Košice – Junosť Minsk sk 3:2 (kon.) | Poprad – EHC Bayreuth sk 3:2 (po pr.)
HK Poprad
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
EHC Bayreuth Tigers
Piatok 18.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

V druhom dnešnom zápase zvíťazilo aj ďalšie slovenské mužstvo, Poprad získava 2 body, Bayeruth jeden. V pomocných nájazdoch zvíťazil tiež domáci tím.

Ďakujeme za pozornosť (21:13:56)

61:51
    Poprad dal gól!
    Domáci rozhodli. MATEJ PALOČKO si spracoval prihrávku od Koniga a šikovnou strelou prestrelil Vosvrdu.

61:02
    Svitanova strela z pravého kruhu mierila iba do Vosvrdovej výstroje.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa podarilo Bayeruthu vyrovnať, a tak uvidíme za malú chvíľu predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:05
    Vylúčenie v tíme EHC Bayreuth Tigers (Potač – 2 min., držanie).

57:53
    Poprad má v týchto minútach dobré šance, no nedokáže ich adekvátne využiť.

57:14
    Ježek servíroval pred bránku Vikarevovi, no ten už nestihol trafiť puk.

55:30
    Konigovu delovku ešte dorážal Štrauch, no trafil iba do gólmana súpera.

54:32
    Rusinovu strelu šikovne tečoval Heizer, puk letel na to Vosvrdov betón.

53:17
    Vážení diváci, na štadióne máme momentálne isté technické problémy. Budeme sa snažiť to čo najskôr vyriešiť. Ponúkame aspoň najdôležitejšie udalosti.

51:47
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ignatov – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

51:13
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ježek – 2 min., hákovanie).

51:13
    EHC Bayreuth dáva gól!
    Hostia opäť vyrovnávajú. Heider posunul na ľavý kruh SERGEJOVI STASOVI a ten prekonal Kostenka

49:54
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., hákovanie).

46:12
    Kroták vypálil z pravého kruhu. Jeho delovka však mierila iba do Vosvrdu.

44:59
    A domáci si zahrajú presilovku. Andreas Geigenmüller dostáva trest za hákovanie.

44:59
    Domáci hokejisti opäť zavreli svojho súpera v útočnom pásme. Svitana pálil z pravého kruhu, ale mieril iba do Vosvrdu.

44:02
    Vandas vykorčuľoval po ľavom krídle a vystrelil spoza hráča. Strela bola prudká, no netrafila priestor brány.

43:05
    Popradčanom teraz pohrozil Valentin Busch svojou strelou spomedzi kruhov. Puk skončil na Kostenkovom betóne.

42:32
    Nemeckému tímu sa nepodarilo udržať útočné pásmo po viacerých bojoch pri mantineli. Popradčania puk poslali preč do stredného pásma.

41:25
    Svitanov pokus od modrej čiary smeroval iba na zadné plexisklo.

41:01
    Tretia tretina začala tak trochu vo vlažnom tempe. Hráči Bayeruthu sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Vosvrdu.

40:01

V prostrednej časti hry sa podarilo domácim hokejistom otočiť stav stretnutia. V 22. minúte vyrovnal Mlynarovič a v 25. minúte pridal gól aj Štrauch.
    Tretia tretina sa začne približne o 20:36.

40:00

39:06
    Popradčania sa zatiaľ bránia bez akýchkoľvek väčších problémov. Bayeruth má totižto problém dostať sa do pásma.

38:21
    Poprad bude hrať v oslabení. Denis Vikarev dostáva dve minúty za držanie.

37:40
    Dinda vypálil puk von z obranného pásma a bolo z toho zakázané uvoľnenie. Kroták ešte niečo riešil s rozhodcami, ale bola to iba taká debata s úsmevom na tvári.

36:05
    Michael Vandas sa dokázal šikovne uvoľniť z pravého kruhu, namieril si to pred bránku, bol sám na Vosvrdu, ale neprekonal ho.

35:02
    Presilovka Tigrov sa však rýchlo končí. Sergej Stas dostáva dve minúty za sekanie.

34:49
    Bartova strela bola poriadna metelica, ale napokon iba trafila bočnú sieť a puk následne vyletel von z pásma.

34:14
    Bayeruth bude hrať presilovku. Andreas Štrauch dostáva dve minúty za sekanie.

33:48
    Vandas bol v obrovskej šanci, mal pred sebou iba ležiaceho Vosvrdu, ale trafil ho iba do masky. Puk vyletel do vzduchu a potom ho už hráči upratali!

32:47
    Vikarev šikovne spred bránky posunul ešte Bogoslovskému, ktorý strieľal z tesnej blízkosti, ale Vosvrdu neprekonal.

31:44
    Popradčania boli opäť nasťahovaní v útočnom pásme, ale puk si posielali iba po mantineli.

30:41
    Potač sa pretlačil do pásma a prihrávkou hľadal medzi kruhmi Bartoscha. Ten však bol mimo.

30:03
    Rapáč to skúšal priamou strelou pomedzi betóny, ale tam bol Vosvrda nepriestreľný.

30:03
    Za faul na domáceho hráča hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Pôjde Richard Rapáč.

29:16
    Ježek nahadzoval puk na bránku, kde bol aj Abdul, no k dorážke sa mu už nepodarilo dostať. Od začiatku druhej tretiny majú jasnú prevahu kamzíci, Kostenko si zatiaľ veľmi nesiahol na puk.

28:15
    Daniel Brejčák sa tlačil po pravom krídle, nakoniec dorazil až k bránke, ale už bol v páde, a tak jeho zakončenie nebolo až také nebezpečné.

27:33
    Vosvrda zachytil na hokejke rozohrávku z hokejky Ignatova. Chvíľu počkal, rozhliadol sa a následne puk vyhodil preč.

26:41
    Tigre z Bayeruthu budú opäť hrať v oslabení. Martin Heider dostáva dve minúty za držanie.

25:48
    Bogoslovskij posunul pred bránkou Vikarevovi, ktorý vystrelil z prvej, ale trafil iba pozorného Vosvrdu.

24:44
    Kamzíci využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia! Mlynarovič posunul na modrú čiaru Konigovi, ktorý vypálil na bránku. Vosvrda vyrazil pred seba, kde bol ANDREAS ŠTRAUCH a iba bekhendom doklepol puk do bránky!
    Asistencie: Peter Konig, Samuel Mlynarovič

24:16
    Konigova strela od modrej čiary mierila do stredu bránky, Vosvrda s pukom nemal problém.

23:54
    Svitana si chcel obhodiť protihráča, no akosi s ním puk nespolupracoval. Trafil ho a vyhodil ho na striedačku.

22:45
    Poprad si zahrá presilovku. Mathias Müller dostáva dve minúty za hákovanie.

22:38
    Paločko prihral puk Abdulovi pred bránku, jemu sa však nepodarilo zakončiť presne. Puk napokon skončil pri Vosvrdovi.

21:28
    Kamzíci vyrovnávajú stav. Kroták z rohu klziska posunul pred bránku SAMUELOVI MLYNAROVIČOVI, ktorý strieľal z otočky a predsa našiel voľné miesto vo Vosvrdovej bráne!
    Asistencie: Arne Kroták, Daniel Brejčák.

21:14
    Svitana posunul Krotákovi medzi kruhy, ktorý tvrdo z prvej vypálil. Strela letela do Vosvrdu.

20:54
    Štrauch bol počas súboja s Geigenmüllerom zasiahnutý hokejkou do tváre. Hlavný rozhodca však bol mimo a súboj dobre nevidel.

20:30
    V úvode druhej tretiny sa zakázaným uvoľnením previnili domáci hokejisti. Vhadzuje sa pred gólmanom Kostenkom.

20:01

V úvodnej časti hry sme videli jeden gól. V 9. minúte otvoril skóre Pokovič a Bayeruth teda vedie 0:1.
    Druhá tretina sa začne približne o 19:47.

20:00

19:16
    Paločko našiel voľného Mašlonku medzi kruhmi, ktorému poslal puk a Mašlonka vystrelil. Trafil však Vosvrdu iba priamo do hrude.

18:15
    Konigova strela od modrej bola mierne štipľavá. Vosvrda veľa toho nevidel, ale napriek tomu sa mu ju podarilo vyraziť vyrážačkou.

16:49
    Rapáč naskočil zo striedačky a ihneď sa zapojil do útoku. Spracoval si prihrávku medzi kruhmi a strieľal. Mieril však vedľa.

15:12
    Mašlonka vypálil z prvej z ľavého kruhu po Dindovej prihrávke. Bránku však netrafil a Kroták už puk pri mantineli nezachytil.

14:45
    Presilovka pre kamzíkov. Lubor Pokovič si odsedí dve minúty za hákovanie.

13:50
    Svitana si so Štrauchom trochu nerozumeli, ak by si správne prihrali vytvorili by si dobrú príležitosť.

12:38
    Heizer sa ocitol vo výbornej šanci, keď mu pred bránku ako na podnose naservíroval Vandas. Strela z prvej však skončila iba na Vosvrdovom betóne!

11:34
    Nemeckí hráči mohli vyraziť v trojici do prečíslenia, keďže štyria Popradčania sa akosi pozabudli v rohu klziska.

10:51
    Poprad si zahrá presilovú hru. Lubor Pokovič dostáva dve minúty za podrazenie.

10:25
    Štrauch našiel na modrej čiare Koniga, ktorý to vyskúšal tvrdou delovkou. Puk však skončil iba na plexiskle.

09:02
    Rapáč hľadal prihrávkou pred bránu Vandasa, ktorý sa tam ukazoval, no napokon puk nedokázal spracovať.

08:23
    Hostia sa dostávajú do vedenia! Pešut strieľal spred bránky, Kostenko nevedel, kde má puk, vydoloval ho LUBOR POKOVIČ a zasunul do bránky!
    Asistencia: Žiga Pešut.

07:05
    Poprad sa bude brániť v oslabení. Peter Konig dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

06:38
    Tigre z Bayeruthu sa dostali do útočného pásma, ael zatiaľ si puk vymieňajú popri mantineli. Teraz sa Stas uakzoval perd bránkou, ale od Mayera dostal iba nepresnú prihrávku.

05:27
    Tvrdá delovka z hokejky Mayera od modrej skončila na Kostenkovej hokejke a o puk sa potom bojovalo.

04:55
    Pavlu vypálil od modrej čiary, ale nastrelil iba popradského hráča do korčule. Puk sa odrazil a skončil pri mantineli.

03:46
    Koložváry hľadal pred bránkou Gläsera, ale prihrávka nebola presná. Puku sa zmocnil Konig a nekompromisne ho poslal von cez celé ihrisko.

03:12
    Bayeruth si zahrá presilovku. Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedí si to Štrauch.

02:10
    Vikarev šikovne nahadzoval puk z ľavého kruhu. Pred Vosvrdom sa snažil ešte dorážať Abdul, ale už tam bol neskoro.

01:28
    Paločko získal puk v rohu klziska a hľadal pred bránkou Krotáka. Napokon sa mu podarilo prihrať Mašlonkovi, ktorý spomedzi kruhov strieľal, ale mieril vedľa.

00:25
    O prvý útok sa snažil hosťujúci Barta, dostal sa iba do rohu klziska, kde ho domáci hokejisti spacifikovali.

00:01

HK Poprad: Kostenko (Gavalier) – Rusina, Ježek, Brejčák (A), König, Zadražil, Ignatov, Čestr, Dinda – Bogoslovskij, Vikarev, Abdul – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana (C) – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Mašlonka, Matej Paločko, Kroták

EHC Bayreuth Tigers: Vosvrda (Lala) – Gerstung, Pavlu, Heider (A), Neher, Potač (C), Mayer, Müller, Pokovič – Barta, S. Busch, Geigenmüller, Drews, Voronov, Koložváry, Bartosch (A), V. Busch, Stas, Pešut, Gläser, Alanov.

Pred týmto zápasom ešte čestní prezidenti klubu HK Poprad a riaditeľ HK Poprad čestným buly otvoria tento turnaj.

Na ľadovú plochu už prichádzajú oba tímy. Popradčania v bielych dresoch, bayeruthskí tigri v modrých.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z ďalšieho zápasu 70. ročníka Tatranského pohára. Dnes do diania zasiahne aj domáci celok HK Poprad, ktorý si v prvom stretnutí zmeria sily s EHC Bayeruth Tigers.

HK Poprad
    Usporiadateľské mužstvo netreba veľmi predstavovať. Popradčania pôsobia v našej najvyššej súťaži od jej samotného začiatku. Medzi najväčšie úspechy kamzíkov patrí účasť vo finále v sezónach 2005/2006 a 2010/2011. HK Poprad sa stal víťazom Tatranského pohára naposledy v roku 2014.

EHC Bayeruth Tigers
    Klub z nemeckého mesta Bayeruth začal písať v roku 1956 pod iným menom, po rozpade dvoch predošlých klub vznikol v roku 2006 terajší klub EHC Bayeruth. Postupne sa tím prebojoval zo 6- nemeckej ligy až do 2. nemeckej ligy známej ako DEL 2. V minulej sezóny sa prebojovali Tigre do štvrťfinále, ale tam už stroskotali. V mužstve aktuálne pôsobí Slovák Ivan Koložváry a Jozef Potač a niekoľko českých hráčov.

TATRANSKÝ POHÁR

Na Slovensku má tradíciu už niekoľko turnajov. Či hovoríme o RONA CUP-e, Spišskom pohári alebo Memoriáli Pavla Zábojníka. Žiadny z nich však nemá takú hlbokú históriu ako Tatranský pohár, tento ročník bude jubilejný sedemdesiaty.

Rok 1929 bol rokom, ktorý potvrdil vo Vysokých Tatrách definitívu kanadskému hokeju. Najprv sa uskutočnil hokejový turnaj o Pohár Palace sanatória Dr. Szontagha v dňoch 29. decembra 1929 až 1. januára 1930. Všeobecne sa tento turnaj považuje za 1. ročník dnešného Tatranského pohára. Podnet k usporiadaniu turnaja je jasný už z názvu, hľadajme teda za ním predovšetkým osobu novinára Ferdinanda Mareka z Bratislavy, Dr. Jána Kubíka, riaditeľa Palace sanatoria dr. Szontagha a predsedu Športového klubu Vysoké Tatry (ŠKVT), ale napr. aj funkcionárov Skiklubu Bratislava. Turnaj bol pre slovenský hokej mimoriadne významný. Po prvý raz sa na súťažnom podujatí stretli tri slovenské mužstvá, pričom pôvodne mali byť štyri, ale Košičania sa na poslednú chvíľu odhlásili. Víťazom turnaja sa stala ŠK Slavia Praha

Trofej pre víťaza Tatranského pohára
    text

Posledných päť víťazov
    65. ročník, 2012, národný, HK Poprad (Slovensko)
    66. ročník, 2013, medzinárodný, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    67. ročník, 2014, medzinárodný, HK Poprad (Slovensko)
    68. ročník, 2015, medzinárodný, Moser Medical Graz 99ers (Rakúsko)
    69. ročník, 2016, medzinárodný, Pelicans Lahti (Fínsko)

Na okrúhlom 70. ročníku Tatranského pohára sa predstaví 6 mužstiev vrátane domáceho tímu HK Poprad. Tímy budú rozdelené do dvoch skupín.

Skupina A: HK Poprad, Les Aigles de Nice (Francúzsko), EHC Bayreuth Tigers (Nemecko)
    Skupina B: HC Košice, Junosť Minsk (Bielorusko), Dunaújvárosi Acélbikák (Maďarsko)

Zápasový program
    Štvrtok 17. 8. 2017
    15:00 Dunaújvárosi – Junosť Minsk (skupina B)
    19:00 Les Aigles de Nice – EHC Bayreuth (skupina A)
    Piatok 18. 8. 2017
    15:00 HC Košice – Junosť Minsk (skupina B)
    19:00 HK Poprad – EHC Bayreuth (skupina A)
    Sobota 19. 8. 2017
    15:00 Dunaújvárosi – HC Košice (skupina B)
    19:00 HK Poprad – Les Aigles de Nice (skupina A)
    Nedeľa 20. 8. 2017
    11:00 3. mužstvo sk. A vs. 3. mužstvo sk. B (o piate miesto)
    15:00 2. mužstvo sk. A vs. 2. mužstvo sk. B (o tretie miesto)
    19:00 1. mužstvo sk. A vs. 1. mužstvo sk. B (o prvé miesto)

Všetky zápasy sa odohrajú na popradskom zimnom štadióne.

K sledovaniu prenosov zo zápasov Tatranského pohára 2017 ste srdečne pozvaní. Vychutnajte si s nami tento druhý najstarší turnaj v Európe a taktiež najstarší turnaj na Slovensku vôbec. Príjemné sledovanie on-line prenosov želá Lukáš R. Ovšonka, ktorý vám bude z popradského zimného štadióna prinášať priame prenosy. Pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 22. Mlynarovič (Kroták, Brejčák), 25. Štrauch (Konig, Mlynarovič), 62. Paločko (Konig) – 9. Pokovič (Pešut), 52. Stas (Heider)