Česko – Holandsko 63:40 (kon.)
Česká republika
63:40 (15:12, 32:18, 51:31)
Holandsko
cz Sobota 05.08.2017, 20:45 • Palais des Sports du Prado, Bourges • ME do 16 rokov - ženy • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání basketbalového ME hráček do 16 let, které hostí francouzské Bourges. V rámci utkání skupiny B se na turnaji představí reprezentační výběry Česka a Nizozemska.

Český výběr má za sebou premiérový zápas na tomto šampionátu. V napínavém zápasu náš celek podlehnul Chorvatsku 72:78 a v tomto zápase se bude snažit o reparát. I Nizozemsko prohrálo svůj první zápas, ovšem v tomto případě rozdílem třídy. Nizozemský výběr prohrál s Německem 54:79.

Klíčové hráčky
    Body: Halátková (13,0) – Van La Parraová (13,0)
    Doskoky: Semgadyová (11,0) – Hujbensová (6,0)
    Asistence: Ondroušková (5,0) – Van La Parraová (3,0)
    Krádeže: Kolegarová (5,0) – Van La Parraová (3,0)
    Bloky: Ondroušková (1,0) – van Zeijlová (2,0)

Vzájemné zápasy
    Nizozemsko – Česko 54:62
    Česko – Nizozemsko 68:49
    Nizozemsko – Česko 52:68
    Česko – Nizozemsko 49:56
    Nizozemsko – Česko 52:63

Česko: Kolegarová, Zeithammerová, Burtová, Hálová, Halatková, Bušková, Hamzová, Fišerová, Semgadyová, Ondroušková, Holubcová, Kocourková

Nizozemsko: Meijerová, Kopraová, Duboisová, van la Parraová, Hayfordová, Santová, van Zeijlová, Cornelissenová, Blagroveová, Huijbensová, Dupontová, Stamová

Rozhodčí: Miličević (BIH) – Kaluđerović (MNE), Yalman (TUR).

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

09:59
    Semqadyová rozskok prohrála a Češky se musí bránit. (0:0)

09:36
    O první faul se postarala opět Semqadyová. (0:0)

09:26
    Hayfordová si připisuje první chybu, rozhodčí odpískal kroky. (0:0)

00:54
    Zeithammerová otevírá bodový účet dnešního zápasy, Češky míří do vedení. (2:0)

01:08
    Blaqrove má svou první chybu, taktéž jsou pískany kroky. (2:0)

01:14
    Ondroušková má svou druhou krádež v zápase. (2:0)

01:23
    Zeithammerová má na svém kontě už čtyři body, další skvělá střela této české hráčky. (4:0)

02:01
    Blaqroveová se snažila trefit koš, ale minula. Holandsko zůstává i nadále na nule. (4:0)

02:21
    Kolegarová a její první střela, ta byla neúspěšná. (4:0)

02:35
    Hayfordová získává pro svůj tým první body v zápase. (4:2)

02:50
    Kolegarová se nedohodla s kolegyní a poslala míč do zámezí. (4:2)

03:10
    Santová měla po faulu Holubcové k dispozici dva trestné hody a ty také proměnila. (4:4)

03:55
    Holandsko je poprvé v zápase ve vedení, zásluhou Santové, která se trefila za dva body. (4:6)

04:06
    V úvodu utkání vidíme množství chyb na obou stranách. (4:6)

04:27
    Ondroušková se uvolnila a vystřelila, jenže její střela nenašla cíl. (4:6)

04:47
    Van Zeijlová se snažila trefit střelu za tři body, ale ani tato hráčka neuspěla. (4:6)

05:01
    Krásná kombinace českého týmu končí neúspěchem, Holubcová nedokázala umístit míč do koše. (4:6)

05:21
    Nizozemsko odskakuje do vedení o čtyři body zásluhou van Zeijlové. (4:8)

05:42
    Kocourková měla k dispozici dva trestné hody. Bohužel pro náš celek trefila pouze jeden, ztráta je tříbodová. (5:8)

05:50
    O první trojku v tomto zápase se postarala Fišerová, je vyrovnáno. (8:8)

06:19
    Oddechový čas pro hosty. (8:8)

06:19
    Dubouisová se pokusila o střela za tři body, ale netrefila. (10:8)

06:30
    Hálová se dostala mimo hřiště, míč jde na stranu soupeře. (10:8)

06:54
    O pár sekund později se to samé stalo na druhé straně, tentokrát si chybu připisuje Duboisová. (10:8)

06:58
    Hálová se postavila k trestným hodům a trefila pouze jeden, české vedení má hodnotu tří bodů. (11:8)

07:12
    Tentokrát trestné hody házela Kocourková, ale ta netrefila ani jeden. Stav zůstává i nadále stejný. (11:8)

07:46
    Hálová má na svém kontě první krádež míče. (11:8)

08:15
    Holandsko v první čtvrtině dost fauluje. Fišerová házela dva trestné hody a dvakrát si připsala po bodu. (13:8)

09:01
    Na druhé straně se Hayfordová pokusila o střelu za tři body, ale marně. (13:8)

09:17
    Ondroušková přidává další body na konto svého celku, tentokrát to byla střela za dva body. (15:8)

09:28
    Nepřesnost v české kombinace trestá Hujbensová, která získala krádež. (15:12)

10:00
    První čtvrtina skončila. (15:12)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (15:12)

10:22
    O první body v nové čtvrtiny se postarala Koleqarová, asistenci si připisuje Ondroušková. (17:12)

10:40
    Hayfordová se opět netrefila z hranice tří bodů, Holandsko i nadále ztrácí pět bodů. (17:12)

11:14
    Na druhé straně se za tři body netrefila Ondroušková, stav zůstává stejný. (17:12)

11:36
    Ondroušková nadvakrát dostala míč do koše, připisuje si další dva body. (19:12)

11:39
    Holandské hráčky to dost zkoušeji za tři body, ale zatím jim to nepadá. (19:12)

11:48
    Ondroušková se netrefila, ale poté dokázala získat míč zpátky do své moci. (19:12)

12:06
    Další nepovedená střela od Ondrouškové, která si poté nedokázala vybojovat míč zpátky. (19:12)

12:06
    Další dva body do české sbírky zapisuje Koleqarová. (21:12)

12:44
    Oddechový čas pro hosty. (21:12)

12:48
    Ondroušková se opět netrefila, útočný doskok si připisuje Semqadyová. (21:12)

13:35
    Ve druhé čtvrtině zatím vládnou pouze české hráčky, další dva body zapisuje pivotka Semqadyová. (23:12)

14:20
    První holandská trojka, kterou si zapsala van la Parraová. První body ve druhé čtvrtce pro tento tým. (23:15)

14:39
    Naopak český tým teď nedokáže dát další koš, navíc následně nestihnul vystřelit do limitu. (23:15)

15:18
    Po delší době měl český tým další dva trestné hody. Hálová proměnila oba dva. (25:15)

15:33
    Vzápětí přichází další dva body, tentokrát od Holubcové. (27:15)

15:52
    Český hrají s naprostým přehledem, další body od Hálové. Český náskok pomalu, ale jistě narůstá. (29:15)

16:23
    Dupontová se pokusila o střela za tři body, ale minula. Holandsko zůstává na patnácti bodech. (29:15)

16:41
    Na druhé straně se netrefila Hálová, obranný doskok si připisuje Santová. (29:15)

17:12
    Zeithammerová měla k dispozici dva trestné hody, ale trefila pouze jeden. Český náskok je už patnáct bodů. (30:15)

18:00
    Santová se pokusila o trojku a poté za normální počet bodů, ale ani jedna střela se neuchytila. (30:15)

18:08
    Na druhé straně se netrefila Zeithammerová, stav zůstává stejný. (30:15)

18:25
    Tento zápas není tak bohatý na body jako ve druhém zápase, kde Rusky vedou nad Litvou 44:38 na konci druhé čtvrtiny. (30:15)

18:54
    Kopraová se taktéž pokusila o střelu za tři body, ale ani tohle nevyšlo. (30:15)

19:02
    Burtová se trefila dvakrát z trestných hodů a navyšuje vedení svého celku. (32:15)

19:19
    Ovšem na druhé straně trefuje střelu za tři body Hayfordová. (32:18)

19:35
    Koleqarová se uvolnila a vystřelila, jenže nepřesně. Míč letí úplně někde jinde, než by měl. (32:18)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (32:18)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (32:18)

20:14
    Holubcová to vzala na sebe a vystřelila za tři body, jenže netrefila obroučku. (32:18)

20:48
    Na druhé straně se netrefila Blaqroveová, stále čekáme na první body v nové čtvrtině. (32:18)

20:53
    Blaqroveová byla faulovaná, takže měla dva trestné hody a ty takoé proměnila. (32:20)

21:12
    Blaqroveová zatím hraje parádně a k bodům si připisuje krádež míče. (32:20)

21:33
    Van La Parraová si mohla zkusit trestné střílení, ve kterém zaznamenala 50% úspěšnost. (32:21)

21:52
    Ondroušková se netrefila do koše, ovšem doskok si připisuje Koleqarová. (32:21)

22:13
    O pár sekund později si Koleqarová připisuje dva body za pěkný layup. (32:21)

22:46
    Ve třetí čtvrtině zatím vidíme opět množství faulů. Tentokrát na obou stranách, na výraznější příděl bodů stále čekáme. (34:21)

22:50
    Jako bych to přivolal, Fišerová napřáhla ke tříbodové střela, která zapadla do koše. (37:21)

23:06
    Na českou trojku odpovídá van la Parraová svou trojkou, náskok zůstává stejný. (37:24)

23:31
    Holubcová měla k dispozici dva trestné hody, ale proměnila pouze jeden. (38:24)

24:24
    Semqadyová hraje parádně pod košem, kde si připisuje další dva body. (40:24)

24:37
    Van la Parraová měla po faulu Holubcové k dispozici tři trestné hody, ale dala pouze dva. Náskok českého týmy je stále dvouciferný. (40:26)

24:49
    Oddechový čas pro hosty. (40:26)

24:56
    Hálová je dnes při chuti, vybojovala na svou osobu faul a dvakrát proměnila trestný hod. (42:26)

25:00
    Cornelissenová se při svém nástupu prezentovala špatnou přihrávkou, která skončila v zámezí. (42:26)

25:06
    Paráda! Fišerová se trefuje za tři body a zvyšuje vedení českého týmu. (45:26)

25:52
    Stamová házela dvakrát na koš, ale z trefila pouze jeden trestný hod. (45:27)

26:09
    Hamzová na druhé straně netrefila velmi jednoduchou střelu. (45:27)

26:16
    Santová měla tentokrát dva trestné hody a oba trefila s naprostým přehledem. (45:29)

26:16
    Hálová se skvěle uvolnila a poté i vystřelila, dva body pro český tým. (47:29)

26:16
    Hamzová napodobila Hálovou a taktéž přidává dva body, český náskok je už dvacet bodů. (49:29)

27:04
    Hayfordová si vyměnila míč se spoluhráčkou a vystřelila, jenže nepřesně. (49:29)

27:23
    Koleqarová se s míčem dostala do zámezí, míč putuje na stranu Holandska. (49:29)

27:30
    Kopraová si připisuje první své body v tomto zápase, dva body pro Nizozemsko. (49:31)

28:36
    Ke konci třetí čtvrtiny se nám opět množí fauly. (49:31)

28:57
    Koleqarová napřáhla ke zajímavé střele, ale ta letí mimo obroučku. (49:31)

29:19
    Náskok je opět dvacet bodů. Halatková přidala další dva body. Český tým míří za vítězstvím v tomto utkání. (51:31)

29:37
    Holubcová se netrefila za dva body, ale nemusí zoufat. Bušková si pro míč doskočila, český tým je i nadále u míče. (51:31)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (51:31)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (51:31)

30:06
    Hayfordová začala poslední čtvrtinu nepřesnou střelou. (51:31)

30:19
    Dupontová má na začátku čtvrtiny první krádež míče, Češky vůbec nejsem v tempu. (51:31)

30:57
    O první body v další čtvrtině se postarala Bušková, která opět mírně zvyšuje český náskok. (53:31)

31:51
    Začátek poslední čtvrtiny je opět chudý na body. Doufáme, že se to v průběhu hry změní. (53:31)

32:08
    Holandsko nedokázalo vystřelit do limitu a o míč přichází. (53:31)

32:28
    Další dva body na český účet přidává Holubcová, Holandsko působí odevzdaným dojmem. (55:31)

32:56
    O první holandské body v této čtvrtině se postarala Blaqroveová. (55:33)

33:13
    Další nizozemskou střela za tři body končí mimo koš, stav utkání zůstává stejný. (55:33)

33:55
    Další dva české body přidává Hálová, Semqadyová přidává další asistenci. (57:33)

34:02
    Oddechový čas pro hosty. (57:33)

34:17
    Van la Parraová se skvěle uvolnila, jenže její střele chyběla přesnost. (57:33)

34:39
    Fišerová skvěle vystihnula rozehrávku soupeřek a připisuje si další krádež. (57:33)

35:02
    Ondroušková poté zkusila štěstí střelou za dva body, ovšem neúspěšně. (57:33)

35:44
    Dubois se skvěle prosazuje střelou za tři body a snižuje už tak velké manko. (57:36)

36:26
    Holubcová opět mírně navyšuje vedení českého týmu, který si už podstatě může připsat vítězství. (61:36)

36:51
    Další dva body pro Holubcovou. Češky si závěr tohoto utkání opravdu užívají. (63:36)

38:01
    Máme před sebou poslední dvě minuty dnešního zápasu. (63:36)

38:05
    Meijerová si připisuje dva body za tuto parádní střelu. Van Zeijlová si připisuje asistenci. (63:38)

38:22
    Stamová zarovnává střelecký účet svého týmu na 40 bodů. (63:40)

39:04
    Konec utkání se pomalu, ale jistě blíží. Český náskok je nedostižný. (63:40)

39:15
    Kopraová se skvěle uvolnila, ale nedokázala trefit koš. Stav zůstává stejný. (63:40)

39:44
    Van Zeijlová se v závěru střeleckého limitu dostala ke střela, jenže ani tento pokus nepadnul do koše. (63:40)

Konec zápasu. (63:40)

Je dobojováno! Český tým zvládnul reparát a ve svém druhém zápasu na letošním šampionátu zvítězil nad Nizozemskem 63:40. Toto vítězství náš tým posunulo na průběžné druhé místo ve skupině. Český tým zítra čeká poslední zápas ve skupině, soupeřem našeho výběru bude vedoucí Německo, které ještě neprohrálo.