CSKA Moskva – S.Moskva 3:1 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Riga sk 2:3 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Dinamo Riga
Sobota 07.10.2017, 17:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Slovan dnes predviedol koncert v podaní striel do priestoru bránky a napriek tomu si do tabuľky pripíše len jeden bod. Namiesto kolmých priamočiarych akcií Slovan ťahal puk do strán, Riga vždy stihla svoje rady sformovať a čo nevyriešila obrana hostí, to vyriešil gólman Jānis Kalniņš. Nový tréner belasých tak bude mať o čom premýšľať. Riga si berie z Bratislavy dva body za výhru po predĺžení a do tabuľky zaknihovala tretie tohto sezónne víťazstvo. Z Bratislavy sa s vami lúči Vladimír Korduliak. (19:46:24)

64:43 Nikolaj Žerdev - 2:3

64:43
    Dinamo Riga dalo gól!
    Ebert opäť nezmyselne ťahal puk vpred, Kašpar si ho pýtal na modrej, nedostal ho, Nick ho posunul Genowayovi, ten pred bránkovisko, kde stáli len hráči hostí a tak Stollery vysunul do brejku NIKOLAJA ŽERDEVA, ktorý z medzikružia urobil z Mazanca štatistu. Asistencia: Karl Stollery.

64:00
    Mikúš z vlastného pásma puk v individuálnej akcii potiahol až k bránkovisku, aj s jeho pukom si Kalniņš poradil a poslal ho späť do hry.
    63:11 Tomáš Hrnka vs. Jānis Kalniņš

63:11
    Hrnka nakorčuľoval s pukom na palici z ľavej strany až k bránkovisku, vystrelil pred Kalniņšom, ten puk vyrazil späť do hry a Tomáš v nájazde posunul jeho bránku.

62:36
    Řepík z pravého kruhu po ľade reklamná strela, Kalniņš puk poslal za svoju bránku.

61:56
    Kalniņš hasí situáciu vo svojom bránkovisku a puk belasých kryje pod svoju rukavicu.

61:18
    Riga vyrobila prečíslenie dva na jeden, do dráhy puku vložil hokejku Després, puk zblokoval na Mazanca, Marek ho poslal za svoju bránku.

60:21
    Riga sa previnila proti pravidlám ofsajdom na modrej, čiarový jej akciu musel zastaviť.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme gól nevideli a aj keď Slovan prestrieľal svojho súpera pomerom striel do priestoru bránky 13:10, celkom 48:27, ideme minimálne do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Domáci v plnom počte a Slovan vrhá svoje sily do útoku.

59:22
    Z pravého kruhu efektne vystrelil Krišjānis Rēdlihs, Mazanec puk vyrazil späť do hry a uchránil belasých od prehry.

58:37
    Mazanec puk lapil do lapačky, reklamnou strelou sa hostia k trom bodom nedopracujú.

58:27
    Riga zamkla domácich v pásme, zatiaľ jej Slovan palebný priestor neposkytol.

57:57
    Skalický poslal von z pásma druhý puk domácich, Slovan zbiera cenné sekundy v závere tretej tretiny.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 15. Viedenský (T. Voráček, Smoleňák), 39. Després – 20. Žerdev (Skvorcovs, Galvinš), 38. Stollery (Salmela, Kristo), 65. Žerdev (Stollery)

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Kožiak) – Després, Ebert, Barker, Meszároš (C), Švarný (A), Voráček, Bačík – Kašpar (A), Co. Genoway, Řepík – Smoleňák, Viedenský, Buchtele – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – Hlinka, Sádecký, Šerbatov
    HC Dinamo Riga: Kalniņš (Armalis) – Galviņš, K. Rēdlihs, Kristaps, Ališauskas, Stollery, Salmela, Pujacs (A) – Indrašis (C), Jevpalovs, Lipsbergs – Žerdev, Pavlovs, Skvorcovs – Razgals, McMillan, Kristo – M. Rēdlihs (A), Batņa, Kulda – Ģēģeris

Rozhodca: Gašilov, Belov – Kučava, Novikov

Diváci: 7.950