Pittsburgh – Buffalo 5:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 1:4 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 0:4 (kon.)

3. Ryan O'Rielly (BUF) 0+2 (04:04:26)

Pittsburgh v zápase proti Buffalu třikrát vedl o jednu branku a dvakrát o náskok přišel, ve třetí třetině se ale během rozmezí pouhých 39 sekund prosadili Phil Kessel a Jevgenij Malkin, který společně se Sidneym Crosbym zaznamenali shodně dva kanadské body za gól a asistenci, a zdálo se být po utkání. Jenže Sabres odvolali za stavu 5:2 brankáře a během poslední minuty se v rozmezí 22 sekund při hře bez brankáře prosadili Jacob Josefson a Evander Kane Buffalo zdramatizovala závěr fantastického a na góly bohatého zápasu, během posledních 20 sekund druhého vzájemného duelu už se mu ale vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 5 Buffalo 4.

59:40 Evander KANE - 5:4

59:40
    Sabres právě vstřelili branku!
    EVANDER KANE krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování překonal Anttiho Niemiho, který během 22 sekund inkasoval podruhé, a v závěru utkání sledujeme drama! Stav utkání: 5-4. Asistence: Jack Eichel.

59:38
    Evander Kane se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, Ian Cole ale jeho pokus zablokoval.
    59:18 Jacob JOSEFSON - 5:3

59:18
    Antti Niemi nedokázal udržet střelu Kylea Okposo z vrcholu mezikruží a v brankovišti dorazil puk do prázdné brány JACOB JOSEFSON, který skóroval při hře bez brankáře! Drama? Asistence: Kyle Okposo a Ryan O'Reilly.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:16
    Zach Bogosian se během pouhých pěti sekund dostal ke dvěma střelám, obě ale skončily na výstroji připraveného brankáře Penguins Anttiho Niemiho.

57:14
    Evander Kane zkoušel štěstí na pravém křídle, jeho pokus z vrcholu kruhu ale skončil v náručí Anttiho Niemiho, který má během posledních okamžiků napilno. Potřetí v zápase ale zatím neinkasoval.

57:01
    Další zákrok Anttiho Niemiho, který dobře zasáhl proti střele Zacha Bogosiana od modré čáry.

56:45
    Jack Eichel napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, po které Antti Niemi puk podržel.

55:24
    Tom Kuhnhackl vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Chad Johnson jeho pokus vyrazil.

53:26
    Penguins rychle otočili hru a v blízkosti levé tyče se ocitl ve skvělé šanci Sidney Crosby, Chad Johnson ovšem dokázal jeho zakončení bekhendem vytáhnout mimo! Skóre: 5-2.

53:18
    Ryan O'Rielly pálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následný pokus zamířil mimo.

52:44
    Sam Reinhart na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Olli Maatta jeho pokus úspěšně zablokoval.

52:10
    Kyle Okposo to během posledních okamžiků zápasů často bere na sebe a nyní tvrdě vypálil od modré čáry, pozorný Antti Niemi ale jeho táhlý pokus vyrazil mimo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:46
    Zach Bogosian na pravé straně vypálil od modré čáry a Antti Niemi má další úspěšný zákrok.

50:03
    Jacob Josefson se pokusil zaskočit Anttiho Niemiho střelou z ostrého úhlu. Brankář Pens připraven.

49:27
    Chad Johnson vyrazil střelu Jakea Guentzela, který v pravém kruhu vystřelil zápěstím.

48:50
    A další střela Sabres, o kterou se postaral v blízkosti levé tyče Kyle Okposo. Puk skončil mimo.

48:45
    Cody Goloubef vzápětí pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Antti Niemi puk vyrazil.

48:29
    Kyle Okposo se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, Antti Niemi ho ale vychytal!

47:53
    Nathan Beaulieu mohl rychle snížit, jeho střelu z levého kruhu ale zablokoval Bryan Rust.
    47:00 Jevgenij MALKIN - 5:2

47:00
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN si najel na krásnou diagonální přihrávku Phila Kessela z pravého kruhu pro vhazování a na vzdálenější levé tyči puk usměrnil z blízkosti do prázdné brány! Penguins využili druhou přesilovou hru v zápase a během pouhých 39 sekund vstřelili dva góly – 5:2! Asistence: Phil Kessel a Jake Guentzel.

46:30
    Benoit Pouliot podrazil Olliho Maattu a Penguins si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
    46:21 Phil KESSEL - 4:2

46:21
    PHIL KESSEL si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku Jevgenije Malkina a z blízkosti střelou zápěstím zamířil k bližší pravé tyči! Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.

45:52
    Scott Wilson měl na holi další dobrou šanci, když se v blízkosti pravé tyče snažil Chada Johnsona překonat střelou zápěstím, jenže ve své snaze neuspěl a brankář Sabres připsal dobrý zákrok!

45:20
    Puk byl přizvednut do hlediště a vhazovalo se ve středním pásmu. Penguins vedou těsně 3:2.

44:56
    Olli Maatta rozehrával zpoza vlastní brány, za kterou byl tvrdě ale čistě dohrán Evanderem Kanem.

44:34
    Justin Bailey převzal puk a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vystřelil zápěstím, jeho střela ale neměla dostatečně dobré parametry na to, aby Anttiho Niemiho překonala.

44:19
    Ian Cole na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Chad Johnson podržel.

43:18
    Scott Wilson se v blízkosti pravé tyče snažil nadvakrát procedit puk za záda Chada Johnsona, ani v jednom případě na něj ale nevyzrál! Fantastický dvojitý zákrok!

42:34
    Jack Eichel zkusil vyrovnat taktéž střelou z pravého kruhu, jeho pokus ale zablokoval Brian Dumoulin.

40:27
    Ryan O'Rielly vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Antti Niemi si připsal po přestávce první zákrok.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:54.

I vstup do druhé části vyšel lépe Penguins, kterým po necelých čtyřech minutách vrátil vedení kapitán Sidney Crosby, na jehož gól odpověděl v polovině utkání Nicolas Deslauriers. Sabres znovu odpověděli na úder obhájce titulu a už to vypadalo, že se do třetí třetiny bude vstupovat za nerozhodného stavu, jenže přesně minutu před koncem druhé třetiny poslal Pittsburgh potřetí v zápase do vedení Justin Schultz. Sledujeme zajímavou bitvu. Skóre po druhé třetině. Pittsburgh Penguins 3 Buffalo Sabres 2.

40:00
    39:00 Justin SCHULTZ - 3:2

39:00
    JUSTIN SCHULTZ na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl po krásné přihrávce Briana Dumoulina přes šířku útočného pásma bez přípravy k jedovaté střele s příklepem, která nad pravým ramenem Chada Johnsona zamířila do bližšího levého horního rohu brány! Penguins potřetí v zápase vedou, když skórovali minutu před druhou sirénou v početní převaze. Asistence: Brian Dumoulin a Conor Sheary.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

37:30
    Kapitán Sidney Crosby si v přesilové hře najel skvěle před bránu a bekhendem se snažil vstřelit svůj druhý gól v utkání, Chad Johnson byl ale proti a po skvělém zákroku hru přerušil!

37:05
    Rozhodčí znovu vylučovali za držení poté, co Nicolas Deslauriers fauloval Carla Hagelina.

36:29
    Justin Schultz tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Chad Johnson si po dlouhé době připsal zákrok, když puk úspěšně vyrazil mimo tři tyče.

36:03
    Evander Kane se v závěru první třetiny pustil do potyčky s Ryanem Reavesem a oba borci dostali dvě plus dvě minuty za hrubost. Hraje se ve hře 4 na 4.

34:34
    Sam Reinhart se ocitl před bránou v obrovské šanci a během přesilové hry mohl otočit vývoj zápasu na stranu Sabres, jenže Penguins podržel dalším úžasným zákrokem Antti Niemi!

33:44
    Brian Dumoulin zastavil nedovoleně Johana Larssona a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
    33:37 Nicolas DESLAURIERS - 2:2

33:37
    Johan Larsson na pravém křídle u hrazení zachytil rozehrávku Penguins a nahodil puk před bránu, kde se rychle zorientoval NICOLAS DESLAURIERS a usměrnil puk k bližší pravé tyči! Sabres sice nevyužili přesilovou hru, krátce po ní ale vyrovnali na 2:2! Asistence: Johan Larsson.

33:13
    A další zákrok Anttiho Niemiho. Na levém křídle pálil od modré čáry prudce Zach Bogosian.

32:52
    Vzápětí z vrcholu levého kruhu pro vhazování pálil Zemgus Girgensons, jehož pokus Antti Niemi vyrazil.

32:46
    Evander Kane vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Antti Niemi jeho střelu z úhlu vyrazil.

31:42
    Sam Reinhart se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Antti Niemi předvedl fantastický zákrok, když puk mířící za jeho brány vytěsnil do ochranné sítě! Pens stále vedou 2:1.

31:18
    Jack Eichel ihned po vhazování vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

31:11
    Bryan Rust fauloval Nathana Beaulieua a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra Sabres.

31:06
    Zach Bogosian na pravém křídle vypálil prudce od modré čáry a Antti Niemi byl donucen k zákroku.

30:31
    Po krátké komerční přestávce se opět hraje a Zach Bogosian tvrdě dohrál Matta Hunwicka.

30:24
    Puk byl znovu sražen na střídačku a hra byla přerušena. Penguins vedou nad Sabres těsně 2:1.

29:38
    Olli Maatta napřáhl od modré čáry k prudké střele, která zasvištěla vedle brány Chada Johnsona.

29:19
    Sražený kotouč skončil na střídačce jednoho z týmů a vhazovalo se ve středním pásmu.

29:11
    Jacob Josefson zkusil vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, kterou zablokoval Kris Letang.

26:38
    Evander Kane se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, ani nadvakrát ale Anttiho Niemiho nepřekonal! Fantastický dvojitý zákrok!

25:42
    Bryan Rust napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, po které Chad Johnson ukryl puk ve své výstroji a přerušil hru.

24:24
    Benoit Pouliot napřáhl v levém kruhu k prudké střele s příklepem, Antti Niemi ji ale vyrazil.
    23:23 Sidney CROSBY - 2:1

23:23
    Chad Johnson dobře zasáhl proti střele Conora Shearyho z pravého kruhu na přední tyči levým betonem, kterým zastavil i dorážku SIDNEYHO CROSBYHO, kapitán se ale vzápětí dostal ještě k jedné dorážce a na druhý pokus už brankáře Sabres překonal mezi betony a vrátil svému týmu zpět ztracené vedení. Skóre: 2-1. Asistence: Conor Sheary a Jake Guentzel.

23:21
    Conor Sheary po zablokované střele Jakea Guentzela v blízkosti pravé tyče vystřelil bekhendem, Chad Johnson byl ale pozorný a puk vyrazil mimo! První šance po přestávce.

22:30
    Penguins se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrátila zpět před Anttiho Niemiho.

21:38
    Justin Schultz vzápětí pálil z pravého kruhu pro vhazování, kde jeho pokus zablokoval Taylor Fedun.

21:29
    Na opačné straně ledové plochy vypálil na pravém křídle zápěstím od modré čáry Justin Schultz, ani on se ale mezi střelce nezapsal. Chad Johnson jeho projektil vyrazil mimo.

21:04
    Kyle Okposo vypálil od modré čáry a Antti Niemi jeho táhlou střelu zápěstím ukryl v náručí.

20:41
    Antti Niemi po nahození Sabres vyjel za svou bránu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, což se mu úplně nepodařilo. Hosté z Buffala se ale ke střele nedostali.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 1:59.

Pittsburgh vykročil do druhého vzájemného zápasu proti Buffalu v předsezónní části NHL skvěle a již po necelých třech minutách se prosadil Jake Guentzel, který skóroval v čase 2:34. Za tři minuty a dvacet sekund ale bylo srovnáno, když se krásnou střelou zápěstím prosadil Victor Antipin. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 1 Buffalo Sabres 1.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:38
    Antti Niemi si připsal v rychlém sledu dva těžké zákroky, když nejprve vyrazil střelu Zacha Bogosiana od modré čáry a poté pokus Evandera Kanea z vrcholu levého kruhu pro vhazování! Obě střely od sebe dělilo 5 sekund.

17:23
    Benoit Pouliot na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Antti Niemi puk podržel ve své výstroji.

16:24
    Jake Guentzel se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže ji z blízkosti trestuhodně minul!

15:28
    Bryan Rust ze středního pásma napálil puk směrem na bránu Sabres, jenže ji minul.

15:19
    Justin Bailey na levém křídle od modré čáry bekhendem nahodil puk směrem na bránu a Antti Niemi byl donucen k zákroku, během něhož kotouč vyrazil mimo.

14:18
    Sidney Crosby se krásně protáhl před bránu a zvolil zakončení bekhendem, fantastický Chad Johnson ale dokázal zakročit a puk vytáhnout mimo tyče své brány! Obrovská příležitost.

14:15
    Zpět na opačnou stranu, kde Kris Letang tvrdě vypálil od modré čáry s příklepem a Chad Johnson jeho pokus kryl.

13:37
    Jacob Josefson po rychlém protiútoku podél střídaček napřáhl ke střele, po které musel Antti Niemi zasahovat. Situaci ale zvládl a puk úspěšně vyrazil mimo tři tyče.

13:30
    Phil Kessel se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Chad Johnson ale jeho pokus výborně vyrazil! Sabres přečkali kritický okamžik.

13:16
    Johan Larsson dostal před komerční přestávkou dvě minuty za držení a Penguins si po ní zahrají první přesilovou hru zápasu, během které mohou získat zpět ztracené vedení.

12:38
    Olli Maatta mohl vrátit Penguins vedení střelou z pravého kruhu, Justin Bailey ji ovšem zablokoval.

11:57
    Zemgus Girgensons pro změnu zakončoval bekhendem v pravém kruhu pro vhazování, výsledek byl stejný.

11:16
    Jack Eichel na levém křídle vypálit z ostrého úhlu bekhendem a připravený Antti Niemi puk vytěsnil mimo.

11:12
    Střetnutí je zatím vyrovnané po všech stránkách. Pittsburgh zaznamenal pět střel na bránu, zatímco Buffalo čtyři.

09:53
    Olli Maatta zkusil na levém křídle vypálit z prostoru mezi kruhem a modrou čárou, jeho pokus ale zablokoval Justin Bailey.

09:10
    Kris Letang odvedl v obranném pásmu Penguins dobrou práci, když získal puk a vyhodil ho tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Zatím sledujeme velice plynulý hokej bez vyloučení.

08:34
    Na opačné straně ze stejného prostoru jako před pár okamžiky Evander Kane pálil z pravé strany samotný Ian Cole, jehož pokus Chad Johnson podržel ve své výstroji. Hra přerušena.

08:24
    Evander Kane zkusil na levém křídle vypálit z prostoru mezi kruhem pro vhazování a útočnou modrou čárou, do jeho střely se ale dobře postavil obránce Ian Cole a puk zastavil.

07:14
    Greg McKegg se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, Chad Johnson ale puk vyrazil mimo.
    05:54 Victor ANTIPIN - 1:1

05:54
    VICTOR ANTIPIN si najel na vrcholu pravého kruhu na přihrávku Zemguse Girgensonse z levé strany útočného pásma a krásnou střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější levé tyči, od které se puk odrazil do sítě! Penguins se z vedení příliš dlouho neradovali a začínáme od "nuly" – 1:1. Asistence: Zemgus Girgensons a Ryan O'Reilly.

05:08
    Conor Sheary si před pár okamžiky připsal asistenci a nyní mohl skórovat, jeho střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale byla nepřesná a bránu Sabres minula.
    02:34 Jake GUENTZEL - 1:0

02:34
    Sidney Crosby z mezikruží střelou zápěstím zamířil nad bránu, za kterou vybojoval kotouč Conor Sheary a přihrál do levého kruhu kapitánovi Penguins, který krásnou bekhendovou žabičkou našel na vzdálenější pravé tyči JAKEA GUENTZELA, a ten z blízkosti a úhlu poslal puk do odkryté brány! Pens vedou 1:0! Asistence: Sidney Crosby a Conor Sheary.

02:12
    Další střela Sabres přišla z levého kruhu pro vhazování, Antti Niemi byl ale připravený a puk ukryl v náručí.

01:32
    Justin Bailey se v blízkosti levé tyče ocitl po krásném přečíslení dva na jednoho ve velké šanci, Antti Niemi ale dokázal kopírovat jeho pohyb a pravým betonem puk fantasticky vyrazil!

01:02
    Antti Niemi si připsal v rychlém sledu dva skvělé zákroky, když zasáhl proti střele Sabres z mezikruží a poté z blízkosti levé tyče!

00:41
    Další zakázané uvolnění a přerušení hry. Tentokrát kvůli zakázanému uvolnění na straně Penguins.

00:29
    Brian Dumoulin napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která byla tečována a skončila vedle levé tyče.

00:15
    Po pouhých patnácti sekundách se poprvé přerušovalo. Sabres vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

00:01
    Jack Eichel se postavil na vhazování proti Sidneymu Crosbymu, který byl úspěšnější. Utkání bylo zahájeno!

00:01

V sestavě Penguins se dnes představí kapitán Sidney Crosby a ruský kanonýr Jevgenij Malkin, zatímco na opačné straně nechybí Jack Eichel a nová posila z Minnesoty útočník Jason Pominville. V utkání nechybí česká stopa, kterou je čároví rozhodčí Libor Suchánek.

Pittsburgh Penguins: Niemi (Murray) – Dumoulin, Letang, Maatta, Schultz, Hunwick (A), Cole – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Kuhnhackl, McKegg, Rust – Wilson, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Beaulieu, Bogosian, Falk, Goloubef, Antipin, Fedun – Girgensons, O'Reilly (A), Okposo – Kane, Eichel, Pominville – Pouliot, Reinhart, Bailey – Deslauriers, Josefson, Larsson. Hlavní trenér: Phil Housley.

Rozhodčí: Chris Lee, Ghislain Hebert. Čároví: Shandor Alphonso, Libor Suchánek.

Pittsburgh se v předsezónní části NHL 2017/18 ve čtvrtek v noci potřetí představí v domácí PPG Paints Areně, kde má zatím vyrovnanou bilanci, když po výhře nad Detroitem 6:5 po prodloužení naposledy podlehl před svými fanoušky 1:4 St. Louis. Dalším soupeřem Penguins bude Buffalo, které v normální hrací době nedokázalo ještě vyhrát, když jedinou výhru během úvodních čtyř zápasů zaznamenalo po prodloužení právě proti Pittsburghu (4:3 po prodl.).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 3. Guentzel (Crosby, Sheary), 24. Crosby (Sheary, Guentzel), 39. Schultz (Dumoulin, Sheary), 47. Kessel (Malkin, Hagelin), 47. Malkin (Kessel, Guentzel) – 6. Antipin (Girgensons, O'Reilly), 34. Deslauriers (Larsson), 60. Josefson (Okposo, O'Reilly), 60. Kane (Eichel)

Rozhodca: Chris Lee, Ghislain Hebert. Čároví: Shandor Alphonso, Libor Suchánek

Diváci: 17693