Ufa – Nižnekamsk 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Red Star Kunlun 4:5 (1:3 po s.n.) | Jekaterinburg – Vladivostok 4:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Barys 3:2 (3:2 po s.n.) | Togliatti – Chabarovsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Viťaz – Omsk 6:2 (kon.) | HC Slovan – Jugra Chanty-Mansijsk sk 2:3 (0:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
cz Nedeľa 03.09.2017, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ještě jednou Vás vítám u sledování dalšího přenosu z KHL. Dnes se společně podíváme na souboj mezi domácím Magnitogorskem a hostujícím celkem z Astany.

Domácí hokejisté vstoupili do nové sezóny bídně a po odchodu Zaripova a Leeho se jim moc nedaří. Celkově jim patří až dvanácté místo východní konference a za nimi se nachází už jen Jugra a Vladivostok. Nejproduktivnějším hráčem je podle očekávání Sergej Mozyakin (4+3), kterého následuje český forward Honza Kovář (0+4).

Barys Astana
    Hosté jsou přesným opakem domácích. Vstup do nové sezony se jim zatím daří a s třemi výhrami (2:0,4:3 a 4:2) a jednou porážkou (3:5) jim patří skvělé třetí místo ve východní konferenci a druhé místo v divizi za Omskem. Astana má o jedno utkání méně a tak v dnešním utkání může skočit na první místo východní konference!
    Nejproduktivnějším hráčem hostů je Dawes (3+3) následovaný Dallmanem (2+4).

Do dnešního utkání pravděpodobně nenastoupí Roman Starchenko.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Schaus, Děnisov, Pivcakin, Budkin, Chabarov, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář (A), I. Grigorenko – Ellison, Filippi, Osala – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Švyrjov, Berestennikov, Timkin – Platonov.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Šalapov, M. Semjonov (A), Makljukov, Savčenko, Orechov, Polochov – Dawes (C), Frattin, Vey – Žajlauov, Trivino, St. Pierre – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev – V. Nikulin, Puškarjov, Ševčenko.

Rozhodčí: Evgeny Gamalei, Sergei Gusev – Alexei Mikhel, Nikita Novikov.

00:01

00:15
    Na úvodní vhazování se postavil Kovář proti Veyovi a český hokejista byl úspěšnější.

00:49
    Jako první se pokoušeli do vážnější střelecké příležitosti dostat hostující hráči – bez úspěchu.

01:30
    První zákrok v utkání si připisuje Karlsson po střele Kosova.

02:36
    Třetí formace Astany si vytvořila první větší šanci utkání. Na Košečkina pálil Sagadějev a jeho střelu dorážel Lichotnikov, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný.

03:15
    Další zákrok v podání Karlssona. Tentokrát na něj pálil od modré čáry Denisov a švédský brankář zasahoval vyrážečkou.

04:21
    velmi dobrou pozici měl hostující bek Dallman, kterého skvěle vychytal Košečkin !

05:06
    První lajna domácích je zatím dobře bráněná soupeřem a k ničemu se nemůže dostat.

06:36
    Birjukov vyslal skrytou střelu na Karlssona a ten na poslední chvíli dokázal sevřít betony a střelu vytěsnit. Dobrá střela domácí obránce!

07:45
    Na dvakrát se pokoušel jeden z hostujících útočníků překonat Košečkina, ale zatím bez úspěchu.

08:29
    Košečkin byl rozhozený a moc nevěděl, kde je kotouč! Dietz toho chtěl využít a pálil bez přípravy od modré čáry! Košečkin s velkým štěstím vyrazil jeho střelu do bezpečí. Následuje komerční přestávka.

09:18
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a hraje se velmi fyzicky náročný hokej. Bohužel zatím bez branek.

10:20
    Hostující hráči špatně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění.

10:53
    Třetí formace Magnitky je zatím nejaktivnější a v každém svém střídání dokáže zahrozit! O velmi dobrou střelu se postaral Kaletnik, ale Karlsson ji viděl a zasáhl bez problému.

12:28
    Série nepřesných rozehrávek v domácí obraně zapříčinila, že se Astana usadila v pásmu a kombinuje.

13:45
    Hosté jsou zatím aktivnějším celkem což dokazuje i počet střel, který je zatím 3:9! Astana určitě není favoritem dnešního utkání, ale hraje výborně.

14:12
    Kovář se pokoušel objet branku a zakončit, ale Semjonov mu zabránil v lepším zakončení.

14:48
    Platonov pálil z levého kruhu na Karlssona a ten ukryl kotouč v lapačce. Komerční přestávka.

15:18
    Sagadějev se probíjel sám mezi třemi hráči domácích do útočného pásma a tahle jeho akce neměla šanci na úspěch.

16:03
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku utkání! Po pár dobrých přihrávkách se dostal kotouč na modrou čáru, kde si Denisov vyměnil kotouč s MATTEM ELLISONEM a ten razantní střelou propálil hostujícího brankáře! Asistence: Dronov, Denisov.
    16:03 Matt ELLISON - 1:0

17:40
    Domácí hokejisty gól nakopl a začíná více napadat a lépe bruslit. také se dostávají častěji do útočného pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a na kotouči jsou hráči hostujícího celku.

19:30
    Astana zamkla domácí v pásmu a pokouší se do konce třetiny o vyrovnání.

20:00

V první třetině měli více ze hry hostující hráči. Bohužel pro ně, ale v šestnácté minutě inkasovali branku po dobré střele od modré čáry v podání Ellisona, a tak je stav utkání 1:0. Domácí hokejisty branka jednoznačně nakopla a začali hrát daleko lépe. Uvidíme zda se jim ve druhé třetině podaří navýšit náskok a nebo Astana skóre dorovná.

Střely v první třetině 5:9

20:01

20:23
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hosté a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.

20:58
    Domácí hokejisté nabuzeni ještě z první třetiny zamkli hosty v pásmu a roztáčejí kolotoč přesných nahrávek !

21:50
    Zámek trval přes jednu minutu a k největší šanci se dostal Tomáš Fillipi, který ani na dvakrát nepřekonal Karlssona, který proti němu vytasil pravý beton.

22:34
    Na malou chvíli se do útočného pásma dostali také hráči hostů, ale k vážnějšímu ohrožení Košečkina zatím nedošlo.

23:05
    Zakázané uvolnění domácího celku.

23:45
    Magnitka hraje daleko lépe než v první třetině a tlačí se do zakončení z každé pozice! Karlsson si připsal během pár sekund 2 zákroky po střele Timkina a Platonova.

24:24
    Další střelecký pokus má na svědomí Birjukov, který střílel od modré čáry.

25:08
    Ofsajd zastavuje snahu Barysu o zisk útočného pásma.

25:42
    Obrovská šance Astany ! Od modré čáry střílel Semjonov, který úmyslně pálil na zadní mantinel. Kotouč se odrazil k pravé tyčce Košečkinovi branky a tam stál nikým nehlídaný St.Pierre, který poslal kotouč napříč celým brankovištěm! Velké štěstí pro domácí, že si nikdo nesrazil puk do branky.

26:51
    První přesilová hra dnešního utkání, kterou si zahraje domácí celek.

27:17
    Domácí přesilovka je až na 18. místě celé KHL. Oslabení týmu Astany je až 23. Žádné extra čísla pro oba týmy.

27:38
    A první přesilová hra je využita! Střelou z mezikruží se prezentoval Tomáš Filippi, který minul branku a k dorážce se dostal OSKAR OSALA, který svou mohutnou postavou stál jako skála na brankovišti a dokázal puk dorazit za záda Karlssona. Asistence: Filippi, Schaus.
    27:38 Oskar OSALA - 2:0

29:00
    Domácí hráči pomalu, ale jistě přebírají otěže utkání do svých rukou a hosty k ničemu nepouští.

30:10
    Utkání se dostalo do druhé poloviny a Magnitka začíná dominovat.

30:56
    Shenfeld zahrál vysokou holí a vhazovat se bude v obraném pásmu domácích.

31:42
    Puškarjov se dostal několikrát do slibné pozice před brankou a mohl pálit na Košečkina. Jenže než se rozvážil ke střele tak mu vždy někdo z domácích kotouč vypíchl.

32:50
    Platonov se dostal z rohu kluziště až na bod pro vhazování a pokusil se Karlssona překvapit střelou na bližší tyč. To se mu nepovedlo, protože Karlsson byl pozorný a střelu v pohodě lapil.

32:58
    Zakázané uvolnění Barysu.

33:18
    I hosté si zahrají svou první přesilovou hru. Ellison nesmyslně podrazil hostujícího brankáře a odchází si odpočinout.

33:47
    Astana právě vstřelila branku!
    Naprosto ukázková přesilová hra v podání Astany! Rozhození puku přes obránce dostalo kotouč až k Veyovi, který si najel do středu hřiště a poslal nádhernou křížnou nahrávku na pravý kruh, kde stál nikým nehlídaný NIGEL DAWES a ten se z těchto pozic nemýlí. Asistence: Vey, Dietz.
    33:47 Nigel DAWES - 2:1

35:56
    Domácí se snaží dostat zpět do dvoubrankového vedení, ale Astana začala opět dobře bruslit a hra se začíná vyrovnávat.

36:40
    Zakázané uvolnění domácích a na led nastupuje první formace hostů v čele s Dawesem.

37:05
    Domácí publikum začíná být dost slyšet a podporuje své borce.

38:48
    Domácí hráči zamkli hosty v jejich obraném pásmu a vzhledem k tomu, že mají hráči Magnitky střídačku blíže do útočné třetiny tak stihli vystřídat tři lajny na jedné hostující. Nicméně ani tohle nepomohlo k přidání další branky.

39:24
    Za špatné střídání je potrestána hostující střídačka. Trest odpyká kapitán Astany.

39:49
    Domácí si moc dlouho přesilovku nezahráli, protože Oscar Osala odstavil soupeře, který neměl puk a je za to potrestán.

40:00

Domácí hráči jsou jednoznačně lepším celkem. Ve druhé třetině mačkali Astanu, avšak Ellison se nechal zbytečně vyloučit a skvělá přesilová hra Barysu se opět ukázala. Nádhernou branku vstřelil Dawes a korigoval tak stav na 2:1.

Střely na branku ve druhé třetině – 15:6
    Střely celkem – 20:15

40:01

40:23
    Třetí třetina začíná hrou 4na4 a do první šance se dostali hostující hráči! Jeden z útočníků Astany pálil z levého kruhu a Košečkinovi propadl kotouč za záda, ale první byl u puku domácí obránce, který puk odpálil do bezpečí.

41:24

41:49

42:40
    Hráči Astany se snaží o vyrovnání, ale domácí obrana je zatím k ničemu nepouští.

43:30
    Domácí hráči zakládají další útočnou akci zpoza své branky.

44:00
    Hra se po většinu času odehrává ve středním pásmu. Magnitka začala dobře bránit přechod do svého pásma.

44:35
    Filippi stál na vrcholku kruhu a dostal dobrou nahrávku. Obtočil se kolem bránícího hráče a poslal dobrou střelu na branku. Karlsson se se svou lapačkou musel hodně natáhnout pro kotouč.

45:52
    Birjukov si sjel z modré čáry na vrcholek kruhu a střelou z první vyklepal betony Karlssona.

46:31
    Po třech minutách bez přerušení byla hra zastavena kvůli zakázanému uvolnění a následuje komerční přestávka.

46:52
    Špatná rozehrávka domácího celku vyústila v přečíslení dva na jednoho pro hostující celek. Tohle přečíslení, ale bylo vyřešeno nepříliš povedenou střelou.

48:00
    Magnitka se opět dostává do tempa a čím dál tím častěji okupuje útočnou třetinu.

49:30
    Hráči Astany mají velké problémy přejít přes obranný val domácích na modré čáře.

50:00
    Posledních 10 minut utkání. Hra se vůbec nepřerušuje a čas utíká velmi rychle.

50:54
    Ofsajd zastavil další snahu Astany.

51:25
    Vey se z ničeho nic dostal sám před Košečkina a pálil k pravé tyči. Košečkin však zasáhl betonem.

53:08
    Shenfeld jednoduše získal pásmo pro domácí tím, že nahodil na Karlssona a dojel puk.

53:22
    Chybnou rozehrávku hostů se pokusil využít Timkin, ale jeho střela byla zblokována.

53:56
    Do dobré pozice na levé straně kluziště se dostal Denisov, ale na Karlssona si nepřišel.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka hry.

55:46
    Do dobré pozice se probíjel jeden z domácích útočníků, ale byl krosčekován. Rozhodčí však nevylučuje.

56:08
    Na druhé straně, ale rozhodčí za krosček vylučuje a hosté mají další přesilovku. Bude využita jako ta první ?

57:00
    Domácí se osvobozují.

57:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

57:45
    A máme vyrovnáno! Další využitá přesilová hra hostů a opět se prosazuje NIGEL DAWES, který dostal nahrávku na to samé místo jako při prvním gólu a tentokrát nekompromisně trefil pravý horní roh branky. Asistence: Dallman, Dietz.

58:47
    Závar před brankou hostů ukončil hvizdem rozhodčí, který ztratil puk z dohledu.

59:30
    Magnitka se ještě snaží zlomit utkání ve svůj prospěch, ale hosté už jen brání.

60:00

Domácí hráči vedli 2:0, ale vedení prohospodařili po dvou trefách Dawese a tak zápas směřuje do prodloužení. Mizerný vstup do sezony tak pro domácí stále pokračuje.

Střely na branku 28:26.

60:01

60:35
    Hostující hráči krouží v útočném pásmu, ale zatím nic nevymysleli.

61:06
    Magnitka ještě neměla kotouč na svých hokejkách v prodloužení. Astana hraje velmi dobře.

61:51
    Až teď se domácí dostávají ke kotouči a uzavírají hosty v pásmu.

62:23
    Akoliznovu střelu zblokoval Birjukov. Vhazování před Košečkinem.

62:53
    Přesilová hra pro domácí ! Velká šance jak rozhodnout dnešní utkání!

63:10
    Hosté vyhazují.

63:40
    Mozjakin vystřelil velmi tvrdě, ale nepřesně a vyhnal tak své spoluhráče z pásma.

64:30
    Posledních 30 vteřin !

64:48
    Další trest pro hosty a magnitka bude mít 10 vteřin přesilovku 5na3 ! Základ úspěchu bude vyhrané vhazování.

64:59
    Neuvěřitelné! Astana i ve třech dokázala domácím pláchnout a Akolzin se řítil na Košečkina, který ho vychytal a udržel tak naděje na zisk druhého bodu pro domácí tým!