9:5 (3:1, 3:3, 3:1)
Slovensko
cz Piatok 08.09.2017, 20:15 • MSH Mladá Boleslav • Přípravný zápas (muži)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Krásný páteční večer všem florbalovým fanouškům! Česká mužská i ženská reprezentace se sjela do Mladé Boleslavi! Oba výběry čekají dvě přátelská utkání. V tomto zápase se domácí reprezentace Česka utká s výběrem Slovenska. Celým textovým přenosem vás provede Týna Zíková.

Český výběr si doma naposledy zahrál na turnaji Euro Floorball Tour 2015 v Brně. A po dvou letech se vrací do Mladé Boleslavi. Dnes se také jedná o první domácí představení pod vedením nového trenéra, kterým je Petri Kettunen. Finský trenér se vyjádřil, že utkání před domácími fanoušky jsou velmi důležitá. A nejen kvůli blížícímu se Mistrovství světa, které se bude konat právě v České Republice.

Poslední představení českého celku se konalo na Světových hrách v polské Vratislavi. Muži se tam umístili na čtvrtém místě.

Slovenská reprezentace si naposledy zahrála začátkem roku proti Maďarsku a Belgii. V obou utkáních se jí dařilo a dokázala své soupeře porazit.

Česko se proti Slovensku utká ve dvou přátelských utkáních. Druhý souboj je naplánován na sobotní podvečer.

Radek Valeš (FBC Liberec)

Česko: Binder (Bauer) – Meliš, Šebek, Tomašík, Langer, Valeš, Rýpar, Kisugite, Suchánek, Šimek, Mikeš, Delong, Pražan, Veltšmíd, Němeček, Krbec, Sýkora, Vítovec, Jendrišák

Slovensko: Mazák (Turiak) – Dudovič, Miške, Kubovič, Kriš, Koval, Laštík, Řezanina, Mráz, Ujhelyi, Talarovič, Šefčík, Nehila, Machara, Koščo, Čonka-Skyba, Kubaský, Joščák.

00:01

00:30
    Do první velké šance se dostává Jendrišák, který refuje tyčku slovenské branky!

01:08
    Český výběr drží balónek na svých florbalkách.

02:01
    Míček se dokutálel až k Binderovi a rozehrává svým spoluhráčům.

02:27
    Langerovu střelu bez problémů chytá slovenský gólman.

03:30
    Češi jsou v úvodu utkání jednoznačně aktivnější.

04:35
    Krbec pálí z otočky přímo do Mazáka.

05:13
    Vítovec pohotovým zákrokem zabránil akci slovenského celku.

05:50
    Mráz nahazoval před branku Řezaninovi. Ten ale míček nezachytil.

06:31
    Česká obrana úspěšně zastavila rychlý přechod soupeřů.

07:24
    Dudovič pálí od levého mantinelu. Český gólman Binder si na něj ale dal pozor.

08:05
    Po pěkné kombinaci slovenského útoku musí český tým zachraňovat Binder.

08:49
    Ujhelyi se ocitl sám před Binderem! Domácí gólman zatím úspěšný.

09:42
    Do rychlého brejku se dostal Kubaský. Slovenský hráč ale nedokázal vystřelit.

10:20
    Slováci se dostávají více do hry a drží se na útočné polovině.

10:50
    Suchánek uklidňuje hru a zakládá útočnou akci.

11:49
    Šebek ve velké šanci! Jen těsně přestřelil soupeřovu branku.

12:25
    Tomašík nahodil před branku. Balónek ale nenašel nikoho z českých útočníků.

12:51
    Ujhelyi opět v další akci! Binder stále pozorný.

13:50
    Valeš se snažil dorazit míček za Mazáka.

14:07
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    První gól patří výběru Slovenska. Po pěkné výměně nakonec zakončoval MICHAL DUDOVIČ střelou do vzdálenější šibenice. Asistence: Martin Joščák.
    14:07 Michal DUDOVIČ - 0:1

14:52
    Mazák si připisuje další zákrok proti českému útoku.

15:24
    Rychlá souhra českého celku a po Langerově střele zvoní tyčka!

15:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Suchánek na středu hřiště poslal svou zadovkou míček na MILANA MELIŠE. Ten si míček stihl zpracovat a nekompromisně zakončil za záda Mazáka. Asistence: Patrik Suchánek.
    15:29 Milan MELIŠ - 1:1

16:37
    Šimek pálí těsně mimo branku.

16:52
    Tomašíkova střela byla sražena.

17:08
    Český celek se drží na útočné polovině a tlačí své soupeře.

17:31
    Rychlá branka po rychlé akci. Krbec v rohu vybojoval balónek a přes Langera se míček dostal k MILANU MELIŠOVI, který trefuje i druhý gól. Asistence: Filip Langer.
    17:31 Milan MELIŠ - 2:1

18:07
    Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Němeček – 2 minuty, Vysoká hůl).

18:13
    Tak to je nádhera! Patnáctiletý FILIP LANGER získal balónek a rychlým individuálním útokem překonává gólmana Mazáka. Bez asistence
    18:13 Filip LANGER - 3:1

18:40
    Český celek drží balónek i v oslabení.

18:52
    Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Veltšmíd – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

18:53
    Je tu další vyloučení v českém týmu a Slováci mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Čechům se podařilo vyhodil balónek na druhou polovinu hřiště.

20:07
    Slováci mají k dispozici ještě přesilovou hru 5 na 4.

20:52
    Český tým hraje v plném počtu.

21:50
    Langer opět v šanci! Z rohu si vyběhl až před branku a jen těsně minul konstrukci branky.

22:28
    Slováci drží balónek na vlastní polovině a nikam nespěchají.

23:24
    Koval se chystal ke střele, ale míček mu přeskočil florbalku a hra se tak přesouvá na druhou polovinu.

24:28
    Po menší chybě v české obraně se dokázali Slováci ujmout balónku. Ke střelecké šanci se ale nedostali.

25:42
    Pražan z poloviny nabil LUKÁŠI VELTŠMÍDOVI. A jeho nenápadná střela doletěla až za záda Mazáka. Asistence: Martin Pražan.
    25:42 Lukáš VELTŠMÍD - 4:1

26:30
    Ve hře se začíná objevovat více menších nedovolených zákroků.

27:45
    A je tu další rychlá branka! Jendrišák křižnou přihrávkou našel volného DANIELA ŠEBKA, jenž si zpracoval balónek a zakončil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Matěj Jendrišák.
    27:45 Daniel ŠEBEK - 5:1

28:57
    Slováci kombinují na vlastní polovině.

29:24
    Krbec překazil útočnou akci soupeřů a hnal se do úniku. Jeho střela na zadní tyčku ale nebyla přesná.

29:54
    Vyloučení v týmu Česko (Daniel Šebek – 2 minuty, Nesportovní chování + 10 minut, Nesportovní chování). Trest odpyká Radek Valeš.
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marek Koščo – 2 minuty, Nesportovní chování + 10 minut, Nesportovní chování). Trest odpyká Michal Miške.
    29:54 Menší rozmíška mezi Šebkem a Koščem

31:54
    Při hře 4 na 4 gól nepadl a hráči si odpykají osobní tresty.

32:37
    Český celek je stále aktivnější.

33:05
    Veltšmídova střela byla tečována a skončila za mantinelem.

33:49
    Mikeš se hezky uvolnil v rohu hřiště a z krátkého mantinelu přihrál před branku. Tam se dobře zorientoval ADAM DELONG a baseballovým způsobem uklidil balonek k vzdálenější tyči. Asistence: Ondřej Mikeš.
    33:49 Adam DELONG - 6:1

34:35
    Hra začíná být velmi tvrdá.

35:27
    Langer se natáhl ke střele, míček se mu ale nepodařilo trefit.

35:35
    Hned tři Slováci zůstali nepokrytí na jejich útočné polovině. MARTIN JOŠČÁK si v rychlosti narazil s Dudovičem a z prvního doteku vypálil pod levou ruku brankáře. Asistence: Michal Dudovič.
    35:35 Martin JOŠČÁK - 6:2

36:11
    Ujhelyiho střela se odrazila od mantinelu. Pohotový LUKÁŠ ŘEZANINA se s balónek otočil kolem tyčky a poslal míček do síťky. Bez asistence
    36:11 Lukáš ŘEZANINA - 6:3

37:24
    Rýpar udělal velkou chybu v rozehrávce, když vběhl mezi tři soupeře. Ti míček získali a MARTIN KUBOVIČ a přes Sýkoru vystřelil přesně k tyči. Asistence: Oliver Kubaský.
    37:24 Martin KUBOVIČ - 6:4

38:01
    Slováci se stále více dostávají do hry.

38:21
    Krbec ve velké šanci! Mohl střílet z první, ale ještě si zpracovával balónek a Mazák tak stihl zakročit.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé části.

39:30
    Další rychlá akce Slovenska! Binder předvedl krásný přesun a nenechal si vstřelit další branku.

41:12
    Langer se z obranné poloviny prokličkoval téměř až před branku. Jeho pokus ale vyrazil gólman Mazák.

41:48
    Češi kombinují na útočné polovině a zakládají útočnou akci.

42:18
    Původní přihrávku na Němečka překazila obrana Slovenska. Míček se ale dostal k Mikešovi a ten ihned poslal na ONDŘEJE NĚMEČKA. Ten bez problémů zavěsit do odkryté branky. Asistence: Ondřej Mikeš.
    42:18 Ondřej NĚMEČEK - 7:4

43:53
    Sýkora zkusil štěstí pozemní střelou. Mazák byl ale pozorný.

44:09
    Mazák opět zasahuje. Tentokrát proti střele Rýpara.

44:11
    Vyloučení v týmu Slovensko (Michal Miške – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

45:08
    Český výběr si zatím nevytvořil žádnou výraznou šanci.

45:37
    Suchánkova střela míří nad branku.

45:52
    Veltšmídův pokus se odrazil od florbalky jednoho ze soupeřů.

46:11
    Tým Slovenska hraje v plném počtu.

46:45
    Domácí výběr se stále drží na balónku.

47:29
    Krbec dostal na středu nabídku, ke střele se ale nedostal.

48:15
    Česko tlačí své soupeře. Žádná z šancí ale zatím nezapadla do branky.

48:47
    Parádní rychlá střela Kisugiteho jen těsně minula konstrukci zařízení.

48:50
    Po rychlém přesunu hry se do samostatné akce dostal MAROŠ KOVAL a Bindera překonal střelou do protipohybu. Asistence: Oliver Kubaský.
    48:50 Maroš KOVAL - 7:5

49:37
    Tomašík zastavil Dudoviče lehkým faulem.

50:49
    Po drobné chybě v české obraně se k balonku dostává Slovensko.

54:33
    Nádherná souhra českého celku. Nejdříve Tomašík nabíjel Rýparovi. Ten se ale ke střele neodhodlal a poslal balónek svou zadovkou na PATRIKA SUCHÁNKA. Ten už bezpečně zvyšuje náskok svého celku. Asistence: Josef Rýpar.
    54:33 Patrik SUCHÁNEK - 8:5

55:57
    Slováci se snaží aktivně napadat českou rozehrávku. Zatím neúspěšně.

56:37
    Parádní šance Slováků! Koval neskutečnou ránou poslal míček přímo do břevna české branky.

57:46
    Valeš se snažil dorážet přihrávku Jendrišáka. Mazák byl opět pozorný.

57:56
    Do individuální akce se dostal LUKÁŠ VELTŠMÍD a parádní střelou přidává další gól. Bez asistence
    57:56 Lukáš VELTŠMÍD - 9:5

58:23
    Langer se prokličkoval do předbrankového prostoru. Následně ale o míček přišel.

58:46
    Meliš mohl zkompletovat hattrick! Mazák ale vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků.