Michalovce – Šaľa 32:28 (kon.) | Hodonín – Bánovce 32:31 (kon.) | Most – Prešov 26:21 (kon.)
Olomouc – Písek 25:23 (kon.)
Iuventa Michalovce
32:28 (15:10)
HK Slovan Duslo Šaľa
Sobota 07.10.2017, 15:00MOL liga žien • 5. kolo

Nakoniec Šaľa dokázala znížiť náskok Michaloviec na rozdiel štyroch gólov, no to bolo pre dnešok všetko. O víťazstve domácich rozhodla najmä slabá časť Slovana od 18. do 24. minúty prvého polčasu. (16:25:40)

Koniec zápasu. (32:28)

60
    Hostky predsa len ešte skórovali, a to hneď dvakrát. (32:28)

60
    Hoci Duslo zostalo pri lopte, pískal sa útočný priestupok. Ešte je tu šanca na jeden, možno dva záverečné ataky. (32:26)

59
    Michalovce v útoku stratili loptu, Slovan protiútok nevyužil. (32:26)

58
    Šaľa znižuje na 26:32, do konca stretnutia zostávajú dve minúty a pár sekúnd. (32:26)

57
    Ak dá jeden tím gól, dá ho aj druhý. Domáce si už túto pozíciu postrážia. (32:25)

56
    Obrany oboch tímov sú už povoľnejšie, domáci diváci sa hrou bavia. (31:24)

55
    Stretnutia sa už dohráva, náskok siedmych gólov je takmer nemožné zmazať v tomto okamihu. (30:23)

53
    Na chvíľku zatlačili aj hostky, ktoré znížili stav stretnutia. (29:22)

51
    Michalovce späť s 9-gólovým náskokom. (28:19)

49
    Šala koriguje, no jej jej to málo platné. (27:19)

48
    Michalovčanky dnes určite vyhrajú, otázkou zostáva už iba finálne skóre. (27:18)

46
    Oddychový čas hostí. (25:18)

46
    Rozdiel je už sedemgólový. (25:18)

45
    Domácim to naopak sype, Slovan si dnes body z východu Slovenska asi neodnesie. (24:18)

44
    Hostkám teraz nič nevychádzalo, až nakoniec získali loptu a z rýchleho brejku znižujú na 18:23. (23:18)

42
    Iuventa sa ubránila a sama strelila dva góly. (23:17)

40
    Hostky opäť znižujú, tentokrát to je už iba o štyri presné zásahy. (21:17)

39
    Góly na oboch stranách, Michalovce majú zápas pod kontrolou. (21:16)

37
    Náskok domácich sa pohybuje stále na rozpätí piatich-šiestich gólov. (20:15)

35
    V piatej minúte druhého polčasu sme videli presný zásah na oboch stranách. (19:13)

34
    Dva góly v domácej sieti sú rýchlo zabudnuté, domáce kontrovali taktiež dvomi presnými zásahmi. (18:12)

33
    Duslo odviedlo výbornú prácu, Iuventa dvakrát po sebe pohorela v obrane. (16:12)

31
    Michalovce začínajú polčas dobrým spôsobom, náskok sa zvyšuje na rozdiel šiestich gólov. (16:10)

31
    Začal sa druhý polčas. (15:10)

30
    Prvý polčas sa skončil. (15:10)

30
    S prestávkovou sirénou prišla ešte jedna rana od domácej hráčky, gól to však už nebol. Jubilejný 15. presný zásah domácich prišiel ešte predtým. (15:10)

29
    Gólové hody sa striedajú s gólovým pôstom, tentokrát platí tá prvá možnosť. (14:10)

27
    Štyri minúty pred koncom polčasu sa skóre nemení, domáce vyhrávajú o štyri góly. (13:9)

25
    Šaľa konečne ukončila dlhý gólový pôst a rovno dvomi gólmi v jednej minúte znižuje na 9:13. (13:9)

24
    Gólové suchoty v posledných dvoch minútach, prvý polčas sa blíži ku koncu. (11:7)

22
    Šaľa sa výrazne trápi, posledný gól hostiek prišiel ešte v 17. minúte. (11:7)

21
    Desiaty gól vsietili domáce hráčky po dvadsiatich minútach hry. (10:7)

19
    Domáce hádzanárky predviedli dobrú dvojminútovku a upravujú skóre na 9:7. (9:7)

17
    Vyrovnané, Duslo Šaľa je späť v hre. (7:7)

15
    Dva presné zásahy od Michaloviec aj Šale, prehupli sme sa cez hranicu desiatich gólov v zápase. (7:6)

13
    Michalovčanky idú do vedenia, hostky sa netrafili už dobré štyri minúty. (5:4)

10
    Opäť sa hrá od začiatku, Iuventa vyrovnáva. (4:4)

6
    Domáce hráčky kontrujú gólom na 2:3. (2:3)

5
    Šaľa odskakuje na rozdiel dvoch gólov. (1:3)

4
    Na prvý gól sme čakali až do štvrtej minúte, presadili sa dokonca obidve družstvá. (1:1)

1
    Ospravedlňujeme sa, pre technické problémy momentálne nemáme informácie o priebehu zápasu. Veríme, že sa táto situácia čochvíľa zmení. Ďakujeme za pochopenie. (0:0)

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Duel dvoch slovenských mužstiev je aj súboj tabuľkových susedov. Iuvente patrí po štyroch kolách tretie miesto, oproti Šali majú Michalovce lepšie skóre, a to 139:131. Celok z východného Slovenska v minulom kole prvýkrát ochutnal trpkosť prehry, keď v Česku nestačil na Veselí, Michalovce prehrali 27:29. Predtým však prišli tri víťazstvá, postupne Michalovce zdolali Hodonín, Trenčín a aj Písek. Domáce hráčky sú favoritkami zápasu, ako to všetko dopadne zistíme až okolo 16:20.

Šaľa cestuje na východ republiky z pozície štvrtého mužstva tabuľky. Duslo prehralo iba jediný zápas, a to doma s Mostom 27:30. Zvyšné tri stretnutia Slovan vyhral, najprv si to odskákal Písek a v uplynulých dvoch kolách aj Veselí a Zlín. Napriek všetkému stávkové kancelárie posadili hostky zápasu do role outsidera. Skóre hádzanárok Šale je nasledovné – 111:93.

Vážení diváci, vitajte pri textovom priamom prenose zo zápasu piateho kola hádzanárskej MOL ligy žien. Dnes si vo vzájomnom dueli zmerajú sily Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa.

Stretnutie sa začne o 15:00.