Villarreal – Astana 3:1 (kon.) | Slavia – Tel Aviv 1:0 (kon.) | D.Kyjev – Skenderbeu 3:1 (kon.)
YB Bern – Partizan 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Braga 1:2 (kon.) | Başakşehir – Razgrad 0:0 (kon.)
Austria – AC Miláno 1:5 (kon.) | Rijeka – AEK Atény 1:2 (kon.) | Bergamo – Everton 3:0 (kon.)
Limassol – Lyon 1:1 (kon.) | Zlín – Tiraspol 0:0 (kon.) | Kodaň – Lok. Moskva 0:0 (kon.)
Be'er Sheva – Lugano 2:1 (kon.) | FCSB – Plzeň 3:0 (kon.) | CZ Belehrad – Borisov 1:1 (kon.)
Marseille – Konyaspor 1:0 (kon.) | Guimarães – Salzburg 1:1 (kon.) | Zorja Luhansk – Östersunds FK 0:2 (kon.)
Hertha – Bilbao 0:0 (kon.) | Waregem – Nice 1:5 (kon.) | Arnhem – Lazio 2:3 (kon.)
Vardar – Zenit 0:5 (kon.) | Sociedad – Rosenborg 4:0 (kon.) | Arsenal – Kolín nad Rýnom 3:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
3:0 (3:0)
Everton FC
Štvrtok 14.09.2017, 19:00Európska liga • Skupina E

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Atalanta Bergamo vs. Everton FC

Rovnako ako Liga Majstrov štartuje v rovnakom týždni aj druhá najväčšia súťaž a to Európska Liga. My sa bližšie pozrieme na zápas medzi talianskou Atalantou a anglickým Evertonom.

Miernym favoritom by mali byť aspoň podľa kurzových štatistík domáci, tým však vstup do novej sezóny príliš nevyšiel. Prvé dva zápasy proti AS Rím a Neapolom boli bez bodu. Následne prišla prvá ligová výhra, keď po góloch Corneliusa a Petagnu zdolali Sasuollo.

Everton po štyroch zápasoch na konte len štyri body. Postupne po výhre nad Stoke 1:0 prišla remíza s Manchestrom City, a dve prehry s Chelsea a Evertonom.

Čo sa zranení oboch celkov týka, Toffes bez Barkleyho, Bolasieho, Funesa Moriho a Colemana. Bergamo sa bude musieť zaobísť bez Spinazzoliho. Otázny je štart záložníka McCarthyho.

Pravdepodobné zostavy:
    Berisha – Toloi, Caldara, Maseillo – Castagne, Cristante, De Roon, Gosens, Ilicic – Petagna, Gomez

Pickford – Holgate, Keane, Jagielka, Baines – Davies, Besic, Calvert-Lewin, Sigurdsson, Lookman – Sandro Ramirez.

Atalanta Bergamo: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello – Hateboer, Cristante, Freuler, de Roon, Castagne – Petagna, P. Gómez (C).
    Náhradníci: Gollini – Orsolini, Cornelius, Caldara, Kurtić, Haas, Bastoni.

Everton FC: Stekelenburg – Holgate, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Schneiderlin, Bešić – Vlašić, Rooney, G. Sigurdsson – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Pickford – A. Williams, Sandro Ramírez, Mirallas, Cuco Martina, Gueye, Klaassen..

1

2
    Ako prvá sa do útoku vrhla Atalanta, lenže obrana Evertonu bola pozorná.

3
    Prišiel aj prvý rohový kop domácich ale po jeho zahratí nenastalo žiadne nebezpečenstvo pred bránkou Pickforda.

4
    Petagna hľadal Gomeza, ale jeho prihrávka bola nepresná.

5
    Ďalší rohový kop talianskeho tímu, tentokrát ale v obrane zapracoval Rooney.

7
    Po prvý krát v zápase má loptu na kopačkách anglický klub, po prihrávke Besica však akcia končí.

8
    Sigurdsson si nahral s Lewinom, ten to skúsil samostatne, ale jeho útočnú snahu zmaril dobre brániaci Tóloi.

10
    Castagne sa dostal na ľavej strane do úniku, ale podkĺzol a ďalšia šanca sa tak nekoná.

11
    Tvrdý zákrok Schneiderlina, ktorý poslal k zemi Gomeza a prvý menovaný môže byť rád, že sa zaobišiel bez žltého napomenutia.

13
    Sigurdsson sa uvoľnil na útočnej polovici a dostal sa aj k strele, ale jeho pokus mieril doprostred brány, čo nerobilo Berišovi žiadny problém.

14
    Následne sa pokúšal prekvapiť Berišu Rooney. Angličan skúsil gólmana súpera obhodiť ale jeho dobrý úmysel mieril tesne nad.

15
    Po štvrť hodine nebezpečne centroval aj Lewin, lenže jeho center v pohode pokryl pohotový Beriša.

16
    Holgate výborným sklzom nepustil do šance Petagnu. Následne po rohovom kope opäť skvele odvracial Rooney.

18
    Na útočnej polovici usadení hostia, na prvú veľkú príležitosť v zápase však stále čakáme.

19
    Center Bainesa dopredu nenašiel ani jedného zo svojich spoluhráčov, preto má loptu Beriša, ktorý dlhým výkopom zakladá ďalší výpad svojho celku.

20
    Petagna sa obtočil okolo protihráča a vypálil, jeho delovku však zblokovala defenzíva Toffes.

21
    Dnes treba pochváliť najmä Rooneyho, ktorý sa skvele vracia do defenzívnej činnosti a pre svoj tím je nesmierne dôležitý.

23
    Costagne opäť aktívny na ľavej strane pálil potom, čo si loptu prehodil na silnejšiu pravačku, ale ani tentokrát nemusí Pickford zasahovať.

24
    Zatiaľ teda sledujeme zápas s množstvom nepresnosti, dočkáme sa teda prvého gólu ešte v prvom dejstve?

26
    Atalanta dala gól!
    Po veľkej nepremenenej šanci sa dostal po rohovom kope do zakončenia ANDREA MASIELLO, ktorý zakončoval vlastne do prázdnej bránky a domáci tím sa ujíma vedenia!
    26. Andrea Masiello (ABC) - 1:0

27
    Po miernej prevaha sa tak vedenia ujíma domáci tím. Udrží si vedenie dokonca prvého dejstva?

28
    Do brejku už už mieril Gomez, tentokrát ale v defenzíve pripravený Schneiderlin, ktorý sa poctivo vrátil.

29
    Petagna vracial na Gomeza, ten sa ale nedostal do koncovky.

30
    Následne pálil Tóloi, ale jeho delovka spoza šestnástky bola zblokovaná. Domáci sú ale po vstrelenom góle jednoznačne lepším tímom.

31
    Dokonca prvého dejstva ostáva ešte pätnásť minút, dokáže teda Everton odolať veľkému tlaku talianskeho tímu?

32
    Tóloi unikol po ľavej strane, ale jeho strieľaný center nenašiel Petagnu.

33
    Žltú kartu dostáva Andrea Masiello (Atalanta Bergamo).

33
    Ďalšia možnosť, tentokrát sa v nej ocitol strelec prvého gólu Masiello. Toho však v tomto prípade vychytal Pickford, ktorý skvele vybehol.

36
    Toloi sa uvoľnil cez Holgatea, tentokrát sa ale domáci obranca neodhodlal centrovať.

37
    Ďalšia sľubná možnosť pre Gomeza. Jeho samostatná akcia, ale nekončí gólom, pretože jeho pokus vyrazil Pickford.

38
    Po dlhšej časovej odmlke centroval Rooney, ktorý hľadal Lewina. Napokon, ale chýbali druhému menovanému pár centimetrov.

39
    Gomez v súboji s Holgeatom. Úspešnejší síce bol hráč Toffes, ale napriek tomu nasleduje ďalší rohový kop súpera.

40
    Po rozohratí rohovému kopu však prišiel útočný faul Petagnu a loptu do hry uvedie svojím výkopom Pickford.

41
    Päť minút dokonca prvého dejstva, bude sa skóre meniť ešte v prvej polovici?

42
    Krásny gól v podaní kapitána PAPU GOMEZA! Potom, ako si prebral prihrávku na hranici šestnástky si urobil priestor na strelu, ktorá končí za bezmocným Stekelenburgom. Naozaj krásna trefa!
    42. Papu Gómez (ABC) - 2:0

43
    Toffes potrebujú polčasovú prestávku ako soľ, pretože tretí gól domácich v momentálnej situácie nieje vôbec nereálny.

44
    Polčasová prestávka však neprišla včas, začo sú hostia patrične potrestatní! Opäť skvelá kombinácia domácich na ktorej konci bol BRYAN CRISTANTE, ten prekonáva Stekelenburga po tretí krát a výsledok je teda viac ako jednoznačný.
    44. Bryan Cristante (ABC) - 3:0

45

46

47
    Do druhého dejstva tak nastupujú domáci s obrovským náskokom. Podarí sa Evertonu aspoň čiastočne vrátiť do zápasu?

48
    Ani vstup do druhého polčasu však hosťujúcim hráčom príliš nevyšiel.

49
    Z veľkej diaľky sa oprel do lopty Petagna. Gólman Toffes však výborne vyrazil na rohový kop.

51
    Po dlhšom časovom úseku skúšal šťastie Rooney, ale ani táto akcia neprinesie Evertonu zníženie.

52
    Gomez skvele našiel Petagnu, tentokrát však druhý menovaný nestačil na pripraveného Besica.

53
    Holgate sa snažil prestrčiť na Rooney, ale v defenzíve zapracoval strelec dvoch gólov Masiello.

54
    Na strane Toffes teda vidieť mierne zlepšenie výkonu, ale na výborne hrajúcu Atalantu to však vôbec nestačí.

55
    Naopak taliansky klub mohol skóre dokonca aj navýšiť. Koncovka, ale nevyšla Gomezovi, ktorý pálil vysoko nad.

56
    Everton s výhodou priameho kopu. Ten rozohral Sigurdsson, ale jeho center nedokázal do siete usmerniť Jagielka.

57
    Do ohňa ešte loptu vrátil Holgate, ale Beriša v správnom čase na správnom mieste.

58
    Po hodine hry je tak stav viac ako jednoznačný. Taliansky klub vedie rozdielom troch gólov o ktoré sa postaral postupne Gomez a dvakrát Mosiello.

59
    Besic centroval do šestnástky, ale v obrane odvrátil Tóloi, ktorý hra naozaj podarený zápas.

60
    Atalanta si prihráva na útočnej polovici a čaká na vhodný moment pre ohrozenie súperovej bránky.

62
    Žltú kartu dostáva Gylfi Sigurdsson (Everton FC).

63
    Sigurdsson rozohral ďalší priamy kop, ale ani tentokrát sa nedostal do koncovky žiadny z jeho spoluhráčov.

64
    Za postrannou čiarou sa už rozcvičuje dvojica hráčov a anglický klub tak bude po prvý krát v zápase striedať.

65
    Naopak domáca Atalanta hrá vo veľkej pohode a je veľmi nepravdepodné, aby sa Toffes dostali späť do zápasu.

66
    Holgate faulovaný na útočnej polovici a nasleduje priamy kop pre hostí.

67
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Wayne Rooney, prichádza Davy Klaassen.

68
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Morgan Schneiderlin, prichádza Sandro Ramírez.

69
    Holgate fauloval prenikajúceho Petagnu. Lopta tak ostane na kopačkách hráčov hostí.

70
    Dnes je to teda zo strany domácich perfektný výkon a anglický tím može byť rád, že na časomiere svieti len rozdiel troch gólov.

71
    Masiello padá a domáci hráč zrejme bude potrebovať opateru lekárov.

74
    Toffes ostáva na zmenu skóre už len niečo cez pätnásť minút. Podarí sa zverencom Ronalda Koemana aspoň znížiť trojgólové manko?

75
    Sigurdsson si urobil priestor na strelu a následne aj vypálil. Jeho pokus bol však zrazený a nasleduje len rohový kop.

76
    Posledné striedanie na strane hostí. Odcháza Calvert-Lewin, ktorého nahradí Mirallas

77
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Andrea Masiello, prichádza Mattia Caldara.

78
    Atalanta si v pohode kontroluje svoj náskok a zatiaľ nepripúšťa svojho súpera do žiadnej veľkej príležitosti.

79
    Ďalšia zmena domácich. Odchádza Petagna, ktorého nahradí Cornelius.

80
    Desať minút dokonca stretnutia. O víťazovi je rozhodnuté a tak sa bude zrejme už len dohrávať.

81
    Napriek tomu Atalanta opäť pohrozila a to zásluhou Gomeza, jeho center však nenašiel striedajúceho Corneliusa.

82
    Striedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Bryan Cristante, prichádza Jasmin Kurtić.

83
    Mirallas hľadal dlhým pasom Sandra, lenže prihrávka prvého menovaného bola príliš dlhá. Lopta tak pre domácich.

85
    Kurtic skúšal šťastie z hranice šestnástky, lenže jeho strela bola zrazená.

86
    Po centrovanej lopte sa dostal do zakončenia Mirallas, jeho hlavička však minula bránku Berišu.

87
    Gomez s nepresnou prihrávkou na Corneliusa.

88
    Sandro pálil z veľkej diaľky, lenže s jeho strelu nemohol mať Beriša žiadny problém.

90
    Rozhodca nadstavuje k tomuto zápasu ešte posledné tri minútky.

90+1
    V prvej minúte nadstavenie sa dostal do šance Holgate, ale jeho pokus ľavačkou minul bránu Berišu.

90+3

Zápas medzi talianskou Atalantou a Evertonom tak skončil v prospech domácich. Tí sa ujali vedenia v 26. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Masiello. Následne prišiel druhý gól po perfektnom zakončení kapitána Gomeza. Pred polčasovou prestávkou ešte zvyšoval na konečných 3:0 Cristante.

Vstup do skupinovej fázy teda vyšiel domácim na výbornú. Hostia predviedli hrozivý výkon a tak je prehra viac ako zaslúžená. (20:48:50)
    Atalanta 3:0 Everton