Kazachstan – Bulharsko 1:1 (kon.) | Bosna – Portugalsko 3:1 (kon.) | Arménsko – Rakúsko 0:5 (kon.)
Cyprus – Belgicko 0:2 (kon.) | Gibraltar – S. Macedónsko 1:0 (kon.) | Turecko – Maďarsko 0:0 (kon.)
Lotyšsko – Škótsko 0:2 (kon.) | Ukrajina – Holandsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Dánsko 0:5 (kon.)
Lichtenštajnsko – Švajčiarsko 0:2 (kon.) | Srbsko – Rusko 3:2 (kon.) | Andorra – Anglicko 0:1 (kon.)
Litva – Poľsko 0:2 (kon.) | Bielorusko – Moldavsko 3:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Gruzínsko 3:1 (kon.)
Švédsko – Malta 3:0 (kon.) | Nórsko – Nemecko 3:1 (kon.) | Albánsko – Island 0:0 (kon.)
Slovensko – Španielsko sk 1:4 (kon.) | Sev. Írsko – Estónsko 4:2 (kon.) | San Maríno – Grécko 0:5 (kon.)
Albánsko
0:0 (0:0)
Island
cz Utorok 10.10.2017, 19:00 • Elbasan Arena, Elbasan • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V dalším kole základní fáze kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let se proti sobě utkají Albánie a Island. Tyto týmy už spolu jedno utkání v této kvalifikace odehráli a to před měsícem na půdě Islandu. V 45. minutě sice dál gól Andresson, ale ještě v nastaveném čase vyrovnal Abazaj a do šaten se šlo za stavu 1:1. V 65. minutě druhým gólem poslal vedení na svou stranu Abazaj. O sedm minut později vyrovnal na 2:2 Einarsson. Ale o čtyři minuty opět poslal zpátky vedení na svou stranu Durmishaj a poté se už skóre nezměnilo. Albánie tak vyhrála na Islandu 3:2 a odvezla si všechny tři body domů. Dnes se bude hrát v Elbasan Aréně. která nabídne kapacitu pro 12 800 diváků. Rozhodčí bude řídit česká trojice. Hlavní rozhodčí bude Pavel Orel, jeho asistenti na lajnách Petr Blažej a Jiří Kříž.

Albánie:

Albánie se po třech odehraných zápase nachází na třetím místě se čtyřmi body. Před výhrou na Islandu prohrála v Severním Irsku a bezbrankově remizovala doma s Estonskem. Nejlepším střelcem je se dvěma góly, která dal právě proti Islandu jednadvacetiletý Kristal Abazaj. Hlavním trenérem je albánec Aban Bushi.

Island:

Island se po dvou zápasech ocitá na čtvrtém místě se třemi body. V prvním zápase prohrál právě s Albánii, ale v dalším zápase vyhrál na Slovensku, kde se už v 8. minutě prosadil Gudmundsson. Ten samý hráč korigoval výsledek i v v páté minutě nastaveného času a Island vyhrál 2:0. Nejlepším střelcem je tedy s dvěma góly dvacetiletý Albert Gudmundsson hrající za PSV Eindhoven. Hlavním trenérem tohoto celku je islanďan Eyjólfur Sverrisson.

Albánie: Selmani – Tafa, Toli, Ceka, Maloku – Bare, Ramadani, Krymi – Abazaj, Mustafa, Cekici
    Náhradníci: Kastrati – Bytyqi, Doka, Hebaj, Kallaku, Laci, Mihaj

Island: Olafsson – Sampsted, Gudmundsson H., Andresson, Fridriksson – Haraldsson, Einarsson, Magnusson – Fridjonsson, Thorsteinsson, Gudmundsson A.
    Náhradníci: Fridriksson – Gunnarsson, Helgason, Karlsson, Leifsson, Sigurgeirsson, Stefansson

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, Jiří Kříž (vš. CZE).

Hráči již jsou nastoupeni na hřišti, za pár chvil zápas začne. Ještě proběhne focení obou týmů a může se začít.

1

1
    Islanďané ihned nakopli míč dopředu, ale ten si bere pro sebe Selmani.

2
    Albánci drží míč a z pravé strany ho přesunuli na levou.

3
    Krásným pasem byl vyslán Haraldsson, ale pomezní rozhodčí zvedá praporek.

4
    Haraldsson dostal míč na dlouhou nohu a domácí mají autové vhazování.

5
    Dnešní utkání řídí dvaceti osmi letý čech Pavel Orel.

6
    Po dlouhé době domácí odevzdali míč a sním si tedy zahrají i hosté.

6
    Ramadani krásně prošel po pravé straně, ale následně byl faulován Thorsteinssonem.

7
    Z přímého kopu přišel centr, ovšem píská se útočný faul.

8
    Domácí přesunuli hru na levou stranu, kde je Ceka, ale obrana hostů míč odhlavičkovala. Ovšem opět jsou u něho albánci, kteří si přihráli zpátky na stopery a drží míč pod kontrolou.

9
    Dlouhým výkopem se brankář Olafsson zbavuje míče, ale ten opět získavají domácí.

10
    Thorsteinsson neposlal dobrou přihrávku a dopředu mohou jít domácí, ale těsně před tím než se k míči dostal Cekici ho vykopl do zámezí Sampsted.

11
    Další centr domácích z pravé strany končí pouze na hlavě hráče Islandu.

12
    Albánie opět začíná akci od stoperů, následně dostal míč na pravou stranu Abazaj, který se sním otočil a levačkou vystřelil vedle levé tyče.

13
    Velmi pohledá akce domácích! Dopředu se řítili Bare a Mustafa, kteří přihrávkami obešli tři hráče. Následně Bare vyslal Mustafu, u míče byl ale dřív brankář Olafsson, který ho vyrazil a následná střela Abazaje šla nad bránu.

14
    Haraldsson se z ničeho nic dostal do průniku po levé straně, ale Selmani ho nadvakrát vychytal.

15
    Nepřesný centr přišel z pravé strany, který si chytil Olafsson.

16
    Střela Ramadaniho skončila vysoce nad bránou Olafssona.

17
    Na zemi se po hlavičkové souboji s Cekou ocitl Fridjonsson a jsou povoláni doktoři.

18
    Ramadani se skvěle vrátil zpátky a obral o míč jednoho z řítících se útočníků Islandu.

19
    Na hranici vápna si míč zpracoval Mustafa a následně vystřelil těsně nad břevno Olafssonovy brány.

20
    Albánci mají opět míč blízko vápna Islandu.

21
    Akci ale zbrzdili a míč skončil zpátky u stoperů domácích.

22
    Ramadani se ocitl v ofsajdové pasti.

23
    Nákop hostů skončil pouze u Semaniho, následně ale Abazaj ztratil míč.

24
    Thorsteinsson podržel míč na levé straně a hosté ho mají v moci.

25
    Fridriksson přetáhl centr z levé strany a míč mají zpátky domácí.

26
    Až na dvě střely Abazaje a jeden průnik Haraldssona nám zatím utkání nabízí pouze pohled na přihrávající si Albánii, která se pomalým útokem dostává blíž k vápnu hostů.

27
    Thorsteinsson poslal k zemi domácího kapitána Bareho na pravé straně vápna.

28
    S přímým kopem si islandská obrana poradila.

29
    Po levé straně šel s míčem Mustafa, ale skvělý zákrok obrany ho o ně připravil.

30
    Abazaj si přímo ukázkově ve vzduchu zpracoval míč na pravé straně a vybojoval aut pro svůj tým.

31
    Albánie má už 65% držení míče, což dokazuje, že hosté si sem zatím přišli hlavně zaběhat.

32
    Ovšem z levé strany nacentroval do vápna Thorsteinsson a Island drží míč na svých kopačkách.

33
    Mustafu nyní zradilo zpracování a hosté mají autové vhazování.

34
    Fridjonsson skvěle vybojoval míč tělem a po chvíli se do střely opřel Einarsson, ale brankář i s nepříjemnou tečí jednoho z obránců míč vyrazil. Následuje rohový kop.

35
    Ovšem hra je přerušena, jelikož je na zemi kapitán domácího mužstva Bare, který se rozčiluje na rozhodčího proč nepískl faul.

36
    Nyní je ošetřován v zámezí a hra pokračuje.

37
    Magnusson dostal skvělou přihrávku do běhu, ale s následnou střelou si Selmani krásným zákrokem poradil. Navíc pomezní zvedá praporek a signalizuje ofsajdové postavení.

38
    Cekici byl faulován Fridrikssonem a Albánie bude mít přímý kop zhruba z třiceti metrů od Olafssonovy brány.

39
    S centrem z přímého kopu si poradil hlavou jeden z řad Islandu a hosté mohou založit novou akci.

40
    Albánie získala míč a drží ho na svých kopačkách.

41
    Krymi se s míčem nemazlil a z velké dálky vystřelil, ovšem ráně chybě jak přesnost tak razance a končí vedle brány. Následovat bude odkop Olafssona.

42
    Abazaj nezpracoval míč a hosté mají autové vhazování, které vhodí Fridriksson.

43
    Obrovská chyba domácího brankáře Selmaniho! Ten šel do centru, ale míč netrefil a jenom štěstí pro domácí, že míč byl dlouho ve vzduchu a Selmani se stačil vrátit do své brány, než přišla hlavička hráče Islandu.

44
    Haraldsson dojel Krymiho a může být rád, že Pavel Orel nevytáhl žlutou kartu, ale vyřešil to sním pouze domluvou.

45
    Thorsteinsson šel s míčem po levé straně, následně ho nahrál před vápno, kde byl Einarsson, ten posunul míč na Magnusson, ale jeho rána šla hodně vedle.

45+1
    Po pěkné kombinaci se ke střele z velkého úhlu dostal Abazaj, ale Olafsson vytáhl pěkný zákrok. Následovat bude rohový kop.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Islanďané drží míč na středu hřiště.

45+2
    Na levé straně ještě vybojoval aut Thorsteinsson.

45+3
    Ovšem k ohrožení brány se už nedostali.

45+3

První poločas nám toho moc nenabídl. Mohli jsme vidět velké držení míče Albánie, která má nyní ve statistikách 63% míče na svých kopačkách. Největší šance měl dvakrát Abazaj, ale ani jednou jeho střela neskončila mířící na bránu. Poté se do průniku dostal Haraldsson, ale gól nedal. Obrovská chyba brankáře Selmaniho rovněž nebyla potrestána a střela Abazaje na konci poločasu výsledek nezměnila. První poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začne přibližně v 20:04.

46

47
    Albánie hned od začátku šla do ofenzívy, ale aut budou mít hosté.

48
    Domácí mají aut na levé straně a opět drží míč.

50
    Míč vybojovali pro sebe hosté a drží ho na půli domácí Albánie.

51
    Krásně ale vybojoval míč zpátky jeden z obránců domácího týmu.

52
    Fridjonsson poslal na zem protihráče a dostává žlutou kartu.

53
    Centr z levé strany od Cekiciho si v pohodě chytil Olafsson.

55
    Domácí opět stále drží míč, ale nemají se kudy dostat blíž k bráně Olafssona.

56
    Zatím největší šanci zápasu měla teď na kopačkách domácí Albánie! Mustafa krásně posunul míč na rozběhnutého Abazaje, ale ten sám proti brankáři netrefil bránu!
    56.

57
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Cekici, přichází Doka.

58
    Ovšem u míče stále domácí.

59
    A znovu Abazaj, nyní se dostal k míči a vystřelil zpoza vápna, ovšem střela byla zblokována a následuje rohový kop pro domácí.

60
    Domácí zvyšují obrátky a chtějí rozhodnout utkání. Jejich držení míče je masivní.

61
    Doka krásně vybojoval rohový kop na pravé straně a Albánie může opět ohrozit bránu.

62
    Rohový kop zahrál Bare, ale střela se Cekovi nepodařila a dopředu mohou jít hosté.

63
    S rohovým kopem si poradil domácí brankář Selmani a vyrazil ho.

64
    Míč nyní drží hosté na vlastní polovině, ale píská se faul, když byl Krymim zfaulovaný Gudmundsson A.

65
    Einarsson se pokusil o střelu z dálky, která šla vedle.

66
    Abazaj se dostal k míči na levé straně, posunul si ho na střed, ale poté vystřelil nad bránu.

68
    Domácí zfaulovali hráče Islandu a ti budou mít přímý kop.

69
    Skvělý zahraný přímý kop Gudmundssona zlikvidoval parádním zákrokem Selmani!

71
    Gudmundsson A. nenahrál dobře a míč končí v rukavicích Selmanihio.

72
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Krymi, přichází Laci.

74
    Domácí budou mít aut potom co míč odkopl do zámezí Gudmundsson H.

75
    Abazaj málem prošel mezi dvěma obránci, kteří se nedohodli a upaloval by na bránu, ale zavadil o míč a nakonec si Islanďané poradili.

76
    A. Gudmundsson si vymodlil faul a hosté budou mít přímý kop z dobré pozice.

77
    I tentokrát předvádí Selmani parádní zákrok. Hosté budou mít rohový kop.

79
    Island se teď snaží něco vymyslet.

80
    A získal rohový kop.

81
    Tak to je škoda! Andresson hlavou našel Fridjonssona a ten dal gól, ale bohužel pro hosty první jmenovaný fauloval.

81
    Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Mustafa, přichází Hebaj.

82
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Fridjonsson, přichází Sigurgeirsson.
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Haraldsson, přichází Karlsson.

84
    Faul Ramadaniho a Island může dál pokračovat v menším tlaku, který si vypracoval v posledních minutách.

86
    Nepřesný centr Abazaje končí v rukavicích Olafssona.

87
    Abazaj nezpracoval míč nejlépe a ten končí v autu.

89
    Střela Sigurgeirssona skončila vysoko nad bránou Selmaniho.

90
    Faul hostů, po kterém ležel na zemi Ramadani.

90
    Sigurgeirsson se zachoval dost nesportovně a kopl do ležícího hráče! Není jiná možnost než červená karta.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+2
    Rohový kop pro Albánii.

90+3
    Ani jeden z hráčů domácích se nedostal ke střele, ale stále mají míč.

90+3
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Thorsteinsson, přichází Stafansson.

90+4
    I s dalším rohem si poradili hosté.

90+4

Zápas tedy skončil spravedlivou remízou. První poločas nám toho moc nenabídl. Mohli jsme vidět velké držení míče Albánie, která má nyní ve statistikách 63% míče na svých kopačkách. Největší šance měl dvakrát Abazaj, ale ani jednou jeho střela neskončila mířící na bránu. Poté se do průniku dostal Haraldsson, ale gól nedal. Obrovská chyba brankáře Selmaniho rovněž nebyla potrestána a střela Abazaje na konci poločasu výsledek nezměnila. Ve druhé půli se v 56. minutě dostal do obrovské šance Abazaj, ale sám před brankářem netrefil bránu. Poté se hra pořád střídala. V 90. minutě za hodně nesportovní kopnutí dostal červenou kartu Sigurgeirsson.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (21:00:37)