Novosibirsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Barys – Riga 3:5 (kon.) | Omsk – Novgorod 2:1 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk – S.Moskva 2:6 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 4:5 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižnekamsk – Red Star Kunlun 2:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Spartak Moskva
cz Sobota 26.08.2017, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil 1+1, 4 střely na branku, čas na ledě 16:52. (15:57:06)

Od první do poslední minuty byl tým Spartak Moskva aktivnější. Hosté hráli zodpovědně před vlastní brankou, navíc dokázali příležitosti, které si vypracovali, proměnit. Domácí obrana dnes svému brankáři příliš nepomohla, inkasovala šest branek. Některé z nich po hrubých chybách defenzivních hráčů.

59:40
    Ani jeden celek se už nikam nežene. Šancí k vidění už nejsou.

59:22
    Vjačeslav Leščenko zkoušel založit útočnou akci, ale nedokázal spoluhráči přesněji přihrát.

59:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry.

58:36
    V poklidném tempu se zápas dohrává, sledujeme aktivní hostujícího celku, který si jde pro výhru v tomto zápase. Naopak domácí obrana dobrý výkon nepředvedla.
    57:01 Lukáš RADIL - 2:6

57:01
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hostující celek v samotném závěru třetí třetiny upravuje své vedení. Ben Maxwell vypálil a jeho ránu před brankou zkušeně a zejména přesně tečoval LUKÁŠ RADIL. Asistence: Ben Maxwell a Ville Lajunen.

56:41
    Nikita Bespalov zasahuje proti střeleckému pokusu domácího útočníka. Anton Kurjanov dobře vypálil, jeho rána se ale neujala.

55:40
    Mnoho zajímavých střeleckých pokusů k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

53:49
    Alexandr Ugolnikov hraje před svou brankou, zakládá postupný přechod od útočného pásma. Hostující defenziva působí velmi jistým dojmem.

53:06
    Hokejisté ve tmavých dresech, tedy domácí, se ubránili akcím soupeře, a tak sami mohl založit útočnou akci, Anton Koroljov ale neuspěl proti soupeřům.

52:25
    Anatolij Nikoncev hraje v útočném pásmu, přebruslil obránce, ale do střelecké pozice se nedostal.

52:19
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí Jugra ztrácí na soupeře tři branky a má velké problémy s ofenzivní hrou.

51:46
    Ryan Stoa vyváží puk z obranné třetiny, následně byl ale tvrdě atakován soupeřem. Oba hokejisté budou ve hře pokračovat.

51:15
    Spartak Moskva drží hru v bezpečné vzdálenosti od své branky, hosté hrají takticky velmi dobře.

50:51
    Sergej Kupcov vedl protiakci Jugry, ale byl o kotouč připraven ve středním pásmu. Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

50:22
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, Ben Maxwell vypálil, jeho pokus na poslední chvíli zablokoval obránce.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 38. Šulakov (Kupcov, D. Makarov), 47. Pestuško (Valentenko, D. Makarov) – 1. V. Komarov, 20. Mirnov (Bobrov), 22. Chochlačov, 48. V. Komarov (Radil, Maxwell), 49. Chochlačov (Leščenko, Stoa), 58. Radil (Maxwell, V. Lajunen)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Proskuriakov) – Šulakov, Lekomcev, Valentenko, Štajnoch, Ugolnikov, Makarov – Pestuško, D. Makarov, Skačkov – Savinainen, Kurianov, Koroljov – Akmaldinov, K. Majorov, Ankudinov – Gorbunov, Panov, Šen – Kupcov.
    Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Kalinin, Judin, Pepeljajev, V. Lajunen, Provolnev, Bondarev – Maxwell, V. Komarov, Radil – Chochlačov, Leščenko, Stoa – Bobrov, Mirnov, Komaristý – Lee, Kuznecov, Nikoncev – Orlov.

Rozhodca: Azukovskij, Ovčinikov – Viljugin, Nikolajev