Liberec – Växjö 3:4 (po pr.) | Hradec Králové – TPS 5:1 (kon.) | Kuopio – Redhawks 6:4 (kon.)
HV71 – Mannheim 1:4 (kon.) | Frölunda – Zürich 5:4 (po pr.) | Stavanger – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Davos – Cardiff 10:1 (kon.) | Bern – Nottingham 5:2 (kon.) | Gap – EC-KAC 3:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Växjö Lakers
cz Štvrtok 24.08.2017, 17:00 • Home Credit Arena • Liga majstrov • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve čtvrtek startuje v liberecké Home Credit Areně hokejová Liga mistrů a hned v prvním utkání půjde o velmi zajímavý střet. Na sever Čech totiž zavítá švédský vítěz základní části, Växjö Lakers.

Växjo Lakers

Stále ještě relativně velmi mladý tým, který vznikl teprve v roce 1997 a mezi elitou hraje od roku 2011, už má za sebou celou řadu úspěchů. Tím největším je bezesporu švédský titul ze sezony 2014/15. Do letošního ročníku Champions Hockey League pro změnu postoupil jako vítěz základní části Elitserien.

V kádru má spoustu zajímavých jmen. Brankář Viktor Fasth sbíral zkušenosti i v NHL, zároveň se Švédskem vybojoval titul mistra světa. Mistrem světa je však například také útočník Janne Pesonen, který krom toho čtyřikrát ovládl finskou ligu a jednou slavil titul v KHL. Právě on by jako posila týmu měl být jedním z tahounů ofenzivy.

Domácí Bílí Tygři se však určitě švédského soupeře nezaleknou. Před sezonou sice odešly některé opory, jako Ján Lašák nebo Branko Radivojevič, Liberec však posílil o mladíky Lukáše Jaška a Aleše Stezku a pod Ještěd se vrátili také Martin Bakoš či Ladislav Šmíd.

Ligu mistrů si Bílí Tygři zahrají již počtvrté. Tentokrát se do ní kvalifikovali jako vítězové základní části loňského ročníku extraligy a zároveň vicemistři. Ve skupině kromě Växjö narazí také na velšský Cardiff a švýcarský Davos. Cíle libereckého celku jsou však jasné – postup do vyřazovací fáze soutěže.

Kdo se bude v prvním utkání radovat z vítězství a učiní tak první krok k postupu? To se dozvíme ve čtvrtek od 17 hodin.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Jánošík, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Mojžíš, Derner – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Bulíř, Jašek – Bartovič (A), Vantuch, Ordoš – Stránský, Vlach, Špaček – Dlouhý.

Växjö Lakers: Andren (Fasth) – Lundberg, Martinsson, Bohm, Persson, Rahimi, Högberg, Rondbjerg, Augustin – Kiiskinen, Pesonen, Pettersson – Lundberg, Rosén, Calof – Brodecki, Fröberg, Netterberg – Reddox (C), Josefsson, Carnbäck.

Rozhodčí: Pešina, Stricker – Gerát, Hynek.

Rozbruslení je za námi. Nezbývá než očekávat start utkání!

Hráči Växjö už nastupují na hrací plochu!

Následuje je také domácí tým, utkání začne již zhruba za tři minuty.

Hráči se sjíždějí ke středovému kruhu, utkání odstartuje za několik okamžiků.

00:01

00:24
    Lakatoš vyjel zpoza branky a zkusil překonat Andrena, ten vyrazil puk do rohu.

00:46
    Na druhé straně Martinssonova rána neprošla až k Willovi.

01:29
    Liberečtí vyrazili do útočného pásma, Jašek však o puk přišel a k zakončení nedošlo.

02:03
    Liam Reddox (VAX) je prvním potrestaným hráčem utkání, dostává dvouminutový trest za sekání.

02:38
    Jelínek hledal před brankou Krenželoka, ten ale nedokázal vypálit.

02:47
    Před Jelínkem se tentokrát otevřel prostor, v tísni však nestihl vypálit a puk skončil u brankáře.

03:10
    Kiiskinen vyrazil v oslabení kupředu, jeho ránu ale Will s klidem vyrazil.

03:49
    Libereckým se nedaří znovu usadit v útočném pásmu.

04:03
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

04:15
    Krenželokův bekhendový pokus brankáři žádné potíže nenadělal.

04:51
    Högberg nastřelil puk ven až na střídačku Bílých Tygrů, hra je přerušena.

05:26
    Lakatošovo nahození Andren bez potíží vyrazil mimo branku.

05:56
    Brodecki si sjel na levý kruh a vypálil, ale Will si s jeho pokusem poradil.

06:38
    Tygři se sice opět nastěhovali do útočného pásma, ale nedaří se jim ohrozit brankáře Växjö.

07:01
    Protiútok švédského celku přerušil ofsajd, hra je přerušena.

07:32
    Michal Plutnar (LIB) se provinil nedovoleným bráněním, uvidíme první přesilovku Växjö.

08:17
    Vantuch skočil do střely a puk odrazil až ven z domácího pásma, Tygři se osvobozují.

08:54
    Také Stránský vyhazuje.

09:07
    Växjö právě vstřelila branku!
    A máme tu první gól! K odraženému puku před brankou Bílých Tygrů se dostal ERIK JOSEFSSON a pohotově ho uklidil pod břevno. Roman Will nedostal šanci zasáhnout.
    Asistence: Tuomas Kiiskinen.
    09:07 JOSEFSSON - 0:1

09:44
    Rahimiho střela letěla mimo libereckou branku.

10:44
    Lakatoš se pokusil z těžké pozice vypálit, ale Andren jeho pokus vykopl betonem.

11:27
    Växjö přechod do útoku nevyšel, Liberečtí se zmocnili puku.

11:53
    Pesonen mířil na libereckou branku a z levého kruhu prudce pálil, Will jeho pokus vyrazil maskou.

12:32
    Liberečtí napadají rozehrávku švédského celku.

13:01
    Växjö nahodilo puk pouze za branku Romana Willa, který okamžitě rozehrává.

13:48
    Jánošíkova rána byla sražena mimo branku.

14:28
    Uvidíme další přesilovou hru Växjö. Dominik Lakatoš (LIB) míří na trestnou lavici za sekání.

14:48
    Martinssonova rána od modré čáry orazítkovala pravou tyč Willovy branky!

15:03
    Na druhé straně vyrazil kupředu Vantuch, ale jeho střela mířila nad.

15:55
    Andrew Calof kličkoval na brankovišti, na Willa však nevyzrál.

16:16
    Liberec jde do tří! Martin Ševc (LIB) dostává dvouminutový trest za hákování.

16:28
    Liberečtí již hrají opět ve čtyřech.

17:24
    Brodecki vyslal z pravé strany jedovatou ránu, Will vyráží.

17:42
    Liberečtí následně po delší době vyhazují puk z vlastního pásma.

18:16
    Liberec hraje v plném počtu.

19:01
    Mojžíšovo nahození od modré čáry nedoputovalo ani do mezikruží, obrana ho srazila do bezpečí.

19:21
    Lakatoš se pustil do rozmíšky s Lundbergem a následně ho v pěstním souboji srazil k zemi. Uvidíme další vyloučení.

19:21
    Rozhodčí konečně rozhodli o trestech. Dominik Lakatoš (LIB) vyfasoval dvouminutový trest za hrubost a osobní desetiminutový trest, Pontus Netterberg (VAX) na druhé straně pro změnu míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

20:00

A první třetina je minulostí. Viděli jsme zatím velmi vyrovnanou hru, v níž padl jediný gól. Přesilovou hru využil v 10. minutě Josefsson, který tak otevřel skóre utkání. Také Bílí Tygři si vytvořili několik střeleckých příležitostí, ani jedna z nich však neznamenala výrazné ohrožení Andrena. Växjö Lakers tak v Home Credit Areně po 20 minutách vede 1:0.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

Hráči jsou zpět, druhá třetina brzy začne.

20:01

20:15
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

20:37
    A rázem je tu druhý gól Växjö! ADAM BRODECKI si od levého mantinelu sjel do mezikruží a pohotovou ranou na bližší tyč překonal Romana Willa!
    Asistence: Linus Fröberg a Oliver Bohm.
    20:37 BRODECKI - 0:2

21:29
    Liberečí se snaží zareagovat, prozatím je ale zastavil ofsajd.

21:54
    Před Willovu branku pomalu doklouzal kotouč, který liberecký strážce svatyně bez potíží skryl v rukavici.

22:07
    Daniel Špaček z pravého kruhu vypálil příklepel, trefil však pouze výstroj brankáře Andrena.

22:18
    Andrena nezaskočila ani Jelínkova rána od modré.

22:18
    Daniel Rahimi (VAX) dostává dvouminutový trest za držení hole.

22:31
    Martin Bakoš trefil z levého kruhu po přesné přihrávce pouze tyč!

23:01
    Hosté vyhazují puk.

23:40
    Po povedené liberecké kombinaci se otvíral prostor pro Bakoše, ten však nedokázal vypálit.

23:51
    Jelínkovu dělovku zastavil Andren vyrážečkou.

24:12
    Švédský brankář je zatím neoblomný, vypořádal se i se střelou Adama Jánošíka.

24:18
    Hosté hrají v plném počtu.

24:25
    A takřka plynule přecházíme do další přesilovky, tentokrát v podání Växjö. Ladislav Šmíd (LIB) dostává dvouminutový trest za hrubost.

24:32
    Domácí okamžitě vyhazují.

25:16
    Hosté už kombinují opět v soupeřově obranném pásmu.

25:46
    Špaček se zmocnil puku a vyrazil kupředu, ještě před zakončením ale o touš přišel.

26:12
    Liberec opět vyhazuje do bezpečí.

26:25

26:34
    Hned po návratu z trestné lavice vyrazili Šmíd s Jaškem kupředu dva na jednoho, Jašek však dostal přihrávku od svého spoluhráče na paty a zakončit v dobré pozici nedokázal.

26:50
    Ani Jelínek se před brankou neprosadil, Andren kryje. Následuje komerční přestávka.

26:53
    Plutnarova dělovka po vhazování skončila na vyrážečce hostujícího brankáře.

27:05
    Ladislav Šmíd (LIB) ve hře moc času nestrávil. Po naražení zezadu se vrací zpět na trestnou lavici, tentokrát rovnou na dvě plus dvě minuty.

27:32
    Växjö zahrálo puk pouze na zakázané uvolnění, hra je znovu přerušena.

28:02
    Domácí se svědomitě brání a rychle vyhazují.

28:15
    Carnbäck vypálil z pravé strany, Roman Will si připisuje další úspěšný zákrok.

28:38
    Lukáš Vantuch vypíchl soupeři puk a vyrazil kupředu, svou střelu však nasměroval jen do výstroje Victora Andrena.

29:26
    Bílí Tygři opět vyhazují puk a zatím Växjö ve čtyřminutové přesilové hře nepustili do výraznější šance.

30:10
    Jaroslav Vlach opět odpálil kotouč do bezpečí.

30:32
    Tentokrát se o rozehrávku až ke svému protějšku postaral Roman Will.

31:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    A máme tu snížení! MARTIN BAKOŠ vjel po pravém křídle do útočného pásma, napřáhl se a svou dělovku nasměroval rovnou do šibenice hostující branky!
    Bez asistence.
    31:01 BAKOŠ - 1:2

31:05

31:28
    Fröbergova nebezpečná střela proklouzala kolem levé tyče.

31:57
    Liberečtí mohli vyrazit do protiútoku, Stránský však přišel o puk.

32:33
    A máme srovnáno! Milan Bartovič nastřelil z pravé strany puk na branku, kotouč se odrazil na brankoviště a JAN ORDOŠ ho pohotově doklepl do sítě!
    32:33 ORDOŠ - 2:2

33:19
    Växjö vyrazilo do útoku, ale Willa neohrozilo.

34:15
    Stejně však na druhé straně dopadli také Bílí Tygři.

34:25
    Obrat je dokonán! Přihrávku Michala Bulíře před branku trefil ve vzduchu DOMINIK LAKATOŠ a na jeho ránu byl Andren krátký!
    Asistence: Michal Bulíř.
    34:25 LAKATOŠ - 3:2

34:25
    Växjö si vyžádalo oddechový čas.

34:39
    Nahození hostujícího týmu končí u Willa, hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

35:02
    Liberečtí se provinili zakázaným uvolněním, hra se stěhuje zpět před Willa.

35:30
    Hosté ostřelovali libereckou branku, Tygři však skáčou do střel a Will nemusel zasahovat.

35:58
    A byl z toho protiútok! Bartovič objel dva protihráče, poslal puk Ordošovi a ten postupoval sám na Andrena! V rychlosti však těsně minul branku.

36:36
    Vantuchovo nahození zpoza branky skryl Andren v rukavici.

37:25
    Liberec si opět zahraje ve čtyřech. Jan Stránský (LIB) hákoval unikajícího Pesonena a míří na trestnou lavici.

37:53
    Liberečtí vyhazují do bezpečí.

38:32
    Špaček opět vyrazil s pukem v oslabení kupředu, zakončit však nedokázal.

38:54
    Mojžíš se zmocnil puku a najednou postupoval sám na brankáře! Ani on, ani dorážející hráči však kotouč do sítě neusměrnili.

39:25
    Domácí hrají v plném počtu.

39:31
    Kiiskinen se zjevil zcela sám před brankářem a dostal přihrávku, Roman Will však vytáhl spektakulární zásah a ránu zblízka efektně zachytil v lapačce!

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která přinesla opravdu skvělou podívanou. Brodecki hned v úvodu třetiny zvýšil na 2:0 a toto skóre platilo až do poloviny zápasu. Během čtyř minut však Bakoš, Ordoš a Lakatoš zaveleli k parádnímu obratu a rázem jsou to Bílí Tygři, kdo vede. Uvidíme, jaký průběh nám nabídne třetí dějství. To začne přibližně v 18:52.

Hráči se vracejí zpět na led.

Vše je již připraveno ke startu třetí třetiny.

40:01

40:26
    Lakatoš se snažil rozehrát z vlastního pásma, ale přišel o puk.

40:46
    Nahození libereckých od modré čáry skončilo v náručí brankáře Andrena.

41:35
    Hra je poněkud neuspořádaná a rychle se přelévá z jedné strany na druhou.

41:56
    Pesonen pálil z pravé strany, Will si však s jeho ranou poradil.

42:57
    Špaček si sjel s pukem před branku, puk však za záda Andrena neprotlačil.

43:40
    Persson se snažil vypálit, ale puk k Willovi nedostal.

43:59
    Další útočné snažení Växjö přerušil ofsajd.

44:26
    Bulíř obkroužil branku, jeho následný bekhendový pokus však nebyl přesný.

45:16
    Kiiskinen projel do útočného pásma, místo střely se však chtěl natlačit do brankoviště. Tento zámět mu překazila pozorná liberecká defenziva.

45:33
    Daniel Rahimi (VAX) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

46:08
    A pozor, Växjö jde do tří! Kapitán Liam Reddox (VAX) dostává dvě minuty za podražení.

46:29
    Martin Ševc z první jen těsně minul hostující branku!

46:54
    Jelínek nepřihrával přesně a uklidil puk z útočného pásma.

47:03
    Bakošův projektil zastavil Andren. Následuje liberecký oddechový čas.

47:10
    Tentokrát Bakoš minul hostující branku.

47:33
    Hosté již hrají ve čtyřech.

47:55
    Bulíř zblízka přestřelil hostující klec!

48:08
    Växjö hraje v plném počtu.

48:24
    Martin Ševc z první sestřelil Reddoxe, který opouští ledovou plochu s velmi bolestivou grimasou pouze za pomoci protihráčů.

Dnešní utkání sleduje 4 236 diváků.

48:57
    Bartovičova rána z mezikruží byla zblokována.

49:21
    Calof si skvěle sjel před branku a lehce tečoval prudkou přihrávku před branku, jeho pokus však mířil nad.

49:50
    Nyní to byli Bílí Tygři, kdo své soupeře zatlačil. Växjö vyhazuje.

50:04
    Liberečtí se po nepřesné přihrávce provinili zakázaným uvolněním.

50:28
    Po odrazu puku se ho v mezikruží zmocnil ELIAS PETTERSSON a přesnou ranou šibenice vyrovnána na 3:3!

51:54
    Bartovič vyrazil kupředu, před zakončením však byl vytlačen z dobré pozice a nakonec o puk přišel.

52:47
    Lakatoš zkoušel střílet bekhendem z mezikruží, ale minul branku.

53:34
    Liberečtí jsou aktivní a snaží se získat vedení zpět.

54:14
    Bartovič přišel o puk, hosté mohou vyrazit kupředu.

54:42
    Kiiskinen hledal skulinku u Willovy bližší tyče marně, bude se vhazovat v pásmu Tygrů.

55:22
    Puk se rychle přesouvá z jedné strany na druhou, oba celky chtějí strhnout výhru na svou stranu.

55:56
    Zakázané uvolnění Liberce.

56:52
    I nadále sledujeme poněkud neurovnanou hru na obou stranách.

57:25
    Jánošík vyrazil s pukem kupředu, rychle o něj ovšem zase přišel.

57:52
    Vantuch napadal rozehrávku soupeře, puk však nezískal.

58:01
    Reddoxovu dělovku vyrazil pohledným zákrokem Roman Will.

58:32
    Na druhé straně pálil Derner, jeho pokus však Andren nadvakrát kryl.

59:14
    Plutnarovu ránu srazila obrana mimo branku.

59:34
    Rosén postupoval sám na Romana Willa, kterého chtěl překonat kličkou, to mu ale nevyšlo! Liberecký brankář vyrazil kotouč do bezpečí.

60:00

Po divokém závěru nakonec půjde utkání do prodloužení. Který z týmů se po tuhé bitvě bude radovat z bodu navíc? To zjistíme už za několik minut!

Hrát se bude tři na tři. Uvidíme, komu bude tento počet vyhovovat víc.

60:01

60:21
    Bakošova rána mířila těsně nad!

60:43
    Bulíř ranou z mezikruží vyprášil lapačku brankáře Andrena.

61:17
    Naopak útočnou snahu Växjö překazila nepřesná rozehrávka.

61:45
    Krenželok se marně snažil proklouznout do brankoviště.

62:10
    A náhle je utkání u konce. ROBERT ROSÉN projel do útočného pásma a z levé strany mířil přesně do rohu liberecké branky!
    62:10 ROSÉN - 3:4

Växjö tak v prvním utkání hokejové Ligy mistrů vítězí po prodloužení na ledě Bílých Tygrů a připisuje si první dva body do tabulky. Naopak Liberec se musí spokojit pouze s jedním.

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (19:32:35)

Dominik Jakubec

Góly a asistencie: 32. Bakoš, 33. Ordoš, 35. Lakatoš (Bulíř) – 10. Josefsson (Kiiskinen), 21. Brodecki (Fröberg, Bohm), 51. Pettersson (Persson), 63. Rosén

Rozhodca: Pešina, Stricker – Gerát, Hynek

Diváci: 4 236