25 25 21 25
cz Nedeľa 24.09.2017, 18:05ME - ženy • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:0
    Po klíčové sobotní výhře nad Belgií zakončí české volejbalistky základní skupinu na mistrovství Evropy v Ázerbajdžánu utkáním proti Nizozemkám, které budou v utkání plnit roli výrazných favoritek.

0:0
    Nizozemky v sobotním utkání prohrály se Srbkami a zahrají si proti Češkám o postup z druhého místa skupiny do playoff nebo-li předkola, které bude předcházet čtvrtfinálovým zápasům, do nichž přímo postoupí jen vítězové čtyř skupin.

0:0
    Češky po úvodní porážce se Srbkami dokázaly skvělým výkonem v koncovkách setů otočit utkání s Belgičankami a vybojovaly klíčovou výhru, která je posunula do bojů do čtvrtfinále. Bez ohledu na výsledek posledního utkání si tam zahrají s některým z celků skupiny B o postup mezi nejlepší osmičku na turnaji.

0:0
    V posledních pěti zápasech české volejbalistky Nizozemkám podlehly, letos v baráži kvalifikace na mistrovství světa pak poněkud jednoznačně 0:3. Poslední vítězství nad Nizozemskem se datuje do roku 2012, kdy Češky vyhrály čtyřikrát z pěti duelů v Evropské lize. Tam však Nizozemky nenastupovaly v nejsilnějších sestavách jako je tomu na velkých turnajích typu evropského šampionátu.

0:0
    V nedělním utkání tak jde především o to, který z týmů postoupí z druhého místa. Ten pak vyzve třetí tým ze skupiny B. Poražený vyzve druhý tým skupiny B a v případném čtvrtfinále znovu Srbky.

0:0
    Kdo se tak chce vyhnout Srbkám a zahrát si v případném čtvrtfinále s vítězkami zápasu mezi Chorvatskem a Itálií, ten musí dnes zvítězit.

0:0

Česko: Kossányiová, Kohoutová, Kocmanová-Havličková, Nachmilnerová, Purchartová, Valková, Mlejnková, Strušková, Havelková, Vincourová, Kojdová, Toufarová – Dostálová, Vaňková

Nizozemsko: Stoltenborgová, Belienová, Plaková, De Kruijfová, Balkesteinová, Slöetjesová, Buijsová, Dijkemaová, Jasperová, Daalderopová, Polderová, Koolhaasová – Knipová, Schootová

Rozhodčí: Eldar Zulfugarov (AZE), Daniele Rapisarda (ITA).

0:0
    Halou zní hymny obou týmů.

0:0

0:0
    Úvodní servis obstarají české volejbalistky.

1:0
    A začínají výborně, získávají úvodní bod zápasu.

1:1
    Andrea Kossányiová, která v sobotu řádila na servisu, tentokrát začíná na podání chybou, když trefuje síť.

1:2
    Přímý bod Nizozemky Koolhaasové z podání.

2:2
    Havlíčková se vyšroubovala do vzduchu na křídle a ránou do diagonály srovnává stav.

2:3
    Slöetjesová boduje. O ní se budou dnes Nizozemky hodně opírat.

3:3
    Havlíčková podruhé v utkání úspěšně zaútočila.

4:3
    Česká obrana zvládla nizozemský útok a Češky následně nadvakrát složily míč. Strušková z jednonožky na pravém křídle propálila blok.

4:4
    Sloetjesová se prosadila středem sítě.

4:5
    Přímý bod ze servisu zaznamenala Buijsová.

5:5
    Následně kazí servis.

5:6
    Technické zakončení Belienové, která se hodně natáhla a přehodila český blok.

6:6
    Nizozemky kazí podání.

6:7
    Chytré a šikovné zakončení Balkesteinové, která lehce klepla do míče a obhodila blok.

6:8
    Nizozemky odskakují do dvoubodového vedení.

6:8
    Technický time-out.

7:8
    Nachmilnerová se z pravé strany neprosadila, ale míč zůstal v držení Češek. Druhou šanci proměnila Kossányiová z levého křídla.

7:9
    Slötjesová útočí z jakékoliv pozice u sítě. Tentokrát se prosadila z levého křídla.

7:10
    Češky nezakončily výměnu a s míčem si následně poradily Nizozemky, které zvyšují své vedení.

8:10
    Technická chyba a dvojdotek jedné z nizozemských hráček.

8:11
    Havlíčková nedokázala vybrat útok Buijsové.

9:11
    Útok Buijsové křížem dopadl do těsného autu.

10:11
    Chyba na středu sítě na straně Nizozemek. Hodně nízkou přihrávku nedokázala Belienová dostat přes pásku.

10:12
    Nizozemky však nepovolují srovnání skóre a v další výměně úspěšně zakončují.

11:12
    Havlíčková vytloukla nizozemský blok.

11:13
    Úspěšná byla i Buijsová, která si pomohla o český blok.

12:13
    Nizozemky se sice ubránily útoku soupeřek, ale následně se samy nechaly nachytat na bloku Havelkové, která srazila míč na nizozemskou polovinu.

12:14
    Sloetjesová zakončila nekompromisně po náběhu z druhé vlny.

13:14
    Prudký útok Havelkové se odrazil od nizozemských polařek mimo jejich dosah.

13:14
    Nizozemský útok skončil v autu, ale hráčky Oranjes okamžitě protestovaly a dožadují se teče českého bloku.

13:15
    A video jim dává za pravdu.

14:15
    Dělovka Havlíčkové do zadního pole spadla do volného prostoru.

15:15
    Přímý bod ze servisu Vincourové a je vyrovnáno!

15:16
    Havelková nedokázala zvednout útok Nizozemek.

15:16

16:16
    Dle posouzení videa se Nizozemky dotkly míče nad sítí a bod jde na stranu českého týmu.

17:16
    Kossányiová trefila přímý bod ze servisu! Češky jdou do vedení!

17:17
    Sloetjesová vytloukla český blok.

17:18
    Delší výměna, při níž se Nachmilnerové nepodařilo nadvakrát zakončit. Naopak Nizozemky se nemýlily.

17:18
    A je tu opět video. Český útok skončil v autu, ale zkoumat se bude teč.

18:18
    Nizozemský blok se dotkl míče a bod jde znovu na českou stranu. Rozhodčí dnes teče bloků nějak přehlížejí.

18:19
    Ve velké výšce se prosadila Buijsová.

19:19
    Napoprvé Knipová dokázala vybrat český útok. Nizozemky však musely jen odevzdat míč, protože si v těžké situaci nepřihrály. Druhý český útok už končí bodem.

19:20
    Plaková se vyšvihla na křídle nad síť a zakončila.

19:21
    Přímý bod Nizozemek přivádí první sadu do koncovky.

19:21
    Česká lavička si bere time-out.

20:21
    Úspěšný útok z levého křídla přináší českému týmu dvacátý bod.

20:22
    Plakové se nadvakrát podařilo český blok vytlouct.

21:22
    Kossányiová rovněž vytlouká blok soupeřek.

21:23
    Plaková dostává jednu přihrávku za druhou a dokáže je zužitkovávat.

21:23
    Oddechový čas českého týmu.

21:24
    Havlíčková neprostřelila blok Koolhaasové a Nizozemky mají tři setboly.

21:25
    České volejbalistky měly možnost dvakrát zaútočit, ale Nachmilnerová ani Kossányiová míč nesložily. Naopak Nizozemky po dobré obraně předvedly i úspěšný útok a vyhrály úvodní set!

21:25
    První set skončil.

0:0
    Češky se rozhodně nemusí za výkon v prvním setu stydět. V duelu s vicemistryněmi Evropy a čtvrtými z posledního mistrovství světa dlouho hrály vyrovnanou partii a trochu smolně jim utekla až koncovka. Ve druhé sadě bude rozhodně na čem stavět.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Tuhá bitva hned v první výměně druhého setu. Dobývání nizozemské poloviny nakonec zvládla Havelková.

1:1
    Tentokrát Havelková neprostřelila nizozemský trojblok.

1:2
    Sloetjesová vytloukla české bloky.

1:3
    Příjem Češek se nepovedl. Míč odletěl nad síť, kde ho zatloukla Belienová.

2:3
    Česká obrana v této výměně zářila, ubránila čtyři nizozemské útoky, a když se Češky konečně dostaly k míči, tak ho Kossányiová úspěšně zasmečovala.

2:4
    Útok Havelkové odlétl daleko do autu.

2:5
    Sloetjesová trefila přímý bod ze servisu.

2:5
    Oddechový čas české lavičky.

2:6
    V dlouhé výměně měly Češky své šance, ale nedokázaly zakončit ani klasické útoky, ani překvapivý útok na druhou přes od Vincourové. Nakonec samy berou bod.

3:6
    Rána Struškové se ujala.

3:7
    Oblouček Bujsové se České obraně vybrat nepovedl.

4:7
    Smeč Buijsové skončila v zámezí.

4:8
    Balkesteinová vytloukla český blok na levé straně.

4:8

4:9
    Havlíčková útok po lajně neproměnila. Nizozemky se ubránily a následně si poradily s útokem.

5:9
    Purchartová vyzrála na nizozemské bloky na středu sítě.

5:10
    Destruktivní útok Sloetjesové nebyl v silách českých volejbalistek vybrat.

5:11
    Špatný český příjem znamená navýšení nizozemského náskoku.

6:11
    Mlejnková přišla dnes poprvé na hřiště a hned se prosadila při útoku z pravého křídla.

7:11
    Přímý bod ze servisu Mlejnkové! Výtečné střídání českého týmu.

7:12
    Vzápětí přichází servis do sítě.

7:13
    Dvakrát se Nizozemky ubránily a třetí útok z ruky Havelkové ulétl do autu.

7:13
    Time-out českého týmu.

7:14
    Sloetjesová využila teče českého bloku k bodu.

7:15
    Přímý bod nizozemského týmu.

7:16
    Nizozemky získávají čtvrtý bod v řadě, Češky se dostaly do útlumu. Pomoci by jim snad mohl technický oddechový čas.

8:16
    Podařilo se zastavit šňůru Nizozemek. Úspěšný útok do diagonály předvedla Havlíčková.

9:16
    Po ubránění se dokázala Strušková zakončit útok.

10:16
    I mistr tesař se někdy utne. Koolhaasová smečuje jen do sítě.

10:17
    Tříbodovou českou šňůru ukončila Buijsová.

10:18
    Struškovou zablokoval nizozemský dvojblok.

11:18
    Češky potřebují druhý set především dohrát a chytit tempo před třetí sadou.

12:18
    Vydřená výměna, kterou přetavila v bod Valková.

13:18
    Výborná česká obrana získala téměř ztracený míč, čehož využila k bodovému obloučku Toufarová.

13:19
    Buijsová z obrovské výšky zakončila do zadního pole.

13:20
    Asi nejdelší výměna zápasu končí bodem pro Nizozemsko po útoku Plakové, které to v průběhu dvakrát nevyšlo, ale napotřetí už vytloukla český blok.

13:21
    Přímý bod ze servisu Stoltenborgové.

13:22
    Smeč z české strany sítě skončila daleko v autu.

14:22
    Toufarové útok tentokrát byl tečovaný nizozemským blokem.

14:23
    Plaková chodí na hřiště v koncovkách setů a bere na sebe velký díl zodpovědnosti za úspěšné dokončení setu. Znovu úspěšně útočí.

14:24
    Chyba v českém útoku, míč zamířil mimo.

15:24
    Nečistá nahrávka nizozemského týmu.

15:25
    Předlouhou výměnu ukončila úspěšným vytlučením bloků Celeste Plaková!

15:25
    Druhý set skončil.

0:0
    Po velmi dobrém výkonu v prvním setu přišlo spíš trápení v sadě druhé. V ní Nizozemky potvrdily jednoznačně svou roli favoritek a udělily Češkám debakl o deset bodů.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Třetí set přináší velké změny v české sestavě. A první bod jde na nizozemskou stranu.

0:2
    Koolhaasová trefuje přímý bod ze servisu.

1:2
    Toufarové rána nebyla nizozemskými polařkami vybrána.

2:2
    Další úspěšný český útok. Mlejnková zužitkovala přihrávku Valkové.

2:3
    Belienová na středu sítě dokázala úspěšně zaútočit.

3:3
    Nizozemky kazí servis.

4:3
    Výborná hra v obraně a následně kvalitní útok znamená po delší době český tým v dílčím vedení.

4:4
    Buijsová z těžké pozice a po nepřesné přihrávce přeci jen dokázala zabodovat.

5:4
    Valková byla nad sítí úspěšnější než její soupeřka.

5:5
    Ulívka Belienové dopadá na zem.

5:6
    Balkesteinová příliš často neútočí, ale když už, tak se většinou nemýlí. Stejně jako nyní na levém křídle.

6:6
    Havelková úspěšně smečuje.

7:6
    Jedna z nejdelších výměn zápasu. Oba týmy se dlouho nemohly útočně prosadit, obrany pracovaly na jedničku. A dobře pracovala nizozemská obrana i proti Havelkové, která ale nakonec využila bloku k útoku.

7:7
    Český trojblok nezastavil Buijsovou.

8:7
    Teď už Purchartová na bloku boduje! Zastavila Sloetjesovou.

8:7

9:7
    České volejbalistky se oproti druhému setu velmi zlepšily a bojují o zdramatizování zápasu. Zvyšují náskok.

9:8
    Teď se Nizozemkám podařilo zabodovat a trochu vzít vítr z plachet českého týmu.

10:8
    Vzápětí ale kazí servis.

11:8
    Naopak Havelková servisem trefuje přímý bod!

11:9
    Koolhaasová využila nízkou přihrávku na středu sítě.

12:9
    Toufarová trefila smeč podél lajny do pole.

12:10
    Buijsová zaútočila do diagonály a nedala českému příjmu šanci vybrat míč.

13:10
    Mlejnková úspěšně zakončuje útok.

13:11
    Chyba na českém servisu. To vyplývá z riskantních podání za účelem znepříjemnit Nizozemkám příjem.

13:12
    Nizozemky mírně stahují svou ztrátu.

14:12
    Mlejnkové útok se odrazil od nizozemské polařky mimo hřiště.

14:13
    Míč z české strany skončil v zámezí, což potvrdilo i video.

15:13
    Češky ztrátují, což jim momentálně vyhovuje nejvíce.

15:14
    Plaková vyzrála nad sítí na českou obranu.

16:14
    Havelková obhodila nizozemský blok a získává důležitý bod!

16:14

17:14
    Nizozemky posílají míč do autu bez české teče.

17:15
    Valková odpálila servis do autu.

18:15
    Dlouhou výměnu zakončila křižným útokem z pravého křídla Toufarová.

18:16
    Nizozemky se drží relativně na dostřel, ale stále s odstupem, který se jim nedaří smazat.

19:16
    A nesmažou ho ani nyní. Bod českého týmu.

20:16
    Kohoutová trefuje přímý bod!

20:16
    Nizozemsko si bere oddechový čas.

21:16
    Dost možná klíčová výměna, ve které obrana nepustila míč na svou polovinu a nakonec úspěšně zablokovala Sloetjesovou!

21:18
    Bude se zkoumat video a dopad míče českého útoku do zadního pole.

22:18
    Míč byl ve hřišti, bod pro Češky.

22:19
    Bude to ještě bitva, hra se dost kouskuje a Nizozemky nyní snižují stav.

22:20
    Strušková měla šanci zakončit z první poté, co míč doletěl po příjmu soupeřek nad síť, ale nechala se zablokovat.

23:20
    Mlejnková vytloukla nizozemský blok a výhra ve třetím setu je hodně blízko.

23:21
    Nizozemky zužitkovaly svůj útok po českém servisu.

24:21
    Havelková vytloukla nizozemské bloky a vybojovala tři setboly!

25:21
    Výborná česká obrana ubojovala soupeřky, Sloetjesová na středu sítě nakonec poslala míč do autu! Češky vyhrály třetí set.

25:21
    Třetí set skončil.

0:0
    České volejbalistky našly své tempo a po pokažené druhé sadě se dokázaly zvednout. Obrana pracovala výborně, útok byl přesnější než ten nizozemský a dvakrát si české hráčky pomohly i servisem v důležitých okamžicích, kdy dokázaly uskočit svým soupeřkám.

0:0
    Začal čtvrtý set.

1:0
    Čtvrtý set dokázaly začít Češky ziskem bodu!

2:0
    Purchartová trefuje přímý bod ze servisu!

3:0
    Sloetjesová poslala smeč do autu. Výborný začátek.

3:1
    Buijsová zaznamenala první nizozemský bod ve čtvrtém setu.

4:1
    Češky hrají uvolněně a je to vidět i v útoku, kde se dokáží prosadit i přes nepříjemně blokující Koolhaasovou.

4:2
    Belienová se prosadila.

4:3
    Mlejnkové se příliš nepodařil útok a míč nakonec skončil v síti.

4:4
    Video zkoumalo dotyk nizozemského bloku, který ale nebyl a Mlejnková tak poslala míč do autu bez teče.

4:5
    Nizozemky obrací vývoj čtvrtého setu a čtvrtým bodem v řadě se dostávají do vedení.

4:6
    Menší herní krize českého týmu pokračuje. Mlejnková se v útoku neprosadila, naopak Nizozemky ano.

5:6
    Sloetjesová poslala servis do autu.

6:6
    Mlejnková trefila přímý bod z podání! Skvělý servis těsně za síť.

7:6
    Sloetjesová napálila míč do sítě a její chyba vrací Češky do vedení.

8:6
    Výtečný blok českého týmu! Havelková v jednobloku nachytala Belienovou.

8:6

9:6
    Český tým opět předvedl perfektní obranu a náskok se navyšuje.

9:7
    Mlejnková po sérii bodů pokazila servis.

10:7
    Strušková napálila prudký míč, který nizozemský příjel nevybral.

11:7
    Strušková trefuje přímý bod a na průběžný stav se opět dívá skvěle. Češky dostávají soupeřky pod tlak.

12:7
    Skvělý servis Struškové a špatná rozehrávka Holanďanek. Pětibodový rozdíl ve skóre.

12:8
    Balkesteinová si seběhla na střed a dostala míč do zadního pole.

13:8
    Technické zakončení Toufarové.

13:9
    Špatný nizozemský příjem nebyl využit! Míč zadarmo pro Češky přinesl šanci Havelkové, která ale poslala míč do autu.

13:10
    Koolhaasová středem sítě dostala míč na zem.

14:10
    Servis Nizozemska končí v bočním autu.

14:11
    Sloetjesová se po delší době prosadila nad sítí.

15:11
    Balkesteinová kazí servis.

15:12
    Do autu poslala servis i Purchartová.

15:13
    Skvělý servis Koolhaasové přináší bod Nizozemkám.

15:13

16:13
    I přesto, že příjem byl špatný, Mlejnková dokázala míč zasmečovat z těžké pozice tak, že byl nevybratelný.

16:13

17:13
    Neskutečná bojovnost obou týmů přinesla parádní výměnu, v níž se skvěly obrany obou celků a ta česká si připsala bodový blok.

17:14
    Plaková přišla na hřiště a okamžitě zapisuje vítěznou smeč.

18:14
    Strušková si přeběhla do křídla a z jednonožky propálila blok.

19:14
    Havelková opřela míč o nizozemský trojblok a vybojovala další bod!

19:14
    Nizozemské si bere oddechový čas.

19:15
    Plaková se trefila do zadního pole.

19:16
    Buijsová zabodovala přímým bodem ze servisu.

19:17
    Nizozemky se v dlouhé výměně dokázaly ubránit a Plaková znovu dokázala dostat míč na zem!

19:18
    Útok Plakové sice vybrala Dostálová, ale míč odrazila jen nad síť, kde Belienová pohotově vytloukla český blok.

19:19
    Český blok tečoval útok Belienové a pětibodový náskok je pryč. Nizozemky se neskutečně po nasazení Plakové zvedly. Češky hrají dobře, ale nestačí to na nasazené tempo.

20:19
    Útokem na druhou přes zaskočila Valková své soupeřky.

20:20
    Strušková zariskovala na servisu, ale minula vymezené území.

20:21
    Toufarová vytloukla nizozemský blok, ale video nakonec ukázalo, že míč skončil v hřišti, i když velmi těsně. Otázkou ale je, jestli se jednalo o správnou zkoumanou situaci, jelikož původně u míče byl aut.

21:21
    Češky se zdravě naštvaly a nad sítí přetlačily soupeřky.

21:22
    Plaková razantně zakončila krátkou rozehru z křídla.

21:23
    Menší zmatky nad sítí, kde Nizozemky skvěle blokovaly a Havelková se neprosadila.

21:24
    Přímý bod ze servisu a mečboly Nizozemska.

22:24
    První mečbol odvrací po vytlučených blocích Toufarová.

22:25
    Plaková vytlouká české bloky a ukončuje dramatický a pohledný zápas!

22:25
    Čtvrtý set skončil.

0:0
    České volejbalistky prokázaly, že dokáží hrát proti velkým favoritkám, a i když druhý set patřil k nejhorším na turnaji, Češky se opětovně zvedly a srdnatě bojovaly o velké překvapení.

0:0
    Ve čtvrtém setu ale ztratily výrazné vedení 19:14 a rozjeté Nizozemky zdárně vývoj sady otočily, čímž zakončily celý zápas výhrou 3:1 na sety.

0:0
    Češkám tak po skončení základní skupiny náleží třetí místo a v úterý si zahrají o postup do čtvrtfinále proti Běloruskám.