Benátky n/J – Motor ČB 3:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 1:3 (kon.) | Třebíč – Kladno 3:2 (po pr.)
Prostějov – Havířov 3:1 (kon.) | Kadaň – Slavia 3:6 (kon.) | Frýdek-M. – Litoměřice 5:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC Stadion Litoměřice
cz Streda 20.09.2017, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance Liga (CZ) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes se proti sobě od 18:00 ve 4. kole WSM ligy utkají HC Frýdek-Místek a HC Stadion Litoměřice. Hrát se bude v hale Polárka ve Frýdku-Místku. Hala poskytuje kapacitu pro 2060 sedících diváků.

HC Frýdek-Místek:

Minulý zápas rysi zvládli v Přerově odkud si odvezli výhru 3:1. Trefili se Zahradníček, Kovář a odchovanec Ostřížek, který nastoupí i dnes. Nyní se Frýdek-Místek nachází na třetím místě se sedmi body, nutno podotknout, že mají odehrán zápas navíc. Litoměřicím je co vracet po minulém utkání, kdy si z haly Polárka po výhře 5:2 odvezly tři body domů.

HC Stadion Litoměřice:

Litoměřice sice začaly sezonu prohrou doma s Českými Budějovicemi 2:5. Ale poté přišly dvě výhry v řadě. První na ledě Prostějova odkud si odvezly výhru 4:1 a další už před domácím publikem, kde si poradily s Kadaní 6:3. Ve skvělé formě je Aleš Pavlas, jelikož za tři zápasy nasbíral pět asistencí a jednou se prosadil sám.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Haman, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, Bartko, Piegl – Ostřížek, Pechanec, Chmielewski – Klimša, O. Kovařčík, J. Kalus – Kofroň, Mikulík, Christov – T. Jáchym, Kvasnica, Bajtek.

HC Stadion Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, R. Pilař – Kantner, Helt, M. Chalupa – Miškář, J. Šimeček, Jirásek – M. Havelka, Komárek, Hanták.

Rozhodčí: Libor Veinfurter, Vojtěch Fiala – Radim Adamec, Marian Poruba.

00:01

00:40
    Klimša napřáhl, ale střela byla zblokována a puk šel pouze do ochranné sítě.

00:54
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Matyáš Kantner – 2 min.).

01:20
    Domácí se drží v obranném pásmu Litoměřic, ale stále nevystřelili střelu přímo na brankáře.

02:25
    Šanci měl až Kovář, ale brankář Klouček si sní poradil.

02:54

03:10
    Bílek vystřelil, ale jeho střela byla zblokována jedním z obránců Frýdku-Místku.

04:24
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

05:25
    V posledních minutách se nic zajímavého nedělo, jen náznaky střel.

06:08
    Hra je přerušena, jelikož Ctirad Ovčačík po souboji ležel na zemi.

07:24
    Hosté teď drží puk už přes minutu, ale k ničemu nebezpečnému se nedostali.

08:03
    Jirásek jel po levé straně,ale uklouzl a dopředu mohou jít domácí rysi.

08:42
    Už to vypadalo, že Miškář ohrozí domácí bránu, nakonec mu puk sjel z hole a šel vedle brány.

09:52
    Frýdecko-místečtí drží puk za svojí bránou.

09:56
    Následně ho nahodili a píská se zakázané uvolnění.

10:30
    Jan Veselý chtěl projít k bráně přes střed, ale zatím výborně hrající obrana domácích ho nenechala vystřelit.

11:13
    Ofsajd Frýdku-Místku. Prvních deset minut nic zajímavého nepřineslo.

11:27
    Další ofsajd frýdecko-místeckých rysů.

11:35
    Jeden z domácích řad nahodil puk na bránu, ale brankář si sním poradil.

12:05
    Strejček vypálil z levé strany a brankář Strmeň si sní nadvakrát poradil.

12:18
    Ve zmatku před domácí bránou nakonec pod sebe ukryl puk brankář Strmeň.

12:37
    Hra se opět pozastavila po hře rukou na Litoměřičské straně.

12:46
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    David Kofroň vystřelil z pravé strany, s touhle střelou si brankář Klouček ještě poradil, ale na následnou dorážku od VÍTA CHRISTOVA už nedosáhl. Asistence: Kofroň.

14:10
    Domácí rozjíždějí další akci, ale rychle přišli o puk a následně Pilař vystřelil vedle brány.

15:18
    Radek Pilař ujel všem obráncům po levé straně, ale sám před bránou si nedokázal poradit a bekhendem vystřelil přímo do Strmeně, který byl připraven!

16:30
    Domácí se snaží vybojovat puk za hostující bránou.

17:38
    Pechanec chtěl poslat puk přes celé kluziště na spoluhráče, ale píská se zakázané uvolnění.

17:44
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Antonín Pechanec – 2 min., držení hole).

18:10
    Hosté mohou ohrozit bránu ve své dnešní první přesilovce. Zatím ale Frýdecko-místečtí drží hosty od své brány.

19:26
    Domácím se opět podařilo osvobodit a vyhazují puk.

19:44

20:00

První třetina nám příliš podívané nepřinesla. Začátek utkání byl únavný, ale nakonec v čase 12:46 rozjásal domácí fanoušky Vít Christov, když dorazil puk do brány po střele Davida Kofroně. O tři minuty později jel sám z levé strany Radek Pilař, ale Strmeň si sním poradil. Na konci třetiny se vyloučil Pechanec, ale domácí obrana litoměřicské hráče do ničeho nepustila a stav je tedy 1:0.

20:01

20:43
    Kovařčík se málem dostal ke střele, ale obrana jeho pokus zblokovala a Klouček si vzal puk pro sebe.

20:43
    Pravděpodobně rozhodčí dostal naloženo, jelikož je ošetřován.

20:55
    Hra může pokračovat a do šance se dostal Helt, ale byl faulovaný.

21:03
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., sekání).

21:25
    VÍT CHRISTOV v oslabení ukradl puk Litoměřicím a sám jel na bránu, namířil střelu do pravého horního roku a brankář Klouček se jenom ohlédl. Bez asistence.

22:36
    Pavlas vystřelil od modré čáry, ale s jeho střelou si Strmeň lehce poradil, jelikož jí dobře viděl.

23:03

23:06
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., nedovolené bránění).

24:00
    Milan Mikulík ukradl puk v oslabení a stejně jako Vít Christov se řítil sám na bránu, ale tentokrát ho Klouček vychytal!

24:16
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., podražení).

25:02
    Hru 4 na 4 ovládají domácí hráči.

25:06

25:40
    Ovčačík nadvakrát nahodil puk na bránu, ale ani jednou ho nikdo nestačil tečovat.

26:16

26:54
    Druhý gól v oslabení domácí hodně nabudil a do ničeho hosty nepouštějí, naopak se snaží o třetí gól.

27:30
    Milan Mikulík se po skvělé přihrávce ocitl vedle pravé tyče brány, ale nedokázal ho zasunout za záda Kloučka!

27:54
    Ostřížek vystřelil z modré čáry, ale brankář hostů si sní nadvakrát dokázal poradit.

28:42
    Jandus se pokusil o střelu, ale ta byla okamžitě zblokována domácím hráčem.

29:29
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., krosček).

29:50
    Veselý nenápadně vystřelil z otočky u brány, ale puk z jeho hole šel vedle brány.

30:25
    Hosté sehráli akci na jejímž konci byla střela Bílka vedle levé tyče.

30:41
    A s další střelou si už Strmeň poradil a chytil ji do lapačky.

31:29

31:30
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., hákování).

32:10
    Domácí tentokrát sehráli přesilovku skvěle, jelikož po přihrávkách Klimšy a Kováře se k puku dostal ANTONÍN PECHANEC a zamířil přesně do pravého horního rohu! Asistence: Kovář, Klimša.

32:10

32:56
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., nesportovní chování).

33:14
    Po přihrávkách Ostřížka a Mikulíka se na pravé straně z mezikruží uvolnil FILIP BAJTEK a tvrdou střelou nedal brankáři šanci. Asistence: Ostřížek, Mikulík.

33:14

33:14
    Střídání v týmu HC Stadion Litoměřice: ze hřiště odchází Milan Klouček, přichází Martin Michajlov.

35:10
    Domácí dominují hře, následně to předvedl Filip Haman, který nahodil puk na bránu a nechybělo mnoho aby se jeden z jeho spoluhráčů dostal k dorážce do prázdné brány.

36:17
    Ctirad Ovčačík vypálil ránu vedle poodkryté brány hostů.

37:28
    Jana Veselého to teď muselo hodně bolet potom co se narazil o mantinel.

38:03
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Ondřej Smetana ve středu kluziště nahrál RADKU PILAŘOVI, který jel sám středem na bránu a dokázal ho procpat forhendem za Strmeně. Asistence: Smetana.

38:50
    Matěj Chalupa se stejně jako jeho spoluhráč Pilař dostal úplně osamocen před domácí bránu, ale tentokrát neuspěl!

39:51
    Hosté teď mohli snížit na 2:4, jelikož Strmeň se dostal daleko vedle své brány, ale litoměřicští hráči po objezdu kolem brány nedokázali vystřelit do odkryté svatyně domácích.

40:00

Druhá třetina je od té první jako den a noc. Celkově jsme viděli hned čtyři branky. Hned na začátku třetiny v čase 21:25 ukradl Vít Christov při oslabení puk a samostatný nájezd na bránu proměnil. O dvě a půl minuty později se do totožné situace dostal Milan Mikulík, ale tentokrát se neprosadil. V čase 32:10 udělal potřetí radost domácím fanouškům Antonín Pechanec, který vystřelil pavučinu v pravém horním rohu při přesilovce. O minutu později se do puku tvrdě opřel Filip Bajtek a po čtvrtém gólu už to vypadalo na debakl, rovněž při přesilovce. Po tomto gólu hosté vystřídali brankáře a na led se podíval Michajlov. Od jeho nastoupení se hostům začalo dařit a v čase 38:03 Radek Pilař ujel obráncům a poradil si i se Strmeněm. Chvíli na to se Matěj Chalupa se ocitl sám před odkrytou bránou, ale neuspěl a devět vteřin před koncem hosté nedokázali dostat puk do odkryté brány.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:52
    Šimeček chtěl posunout puk pod sebe, ale domácí obrana ho zachytila.

41:52
    Christov posunul puk na Mikulíka, ale ten se sám před brankářem nedokázal prosadit!

42:10
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., vysoká hůl).

43:01
    Hosté se zatím skvěle brání v oslabení a dlouho drželi puk na svých holích.

43:50
    Domácí se nemohou dostat k puku, natož ke střele.

44:10

44:19
    Hosté tuto přesilovku domácích ubránili naprosto skvěle a nedali Frýdecko-místeckým žádnou šanci ohrozit bránu.

44:33
    Ofsajd domácího Frýdku-Místku.

44:57
    Šimeček jenom nahodil puk před bránu, ten všem hráčům zmizel před očima a jenom ke štěstí domácích se k němu nedostal žádným hráč Litoměřic.

45:47
    Franek se dostal ke střele, ale Michajlov si sní poradil.

46:04
    S další střelou si opět poradil brankář hostů.

47:15
    Kofroň se po nepřesné přihrávce hostů dostal ke střele, ale bylo to z velkého úhlu a Michajlov jí vyrazil.

47:43
    Jáchym tvrdě srazil hráče hostů a mohli jsme vidět menší potyčku na ledě.

47:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Šimeček – 2 min., hrubost).

47:50
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Tomáš Jáchym – 2 min., hrubost).

49:50

49:50

51:30
    Domácí kontrolují hru, ale ke střele se dostat nemohou.

53:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., hákování).

55:13
    Mikulík vypálil z pravé strany, ale Michajlov si sní nadvakrát poradil.

55:47

56:13
    Miškář posunul puk na MATĚJE CHALUPU, který z levé strany prostřelil Strmeně. Asistence: Miškář.

57:15
    Už je to pouze o gól! Nejlépe se před bránou zorientoval JAN VESELÝ a i když se Strmeň po puku natahoval, vyrazil ho z brány, až když puk přešel brankovou čáru. Asistence: Smetana, Kvasnička.

58:18
    Oddechový čas pro hosty.

58:37
    ONDŘEJ KOVAŘČÍK dostal krásnou přihrávku a neměl problém vstřelit puk do prázdné brány. Asistence: Jáchym, Kovář.

58:57
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Antonín Pechanec – 2 min., podražení).

59:11
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., napadení).

Po nudné první třetině jsme nakonec viděli osm gólů. Ve druhé třetině padlo hned pět gólů a domácí vedli jasně 4:1. V poslední třetí třetině to byl boj o holý život, jelikož na ledě to pěkně vřelo a bylo spoustu vyloučení. V čase 56:13 hosté snížili na 2:4 a o minutu později to už bylo pouze o gól, když Jan Veselý protlačil míč do brány. Nakonec si to ale domácí pohlídali a Ondřej Kovařčík dal uklidňující gól do prázdné brány na 5:3.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (20:28:20)

Michal Raška

Góly a asistencie: 13. Christov (Kofroň), 22. Christov, 33. Pechanec (L. Kovář, Klimša), 34. Bajtek (Mikulík, Ostřížek), 59. O. Kovařčík (T. Jáchym, L. Kovář) – 39. R. Pilař (Smetana), 57. M. Chalupa (Miškář), 58. J. Veselý (Smetana, Kvasnička)

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Haman, L. Kovář, Ovčačík (A), Zahradníček, Bartko, Piegl – Ostřížek, Pechanec, Chmielewski – Klimša (A), O. Kovařčík, J. Kalus – Kofroň, Mikulík (C), Christov – T. Jáchym, Kvasnica, Bajtek.
    HC Stadion Litoměřice: Klouček (34. Michajlov) – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, R. Pilař – Kantner, Helt, M. Chalupa – Miškář, J. Šimeček, Jirásek – M. Havelka, Komárek, Hanták.

Rozhodca: Libor Veinfurter, Vojtěch Fiala – Radim Adamec, Marian Poruba