Fínsko – Česko 2:0 (kon.)
Fínsko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Česko
cz Nedeľa 30.07.2017, 11:00 • WKK Sport Center, Wroclaw, Polsko • Svetove hry 2017 - florbal

Čeští florbalisté v boji o bronz proti favorizovanému Finsku neuspěli. Z medailí se po výhře 2:0 radují Seveřané. Ty poslal ve 22. minutě do vedení v přesilovce Janne Lamminen. Čeští hráči si s blížícím se závěrem vytvořili tlak i několik šancí, ovšem poslední slovo si vzal půl minuty před koncem Miko Kailiala, který zpečetil skóre zápasu střelou do prázdné branky. To už je z mé strany vše. Přeji příjemně strávenou neděli! (12:33:33)

Nejlepší hráči zápasu: Lukáš Bauer (CZE) – Pyry Luukkonen (FIN)

Střely na branku – 14:11 (6:0, 5:6, 3:5)

44:48
    Bauer ještě znovu míří na střídačku, ale florbalisté Česka už mají příliš málo času.

44:32
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A je zřejmě hotovo! Míček se odrazil k MIKOVI KAILIALAOVI, jenž z vlastní poloviny trefil opuštěnou českou klec – 2:0. Bez asistence.

44:14
    Obrovský tlak českého týmu! Luukkonen ani netušil, kde míček je, ale pro Finy to dobře dopadlo.

43:49
    Velmi dobrou střelu Milana Tomašíka vyrazil Luukkonen. Finský gólman si pak poradil i s dorážkou Jendrišáka!

43:23
    Bauer zamířil na střídačku, český tým to zkouší bez brankáře!

43:19
    Oddechový čas si vyžádal český kouč Petri Kettunen.

43:04
    Hráči Česka už mají na vyrovnání jen dvě minuty.

42:43
    Milan Garčar přišel o míček. Finové budou rozehrávat a mohou pošetřit cenný čas.

41:29
    Milan Tomašík obral o míček Vaananena a ještě byl faulován. Volný úder pro český tým.

40:51
    Vstupujeme do závěrečné fáze celého utkání. Čeští hráči už musejí riskovat.

40:02
    Třetí třetina je nejlepší částí celého zápasu. Kivilehto nabil na pravou stranu Kailialovi, jenž těsně minul poloodkrytou českou branku!

39:27
    Tohle byla velká škoda! Jiří Curney už mohl střílet, ale ještě hledal Matěje Jendrišáka. Ten vypálil z první, ovšem Luukkonen se stačil přesunout a míček je někde pod ním!

39:00
    Střela Garčara se odrazila mimo hřiště. Čeští hráči rozehrávají z rohu hřiště.

38:02
    Hra se teď přelévavá ze strany na stranu. Před finskou svatyní se neprosadil Marek Beneš.

37:25
    Juha Kivilehto se z levé strany řítil na Beuera. Po rychlé kličce se snažil zasunout míček k bližší tyči, ale zamířil jen do boční sítě!

37:15
    Gruber se snažil dostat míček před klec soupeře. Finská defenziva opět připravena.

35:53
    Střelou na bližší tyčku se prezentoval Matěj Jendrišák. Luukkonen byl pozorný.

35:31
    Do šance se řítil Salin, proti kterému Bauer vyběhl poměrně daleko ze své branky. Míček se zastavil za českým gólmanem, který s pomocí obránců celou situaci vyřešil.

34:49
    Škoda předchozí šance české reprezentace. Je otázkou, do kolika příležitostí dobře bránící Finové soupeře ještě pustí.

33:45
    Beneš sklepával míček na hůl Jakuba Grubera, který ve vyložené příležitosti těsně minul horní růžek finské klece!

32:52
    Obrovská šance Kailialy, který dostal přihrávku na vzdálenější tyčku. Naštěstí pro bezmocně ležícího Bauera trefil nohy jednoho z bránících českých hráčů!

32:28
    Finové se dostali k míčku a snaží se uklidnit hru.

31:37
    Český tým začal třetí třetinu tlakem, zatím ale neohrozil gólmana Luukkonena.

31:04
    Kličkující Tomašík byl zastaven, ale míček se odrazil za hrazení od finské hole. Čeští hráči tedy rozehrávají.

30:07
    Před námi je posledních patnáct minut zápasu. Uvidíme, zda čeští florbalisté ještě naleznou síly na obrat.

30:01

Třetí třetina začne přibližně ve 12:06.

Střely na branku po 2. třetině – 11:6 (6:0, 5:6)

Ve druhé třetině český tým zvýšil aktivitu, ale gólově se přesto prosadili jen Finové. Ve 22. minutě využil přesilovou hru Janne Lamminen. Reprezentanti Česka už alespoň několikrát donutili Luukkonena ve finské brance ukázat své umění a naznačili, že boj o bronz rozhodně nevzdávají.

30:00

29:45
    Ta nakonec přišla z hole Suchánka, ovšem bránící hráč do ní stačil zakleknout.

29:36
    Čeští florbalisté dohrávají třetinu s míčkem na holích. Chtělo by to ale střelu.

28:59
    Hráči Finska se trochu zatáhli a vyčkávají na soupeře na půlce. Češi kombinují, ale těžko se dostávají do nebezpečných prostorů.

28:04
    Střela Lukáše Veltšmída z poloviny hřiště na branku neprošla. Defenziva Finska je opravdu pevná.

27:38
    Lamminen hledal na zadní tyčce Johanssona. Ten na míček nedosáhl.

26:50
    Finové výborně bráni a nepouštějí české hráče na dostřel své svatyně. Je vidět, že jsou na hru soupeře výborně připraveni.

25:34
    Janne Lamminen se opět mohl prosadit! Před brankou měl poměrně dost prostoru, míček naštěstí odpálil na poslední chvíli do bezpečí Jiří Curney.

25:03
    Kivilehto operoval za brankou, odkud se snažil dostat míček před brankoviště. Jeho přihrávku ale zachytil gólman Lukáš Bauer.

24:14
    Samimu Johanssonovi střela nesedla. Míček se snesl do rohu hřiště.

23:41
    Čeští hráči se řítili do přečíslení 3 na 2. Ondřej Němeček to řešil individuálně, Luukkonen však zasahovat nemusel.

21:58
    Finům se přesilová hra dlouho nedařila, ale nakonec ji přeci jen využili. Po levé straně vyvezl míček dopředu Peter Kotilainen, který našel přesnou přihrávkou JANNEHO LAMMINENA, jenž byl před brankovištěm na chvíli nepokrytý a Bauer neměl proti střele k tyčce šanci zakročit. Asistence: Peter Kotilainen.

21:25
    Hodně důrazný byl teď Ondřej Němeček. Ten nejprve donutil Luukkonena k zákroku a poté se ještě dral za odraženým balónkem. Byla z toho drobná strkanice, ale vylučovat se nebude.

21:18
    Jendrišák a Šebek nyní úspěšně šetří čas v rohu za brankou soupeře.

20:36
    Z osy hřiště střílel Mika Kohonen. Bauer vyráží ramenem.

20:18
    Za nedodrženou vzdálenost při rozehrávce finské standardky je vyloučen Lukáš Veltšmíd.

19:39
    Signalizované vyloučení na české straně. Finové zatím drží míček, takže mohou hrát v šesti bez brankáře.

18:50
    Po ráně svého spoluhráče se ještě snažil dorážet Curney. Míček končí ve výstroji Luukkonena.

18:29
    Miko Kailiala zamířil vysoko nad branku. Míček skončil až v ochozech.

17:49
    Z otočky to zkoušel Patrik Dóža. Branku netrefil, ale nebyl to vůbec špatný pokus.

17:01
    Nahození Vaananena neprošlo až na Bauera. Dopředu mohou čeští florbalisté.

16:20
    Viděli jsme druhou střelu českého výběru, kterou musel likvidovat Pyry Luukkonen. Pokyny českých trenérů o přestávce zněly jasně, zakončujte z každé pozice!

15:46
    Češi začali druhou třetinu dobře! Z větší vzdálenosti pálil Šebek a dorážet se ještě snažil Beneš. Míček ale drží Luukkonen.

15:01

Střely na branku v 1. třetině – 6:0

První třetina gól nepřinesla. Aktivnější ale byli finští florbalisté, kteří se dobře pohybovali, solidně kombinovali a vypracovali si i několik dobrých příležitostí, které však likvidoval brankář Bauer. Ten si poradil i s nájezdem Savonena. To čeští reprezentanti za 15 odehraných minut ani jednou netrefili prostor mezi tyčemi.

15:00

14:58
    Pokus o signál ale českým hráčům nevyšel. Míček se odráží až k Bauerovi, který ho už raději podrží.

14:52
    V samém závěru třetiny přichází volný úder pro český tým.

14:07
    Kivilehto dostával přihrávku do předbrankového prostoru, ale musel se po míčku hodně natahovat a tak přestřelil. Finové se často dostávají do zakončení.

12:47
    Už se opět hraje. Nico Salo zakončoval z velmi dobré pozice, ovšem Bauer byl opět na místě.

12:39
    Na zemi zůstává ležet Lauri Stenfors, kterého nechtěně zasáhl holí do hlavy Jendrišák. Hra byla přerušena, aby mohl být fiský hráč ošetřen.

12:38
    Vypadalo to, že Patrik Doža připravil naivní zadovkou svůj tým o nadějný kontr. Míček však ještě vybojoval zpět Jendrišák, který míček vrátil Dožovi, jenž s ním míchal před brankářem Luukkonenem. Trefit branku ale nedokázal! Největší šance českého týmu v zápase.

11:57
    Po rozehrávce z rohu se dostal ke střele Jakub Gruber. Prostor mezi tyčemi netrefil.

11:51
    Tomašík byl v rohu faulován Savonenem. Standardní situace pro Česko.

11:24
    Finové byli vytlačeni do rohu hřiště a míček nakonec opustil hrací plochu. Rozehrává český tým. Dnes zatím dominují obrany.

10:16
    Český tým je už v plném počtu. Kritické chvíle tak svěřenci Petriho Kettunena přežili.

9:56
    Po levém křídle se hnal dopředu Kotilainen. Do jeho střely stačil vložit hůl Valeš.

9:31
    Salo nabil k pravému hrazení Johanssonovi. Jeho střelu z první ale zachytil zatím výtečný Bauer.

8:55
    Čeští florbalisté dostali míček až za branku soupeře.

8:14
    Ondřej Němeček byl za vysokou hůl na dvě minuty vyloučen. Český tým se tedy bude bránit ve čtyřech.

8:14
    Krister Savonen svými kličkami Lukáše Bauera nenachytal a jeho zakončení zamířilo jen do hrudi českého brankáře!

8:14
    Finský brejk zastavil zákrokem vysokou holí Ondřej Němeček! Finové mají k dispozici nájezd!

7:10
    Tomašík trefil míček vysokou holí. Rozehrávají Skandinávci.

6:03
    Vaananen hledal před brankou Mika Kailialu. Ten ve velké šanci netrefil balónek!

5:53
    To Finové hrozí. Bauer vyrážel jedovatou střelu z osy hřiště.

5:25
    Finská obrana se výborně pohybuje. Gruber nedostal od hrazení míček před branku soupeře. Luukkonen ještě nemusel zasahovat.

4:50
    Čeští reprezentanti v úvodu působí trochu zaraženě, Finové jsou pohyblivější.

3:58
    Gruber byl v rohu hřiště faulován Stenforsem. Čeští hráči budou rozehrávat z rohu hřiště.

3:15
    Z pravé strany pálil na Bauera Johansson. Český gólman dobře vykryl prostor a balónek vyrazil.

2:54
    Míčku se chopili i čeští florbalisté. Zatím se s ním nikam naženou.

2:04
    Finové v úvodu více drží míček a snaží se kombinovat. Český tým trpělivě brání.

0:49
    Český gólman Bauer vyrazil střelu ze střední vzdálenosti a připsal si tak první zákrok v utkání.

0:38
    Český protiútok táhl Milan Tomašík. Tomu se ještě nabízel Valeš, ale českého hráče odzbrojil veterán Mika Kohonen.

0:03
    Úvodní buly vyhráli Finové, kteří tak mohou založit první útok zápasu.

00:01

Pro úplnost doplňme, že Finové podlehli v semifinále Švýcarsku 2:5. Celek Suomi, který je tradičním soupeřem Švédů ve finálových zápasech velkých turnajů, se tak tentokrát musí spokojit jen s bojem o bronz.

Finsko: Luukkonen (Strandberg) – Kotilainen, Johansson, Salo, Lamminen, Savonen – Salin, Kailiala, Kohonen, Vaananen, Stenfors – Piha, Kivilehto

Česko: Bauer (Michajlovič) – Šebek, Beneš, Jendrišák, Němeček, Veltšmíd – Dóža, Valeš, Tomašík, Suchánek, Garčar – Gruber, Curney

Rozhodčí: Hakan Soderman, Glenn Boström.

Českému celku se na Světových hrách nedaří tolik jak by hráči chtěli, nicméně může si připsat skvělý výkon.
    Hned na úvod se Češi potkali s výběrem Finska. Tomu poměrně dlouhou vzdorovali, avšak nakonec padli poměrem 2:4. Ve čtvrtečním utkání s Polskem si ale opět zvedli náladu. Národní tým si se severským sousedem bez sebemenších problémů poradil poměrem 12:1. Semifinále se Švédskem se ale příliš nevyvedlo. Češi sice jako první otevřeli gólové skóre, Švédi se ale rychle dokázali oklepat a vítězstvím 5:2 si zajistili účast ve finále.

Krásné nedělní dopoledne všem florbalovým fanouškům! Dnes se nám na Světových hrách naposledy představí hráči Česka. Národní výběr se o třetí místo popere s Finskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.