Jekaterinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | Novgorod – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – D. Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižnekamsk sk 3:4 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Piatok 08.09.2017, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Neftechimik si dnes z Bratislavy odvezie dva body, keď o svojom víťazstve rozhodol v strhujúcom predĺžení. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Daniel Sexton a Marek Viedenský. Nuž čo k tomu dodať, šance sme videli na oboch stranách a hosťom nutno popriať k víťazstvu. Slovan čaká teraz náročný trip na druhý koniec zemegule a ja sa dnes s vami už len rozlúčim, so želaním pekného víkendu dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (21:41:59)

64:50 Pavel Kulikov - 3:4

64:50
    Nižnekamsk dal gól!
    PAVEL KULIKOV si prevzal puk na modrej, nakorčuľoval pred Štepánka a okolo lapačky puk skončil v jeho sieti.

64:09
    Řepík zbabral prihrávku a do brejku sa dostal Sexton, zoči-voči Štepánkovi neuspel, Jakub puk poslal za svoju bránku a opäť podržal tím belasých.

63:00
    Kulikov sa chcel na pravej strane sťahovačkou dostať pred Štepánka, Švarný sa hodil na ľad a čisto hokejkou puk súperovi vypichol.

62:25
    Sextonove zakončenie bekhednom z ľavej strany od bránkoviska, puk na ochrannom skle a v držaní hráčov z Nižnekamska.

61:39
    Na druhej strane sa k zakončeniu dostal Buchtele, bez úspechu, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

61:15
    Kulikov vystrelil z ľavej strany od kruhu a svojim pukom opečiatkoval konštrukciu domácej bránky.

60:43
    Piganovič minul bránku domácich z ľavého kruhu, za odrazeným pukom korčuľoval Viedenský, z akcie domácich nič nebude.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Slovan v tretej tretine pridal na aktivite a aj keď hral v oslabeniach, dokázal pridať do siete hostí dva puky a vynútiť si minimálne predĺženie. Aj dva body z dnešného duelu budú mať cenu zlata. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 14:14.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:21
    Hrnka vystrelil po ľade z pravej strany a puk mieril do odkrytej časti hosťujúcej bránky, Ježov však dokázal v rozkľaku puk usmerniť za svoju bránku.

58:29
    Sexton vystrelil z ľavého kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba, defenzíva domácich mu pomohla a puk dostala pod svoju kontrolu.

57:19
    Viedenský sklepol na ľad puk po chybnej rozohrávke hostí, pálil spoza kruhov, puk poslal na ochranné sklo, škoda.

56:29
    Ježov v pokľaku likviduje ďalší puk z hokejky hráča v modrom drese. Slovan sa snaží o plný bodový zisk v dnešnom meraní síl.
    55:21 Marek Viedenský - 3:3

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 4. Viedenský (Meszároš, Švarný), 45. Ebert (Viedenský, Smoleňák), 56. Viedenský (Kašpar, Smoleňák) – 14. Šiksatdarov, 14. Sexton (An. Sergejev, Nestrašil), 24. Rau (Sexton, An. Sergejev), 65. P. Kulikov (An. Sergejev)

HC Slovan Bratislava: Mazanec (24. Štepánek) – Barker, Ebert, Bačík, Meszároš (C), Švarný (A), Voráček, Hedera, Kozák – Kašpar (A), Viedenský, Hecl – Smoleňák, Co. Genoway, Řepík – Hrnka, Sádecký, Buchtele – Skalický, J. Mikúš, Šťastný
    Neftechimik Nižnekamsk: Ježov (Makarov) – Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzianov (A), Volgin, Fazylzianov – Rau, Nestrašil, Sexton (A) – Avcin, Kulikov, Poriadin – Šixatdarov, Jakimov, Zdunov – E. Galimov, Arkalov, Chajrullin

Rozhodca: Ansons (LOT), Soin – Strelcov, Sysujev

Diváci: 6.780