Lipt. Mikuláš – Nitra 1:2 (kon.) | Košice – Trenčín 5:1 (kon.) | Detva – Poprad 7:3 (kon.)
Nové Zámky – Žilina 0:3 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 3:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HK Nitra
Piatok 27.10.2017, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Nitra sa v tretej tretine dostal do jednogólového vedenia zásluhou Mezeia. Liptáci na tento gól odpovedať nedokázali a podľahli svojmu súperovi 1:2. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:34)

59:40
    Obrovská príležitosť Matúša Sukeľa, ktorý puk nedokázal pretlačiť do brány.

59:30
    Domáci sú v útočnom pásme.

58:51
    Liptáci buly vyhrali. Langhammerova strela z dobrej streleckej pozície končí v lapačke Laca.

58:49
    Buly v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Liptáci budú hrať bez brankára.

58:49
    Oddychový čas domácich.

58:15
    Domáci sú v útočnom pásme, ale ohroziť bránu sa im zatiaľ nepodarilo.

57:30
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Liptáci buly vyhrali, ale o puk rýchlo prišli.

57:20
    Suchého strelu tečoval pred bránou Rudolf Huna, ale puk tesne minul bránu Mareka Laca.

55:56
    Hostia v plnom počte.

55:40
    Viacero strie z o strany Liptákov skončilo iba na brankárovi Lacovi.

55:05
    Krištof puk vyváža a naberá cenné sekundy.

54:48
    Liptáci sa zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme.

54:27
    Nitra puk vyhadzuje sa môže striedať.

53:56
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., držanie).

53:33
    Huna zobral puk na svoju hokejku a snažil na natlačiť pred Laca, ale bol odzbrojený a k puku sa dostáva opäť Nitra.

52:40
    Devečkovu strelu do modrej čiary dokázali hostia zastaviť a dostali sa k puku.
    51:19 MEZEI - 1:2

51:19
    Nitra dala gól!
    Hostia napokon svoju presilovú hru využívajú. Prudká strela BRANISLAVA MEZEIA od modrej čiary skončil za chrbtom brankára. Asistencie: Peter Ordzovenský, Michal Krištof.

51:13
    Mikúš dostal prihrávku do dobrej streleckej pozície, ale Košarišťan bol pozorný a puk chytá.

50:52
    Brána Liptovského Mikuláša bola posunutá a hra sa prerušuje.

50:22
    Liptáci okamžite po buly puk vyhadzujú cez všetky čiary.

50:17
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

49:29
    Teraz buly vyhrali domáci, ale o puk rýchlo prišli v rohu klziska.

49:27
    Hostia buly vyhrali, ale Laco puk radšej prikryl a vhadzovať sa bude znova.

49:23
    Vhadzovať sa bude po Lacovej pravici.

49:14
    Delovku Matúša Sukeľa Laco vyráža do rohu klziska.

48:49
    Liptáci sú pri puku, ale Nitra dobre bráni stredné pásmo.

47:23
    V neprehľadnej situácii sa takmer dostal k zakončeniu Huna, ale puk napokon skončil v rohu klziska.

47:17
    Strela Matúša Sukeľa bola zblokovaná a puk skončil na ochrannej sieti. vhadzovať sa bude po Lacovej ľavici.

46:10
    Jakub Sukeľ zobral puk do útočného pásma. Piatka sa pred bránou snažil nájsť Laca, ale ton pod tlakom obrancov nezakončil.

44:56
    Tabačekovu prudkú strelu Laco vyrazil a hostia puk vyviezli.

44:49
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Hostia buly vyhrali, ale hra sa vráti do ich obranného pásma po zakázanom uvoľnení.

44:20
    Šille dostal prihrávku medzi kruhy, ale pod tlakom nezakončil ideálne a bránu minul.

43:20
    Matúš Sukeľ bol v rýchlom protiútoku. Prihrávkou hľadal Krišku pred bránou, ale ten nedokázal zakončiť.

42:52
    Domáci v plnom počte.

41:44
    Liptáci teraz nazbierali cenné sekundy a Nitra rozohráva z vlastného obranného pásma.

41:22
    Kutálekova strela tesne minula Košarišťanovu bránu.

40:58
    Liptákom sa podarilo puk vyhodiť aspoň do stredného pásma.

40:52
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., podrazenie).

40:01

V druhej tretine strelili oba tímy po jednom góle. Najprv otvorili stav zápasu hostia gólom Henricha Ručkaya, ale domáci dokázali vyrovnať, keď rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré Rudolf Huna bez problémov využil. Do tretej tretiny obe mužstvá nastúpia za stavu 1:1.

40:00

39:34
    Nebezpečná strela Spilara Lacovi problémy nerobila a ten puk vyrazil.

39:09
    Rýchly protiútok hostí bol zastavený, rozhodca odpískal ofsajd.

38:47
    Hostia už hrajú s piatimi hráčmi.

38:47
    Kriška sa snažil z uhla prekvapiť Laca, ale ten bol pozorný a puk vyráža.

37:45
    Huna opäť strieľal, ale trafil iba obrancu Nitry a ten puk vyhodil.

37:01
    Liptáci buly vyhrali. Hunova strela bola nepresná.

36:56
    Brána hostí bola posunutá a bude sa vhadzovať v po Lacovej ľavici.

36:42
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rzavský – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

36:40
    Paukovček parádne našiel medzi kruhmi Hunu, ale jeho strelu dokázal Laco vyraziť.

36:05
    Tabaček bol v rýchlom protiútoku a pred bránou hľadal Matúša Sukeľa. Hostia dokázali prihrávku zblokovať.

35:19
    Oba tímy už hrajú s piatimi hráčmi.

34:39
    Piatka poslal puk pred bránu hostí. Dostal sa k nemu Nemec a prudko vypáli, no trafil iba Laca.

34:19
    Langhammer sa pekne uvoľnil v útočnom pásme a spomedzi kruhov vystrelil. Laco puk chytá.

34:12
    Pokračuje sa v hre 4 na 4.
    33:51 Ru. HUNA - 1:1

33:51
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    RUDOLF HUNA trestné strieľanie premieňa strelou od hornej tyčky.

33:51
    Rozhodca nariadil trestné strieľanie pre Liptovský Mikuláš.

33:25
    Po buly sa dostal k strele Versteeg, ale Košarišťan nemal s touto strelou problém.

33:20
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Spilar – 2 min., sekanie).

33:00
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., nedovolené bránenie).

32:45
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme. Rýglo vypáli od modrej čiary, puk skončil v lapačke brankára Košarišťana.

32:07
    Ondrušek prudko vystrelil, ale trafil iba Devečkovu korčuľu.

31:43

31:00
    Domáci opäť prišli o útočné pásmo a hostia idú vystriedať.

30:20
    Hostia puk vyhodili cez všetky čiary.

30:02
    Tabačekovu delovku obrancovia dokázali zachytiť.

29:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mir. Pupák – 2 min., údery).

29:32
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nitry. Domáci buly vyhrali a zostali v útočnom pásme.

29:02
    Spilar pred bránou hľadal Števuliaka, ale ten pod tlakom nedokázal skórovať.

28:41

28:09
    Huna puk vyviezol do útočného pásma a naberá cenné sekundy.

26:41
    Hostia budú mať polminútovú výhodu 4 na 3.

26:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:10
    Kutálekovu strelu spoza obrancu Košarišťan vyrazil za bránu.

25:52
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Hostia buly vyhrali, ale sami sa z pásma vytlačili.

25:10
    Hrať sa teraz bude 4 na 4.

25:04
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Moravčík – 2 min., držanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Luciani – 2 min.).

24:49
    Liptáci boli v protiútoku. V neprehľadnej situácii mali obrovskú príležitosť ale brankára prekonať nedokázali.

24:11
    Nahodený puk o zadný mantinel chytá Košarišťan a bude sa vhadzovať po jeho pravici. Nitra buly vyhrala a zostáva v útočnom pásme.

23:20
    Maúš Sukeľ sa snažil vystreliť spoza obrancu, ale jeho strela bola zblokovaná a puk bránu minul.

23:02
    Uramova strela z veľkého uhla minula bránu.

22:02
    Liptákom sa podarilo puk vyviezť do útočného pásma a idú vystriedať.

21:49
    Nitra je v útočnom pásme a prihráva si okolo mantinelov.
    20:46 H. RUČKAY - 1:0

20:46
    Blackwater našiel pred bránou HENRICHA RUČKAYA, jeho zakočenie brankár chytil, no puk sa napokon dokotúľal do brány. Asistencie: Judd Blackwater

20:25
    Milam vypáli od modrej čiary. Košarišťan mal dobrý výhľad a puk chytá.

20:01

V prvej tretine dnešného stretnutia si obe mužstvá vytvorili viacero dobrých gólových príležitostí, no ani jedno sa nedokázal dostať do vedenia a tak nastúpia do druhej tretine za bezgólového stavu 0:0.

20:00

19:04
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry. Domáci buly vyhrali, ale ďalej o puk bojujú v rohu klziska.

18:55
    Nitra teraz pritlačila svojho súpera.

18:05
    Paulovič sa dostal k puku medzi kruhmi, ale jeho strela nebola moc podarené a brankár ju vyráža.

17:38

16:59
    Domáci opäť o pásmo prišli po nepresnej prihrávke Mareka Urama.

16:35
    Liptákom sa zatiaľ nedarí udržať v útočnom pásme.

16:02
    Hostia puk vyhadzujú cez všetky čiary a môžu vystriedať.

15:38
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mir. Pupák – 2 min., držanie).

15:10
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hostia buly vyhrali. Rzavský sa okamžite dostal do útočného pásma, ale jeho strelu Košarišťan chytá do lapačky.

14:32
    Tabačekovu prudkú strelu Laco zastavil a vyrazil až do stredného pásma.

14:28
    Brankár Lawson sa zranil a v bráne ho nahradí Marek Laco.

14:05
    Dve obrovské šance Liptovského Mikuláša. Najprv Uram perfektne našiel pred bránou Matúša Sukeľa, no jeho strelu Lawson vyrazil a potom Uram našiel pred bránou osamoteného Krišku, ktorý mal pred sebou len odkrytú bránu, ale ani na dvakrát nedokázal otvoriť stav zápasu.

13:48
    Mezeiovu strelu od modrej čiary Košarišťan vyrazil.

13:30
    V Liptovskom Mikuláša sa hrá zatiaľ vyrovnaný hokej, no ani jeden z tímov nevie nájsť recept na súperovho brankára.

12:00
    Uram s Matúšom Sukeľom boli v rýchlom protitútoku. Uram sa pred bránou snažil v dobrej pozícii nájsť Matúša Sukeľa, ale obranca Nitry túto prihrávku zachytil.

11:15
    Nádašdiho aj Lužovu strelu od modrej čiary teraz Lawson vrazil. Liptáci zostávajú pri puku.

10:14
    Po strele Michala Pupáka teraz parádne zakročil Košarišťan a puk betónom vyráža.

09:30
    Števuliak bol s pukom v útočnom pásme, ale napokon oň domáci prišli bez toho aby ohrozili bránu.

08:55
    Pacalaj sa pokúsil prekvapiť Lawsona strelou zo stredného pásma, ale bránu míňa. Nitra hrá s piatimi hráčmi.

08:01
    Uram na modrej čiare našiel Tabačeka. Jeho prudkú strelu brankár vyrazil a hostia puk vyhodili.

06:55
    Suchý vystrelil od modrej čiary. K dorážke vo veľmi dobrej príležitosti sa dostal Paukovček, ale brankára sa mu nepodarilo prekonať.

06:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Šille.

05:45
    Luciani sa teraz pekne obtočil okolo brány. Jeho zakončenie opäť likviduje Košarišťan.

05:22
    Blackwater sa dostal k puku medzi kruhmi a vo veľkej príležitosti vystrelil. Brankár puk vyráža a Liptáci ho vyhadzujú mimo útočné pásmo.

04:37
    Paulovič sa bleskovo dostal za pukom do útočného pásma, ale jeho strelu Košarišťan vyrazil do rohu klziska.

03:51
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Nitry. Liptáci zostali pri puku. Huna sa dostal do útočného pásma, obtočil sa okolo brány, ale jeho zakončenie Lawson vyrazil.

03:13
    Mikúšova strela z pravého kruhu minula Košarišťanovu bránu.

02:27
    Po prihrávke Jakuba Sukeľa sa Laco natlačil až za bránku Lawsona, ale do zakončenia sa mu dostať nepodarilo.

01:56
    Liptáci buly vyhrali, ale vzápätí o puk prišli.

01:40
    Luciani sa takisto dostal individuálnou prácou do útočného pásma, ale tiež neuspel a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nitry.

00:55
    Liptáci vyhrali vhadzovanie v strednom pásme a rozohrávajú z vlastného obranného pásma.

00:21
    Matúš Sukeľ sa dostal do útočného pásma, ale o puk v rohu klziska prišiel.

00:01

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan . Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Ru. Huna, Paukovček, Rapáč – Števuliak, Langhammer, Spilar – J. Sukeľ, Piatka, Laco

HK Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák -Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, Mikúš, H. Ručkay – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi

Rozhodca: Snášel, Orolin – Gajan, Gavalier.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 15. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HK Nitra. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Liptáci svoj nedeľnajší zápas odohrali na vlastnom ľade proti nováčikovi z Detvy. Domáci sa do vedenia dostali už v 12. minúte, keď v presilovej hre dokázal puk za brankára pretlačiť Spilar. V 13. minúte už Liptácie viedli o dva góly, keď Spilar perfektne našiel osamoteného Števuliaka. Na konci druhej tretiny sa Kriškovi podaril streliť súperovi gól do šatne a razom bolo 3:0. Hneď n a začiatku tretej tretiny sa behom niečo vyše minúte dokázali presadiť domáci rovno dvakrát. Prvým strelcom bol Matúš Sukeľ, ktorého nasledoval Branislav Rapáč. Približne o minútu sa síce podarilo znížiť na 5:1 Ščurkovi, no v 54. minúte už Liptáci opäť viedli päťgólovým rozdielom zásluhou Urama. Na končených 6:2 stanovil tesne pred koncom Lukáš Novák, ale Liptáci si napokon zaslúžene odnášajú zo zápasu všetky tri body a v tabuľke sú na deviatom mieste o bod za Žilinou.
    Skóre: 36:39
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (4+10)

HK Nitra
    Nitra odohrala v 14. kole zápas na vlastnom štadióne proti lídrovi tabuľky Tipsport ligy, Dukle Trenčín. Stav zápasu sa podarilo otvoriť Nitre v 8. minúte zásluhou Mikúša. Do konca prvej tretiny už ani jeden z tímov gól nestrelil. Približne v polovici druhej tretiny sa Nitra dostala do trojgólového vedenia, keď sa gólovo presadili Csányi a Versteeg. Trenčínu sa svoj prvý gól podarilo až v 37. minúte, keď na 3:1 znížil Hlinka. V tretej tretine sa hosťom podarilo vyrovnať gólmi Hecla a Hlinku a zápas tak poslali do predĺženia. V predĺžení sa po približne dve a pol minúte presadil Trenčan Bezúch a postaral sa tak o víťazstvo svojho tímu. Nitra je v tabuľke na siedmom mieste s 21 bodmi.
    Skóre: 56:62
    Najproduktívnejší hráč: Michal Krištof (5+12)

Posledný vzájomný zápas:
    HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
    Góly: 3. H. Ručkay, 9. Luciani (Blackwater, Milam), 30. Mikúš (Blackwater, Luciani) – 8. Spilar (Uram, M. Sukeľ), 18. Kriška (Rapáč, Suchý)
    Vylúčenia: 6:6
    Strely: 33:27

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Huna (t.s.) – 21. H. Ručkay (Blackwater), 52. Mezei (Ordzovenský, Krištof)

HK Nitra: Lawson (M. Laco) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák -Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, Mikúš, H. Ručkay – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi

Rozhodca: Snášel, Orolin – Gajan, Gavalier