků prosadit, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy. Jen co rolba upraví hrací plochu, půjde se na věc, zůstaňte u toho s námi!