Čerepovec – Jaroslavľ 3:2 (kon.) | Riga – D. Moskva 1:5 (kon.) | Kazaň – Soči 0:5 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 3:4 (4:5 po s.n.) | S.Moskva – Dinamo Minsk 1:0 (3:0 po s.n.)
Ak Bars Kazaň
0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
HK Soči
cz Sobota 02.09.2017, 16:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Druhého září má Kontinentální hokejová liga na svém programu pět zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči. Úvodní vhazování bude v TatNeft-Areně vhozeno v 16:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

ČT 8. 12. 2016 – Bolšoj Ice Dome:
    HK Soči – Ak Bars Kazaň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

ČT 1. 12. 2016 – Tatneft Arena:
    Ak Bars Kazaň – HK Soči 1:3 (1:1 0:1 0:1)

5. Eeli Tolvanen (JOK) – 3+3, 6 bodů

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Markov (A), Jarullin, Tokranov, Abrosimov, Ohtamaa, D. Musin, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Galijev, Tkačov, Čibisov – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov (A) – Lukojanov, Svitov (C), Jazkov.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Ščitov, Chomickij (C), Pedan, Chochlov, Mamkin, Alexandrov (A), S. Kuzněcov, Miromanov – Wellman, Collins, Lapenkov – Grebenščikov, Garbutt, Önerud – Ščegolkov (A), Cvetkov, Padakin – A. Ivanov, Tomilin.

Rozhodčí: Jurij Tsyplakov, Alexej Bělov – Nikita Viljugin, Alexander Černyšev.

Oba týmy nastupují právě na ledovou plochu.

Je tu ruská státní hymna.

Kapitáni obou celků se zdraví s rozhodčími, utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči začne za několik málo okamžiků!

Na buly se do středového kruhu staví Anton Lander a Sean Collins, jdeme na to!

00:01

00:17
    Vhazování po pravici gólmana Šikina.

00:35
    Do první šance se dostal Lander, Šikin ale zasahovat nemusel.

01:54
    Alexandrov s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

03:22
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., podražení).

03:22
    První přesilovou hru v utkání si zahrají domácí, vhazuje se po pravici Šikina.

04:23
    Začala druhá minuta Chomickijova trestu, Šikin zatím nemusel výrazněji zasahovat.

05:08
    Hosté se osvobozují a zdá se, že první početní výhodu soupeře již ubrání.

05:22

05:45
    Kazani přechod do útočného pásma nevyšel – ofsajd.

06:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., hákování).

06:25
    Po reklamní přestávce si první početní výhodu zahrají také hosté.

06:25
    Konec reklamní přestávky, početní výhoda Soči může začít. Vhazování po levici Garipova.

08:25

09:10
    Střelu Alexandrova od modré zblokoval jeden z domácích útočníků, Garipov tak zasahovat nemusel.

09:39
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů, hra se tak přesune do jejich obranné třetiny.

10:29
    Obránce Chochlov s pukem ve vlastní obranné zóně, oba celky prostřídávají své řady.

13:02
    Soči se na chvíli udrželo v útočném pásmu, k ohrožení Garipovovy branky se ale nedostalo.

13:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).

13:20
    Hra přerušena, následuje další reklamní přestávka.

13:20
    Zpět do akce. Buly po pravé ruce brankáře Šikina.

13:45
    Markov nabil Jarullinovi, Šikin vyráží.

15:19
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., nedovolené bránění).

15:20

15:21
    Začíná přesilová hra Soči.

16:20
    Začala druhá minuta z trestu Tkačova, Garipov zatím bez práce.

16:53
    Mamkinova prudká rána z pravé strany, Garipov má puk ve své moci.

17:20

17:59
    Signalizovaný trest pro domácí.

18:06
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Jazkov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

18:10
    Další početní výhoda pro Soči, vhazování po pravé ruce gólmana Garipova.

19:01
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:18
    Špatná přihrávka jednoho z hráčů Soči, Markov vyhazuje kotouč z obranné třetiny až k Šikinově brance.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči. Branku jsme v ní žádnou neviděli. Zatím jsme svědky opatrného hokeje z obou stran.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 9 – 9
    Zblokované střely: 2 – 3
    Vhazování: 7 – 5
    Hity: 4 – 2
    Trestné minuty: 6 – 4

Hokejisté se vrací na ledovou plochu TatNeft Areny, druhá třetina tak začne za malou chvíli.

20:01

20:06

20:13
    Šikin má kotouč ve své moci, hra přerušena.

20:22
    Icing hostujícího celku, hra se tak přesune zpět do jejich obranné zóny.

20:56
    Nahození Azeveda, Šikin bez problémů vyráží.

21:34
    Po akci Tkačova končí kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Soči.

21:46
    Před Šikinovou brankou nebezpečně dorážel Gluchov, hosté však tuto situaci ustáli.

22:24
    Soči se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

22:57
    Hosté se provinili icingem. Vhazuje se po levé ruce jejich brankáře.

23:16
    Z pravé strany se pokoušel ohrozit Garipovu branku Önerud, avšak minul tři tyče.

24:02
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

24:49
    Soči se úvod přesilové hry zatím moc nedaří. Kazaň dobře brání svou modrou čáru.

25:03
    Začala druhá minuta Jarullinova trestu.

25:39
    Soči právě vstřelilo branku!
    Je tu úvodní branka tohoto utkání! Cvetkov přihrál na modrou čáru, kde stál MICHAIL MAMKIN, a ten svou střelou z první nedal Garipovovi vůbec žádnou šanci. Pro beka Soči první branka v sezoně, 1:0! Asistence: Alexej Cvetkov, Jevgenij Lapenkov,.
    25:39 Michail MAMKIN - 0:1

26:38
    Další šance Soči v podání Ščegolkova, Garipov připraven.

27:27
    Jeden z hráčů Kazaně zahrál vysokou holí, hra je tak přerušena.

27:27
    Buly nařízeno po pravé ruce Garipova.

27:49
    Wellmanova střela míjí tři tyče.

28:42
    Z pravé strany to na druhé straně zkoušel Gluchov, Šikin má kotouč v náručí.

29:04
    Domácí vyhráli vhazování a usadili se v útočné třetině. Následná Jarullinova střela skončila zákrokem Šikina.

29:12
    Kotouč končí v ochozech TatNeft Areny, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:29
    Rozhodčí pískají domácím přihrávku rukou, hra tak opět přerušena.

29:53
    Mamkin rozjíždí další útočnou akci Soči od vlastní branky.

30:01
    Polovina utkání za námi, Soči zatím vede v Kazani po brance beka Mamkina 1:0.

30:46
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

31:15
    Až nyní se domácím, konkrétně Svitovovi, podařilo dostat puk do střední třetiny.

31:56
    Do dobré šance se dostal Tkačov, avšak minul Šikinovu branku.

32:15
    Ofsajd domácích, následuje další z reklamních přestávek.

32:30
    Popovovo nahození si sebral Šikin do své rukavice. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Soči.

32:43
    Další puk v hledišti kazaňské areny, buly nařízeno ve střední třetině.

32:52
    Domácím se zatím nedaří potvrdit roli favorita v tomto utkání. Jejich další snaha o přechod do útočného pásma končí postavením mimo hru.

33:19
    Píská se zakázané uvolnění Kazaně. Vhazovat se tak bude v blízkosti brankáře Garipova.

33:39
    Nepřesná přihrávka Tkačova, domácí ale zůstanou u kotouče.

34:20
    Önerud vyzkoušel ze značného úhlu Garipovovu pozornost.

34:39
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., hákování).

34:56
    Od modré pálil Markov, Šikin drží kotouč ve své moci.

35:25
    Nepřesná křižná přihrávka Azeveda, puk míří do středního pásma.

35:27
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., vysoká hůl).

35:27
    Kazaň má k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Dokáže při ní srovnat skóre zápasu?

35:42
    Markov zlomil při střele z první svou hůl, hokejisté Soči tak dostávají touš z vlastní třetiny.

36:39
    Hosté jsou ve čtyřech.

36:52
    Střela Markova z úctihodné vzdálenosti, Šikin vyráží betonem.

37:27

38:09
    Zakázané uvolnění hokejistů Soči, hra tak zůstane v jejich obranné zóně.

38:09
    Oddechový čas pro hosty.

38:09
    Vhazování po levé ruce Šikina.

38:59
    Alexandrova dobrá střela z levého kruhu pro vhazování, Garipov má puk v náručí.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:56
    Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.

40:00

Také druhá perioda tohoto utkání je již minulostí. Hostujícím hokejistům se v ní podařilo otevřít skóre. Přesilovou hru využil v 26. minutě po přihrávce Lapenkova Michail Mamkin. Žádnou další branku jsme neviděli, a tak po čtyřiceti minutách vede Soči v Kazani 1:0.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 22
    Zblokované střely: 3 – 7
    Vhazování: 19 – 18
    Hity: 5 – 5
    Trestné minuty: 8 – 8

Oba týmy jsou zpět na ledě. Co nám přinese průběh třetí třetiny? To se dozvíme v následujících minutách!

40:01

40:53
    Markov s kotoučem ve vlastní třetině, oba týmy střídají.

41:33
    Abrosimov rozjíždí útočnou akci svého týmu.

42:10
    Teč Gluchova končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:23
    Od modré napřáhl ke střele Ohtamaa, ta však byla zblokována.

43:08
    Kotouč tečován mimo hrací plochu, hra přerušena.

43:18
    Z pravé strany to zkoušel Azevedo, Šikin pozorný.

43:36
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ryan Garbutt – 2 min., nesportovní chování).

43:36
    Vhazuje se v neutrální zóně.

43:54
    Signalizovaný trest pro Soči.

44:09
    Domácí mají zatím stále ponechanou výhodu.

44:21
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., nedovolené bránění).

44:37
    Azevedova rána z první končí na zadním mantinelu.

44:59
    Střela Sekáče zblokována, hosté se osvobozují.

45:22
    Začíná druhá minuta přesilové hry Kazaně.

46:21

46:54
    Vedení hostujícího celku je dvoubrankové! Do situace 2 na 1 se dostali Padakin a Ščegolkov. Střelu prvního jmenovaného ještě Garipov vyrazil, ale právě pouze k VADIMU ŠČEGOLKOVOVI, který už puk uklidil za jeho záda. Asistence: Pavel Padakin, Vadim Chomickij.
    46:54 Vadim ŠČEGOLKOV - 0:2

47:36
    Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Ivanov – 2 min., hákování).

47:36
    Po reklamní přestávce začne přesilová hra Kazaně.

48:20
    Azevedo to zkusil z první z levého kruhu pro vhazování, Šikin vyrazil.

48:56
    Icing domácího Ak Barsu, vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.

49:36

50:08
    Collins se dostal do zajímavé střelecké příležitosti, Garipov však nyní dokázal podržet svůj tým.

50:31
    Střela Popova zblokována mimo Šikinovu branku.

50:52
    Pedan s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

51:24
    Ofsajd Kazaně, hra přerušena a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

51:50
    Po střele Grebenščikova zapisuje Garipov další zásah. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.

51:57
    Hra se rychle přesunula do útočného pásma Ak Barsu. Šikin ponechal kotouč ve své lapačce a vynutil si tak další přerušení hry.

52:18
    Signalizovaný trest pro Kazaň.

52:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., vysoká hůl).

52:29
    Vhazování po pravici Garipova.

52:31
    Domácí vyhráli buly a ihned posílají kotouč až soupeřově brance.

53:15
    Hokejisté Soči kombinují v útočném pásmu.

54:07
    Další signalizovaný trest pro Ak Bars!

54:18
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., držení protihráče).

54:27
    Hosté využívají přesilovou hru 5 na 3! Před Garipovovu branku si od pravého mantinelu nabruslil JEVGENIJ LAPENKOV a následně zasunul puk pod gólmanem Kazaně za brankovou čáru. Asistence: Pavel Padakin.
    54:27 Jevgenij LAPENKOV - 0:3

54:32
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., nedovolené bránění).

54:32
    Pokračovat budeme nyní ve čtyřech na obou stranách.

55:56
    Zdá se, že je definitivně rozhodnuto! Obrana Kazaně propadla ve středním pásmu a soupeř se tak dostal znovu do situace 2 na 1. Střelu Collinse z pravé strany ještě dokázal Garipov zkrotit, na následnou dorážku CASEY WELLMANA už byl ale krátký. Asistence: Sean Collins.
    55:56 Casey WELLMAN - 0:4

56:18

56:32

57:10
    A už je to 5:0 pro hostující celek! Ránu beka Chochlova vyrazil Garipov přímo k ANDREJI IVANOVI, a ten uklidil kotouč za záda bezmocného brankáře. Asistence: Ilja Chochlov, Světoslav Grebenščikov.
    57:10 Andrej IVANOV - 0:5

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:53
    Zakázané uvolnění hokejistů Soči.

59:01
    Je tu poslední minuta tohoto utkání.

HK Soči se oklepalo z porážky 3:11 a zvítězilo v Kazani 5:0.

Utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Soči právě skončilo. Hostující celek v něm vítězí vysoko 5:0. O branky se postarali Michail Mamkin (26. minuta, přesilová hra), Vadim Ščegolkov (47. minuta), Jevgenij Lapenkov (55. minuta, přesilová hra 5 na 3), Casey Wellman (56. minuta) a Andrej Ivanov (58. minuta). Gólman Soči Dmitrij Šikin zastavil všech 23 střel soupeře!

SOC: Ruslan Pedan (O) – 21:40

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne! (18:30:08)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 26. Mamkin (Cvetkov, Lapenkov), 47. Ščegolkov (Padakin, Chomickij), 55. Lapenkov (Padakin), 56. Wellman (Collins), 58. A. Ivanov (Chochlov, Grebenščikov)

HK Soči: Šikin (Barulin) – Ščitov, Chomickij (C), Pedan, Chochlov, Mamkin, Alexandrov (A), Kuznecov, Miromanov – Wellman, Collins, Lapenkov – Grebenščikov, Garbutt, Önerud – Ščegolkov (A), Cvetkov, Padakin – A. Ivanov, Tomilin.

Rozhodca: Jurij Tsyplakov, Alexej Bělov – Nikita Viljugin, Alexander Černyšev