Pardubice – Frýdek-Místek 1:0 (kon.) | Třinec – Příbram 2:1 (kon.) | Opava – Vítkovice 6:2 (kon.)
Táborsko – Olympia Radotín 2:2 (kon.)
Slezský FC Opava
6:2 (3:1)
MFK Vítkovice
cz Sobota 05.08.2017, 14:30 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 2. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:23:28)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:11.

Zápas je u konce a výsledek je pro opavské velice příznivý, naopak pro hosty velmi krutý. I ve druhé půli pokračoval nápor opavských a přibývaly i góly. Na 4:1 dal v 59. minutě Jan Schaffartzik a definitivně rozhodl o výsledku. O další tři minuty později si hosté dali Ondřejem Cvernou vlastní gól a to už byl pro hosty skutečný zmar. Alespoň menší náplast na nepovedený výsledek dal v 77. minutě Tomáš Mrázek proměněným pokutovým kopem, poslední slovo však měli domácí. V 82. minutě utekl Joel Ngandu Kayamba a po svém sólu upravil na konečných 6:2.

90

90
    Ofsajd Opavy, v něm byl zachycen Jurečka.

89
    Domácí hráči si přihrávají na půlce, zbytek hráčů jen pomalu pobíhá po trávníku.

88
    Že je zápas ztracen, to hosté dobře ví, ani oni se k rozehrávce dvakrát nehrnou.

87
    Domácí v poklidu kombinují na útočné polovině, publikum spokojeně tleská.

86
    Domácí Jursa se pokoušel dostihnout míč na hrací ploše, o kousek mu to nevyšlo.

85
    Ne, z tohoto nic nebylo, domácí to ale trápit nemusí, o výsledku je rozhodnuto.

84
    Opava v dalším náporu, je tu roh.

84
    Poslední střídání Opavy, Joel Ngandu Kayamba je nahrazen Václavem Mozolem.
    82. Joel Ngandu Kayamba - 6:2

82
    Opava právě vstřelila branku!
    A je to 6:2. Do sóla se dostal JOEL NGANDU KAYAMBA a i když se Květon snažil sebevíc, střelu mu vykrýt nedokázal. Zákrok Hruzíka na brankové čáře už pak přišel pozdě.

81
    Květon má míč ve svém držení, lapil překvapivou střelu z pravé strany.

80
    Hraje se teď už uvolněný fotbal, zejména domácí už v obraně dělají chyby.

78
    Už se zase hraje na druhé straně, Opava rozehrává standardku po faulu na Kayambu.
    77. Tomáš MRÁZEK - 5:2

77
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Pokutový kop si vzal na starost TOMÁŠ MRÁZEK a střelou do horního rohu nedal Fendrichovi žádnou šanci..

Aleš Pur

Góly: 2. Stříž, 35. Smola, 42. Kuzmanović, 59. Schaffartzik (pen.), 62. Cverna (vla.), 82. Kayamba – 11. Mrázek, 77. Mrázek (pen.)

Karty:   65. Schaffartzik (OPA), 76. Jurečka (OPA), 77. Kuzmanović (OPA) – 43. Kučera (VIT), 51. Matěj (VIT), 58. Cverna (VIT)   23. Honiš (VIT)

Slezský FC Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek (C), Stříž – Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) – Kuzmanović, Smola (68. Jurečka).
    Náhradníci: Lasák – Jursa, Radić, T. Čelůstka, Jurečka, Mozol, Puškáč.

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula (C), Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera – Mrázek, Mišinský (61. Hruzík).
    Náhradníci: Nemrava – Kotouč, Hruzík, Szotkowski, Hýbl, Pavelka, Bzirský.

Rozhodca: Pavel Franěk – Petr Kotalík, Radim Dresler

Diváci: 2 186