Pavlásek – Kolář 2:0 (kon.) | Martin – Kamke sk 2:1 (kon.)
6 2 6
Tobias Kamke
1
3 6 1
Piatok 28.07.2017, 16:59Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (tvrdý povrch) • Štvrťfinále

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:07:24)

Koniec zápasu

6:1
    GEM, SET, ZÁPAS Andrej Martin! Druhý mečbal už náš tensita využíva a tak vyhráva tretí set jasným pomerom 6:1 a celkovo víťazi 2:1 na sety. Andrej tak bude na turnaji v Prahe pokračovať ďalej!

30-0
    Druhá loptička v rade pre Andreja, dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Loptu získava Martin.

5:1
    Nemec napokon hneď prvý brejkbal využíva a tak znižuje na 1:5! Hrozbu kanára tak odvrátil, ide však podávať na udržanie sa v zápase.

0-40
    Kamke napokon získava tri brejkbaly!

0-30
    Druhá loptička v rade pre tenistu z Nemecka.

0-15
    Na úvod podania však fiftín získava Kamke.

5:0
    Druhú možnosť už náš tenista využíva a tak sa dostáva do vedenia 5:0! Andrej tak ide podávať na víťazstvo v tomto zápase! Kamke hrozí navyše aj kanár.

40-15

40-0
    Andrej napokon získava tri brejkbaly!

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu.

15-0
    Kamke začína svoj servis dvojchybou.

4:0
    Esom na záver Andrej využíva gembal a v rozhodujúcom treťom sete sa dostáva do vedenia 4:0!

40-30
    Tretím esom v zápase získava Andrej gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Kamke sa znova dostáva do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Fiftín teraz získava náš tenista a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Náš tenista teraz musel ísť cez druhé podanie a fiftín napokon získava Kamke.

3:0
    Ten sa Andrejovi podarilo úspešne premeniť a tak znova berie svojmu súperovi podanie. Dostáva sa tak do vedenia 3:0!

40-30
    Napokon náš tenista získava brejkbal!

30-30

30-15

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Kamke na úvod podania chyboval a tak fiftín získava náš tenista.

2:0
    Ten sa nášmu tenistovi podarilo využiť a tak po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 2:0!

40-30
    Druhým esom v zápase si Andrej vybojoval gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Andrej zvládol ísť cez druhé podanie tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30

0-15
    Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel a fiftín tak získava Kamke.

1:0
    Napokon náš tenista vstupuje do tretieho setu úspešne a berie svojmu súperovi podanie! Dostáva sa tak do vedenia 1:0!

40-0
    Následne náš tenista získava tri brejkbaly!

30-0

15-0
    Úvodný fiftín tretieho setu patrí nášmu tenistovi.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Tobias Kamke.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:6
    Ten sa už tenistovi z Nemecka podarilo využiť a tak vyhráva druhý set pomerom 6:2! V tomto sete sa nášmu tenistovi vôbec nedarilo, zahadzoval aj brejkbaly a tak o osude tohto zápasu bude musieť rozhodnúť tretí set.

40-A
    Tretí setbal pre Kamkeho!

40-40
    Andrej napokon odvrátil aj druhý setbal a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

30-40
    Prvú hrozbu dokázal náš tenista odvrátiť.

15-40
    Dva setbaly pre tenistu z Nemecka!

15-30

0-30

0-15
    Prvý fiftín v tejto výmene však patrí Kamkemu.

2:5
    Ďalšiu možnosť však už tenista z Nemecka využíva a dostáva sa tak do vedenia 5:2! To znamená, že Andrej ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

15-40

0-40
    Kamke získava tri gembaly a šancu na čistú hru!

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu.

0-15
    Kamke zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.

2:4
    Druhú možnosť už dokázal náš tenista využiť a tak znižuje na 2:4! Uvidíme, či sa mu ešte podarí stav v druhom sete zdramatizovať.

40-15

40-0
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Andreja!

30-0

15-0
    Andrej zahajuje svoj servis úspešne a získava fiftín.

1:4
    Túto možnosť už Kamke využíva a dostáva sa tak do vedenia 4:1! Andrej zahodil štyri brejkbaly v tejto výmene, to ho môže veľmi mrzieť. Zatiaľ to vyzerá tak, že zápas sa rozhodne v treťom sete.

40-A
    Gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Ale ani teraz sa táto výmena nekončí, Kamke úspešne odvrátil aj tento brejkbal.

A-40
    Náš tenista získava ďalší brejkbal!

40-40
    Andrej výborne zapracoval na sieti a znova predlžuje túto dramatickú výmenu.

40-A
    Kamke však opäť získava gembal.

40-40
    Andrej úspešným volejom odvrátil aj túto hrozbu.

40-A
    Tretí gembal pre podávajúceho tenistu.

40-40
    Ani ten sa mu však nepodarilo využiť, loptičku poslal iba do siete.

40-A
    Kamke získava druhý gembal.

40-40
    Andrej ho však po presnom údere odvrátil a tak v tejto výmene pokračujeme ďalej.

40-A
    Následne si Kamke vybojoval gembal.

40-40
    Treťou loptičkou v rade Kamke odvrátil aj posledný brejkbal a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Ani druhý brejkbal Andrej nevyužíva, Kamke sa prezentoval úspešným forhendom.

40-15
    Prvú hrozbu Kamke odvracia, Andrej poslal loptičku mimo vymedzený priestor.

40-0
    Následne si náš tenista presným úderom na čiaru vybojoval tri brejkbaly!

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej tak vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Kamke na úvod podania chybuje a fiftín tak získava náš tenista.

1:3
    Ten už premeniť dokázal a tak získava prvý gem v druhom sete a znižuje na 1:3! Snáď sa konečne Andrej v druhom sete chytil.

A-40
    Následne sa Andrej prezentoval úspešným bekhendom a tak získava ďalší gembal.

40-40
    Ani druhý gembal náš tenista nedokázal využiť a po nepresnom údere sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Prvú hrozbu tenista z Nemecka odvracia.

40-15
    Náš tenista má k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Následne však tenista z Nemecka chyboval a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ani úvod tohto podania Andrejovi nevyšiel a po presnom údere získava fiftín Kamke.

0:3
    Následne po úspešnom bekhende Kamke druhý gembal využíva a tak ide do vedenia 3:0! Andrej sa zatiaľ v druhom sete veľmi trápi.

15-40
    Prvý gembal Andrej po chybe súpera odvracia.

0-40
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Kamkeho!

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu!

0-15
    Kamke zahajuje svoj servis úspešne a získava fiftín.

0:2
    Poslednú možnosť už po presnom údere Kamke využíva a tak berie prvé podanie v druhom sete nášmu tenistovi. Nemec sa tak dostáva do vedenia 2:0!

30-40
    Po úspešnom forhende sa mu podarilo odvrátiť aj druhý brejkbal.

15-40
    Prvým fiftínom v druhom sete Andrej prvú hrozbu odvracia.

0-40
    Následne Kamke po presnom údere na čiaru získava tri brejkbaly!

0-30
    Andrej poslal loptičku mimo zákaldnú čiaru a stráca tak aj druhý fiftín.

0-15
    Úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel a po chybnom údere získava fiftín jeho dnešný súper.

0:1
    Napokon sa tak aj stáva a čistou hrou získava Kamke prvý gem v druhom sete.

0-40
    Kamke po chybe nášho tenistu získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu, ktorý sa dostáva tak do vedenia o dva fiftíny.

0-15
    Kamke začína presným úderom na čiaru a získava prvý fiftín v druhom sete.

0:0

0:0

6:3
    Ten sa mu už konečne podarilo využiť a tak vyhráva prvý set pomerom 6:3! Andrej v ňom predviedol dobrý výkon a určite si ho zaslúžil vyhrať, do druhého setu to však chce zlepšiť psychiku v dôležitých častiach hry, hlavne keď ide o potvrdenie brejku.

A-40
    Andrej získava piaty setbal!

40-40
    Tenista z Nemecka však túto možnosť nevyužíva a tak sme opäť na zhode 40:40!

40-A
    A následne je tu brejkbal pre Kamkeho!

40-40
    Andrej však ako by nezvládal rozhodujúce situácie a opäť stráca možnosť na ukončenie tohto setu.

A-40
    Štvrtý setbal pre nášho tenistu!

40-40
    Ale ani ten nevyužíva a tak sa zatiaľ Kamke v prvom sete drží.

A-40
    Tretí setbal pre nášho tenistu!

40-40
    Ani druhý setbal sa nášmu tenistovi nepodarilo využiť a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Prvú hrozbu po úspešnom údere na čiaru Kamke odvracia.

40-15
    Andrej následne získava dva setbaly!

30-15

30-0
    Presným bekhendom ide náš tenista do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Andrej začína úspešne a po presnom údere získava fiftín.

5:3
    Hneď prvú možnosť náš tenista využíva a tak berie tretí krát v tomto zápase svojmu súperovi podanie. Dostáva sa do vedenia 5:3 a ide podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-15
    Úspešný forhend nášho tenistu, Andrej má tak k dispozícii dva brejkbaly!

30-15
    Teraz však podávajúci tenista chyboval a tak Andrej znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Presným úderom sa prezentoval aj Kamke a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Andrej teraz výborne zapracoval na sieti a získava fiftín na svoje konto.

4:3
    Druhú možnosť však už Kamke využíva a tak znova nedokázal Andrej potvrdiť brejk, čo je určite škoda. Nemec tak znižuje na 3:4 a ide podávač na potvrdenie brejku.

30-40
    Prvú hrozbu po úspešnom údere na čiaru Andrej odvracia.

15-40
    Následne Kamke získava dva brejkbaly!

15-30
    Túto loptičku však náš tenista poslal za základnú čiaru a tak Kamke znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Následne však Andrej vytiahol úspešný forhend a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Úvod podania však nášmu tenistovi nevyšiel a fiftín putuje na konto jeho súpera.

4:2
    Druhú možnosť však už Andrej po presnom voleji využíva a tak druhý krát v tomto zápase berie podanie svojmu dnešnému súperovi! Dostáva sa tak do vedenia 4:2 a ide podávať na potvrdenie brejku.

40-15
    Kamke presným úderom prvú hrozbu odvracia.

40-0
    Následne Andrej umiestnil loptičku presne na čiaru a získava tri brejkbaly!

30-0
    Ani tento úder podávajúcemu hráčovi nevyšiel a tak Andrej vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Kamke teraz musel ísť cez druhé podanie, následne chyboval a tak fiftín získava náš tenista.

3:2
    Ten už po presnom údere dokázal premeniť a tak sa dostáva do vedenia 3:2!

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo Kamkemu úspešne odvrátiť, Andrej má k dispozícii ešte jeden gembal.

40-15
    Následne prichádzajú dva gembaly pre nášho tenistu.

30-15
    Po presnom bekhende Andrej znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Tento úder však Andrej poslal za základnú čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod tohto podania náš tenista zvládol a získava fiftín.

2:2
    Po chybe nášho tenistu využíva hneď prvý gembal a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

15-40
    Kamke získava dva gembaly.

15-30
    Prvé eso v zápase pre Kamheko a podávajúci hráč znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Andej poslal loptičku presne na čiaru.

0-15
    S Kamke teraz výborne zahrala sieť a získava tak fiftín.

2:1
    Presným úderom na čiaru už tento brejkbal Kamke využil a tak ukončil túto dlhú výmenu. Andrej tak nepotvrdil brejk a stráca prvý krát svoje podanie. Stav je znížený na 1:2!

40-A
    Znova však prichádza brejkbal pre tenistu z Nemecka!

40-40
    Kamke poslal loptičku mimo kurtu a tak v tejto dramatickej výmene pokračujeme ďalej.

40-A
    Kamke má opäť k dispozícii brejkbal!

40-40
    Následne však pokazil bekhend a loptičku poslal do siete. Je tu tak ďalšia zhoda.

40-A
    Kamke sa teraz prezentoval úspešným volejom a získava druhý brejkbal v tejto výmene!

40-40
    Túto hrozbu však presným úderom na čiaru náš tenista odvracia a tak vo vyrovnanej výmene pokračujme ďalej.

40-A
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak Kamke získava brejkbal!

40-40
    Ale ani ten sa mu nepodarilo využiť a tak sme opäť na zhode. Loptičku poslal mimo kurtu.

A-40
    Podobne sa však teraz prezentoval aj jeho dnešný súper a tak Andrej získava ďalší gembal.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, loptičku poslal iba za základnú čiaru. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Andrej musel ísť cez druhé podanie, ale napokon si vybojoval gembal.

30-30
    Kamke poslal loptičku za vymedzený priestor a to to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Teraz však výborne zapracoval na sieti a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Ani teraz sa nášmu tenistovi nedarilo, loptičku poslal iba do siete. Prehráva tak o dva fiftíny.

0-15
    Úvod servisu mu nevyšiel a tak fiftín získava jeho dnešný súper.

2:0
    Druhú možnosť však už Andrej bezpečne premieňa a tak berie svojmu súperovi prvé podanie v tomto zápase a ide do vedenia 2:0!

40-15
    Teraz však náš tenista poslal loptičku iba za vymedzený priestor a tak prvý brejkbal nevyužíva.

40-0
    Andrej presne umiestnil loptičku na čiaru a získava tri brejkbaly!

30-0
    Výborným úderom z bekhendu sa Andrej dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Kamke takisto musel na úvod svojho servisu ísť cez druhé podanie a napokon loptičku poslal iba za vymedzený priestor.

1:0
    Prvým esom v zápase Andrej gembal využil a postrážil si tak svoje podanie. Dostáva sa do vedenia 1:0!

A-40
    Následne si náš tenista po chybe svojho dnešného súpera vybojoval gembal.

40-40
    Teraz však Andrej vytasil presný úder na čiaru a tak v prvej výmene tohto zápasu pokračujeme aj naďalej.

40-A
    Následne však náš tenista chyboval a loptičku poslal za základnú čiaru. Znova je tu tak brejkbal pre Kamkeho!

40-40
    Presným úderom na čiaru Andrej túto hrozbu odvracia a sme tak opäť na zhode.

40-A
    Následne náš tenista poslal svoj forhend opäť len do siete a tak Kamke získava hneď v úvode zápasu brejkbal!

40-40
    Andrejovi následne nevyšiel ani jeho volej a loptička skončila v sieti. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Teraz sa však náš tenista previnil dvojchybou a tak prvý gembal stráca.

40-15
    Priamym bodom z podania Andrej získava dva gembaly.

30-15
    Andrej teraz umiestnil loptičku presne na základnú čiaru a tak znova vyhráva v tejto výmene o jeden fiftín.

15-15
    Nášmu tenistovi nevyšiel úder z bekehndu a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Andrej musel ísť v úvode cez druhé podanie, ale zvládol to a získava prvý fiftín v tomto zápase.

0:0

Tak zápas by sa už každú chvíľu mal začať, ako prvý začne podávať náš tenista Andrej Martin. Obaja tenisti sa ešte venujú rozcvičke.

Začiatok zápasu sa bude oproti pôvodnému programu posúvať, pretože v Prahe pršalo. Na centrálnom dvorci hrajú české derby medzi Pavláskom a Kolářom a nasledovať bude ešte súboj ženskej dvojhry medzi Vondroušovou a našou Chantal Škamlovou. Až potom sa na dvorec dostanú Martin a Kamke.

Andrej Martin momentálne figuruje až na 215. priečke svetového rebríčka, ale vlani v tomto období bol súčasťou elitnej stovky. Slovenský tenista v prebiehajúcej sezóne vyhral challengerový turnaj v mexickom meste San Luis Potosi a okrem toho štyrikrát postúpil do štvrťfinále na podujatiach tejto úrovne. Podarilo sa mu to aj teraz v Prahe, kde zdolal Kazacha Nedoviesova aj Nemca Jahna v trojsetových zápasoch. Na kurte pritom strávil päť hodín.

Tobias Kamke bol kedysi na 64. mieste rebríčka ATP, no teraz sa prepadol na 165. pozíciu. Skúsený nemecký tridsiatnik často strieda turnaje najvyššej úrovne s challengerovými podujatiami. V aktuálnej sezóne však dosiahol len dva prenikavé výsledky. Postúpil do finále challengeru vo francúzskom St. Brieucu a minulý týždeň prešiel do štvrťfinále na tráve v americkom Newporte. V Prahe môže Kamke zaznamenať ďalší úspech, keďže prvými dvoma kolami preletel bez straty setu. Najskôr zdolal Francúza Chazala a potom aj Argentínčana Galarzu.

Martin a Kamke hrali proti sebe v kariére iba raz. Stalo sa tak predvlani vo finále challengerového turnaja v českom Liberci. Vtedy sa tešil z triumfu 7:6, 6:4 nemecký tenista.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.